Съвет за шаранджийска пръчка 3.60м 3снадки. 80лв~

Подфорум за начинаещите риболовци, които тепърва навлизат в необятните пространства на риболова.

Модератор: sapuna

unn0rmall
новобранец
новобранец
Мнения: 43
Регистриран на: Нед Апр 03, 2016 5:49 pm

Re: Съвет за шаранджийска пръчка 3.60м 3снадки. 80лв~

Мнение от unn0rmall »

Аватар
Vesko1
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2352
Регистриран на: Нед Яну 28, 2007 8:50 pm
Местоположение: Кърджали

Re: Съвет за шаранджийска пръчка 3.60м 3снадки. 80лв~

Мнение от Vesko1 »

Колеги,аз като един начинаещ хвърляч (понеже нанасям с лодка само),искам да попитам аджеба като правите със тези 3-коленни въдици там Стратегици Фл..и т.н по 150 метра дистанции,каква стръв слагате на куката....изключвам протеиново топче....та при тези силни замахвания да се задържи.Изключвам случая,когато се ползва пва-чорап...но пък тогава тези дистанции не вярвам да се постигнат.Та за стръвта ми беше думата ,дето се задържа на куката или косъма при такъв замах...царевица ли слагате или друго ми е интересно!?
ИзображениеИзображение
http://daewoo-chevrolet.com
Пичка всеки може да си хване...но 22 килограмов амур хващат само ..майсторите.
Pazz0
новобранец
новобранец
Мнения: 12
Регистриран на: Сря Май 03, 2017 6:00 pm

Re: Съвет за шаранджийска пръчка 3.60м 3снадки. 80лв~

Мнение от Pazz0 »

От дете ходя за риба :).Не се определям като "начинаещ" :).Просто прецених,че за тогава не ми е трябва по здрава пръчка,но сега искам да съм по подготвен.За сега се насочвам към 3,60 3 снадки и 3,90 3 снадки. Стретегист.Разгледах и другите модели на FL,но Стратега ми се вижда най надежден.Ще я ползвам за какъвто шаран дойде,"монтаж на косъм най вече", бил той 2 или 12кг.. :).Благодаря!
Димитър Чаушев
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 639
Регистриран на: Чет Мар 28, 2013 10:02 am

Re: Съвет за шаранджийска пръчка 3.60м 3снадки. 80лв~

Мнение от Димитър Чаушев »

С царевица е по лесно Веско, ама до 150 още не съм стигнал. Максимума ми е 127-130 с монтаж, иначе при приводняването ми се е късал косъм.
delio-haidutin
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1116
Регистриран на: Пет Юли 02, 2010 8:17 pm
Местоположение: шумен град

Re: Съвет за шаранджийска пръчка 3.60м 3снадки. 80лв~

Мнение от delio-haidutin »

unn0rmall написа:Аз не ползвам шаранджийски пръчки принципно, но все пак да ти кажа, че евтина пръчка на 3,5 либри си е абсолютен кол, така че по-добре се ориентирай към 3 или 3.25 максимум. Не се заблуждавай от коментари, че с 3,5 ще метнеш отвъд хоризонта, няма да можеш и на 100 метра да метнеш, ще трябва да слагаш по дебело влакно, при вадене на риба под 5 кила пръчката даже няма да се извие, т.е. пенсионерските версии, че трябва здрав клон и влакно 0.5 да извадиш шаран са абсолютни глупости.Успех
човечеее,ти направо се изказа не подготвен :lol: :lol: :lol: :lol: ,Поке турнамент 3,5 лб си е по-мек от
grs -kontakt 3 lb, а имам и диамант 3,5 лб който е по-мек и от покето.понеже стила ми на замятане е малко по-плавен и не изсвистява пръчката,90-100 м си ги хващам със 90-100 гр тежест /0,35 основно,а на диаманта му слагам 80 гр.
ВАСИЛ ЛЕВСКИ: "...Ако допуснете утре, когато сте вече свободни да ви управляват днешните турски мекерета и разните му лихвари и чорбаджии, които и днес ви грабят най-безжалостно, то по-добре да си останем под сянката на султана....."
Аватар
Vesko1
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2352
Регистриран на: Нед Яну 28, 2007 8:50 pm
Местоположение: Кърджали

Re: Съвет за шаранджийска пръчка 3.60м 3снадки. 80лв~

Мнение от Vesko1 »

