Риболова в Пасарел е разрешен ????

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

monti55
новобранец
новобранец
Мнения: 2
Регистриран на: Пет Юли 20, 2012 5:25 pm

Риболова в Пасарел е разрешен ????

Мнение от monti55 »

Съгласно наредбата за забрана на риболова през 2012 г. язовира на Пасарел беше забранен за риболов през 2012г.
От това автоматично следва,че през 2013г. ще бъде разрешен.???
Да,да ама не.
Някой упорито брани спокойния бракониерски риболов на местни и приходящи фактори.Около язовира обикалят полицаи и съставят актове и разпореждания на полицейски орган,за напускане района на вододайната зона на всеки непознат,дръзнал да доближи района.
В тази връзка призовавам съфоромците да разчешем проблема риболов на язовир Пасарел.
Нека съберем цялата инфрмация за статута му и да изпратим протестно писмо /а може и подписка/до Правоимащите за дългогодишното нарушаване на правото на риболов,и за официалното издавене на писмен докумет за разрешен риболов.

София Подпис monti55
05.01.2013
Joshua
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 171
Регистриран на: Нед Дек 04, 2011 7:10 pm

Re: Риболова в Пасарел е разрешен ????

Мнение от Joshua »

аз съм за ! :)
s.garnoev
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 157
Регистриран на: Вто Юни 12, 2007 6:30 pm
Местоположение: ПАЗАРДЖИК

Re: Риболова в Пасарел е разрешен ????

Мнение от s.garnoev »

С вас съм.Подписвам с две ръце.
desi
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 608
Регистриран на: Нед Авг 31, 2008 11:59 am

Re: Риболова в Пасарел е разрешен ????

Мнение от desi »

Миналата година от към вилната зона постоянно имаше рибари. Т.е. местните могат да ловят, а другите не!??? Каква вододайна зона се води това, след като има толкова къщи по брега на езерото и кализацията отива в него.
Аватар
chirusa_bg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7798
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 11:07 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Риболова в Пасарел е разрешен ????

Мнение от chirusa_bg »

Водоема е вододайна зона! Това изчерпва въпроса с риболова.
- Но кое е това, което е тайна за улова на бабушка ? Тайна, която са знаели британците.
-Проста работа!!! Плувки 0.4-0.6 гр. ,основно влакно 0.10-0.08 и поводи 0.06.Оказа се че британците са имали поводи 0.04 , кука 26 и фуил вместо вердевас за стръв.
docenta
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1066
Регистриран на: Съб Фев 11, 2006 6:35 pm
Местоположение: София

Re: Риболова в Пасарел е разрешен ????

Мнение от docenta »

Нямам думи!
Част от язовир Искър също е вододайна зона, но точно там стават най-гадните бракониерства от правоимащите. Както и на много други места в нещастната ни държавица. Софиянци пият пикнята на Самоков, а привилегированите от тях пият пикнята на Пасарел и попречистената пикня на Самоков. Защото пречиствателната станция е при Бистрица. Красиво и законосъобразно. От Тошово време насам не пия вода от софийските чешми - купувам си минерална вода или си наточвам от Стубленската чешма на Зелин. Статутът на Пасарел трябва да се изравни с този на Панчарево, защото и двата водоема са една и съща кочина.
Нищо лично към никого. Като бракониер /според предишния и сегашния закон/ на Пасарел съм ловил 2 пъти в живота си. По Тошово време беше първия път и хванах няколко клена на троха хляб, единият клен беше около 900 грама. Вече по Костово време - 1998 година ходих втори път . И хванах на Костов мъдурите. Явно сегашната система е почнала да действа тогава! :D
Мъдете здрави,
па другото ще се оправи!


Риболовна академия "Негован"
lsimeonov
новобранец
новобранец
Мнения: 14
Регистриран на: Пон Ное 14, 2011 7:41 pm

Re: Риболова в Пасарел е разрешен ????

Мнение от lsimeonov »

Ще се включа в темата като местен, дано не ме оплюете за това. Аз също съм ловил доста там, както на езерото, така и на канала на централата. Мен също са ме вдигали в 90% от случаите, в които съм ходил и затова вече избягвам риболова там. Канала и езерото са вододайна зона и доколкото знам не риболова е забранен, а самото влизане в зоната, има доста табелки за които са ходили знаят. Да има много недоброжелатели, мрежари, тройкаджии, но не слагайте всички местни под един знаменател. Аз съм с две ръце за водоема да стане свободен и бих помогнал в едно такова начинание, с контакти с местната власт, както на Пасарел, така и с тази на Панчарево. Ще следя темата с интерес и се надявам да се дадат добри идеи които да се реализират.
Стефан Добрев
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 299
Регистриран на: Чет Фев 26, 2009 5:48 pm

Re: Риболова в Пасарел е разрешен ????

