Ракета за Стратег 3.90м 3 части. и олово грамаж.

Подфорум за начинаещите риболовци, които тепърва навлизат в необятните пространства на риболова.

Модератор: sapuna

Публикувай отговор
Pazz0
новобранец
новобранец
Мнения: 12
Регистриран на: Сря Май 03, 2017 6:00 pm

Ракета за Стратег 3.90м 3 части. и олово грамаж.

Мнение от Pazz0 »

Здравейте колеги!Можете ли да предложите бюджетен вариант за ракета,която няма да ми скърши новия прът.И евентуално от Варна или от къде мога да взема подходяща.И колко грама улово е добре за монтаж на косъм.Вчера хвърлях с 80 и не останах нещо доволен.Благодаря и на слука колеги!: :fishing10:
Аватар
garfield_90
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 402
Регистриран на: Вто Апр 24, 2012 9:26 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Ракета за Стратег 3.90м 3 части. и олово грамаж.

Мнение от garfield_90 »

Да ти кажа колега с моя 3.60 на 3 снадки мятам осносвно със 105 до 120. Смятам че това е оптималното за далечно замятане. И аз си мислех да го използвам за спод, но все още не съм се решил да си взема.Ориентирал съм се към тези на Фокс, но не знам дали малката или голямата да взема.Мисля си че голямата ще дойте малко тежка, като я напълниш с царевица например, защото тук ги дават с брой топчета, а царевицата ще тежи повече.
това са двата модела:
http://megafishing.bg/product/6084/rake ... edium.html
http://megafishing.bg/product/6079/rake ... large.html
Не са от най-бюджените решение, но мисля че е по важно да ти върши работа, а не само да го имаш.
Разгледай всички тук
http://megafishing.bg/category/123/rake ... nvane.html
Pazz0
новобранец
новобранец
Мнения: 12
Регистриран на: Сря Май 03, 2017 6:00 pm

Re: Ракета за Стратег 3.90м 3 части. и олово грамаж.

Мнение от Pazz0 »

Добра е ракетата,като гледам и друтите са кажи речи същите пари...За нашите стратези май ще е най добър вариант "медиум" варианта.
Аватар
garfield_90
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 402
Регистриран на: Вто Апр 24, 2012 9:26 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Ракета за Стратег 3.90м 3 части. и олово грамаж.

Мнение от garfield_90 »

Общо взето и аз съм се ориентирал към него, а и за парите разликата наистина си заслужава, като сравниш качеството
Аватар
Aver
новобранец
новобранец
Мнения: 62
Регистриран на: Чет Сеп 22, 2016 11:44 pm

Re: Ракета за Стратег 3.90м 3 части. и олово грамаж.

Мнение от Aver »

Кво да ти кажа :) Аз във Варна обиколих половината магазини, най- леката ракета която намерих е 55 грама, куча марка за 10 лева в Манчо на Колхозен пазар. Събира 12-14 топчета, само топчета. Ако я ползвам за вкиснати семена и т.н., става към 150 грама, което не е комфортно за те тия пръти. Обаче- намерих си от магазина на Полиграфия, тоя в посока център, спод ракета (ония лайна надупчените, със стиропор в основата) която тежи 25 грама и спокойно се пълни с вкиснати семена на 2/3ти, което е към 100 грама- тоест 10 хвърляния ти изсипват едно кило храна. Топчетата тежат различно но ~5-7 грама е едно, поне от тези, които аз използвам (Barfin, Trapper, SB, SBS). Общо взето си купи една везна и тествай кое колко тежи.
Относно тежеста на оловото- за всеки е различно с колко му е комфортно и какво гони, за това също експериментирай. Слагай левкопласт на показалеца или си купи напръстник. Слагай шок лидер, най-добре монофилен коносувиден, така ще си много по- спокоен при кастинг. Успех!
M6R DO GROP :fishing6:
Димитър Чаушев
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 639
Регистриран на: Чет Мар 28, 2013 10:02 am

Re: Ракета за Стратег 3.90м 3 части. и олово грамаж.

Мнение от Димитър Чаушев »

Ако сте се загледали в хуйнята на Фокс спрете , не си давайте парите , в карпа има цяла тема за тях , още в началото им казах да не го купуват ама .......кой ли ме слуша :lol:
Спомб е ракетата , иначе стратега не е спод но ако искаш да захранваш с него ,единствено с мини спомб ,не че , не може да хвърля и миди спомб но не е желателно да се впускаш в авантюри :lol:
Оптималната тежест за стратега 3.90 на 3 части според мене е 110 грама .
Спартак
новобранец
новобранец
Мнения: 93
Регистриран на: Съб Апр 07, 2012 2:58 pm

Re: Ракета за Стратег 3.90м 3 части. и олово грамаж.

Мнение от Спартак »

Аз не бих рискувал да захранвам със Стратег, има достатъчно добри бюджетни предложения за спод, които носят прилично на напън. Аз лично съм доволен от Diamant Alb.
Публикувай отговор

Обратно към “Въпроси и съвети при ловенето на риба”