Димитър Чаушев написа:С царевица е по лесно Веско, ама до 150 още не съм стигнал. Максимума ми е 127-130 с монтаж, иначе при приводняването ми се е късал косъм.
Точно за това питах аз....защото преди години съм мятал на дистанция около 80-100м...и при вадене без да има рънн на тях , имаше или само една царевичка СУУК или натурална или нищо на косъма или въобще нямаше кука със стръв!!!?Значи стръвта при 150м не се знае какво се случва с нея,и при приводняване с този камшичен удар при хвърлянето...и можем да си чакаме удар до Второто пришествие !!!?Та мисълта ми е...има ли смисъл да се купуват пръчки дето хвърлят по 150м....и да се спори коя е по по...най!За мен хвърлянето може да се практикува на малки водоеми....най вече платени,НО на свободен водоем от основно значение е нанасянето на стръвта....то затова са измислени и гребните и лодката за захранка.По комунизма нанасяхме с гума от трактор...не знаехме и косъм какво е...на ломски пердашехме и на хранилка.
Важното като купуваш пръчка е ...да не е мекица..НО И ДА НЕ Е КОЛ ЗА БРУЛЕНЕ НА ОРЕХИ ,да имаш ВЛАСТ над рибата ...във всеки един момент.3...3,5либри си пишат фирмите....но дали е така-кой ще ни каже.Докато една сопа не я пипнеш в ръка...не заметнеш и не извадиш с нея риба-нищо се не знае.
Аз съм продавал прехвалени пръчки след първия риболов.....мекици па пише 3 либри на тях.В 2011 та,един амур 7 кила ма направи луда калинка като го вадех с една мекица...половин час го морих и накрая бях по изморен от амура....и веднага всички прехвалени сопи-на пазара.
ИзображениеИзображение
http://daewoo-chevrolet.com
Пичка всеки може да си хване...но 22 килограмов амур хващат само ..майсторите.
Димитър Чаушев
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 639
Регистриран на: Чет Мар 28, 2013 10:02 am

Re: Съвет за шаранджийска пръчка 3.60м 3снадки. 80лв~

Мнение от Димитър Чаушев »

Хубаво е да може да хвърляш Веско, има гьолове като влезе ли лодка една седмица не чакай шаран, а аз ходя предимно на такива и заливите са на 100-120 метра, и ако нямам подходяшия тъкъм за постигане на тая дистация. .......по добре не се мъчи да ловиш, с времето се научих да виждам още при летежа как ще се приводни монтажа .
Е, винаги има риск, това влиза в играта!
Аватар
Vesko1
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2352
Регистриран на: Нед Яну 28, 2007 8:50 pm
Местоположение: Кърджали

Re: Съвет за шаранджийска пръчка 3.60м 3снадки. 80лв~

Мнение от Vesko1 »

Димитър Чаушев написа:Хубаво е да може да хвърляш Веско, има гьолове като влезе ли лодка една седмица не чакай шаран, а аз ходя предимно на такива и заливите са на 100-120 метра, и ако нямам подходяшия тъкъм за постигане на тая дистация. .......по добре не се мъчи да ловиш,
А сега ми кажи като не влизаш с лодка....как храниш на 120м?С дрон ...с кобра,с...прашка,..паста на оловото?Ако има раци на гьола с пва-чорапчето ти и мека храна пелети например знаеш какво ще се случи-ще бъдат ометени за секунди.И после кво....праим?
ИзображениеИзображение
http://daewoo-chevrolet.com
Пичка всеки може да си хване...но 22 килограмов амур хващат само ..майсторите.
Димитър Чаушев
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 639
Регистриран на: Чет Мар 28, 2013 10:02 am

Re: Съвет за шаранджийска пръчка 3.60м 3снадки. 80лв~

Мнение от Димитър Чаушев »

Веско бре , стар шаранджия си , или ме провокираш , или не си виждал спод и спомб , или искаш да стане дискусия ама тема не е подходяща . Знам следващия ти въпрос . "Дали аджеба спомба не вдига много шум " Ако храниш с него на 1,5 - 2 метра дълбочина да , може да си тръгнеш капо , но след 4тия метър бухай на воля , даже като свикнат че плясъка носи манжа са ми кълвали преди монтажа да стигне дъното , не те карам да ми вярваш . Размихме темата , извинявам се на автора !
Димитър Чаушев
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 639
Регистриран на: Чет Мар 28, 2013 10:02 am

Re: Съвет за шаранджийска пръчка 3.60м 3снадки. 80лв~

Мнение от Димитър Чаушев »

unn0rmall написа:Ето и линка : https://www.youtube.com/watch?v=CAItunurGps
Пич спри да ръсиш мозък за нещо което не ти е ясно , макарата е ББЛЦ имам 4 броя струват по150 евро , пръчката не я знам и ще приема че струва 400 евро , и какво от това . Разрови се малко колко метра се хвърляха на таз годишния карп кастинг и спри с глупостите .
Аватар
Vesko1
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2352
Регистриран на: Нед Яну 28, 2007 8:50 pm
Местоположение: Кърджали

Re: Съвет за шаранджийска пръчка 3.60м 3снадки. 80лв~

Мнение от Vesko1 »

Димитър Чаушев написа:Веско бре , стар шаранджия си , или ме провокираш , или не си виждал спод и спомб , или искаш да стане дискусия ама тема не е подходяща .

