Мнение

Подфорум за начинаещите риболовци, които тепърва навлизат в необятните пространства на риболова.

Модератор: sapuna

Публикувай отговор
Nike7y9162
новобранец
новобранец
Мнения: 3
Регистриран на: Пет Юли 28, 2017 5:15 pm

Мнение

Мнение от Nike7y9162 »

Мнение за тази пръчка ще се лови предимно на плувка , и отвреме навреме за дъно и шарани около 3-4 кг[image]
IMG_2064.PNG
[/image]
IMG_2065.PNG
IMG_2066.PNG
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
CarposGTA
новобранец
новобранец
Мнения: 71
Регистриран на: Чет Юни 02, 2016 1:04 pm
Местоположение: гр.Хасково

Re: Мнение

Мнение от CarposGTA »

Тази пръчка е за риболов на шаран на дъно . Сравнително тежка предвид материала от , който е изработена и с максимална акция от 153 гр. (3,5lbs). По добре я ползвай за риболов само на дъно , защото ще ти е трудно да замяташ леки плувки с толкова висока акция, а и с такъв вид пръчка се разваля идеята за риболов на плувка . Ако искаш въдица за риболов на плувка си избери такава с акция до 30 гр. и да не е по-тежка от 300 гр .
Nike7y9162
новобранец
новобранец
Мнения: 3
Регистриран на: Пет Юли 28, 2017 5:15 pm

Re: Мнение

Мнение от Nike7y9162 »

Можеш ли да предложиш нещо
CarposGTA
новобранец
новобранец
Мнения: 71
Регистриран на: Чет Юни 02, 2016 1:04 pm
Местоположение: гр.Хасково

Re: Мнение

Мнение от CarposGTA »

Nike7y9162 написа:Можеш ли да предложиш нещо
Аз имам един евтин мач за около 40-50 лв , който си закупих преди около 5 години , когато се запалих по риболова на шаран . Не е нищо особено , като целта за която го взех е да се науча на този вид риболов и не исках да се изхвърлям за скъпи такъми . С тегло от 190гр. и акция 6-12гр ми върши добра работа , но като цяло в последно време ловя само на дъно , и той остава на заден план . Не съм много наясно с бюджетните модели мачове , които са сравнително сносни и не мога да ти предложа точен модел . Иначе моят е Mitchell Adventure fire match , произведен от китайците и за сега се справя , но и не го ползвам интензивно . Нека някои от колегите , които са по-запознати с добрите въдици за плувка ти предложат такава , която да е сравнително надеждна .
feedermania
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 159
Регистриран на: Сря Юли 12, 2017 8:36 am

Re: Мнение

Мнение от feedermania »

Ако пръчката ще се използва и за дъно ти препоръчвам да разгледаш някой фидер с дължина 3.60 или по добре 3.90 защото фидера е по униеерсален от мача и с една шпула с тънко влакно и с една с по дебело би било екстра
Публикувай отговор

Обратно към “Въпроси и съвети при ловенето на риба”