Моля за мнение за спининг макара

Аватар
pavre
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 255
Регистриран на: Пет Яну 25, 2013 10:09 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Моля за мнение за спининг макара

Мнение от pavre »

За макарата, не за влакното - по-добре Варивас. :)
Аватар
robber_79
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 541
Регистриран на: Чет Дек 30, 2010 2:43 pm
Местоположение: Стара Загора-Казанлък

Re: Моля за мнение за спининг макара

Мнение от robber_79 »

Колега месец март, извадиха сом 2.56м. със макара Shimno Nexave 4000 . Предполагам че Technium-a е е още по надеждна ;)
аксел
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 931
Регистриран на: Чет Юни 21, 2007 5:32 pm
Местоположение: пловдив
Обратна връзка:

Re: Моля за мнение за спининг макара

Мнение от аксел »

robber_79 написа:Колега месец март, извадиха сом 2.56м. със макара Shimno Nexave 4000 . Предполагам че Technium-a е е още по надеждна ;)
.....предполагам,става въпрос за този,който беше хванат на язовир Ивайловград на влачене.......то няма много общо със спининга,освен примамките.......спининг макарите се разбиват не толкова от рибите хванати с тях,а от многобройните отваряния и затваряния на бигела,както и от постоянното съпротивление на примамките......другото важно условие е теглото на макарата,третото е баланса с пръчката......най-добре иди в магазина с пръчката и пробвай как стоят на нея избраните от тебе модели макари.
валатът не най-лошото нещо на света
Аватар
m65
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 285
Регистриран на: Пет Юни 04, 2010 7:22 pm
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Моля за мнение за спининг макара

Мнение от m65 »

N.i.k.o.l.a написа:"Мога да те уверя че един Zauber ще издържи поне колкото една макара от 300 лева. " - не знам как могат да се срвняват 5 кг. теглителна сила (Ryobi) и 10-те килограма на Shimano Technium FD 4000. Иначе да, цената си я бива.
Усещах, че приоритет за тебе е силовият риболов, затова предложих и плетено PowerPro 33 lbs, което е напълно подходящо за такъв вид риболов. А иначе има доста качествени плетени влакна отговарящи на такъв риболов. Сега разбирам, че максималният драг на Zauber-a не те удоволетворява, макар и да не си ползвал никога такава макара. Има колеги в този форум които ползват Zauber и Excia точно за спининг риболов на сом на р.Марица примерно. Та можеш да ги попиташ каква макара (до 300 лева) ще издържи във времето на този риболов. В тоя ред на мисли си купи мултипликатор.
robber_79 написа:Колега месец март, извадиха сом 2.56м. със макара Shimno Nexave 4000 . Предполагам че Technium-a е е още по надеждна ;)
Това, че веднъж е извадена риба с такива размери не е определящо за дълговечността на една макара. Колегата аксел добре е описал на какво трябва да отговаря една спининг макара.
Пак казвам, един Zauber ще издържи не по-малко от една макара за триста лева. Това по цени в България. Ако закупиш макара от странство на еквивалент 300 лева тогава вече някой модели, примерно на Shimano, са си за предпочитане.
"Ние можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо." К. Иричек
Аватар
muerter
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1519
Регистриран на: Пет Яну 04, 2008 4:54 pm
Местоположение: габрово
Обратна връзка:

Re: Моля за мнение за спининг макара

Мнение от muerter »

Абе пак си опряхме до Shimano ,чудя се обаче тия с Daiwa що още си мьлчат ? :D
Явно щом ще се дават повече от 100лв. другите марки не стават .
Доколкото разбирам тук както и в предната тема ,колегата е наясно какво ще си купи и вьпросите са му по скоро риторични ,колкото да си поначешем езиците!!!
На някои хора не им е нужен акт за раждане , а писмено извинение от производителя на контрацептиви !!
Аватар
m65
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 285
Регистриран на: Пет Юни 04, 2010 7:22 pm
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Моля за мнение за спининг макара

Мнение от m65 »

muerter написа:Абе пак си опряхме до Shimano ,чудя се обаче тия с Daiwa що още си мьлчат ? :D
Явно щом ще се дават повече от 100лв. другите марки не стават .
Доколкото разбирам тук както и в предната тема ,колегата е наясно какво ще си купи и вьпросите са му по скоро риторични ,колкото да си поначешем езиците!!!
И аз споделям мнението, относно реторичността на въпросите.
"Ние можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо." К. Иричек
N.i.k.o.l.a
новобранец
новобранец
Мнения: 14
Регистриран на: Чет Сеп 04, 2014 2:45 pm
Местоположение: Велико Търново