Извинявам се и аз за спама!Митак,начи викаш на 130 метра го мяташ спомба?Яко...И с 5,5 либри спод...още по яко.Виж ако са 60-70м...по реалистично ми звучи ама на 130ще имаш поне 10 метра отклонение защото олово и царевица имат съвсем различни траектории във водата ...обикновена физика.Там ,където падне захранката от спомб-а....дори и с въдицата после да улучиш същото място ,там оловото ти с монтажа няма да падне...
Ако имаш клипче как ги правиш тези 130 метра със спомб-а...моля те пусни ми го на ЛС...или тук,не съм виждал такова нещо досега.А съм...хвърляч- новобранец ,та затова ми е интересно.
Плясъка с 300 грама спомб и захранка няма да го коментирам...това е все едно да хвърлиш кило камък във водата.Водата отразява многократно по силно всеки шум в нея,отколкото се чува на брега.Но при теб явно рибите са свикнали.
Не искам да провокирам конфликти...просто си питам и ми е интересно!Поздрави.,
ИзображениеИзображение
http://daewoo-chevrolet.com
Пичка всеки може да си хване...но 22 килограмов амур хващат само ..майсторите.
Димитър Чаушев
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 639
Регистриран на: Чет Мар 28, 2013 10:02 am

Re: Съвет за шаранджийска пръчка 3.60м 3снадки. 80лв~

Мнение от Димитър Чаушев »

Стига бе човек, не искам нищо да доказвам, просто споделям, не ви карам и уговарям да ми вярвате. Айде че оспамихме темата на човека.
unn0rmall
новобранец
новобранец
Мнения: 43
Регистриран на: Нед Апр 03, 2016 5:49 pm

Re: Съвет за шаранджийска пръчка 3.60м 3снадки. 80лв~

Мнение от unn0rmall »

Значи на всеки който малко от малко му е ясно ще разбере че не можеш да метнеш 130-140 метра с 0,35 дори и с прът за 1000 евро, говорим за заредена въдица с повод и стръв. А на карп кастинга никой не хвърля с ФЛ и 0,35 влакно да ти кажа. Повече не ми се разправя. Лек и спорен :)
Димитър Чаушев
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 639
Регистриран на: Чет Мар 28, 2013 10:02 am

Re: Съвет за шаранджийска пръчка 3.60м 3снадки. 80лв~

Мнение от Димитър Чаушев »

unn0rmall написа:Значи на всеки който малко от малко му е ясно ще разбере че не можеш да метнеш 130-140 метра с 0,35 дори и с прът за 1000 евро, говорим за заредена въдица с повод и стръв. А на карп кастинга никой не хвърля с ФЛ и 0,35 влакно да ти кажа. Повече не ми се разправя. Лек и спорен :)
Прав си, явно аз не разбирам хич.
delio-haidutin
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1116
Регистриран на: Пет Юли 02, 2010 8:17 pm
Местоположение: шумен град

Re: Съвет за шаранджийска пръчка 3.60м 3снадки. 80лв~

Мнение от delio-haidutin »

unn0rmall написа:Значи на всеки който малко от малко му е ясно ще разбере че не можеш да метнеш 130-140 метра с 0,35 дори и с прът за 1000 евро, говорим за заредена въдица с повод и стръв. А на карп кастинга никой не хвърля с ФЛ и 0,35 влакно да ти кажа. Повече не ми се разправя. Лек и спорен :)
аз си казах ,че хвърлям около 100-те,с 0,35 + монтаж,един колега за проба с моята въдица хвърли + 15-20 м,па защо някой по-окумуш да не мине 140 м със същия такъм.а като се има в предвид ,че макарата не е от най-подходящата за далечни замятания,тогава какво да приказваме.
ВАСИЛ ЛЕВСКИ: "...Ако допуснете утре, когато сте вече свободни да ви управляват днешните турски мекерета и разните му лихвари и чорбаджии, които и днес ви грабят най-безжалостно, то по-добре да си останем под сянката на султана....."
Публикувай отговор

Обратно към “Въпроси и съвети при ловенето на риба”