Shimano BeastMaster 7000 XSA ?

Аватар
Chromeo
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 345
Регистриран на: Вто Май 10, 2011 6:41 pm
Местоположение: гр. Хасково
Обратна връзка:

Shimano BeastMaster 7000 XSA ?

Мнение от Chromeo »

Здравейте, колеги :wink: Предстои ми неизбежна смяна на шаранджийските ми макари, а бюджетът ще позволо максимум 3 бр. от въпросната макара:
bmxsa.jpg
bmxsa.jpg (192.83 KiB) Преглеждано 9511 пъти
Прочетох доста оспамени теми в този и други форуми, където се споменава като име, но така и не достигнах до търсените от мен отговори. Въпросите са ми три на брой, а именно: 1. Какви са отзивите на хора използвали тази макара ? 2. С какво е по-различна от Shimano BeastMaster 7000 XTA и Shimano Aerlex 7000 XSA, като изработка и качество ? Има ли нещо друго в този ценови клас, което да е по-добро от въпросната Shimano BeastMaster 7000 XSA 7000 ? Благодаря предварително за конкретните отговори :D
catch a fish or die trying !!!
Аватар
Efimov
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 289
Регистриран на: Вто Авг 16, 2011 8:16 pm
Местоположение: България,Златоград

Re: Shimano BeastMaster 7000 XSA ?

Мнение от Efimov »

Преди време и аз търсих отговор на този въпрос. Изправих въпросната макара срещу tica scepter. не получих отговор. Сега притежавам и двете макари. Според моите разбирания- добре реди влакното. По-добър аванс от тиката. Има мощ.Добра макара за парите си. Като цяло съм доволен и от бийстмастера и от тиката. Тиката за сега е с леко предимство тъй като ги ползвам повече време и за сега държат. Шиманото съм го използвал по-малко и не мога да кажа колко бързо се амортизира. Разликата между xta и xsa е че xsa e морско изпълнение. xta има байтрънар капачка и е изцяло черна. така че ако ще я използваш само за шарани по-добре xta. аз си взех xsa, за да мога да я използвам на морето, всъщност мислех само за морето да я използвам, но в последствие е пуснах и за шарани.
Limanov
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 326
Регистриран на: Пон Юни 30, 2008 1:22 pm
Местоположение: Варна

Re: Shimano BeastMaster 7000 XSA ?

Мнение от Limanov »

Шпулата карбонова ли е или метална? Иначе това което виждам от схемата е само един лагер на пиньона и моментен стоп.

За тия пари хвърли едно око и на Ryobi Proskyer и Tica Scepter (модела с червяк), но незнам доколко държиш на марката на такъмите си.
Аватар
Chromeo
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 345
Регистриран на: Вто Май 10, 2011 6:41 pm
Местоположение: гр. Хасково
Обратна връзка:

Re: Shimano BeastMaster 7000 XSA ?

Мнение от Chromeo »

Efimov написа:Преди време и аз търсих отговор на този въпрос. Изправих въпросната макара срещу tica scepter. не получих отговор. Сега притежавам и двете макари. Според моите разбирания- добре реди влакното. По-добър аванс от тиката. Има мощ.Добра макара за парите си. Като цяло съм доволен и от бийстмастера и от тиката. Тиката за сега е с леко предимство тъй като ги ползвам повече време и за сега държат. Шиманото съм го използвал по-малко и не мога да кажа колко бързо се амортизира. Разликата между xta и xsa е че xsa e морско изпълнение. xta има байтрънар капачка и е изцяло черна. така че ако ще я използваш само за шарани по-добре xta. аз си взех xsa, за да мога да я използвам на морето, всъщност мислех само за морето да я използвам, но в последствие е пуснах и за шарани.
Темата ти я прегледах, но както казах и тя е оспамена здраво :D За шаран смятам да я ползвам единствено, липсата на байтрънер капачка не ме притеснява. Благодаря за отговора :wink:
Limanov написа:Шпулата карбонова ли е или метална? Иначе това което виждам от схемата е само един лагер на пиньона и моментен стоп.
За тия пари хвърли едно око и на Ryobi Proskyer и Tica Scepter (модела с червяк), но незнам доколко държиш на марката на такъмите си.
За Скептера съм чувал добри отзиви, така че не я подлагам на съмнение. На ProSkyer-а съм вадил прилична риба - макарата се държеше добре и сигурно е и читава като направия, но много ми куца на външен вид. За първи път като я видях без да знам марка, модел, цена и т.н. ми заприлича на детска играчка от магазин Panda(не казвам, че е боклук или нещо от сорта). Не държа на марка толкова, просто мисля че ми е време и аз да изпробвам нещо от Шимано, та от тази гледна точка съм се насочил към този модел. Относно единият лагер по сайтовете, в които се предлага макарата пише следното: "Тази макара е оборудвана с един екраниран лагер от неръждаема стомана, който осигурява равностойни показатели на макара, оборудвана с четири стандартни лагера" - не знам до колко е вярно и затова съм пуснал темата, за да науча повече :)
catch a fish or die trying !!!
Аватар
Chromeo
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 345
Регистриран на: Вто Май 10, 2011 6:41 pm
Местоположение: гр. Хасково
Обратна връзка:

Re: Shimano BeastMaster 7000 XSA ?

Мнение от Chromeo »

Вчера влезнах в магазина и завъртях XSA-то :) Респектираща е като размер и особено големината на дръжката, даже ми се стори прекалено голяма. Относно шпулата - графитна е, не знам до колко това е минус и дали има метални шпули, които да пасват на този модел? Интересно е, че Аливиото е по-нисък клас от Бийстмастера, а е с метална шпула :D
catch a fish or die trying !!!
Димитър Чаушев
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 639
Регистриран на: Чет Мар 28, 2013 10:02 am

Re: Shimano BeastMaster 7000 XSA ?

Мнение от Димитър Чаушев »

Аерлекс е с метална шпула ,аз имам спод маката ,с добавянето на 5 допълнителни лагера стана перфектна, металната шпула е = на по-големи дистанции като меташ от рака.
пп.Хоп........говоря за Аерлекс ХТА ,извинявам се.
Аватар
Chromeo
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 345
Регистриран на: Вто Май 10, 2011 6:41 pm
Местоположение: гр. Хасково
Обратна връзка:

Re: Shimano BeastMaster 7000 XSA ?

Мнение от Chromeo »

Димитър Чаушев написа:.....с добавянето на 5 допълнителни лагера стана перфектна...
Аз гащите си обувам с упътване, пък да сложа аз лагери допълнителни :lol: Ако има клипче, линк, как се прави, дай насам :wink:
catch a fish or die trying !!!
Димитър Чаушев
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 639
Регистриран на: Чет Мар 28, 2013 10:02 am

Re: Shimano BeastMaster 7000 XSA ?

Мнение от Димитър Чаушев »

Chromeo написа:
Димитър Чаушев написа:.....с добавянето на 5 допълнителни лагера стана перфектна...
Аз гащите си обувам с упътване, пък да сложа аз лагери допълнителни :lol: Ако има клипче, линк, как се прави, дай насам :wink:
И аз така :lol: колега от карпа я свърши тая работа, дори не го познавам лично, той сам ми предложи ей така, на добра воля и без пари, да е жив и здрав!
Аватар
Chromeo
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 345
Регистриран на: Вто Май 10, 2011 6:41 pm
Местоположение: гр. Хасково
Обратна връзка:

Re: Shimano BeastMaster 7000 XSA ?

Мнение от Chromeo »

Димитър Чаушев написа:Аерлекс е с метална шпула ,аз имам спод маката ,с добавянето на 5 допълнителни лагера стана перфектна, металната шпула е = на по-големи дистанции като меташ от рака.
пп.Хоп........говоря за Аерлекс ХТА ,извинявам се.
Масрафа с избора приключи и се сдобих с 3бр. Aerlex XTA 8000. Гледах схемата на макарите и видях къде могат да се сложат още 3 лагера, ама 5 :rolleyes: Чаушев, вземи разтръскай твоята макара дали няма да чуеш другите два лагера, да знам дали да продължавам да им търся мястото :lol:
catch a fish or die trying !!!
Димитър Чаушев
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 639
Регистриран на: Чет Мар 28, 2013 10:02 am

Re: Shimano BeastMaster 7000 XSA ?

Мнение от Димитър Чаушев »

На ролката на бигела, и на безконечника. ....май :roll:
Публикувай отговор

Обратно към “Отзиви за продукти”