Re: Моля за мнение за спининг макара

Мнение от N.i.k.o.l.a »

m65 написа:
muerter написа:Абе пак си опряхме до Shimano ,чудя се обаче тия с Daiwa що още си мьлчат ? :D
Явно щом ще се дават повече от 100лв. другите марки не стават .
Доколкото разбирам тук както и в предната тема ,колегата е наясно какво ще си купи и вьпросите са му по скоро риторични ,колкото да си поначешем езиците!!!
И аз споделям мнението, относно реторичността на въпросите.
Всъщност за макара си нямам абсолютно никаква идея каква да е. За пръчката просто намерих такава, която да отговаря на изискванията ми и прочетох добри мнения за нея, но за макарите избора е по-сложен. Макар да изглежда, че не обръщам внимание на мненията ви, всъщност изобщо не ги смятам за празни приказки. Истината е, че нямам много познания в тази област, защото досега винаги дядо ми е купувал въдиците, но сега смятам, че мога да си позволя да си направя някоя по-хубава въдичка и да ходя с нея на излети за хищник. Затова просто искам от вас да ме насочите накъде да гледам, а иначе аз ще направя своя личен избор. Благодаря на всички за това, че се отзовават и помагат в избора ми на макара.
Има ли желание, има и начин....
Аватар
radogagov
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 354
Регистриран на: Пон Юни 15, 2009 9:59 pm
Местоположение: Габрово / Ловеч

Re: Моля за мнение за спининг макара

Мнение от radogagov »

Щом ти е за начало няма смисъл да хвърляш толкова пари на вятъра. Хубаво си е Шиманото, като марка, ама за макара от 300лв, пък само с 3 лагера и пластмасов корпус .....благодаря :D Наистина си вземи един Заубер или някоя Тика и виж дали ще те грабне спининга.
И не забравяй, че и най-здравата и прехвалена макара при немарливо и неправилно ползване ще се скапе значително бързо :)

П.П. Какво като макарата е с 10кг драг? Това не означава, че ще дърпаш големи риби без проблем, ако все още има останали такива :D Важна е цялата комбинация: пръчката+макарата/аванса+влакното и най-важната част-задвъдичното устройство!
Изображение Изображение Изображение
Аватар
m65
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 285
Регистриран на: Пет Юни 04, 2010 7:22 pm
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Моля за мнение за спининг макара

Мнение от m65 »

N.i.k.o.l.a написа:
m65 написа:
muerter написа:Абе пак си опряхме до Shimano ,чудя се обаче тия с Daiwa що още си мьлчат ? :D
Явно щом ще се дават повече от 100лв. другите марки не стават .
Доколкото разбирам тук както и в предната тема ,колегата е наясно какво ще си купи и вьпросите са му по скоро риторични ,колкото да си поначешем езиците!!!
И аз споделям мнението, относно реторичността на въпросите.
Всъщност за макара си нямам абсолютно никаква идея каква да е. За пръчката просто намерих такава, която да отговаря на изискванията ми и прочетох добри мнения за нея, но за макарите избора е по-сложен. Макар да изглежда, че не обръщам внимание на мненията ви, всъщност изобщо не ги смятам за празни приказки. Истината е, че нямам много познания в тази област, защото досега винаги дядо ми е купувал въдиците, но сега смятам, че мога да си позволя да си направя някоя по-хубава въдичка и да ходя с нея на излети за хищник. Затова просто искам от вас да ме насочите накъде да гледам, а иначе аз ще направя своя личен избор. Благодаря на всички за това, че се отзовават и помагат в избора ми на макара.

Добре. Сподели ако обичаш къде и какво смяташ да ловиш, понеже гледам че за местоположение си посочил Велико Търново, а аз съм от Горна Оряховица.
Най-основно нека разделим спининга на лек, среден и тежък, ако ме разбираш правилно. С един такъм няма как да покриеш и трите вида. Няма как с един такъм да си ловиш комфортно (ако мога така да се изразя) рибки около половин килограм, и в същото време такива с 12+ килограма.
За визираните около 500 лева в двете теми, за пръчка и макара, спокойно можеше да имаш два различни такъма, които щяха да покрият много по-голям брой от рибите в нашият регион. А и най-важното удоволствието по този начин, което ще изпиташ от работата с точният спининг, ще е в пъти по-голямо.
"Ние можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо." К. Иричек
Аватар
bobopeli
Модератор
Модератор
Мнения: 2266
Регистриран на: Съб Сеп 20, 2008 8:08 pm
Местоположение: Габрово

Re: Моля за мнение за спининг макара

Мнение от bobopeli »

muerter написа:Абе пак си опряхме до Shimano ,чудя се обаче тия с Daiwa що още си мьлчат ? :D
:D :D :D :mrgreen: Да ти мине мерака колега Дайвата беше препоръчана първа :D

аксел написа:пръчката си струва парите,пожелавам ти хубави риби с нея............според мене ще и отива макара Дайва Екселерер Z,Легасис или Шимано Техниум всички в размер 3-4000
Бях хвърлил око на Екселерер Z 2500 и попрочетох туй-онуй дават я по идиотоустойчива от
Заубера!

