Мение за Макара Okuma

Аватар
antivik
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3454
Регистриран на: Нед Сеп 12, 2010 10:01 am
Местоположение: Кърджали

Re: Мение за Макара Okuma

Мнение от antivik »

Като гледам всичко изписано, цялата концепция си е афиф :? .... Първом, чини ми се, требе да се изясни как точно смята да риболвства колегата, що голямата шпула не гарантира дълго замятане, а по-скоро е за събиране на много корда и разпъване с гемия..., после ако смята, че ще има интензивни и чести замятания, тогава требе да се ориентира към по-леки такъми, инак никъде не е казано, че с шаранджийски такъм не може да се ловят други обитатели на водите, било каракудяци, че даже и уклеи, па и слънчак... :wink: . Сал де ако требе постояно да се размахва сериозна сопа с макара, ще стане няк`ва комбинация между риболов и фитнес в едно :lol:
Когато рибата не ще - НЕ ЩЕ!
kevlar
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 609
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:12 pm

Re: Мение за Макара Okuma

Мнение от kevlar »

antivik написа:Като гледам всичко изписано, цялата концепция си е афиф :? .... Първом, чини ми се, требе да се изясни как точно смята да риболвства колегата, що голямата шпула не гарантира дълго замятане, а по-скоро е за събиране на много корда и разпъване с гемия..., после ако смята, че ще има интензивни и чести замятания, тогава требе да се ориентира към по-леки такъми, инак никъде не е казано, че с шаранджийски такъм не може да се ловят други обитатели на водите, било каракудяци, че даже и уклеи, па и слънчак... :wink: . Сал де ако требе постояно да се размахва сериозна сопа с макара, ще стане няк`ва комбинация между риболов и фитнес в едно :lol:
Значи ако търся дистанция,да си продам,биг пита защото голямата шпула не гарантира дълго замятане, а по-скоро е за събиране на много корда и разпъване с гемия????А бейт рънерите на Шимано като са с малки шпули и събират по 400м линия те за какво са???Да си видял някой да постига големи дистанции,над 120м с малка шпула???Значи световния рекордьор е в грешка,с тези големи макари???
''Времето е в нас и ние сме във времето,то нас обръща и ние него обръщаме'' - Васил Левски
Аватар
antivik
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3454
Регистриран на: Нед Сеп 12, 2010 10:01 am
Местоположение: Кърджали

Re: Мение за Макара Okuma

Мнение от antivik »

Не знам мъжки, .... :? аз кога ходя за риба, ходя да си правя кефа, а не да поставям рекорди и да се напъвам прекалено /ако го исках щях да се фана да чукам камъни/.
Кога мятам от ръка маам до къде стигне и с по-малки и леки макари, кога търсим сериозна дистанция си има лодки.
Па за случая всеки си решава сам и парите, и ръцете са си негови :?
Когато рибата не ще - НЕ ЩЕ!
haga
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 729
Регистриран на: Съб Апр 08, 2006 4:52 pm

Re: Мение за Макара Okuma

Мнение от haga »

Родопски не се прави на компетентен, не трупай активност във форума.
Прави си разходки с гемийката и фоторепортажчета , а за риболов не пиши.
Далеч си! :wink:
Мъдър е този,не който знае много,а необходимото.
Аватар
hshopov
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1130
Регистриран на: Нед Дек 22, 2013 6:57 pm
Местоположение: гр. Пещера

Re: Мение за Макара Okuma

Мнение от hshopov »

kevlar написа:
antivik написа:Като гледам всичко изписано, цялата концепция си е афиф :? .... Първом, чини ми се, требе да се изясни как точно смята да риболвства колегата, що голямата шпула не гарантира дълго замятане, а по-скоро е за събиране на много корда и разпъване с гемия..., после ако смята, че ще има интензивни и чести замятания, тогава требе да се ориентира към по-леки такъми, инак никъде не е казано, че с шаранджийски такъм не може да се ловят други обитатели на водите, било каракудяци, че даже и уклеи, па и слънчак... :wink: . Сал де ако требе постояно да се размахва сериозна сопа с макара, ще стане няк`ва комбинация между риболов и фитнес в едно :lol:
Значи ако търся дистанция,да си продам,биг пита защото голямата шпула не гарантира дълго замятане, а по-скоро е за събиране на много корда и разпъване с гемия????А бейт рънерите на Шимано като са с малки шпули и събират по 400м линия те за какво са???Да си видял някой да постига големи дистанции,над 120м с малка шпула???Значи световния рекордьор е в грешка,с тези големи макари???
Момчета и двамата ви познавам...не се карайте за глупости! В изказването на Антивик има много истина! Ицка,прегледай ми мненията...не напразно го попитах колко милиметра е диаметъра на долния му водач! Не си баница ,кифла или милинка...на теб не се налага да го меля та да го разбереш! :drinkers: Колегата получи доста съвети и вече със сигурност е наясно,какво да си купи така,че не се карайте!
Malemi написа:коркоман принципно са хубава марка , вярвам им
Димитър Чаушев
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 639
Регистриран на: Чет Мар 28, 2013 10:02 am

Re: Мение за Макара Okuma

Мнение от Димитър Чаушев »

haga написа:Родопски не се прави на компетентен, не трупай активност във форума.
Прави си разходки с гемийката и фоторепортажчета , а за риболов не пиши.
Далеч си! :wink:
АКО се познавате с колегата и имате нещо за решаване ..... не е това мястото :idea: АКО ли не познаваш колегата ...... как разбра за какво става и за какво не . Не познавам нито един от двама ви но ..... малко уважение към човека ! Най лесно е да се критикува , ама дали има основание дали няма ....
Аватар
hshopov
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1130
Регистриран на: Нед Дек 22, 2013 6:57 pm
Местоположение: гр. Пещера

Re: Мение за Макара Okuma

Мнение от hshopov »

Димитър Чаушев написа:
haga написа:Родопски не се прави на компетентен, не трупай активност във форума.
Прави си разходки с гемийката и фоторепортажчета , а за риболов не пиши.
Далеч си! :wink:
АКО се познавате с колегата и имате нещо за решаване ..... не е това мястото :idea: АКО ли не познаваш колегата ...... как разбра за какво става и за какво не . Не познавам нито един от двама ви но ..... малко уважение към човека ! Най лесно е да се критикува , ама дали има основание дали няма ....
Прав си Митко...нищо лошо не е казал човека,а и форума е достъпен за всеки! По темата...Колега избра ли си вече макара? :)
Malemi написа:коркоман принципно са хубава марка , вярвам им
Аватар
antivik
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3454
Регистриран на: Нед Сеп 12, 2010 10:01 am
Местоположение: Кърджали

Re: Мение за Макара Okuma

Мнение от antivik »

Не ми пука изобщо за мнението който не познавам лично и с когото /ако не друго/ не съм си правил лафа лично или в нета.
НО от такива "професионални" изказвания и мнения пишещите и споделящите "Моя риболовен излет" стават все по-малко, особено когато изказванията са от такива които не трупат актив във форума. Хеле па и като гледам, че аз докато съм бил на вода и "съм си правел разходчицата" тука бая се е писало... :wink:
Когато рибата не ще - НЕ ЩЕ!
Публикувай отговор

Обратно към “Отзиви за продукти”