Поздрави!
...хаосът се намира в най-голямо изобилие там, където някой се стреми да въведе ред.
И хаосът винаги надмогва реда, защото е по-добър организатор.
N.i.k.o.l.a
новобранец
новобранец
Мнения: 14
Регистриран на: Чет Сеп 04, 2014 2:45 pm
Местоположение: Велико Търново

Re: Моля за мнение за спининг макара

Мнение от N.i.k.o.l.a »

Добре. Сподели ако обичаш къде и какво смяташ да ловиш, понеже гледам че за местоположение си посочил Велико Търново, а аз съм от Горна Оряховица.
Най-основно нека разделим спининга на лек, среден и тежък, ако ме разбираш правилно. С един такъм няма как да покриеш и трите вида. Няма как с един такъм да си ловиш комфортно (ако мога така да се изразя) рибки около половин килограм, и в същото време такива с 12+ килограма.
За визираните около 500 лева в двете теми, за пръчка и макара, спокойно можеше да имаш два различни такъма, които щяха да покрият много по-голям брой от рибите в нашият регион. А и най-важното удоволствието по този начин, което ще изпиташ от работата с точният спининг, ще е в пъти по-голямо.
[/quote]
Ще се лови основно на р. Янтра и р. Росица и разбира се язовирите около Търново. Ако имам възможност може и другаде. Ще се гони основно щука, сом и костур на спининг и бяла риба на джиг. Общо взето всякакъв хищник. Може и понякога да се ползва за тролинг, но я вземам основно за спининг. Не знам какво разбираш под лек или среден спининг, но рибите средно ще са до 5-6 кг. Друг е въпросът нещо по-едро ако се закачи. Иначе имам някакви познания в спининга и изобщо не се хвърлям на сляпо.
Има ли желание, има и начин....
Аватар
czd
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1423
Регистриран на: Пон Мар 01, 2010 9:21 pm
Местоположение: София-Видин
Обратна връзка:

Re: Моля за мнение за спининг макара

Мнение от czd »

N.i.k.o.l.a написа:
Ще се лови основно на р. Янтра и р. Росица и разбира се язовирите около Търново. Ако имам възможност може и другаде. Ще се гони основно щука, сом и костур на спининг и бяла риба на джиг. Общо взето всякакъв хищник. Може и понякога да се ползва за тролинг, но я вземам основно за спининг. Не знам какво разбираш под лек или среден спининг, но рибите средно ще са до 5-6 кг. Друг е въпросът нещо по-едро ако се закачи. Иначе имам някакви познания в спининга и изобщо не се хвърлям на сляпо.
Не знам от колко време практикуваш спининг, но риби от порядъка 5-6 килограма са рядкост по нашите водоеми. Та по-добре както ти написа колегата по-горе си вземи няколко ще годе свестни пръчки вместо зогата. Няма универсална пръчка за сом, бяла, костур и щука.
Ако слушаш хората, можеш в морето да ловиш зайци, а в гората - риба!!!
Аватар
radogagov
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 354
Регистриран на: Пон Юни 15, 2009 9:59 pm
Местоположение: Габрово / Ловеч

Re: Моля за мнение за спининг макара

Мнение от radogagov »

но рибите средно ще са до 5-6 кг
Може да направим един съвместен излет, че досега не съм хващал средно такива риби на спининг :D Добре си се ориентирал към сома, щуката и тролинга. Съмнявам се за кустур и бяла, особено на джиг тази въдица да ти свърши работа. Както колегата ти обясни по-горе с един такъм няма да стане :)
Изображение Изображение Изображение
Аватар
bobopeli
Модератор
Модератор
Мнения: 2266
Регистриран на: Съб Сеп 20, 2008 8:08 pm
Местоположение: Габрово

Re: Моля за мнение за спининг макара

Мнение от bobopeli »

N.i.k.o.l.a написа: Ще се лови основно на р. Янтра и р. Росица .................................................но рибите средно ще са до 5-6 кг.
Ще бъде трудно :wink:
...хаосът се намира в най-голямо изобилие там, където някой се стреми да въведе ред.
И хаосът винаги надмогва реда, защото е по-добър организатор.
N.i.k.o.l.a
новобранец
новобранец
Мнения: 14
Регистриран на: Чет Сеп 04, 2014 2:45 pm
Местоположение: Велико Търново

Re: Моля за мнение за спининг макара

Мнение от N.i.k.o.l.a »

radogagov написа:
но рибите средно ще са до 5-6 кг
Може да направим един съвместен излет, че досега не съм хващал средно такива риби на спининг :D Добре си се ориентирал към сома, щуката и тролинга. Съмнявам се за кустур и бяла, особено на джиг тази въдица да ти свърши работа. Както колегата ти обясни по-горе с един такъм няма да стане :)
Не се изразих правилно. Имах в предвид, че а рибите ще са от порядъка на 2-4 кг. и до 5-6кг макс., но друг е въпроса ако се закачи някое по-голямо сомче. Иначе каква комбинация от прът и макара ще ми предложите.
Има ли желание, има и начин....
Публикувай отговор

Обратно към “Отзиви за продукти”