Мнение от Стефан Добрев »

lsimeonov написа:Ще се включа в темата като местен, дано не ме оплюете за това. Аз също съм ловил доста там, както на езерото, така и на канала на централата. Мен също са ме вдигали в 90% от случаите, в които съм ходил и затова вече избягвам риболова там. Канала и езерото са вододайна зона и доколкото знам не риболова е забранен, а самото влизане в зоната, има доста табелки за които са ходили знаят. Да има много недоброжелатели, мрежари, тройкаджии, но не слагайте всички местни под един знаменател. Аз съм с две ръце за водоема да стане свободен и бих помогнал в едно такова начинание, с контакти с местната власт, както на Пасарел, така и с тази на Панчарево. Ще следя темата с интерес и се надявам да се дадат добри идеи които да се реализират.
Извинете ме,но не разбирам какво значи местен, във вододайна зона ,със забранен достъп?
Аватар
chirusa_bg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7798
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 11:07 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Риболова в Пасарел е разрешен ????

Мнение от chirusa_bg »

Сигурно значи жител на Пасарел и едва ли те са виновни за нещо :wink:
- Но кое е това, което е тайна за улова на бабушка ? Тайна, която са знаели британците.
-Проста работа!!! Плувки 0.4-0.6 гр. ,основно влакно 0.10-0.08 и поводи 0.06.Оказа се че британците са имали поводи 0.04 , кука 26 и фуил вместо вердевас за стръв.
monti55
новобранец
новобранец
Мнения: 2
Регистриран на: Пет Юли 20, 2012 5:25 pm

Re: Риболова в Пасарел е разрешен ????

Мнение от monti55 »

ЗАПОВЕД
на министъра на земеделието и храните
На основание чл. 30, ал. 2, т. 1 от Закона за рибарството и аквакултурите (ЗРА), чл. В, ал. 2 и чл. 4, ал. 1 от Устройствения правилник на Министерство на земеделието и храните, във връзка с писмо с изх. №12-00-1691/12.01.2012 г. на министъра на околната среда и водите, становище от НТСРА и възникнала необходимост за опазване на биологичното разнообразие и създаване на оптимални условия за естествено възпроизводство в определените рибностопански обекти по чл. 3, ал. 1, т. 1 и т. 2 от ЗРА.
НАРЕЖДАМ :
I. Забранявам извършването на риболов през 2012 година в рибностопанските обекти по чл. 3. ал. 1, т. 1 и т. 2 от ЗРА или в зони от тях. както следва:
3. Във вътрешните водни обекти:
Област С о ф и я
р. Урдина и притоците й – от извора до вливането в р. Прав Искър;
яз. „Пасарел” под с. Пасарел.

Какво се забранява ???? Нещо което е било разрешено и то е - риболова в яз.Пасарел
/Моля за коментар по горното мое прзрение,колко върло съм неправ или обратното а?може би ??/
monti55
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14913
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Риболова в Пасарел е разрешен ????

Мнение от Павел Иванов »

Всяка година се издава заповед на министъра с цел забраняване на определени участъци от водоеми и реки , както и водоеми и реки . Това че е написано "забранявам" не е задължително да забранява нещо разрешено а просто забранява даденото нещо до края на календарната година :idea: В тоя ред мисли в момента няма забранени водоеми до излизането на новата заповед на министъра за тази година . Друг е въпроса че ако ви олепат на забранен водоем ще си отнесете акто , който пък последствие пада още на първа инстанция щото е написан на база минали и не актуални събития :lol: От друга гледна точка обаче има възможност за местни , регионални , забрани , както и такива наложени от трети места , как вододайните зони , които пък изобщо не се влияят от подновяване на заповедта .
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
6tuki4
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 119
Регистриран на: Сря Май 09, 2007 12:37 pm
Местоположение: sofia

Re: Риболова в Пасарел е разрешен ????

Мнение от 6tuki4 »

Здравейте колеги.Още от ученик ходя на този водоем редовно с риск да ми бъде съставен акт,но това още не ми се е случвало.Многократно съм гонен от Полицията,но това не ми е пречило пак да се връщам.Това ми е любимия яазовир за риболов на уклей и клен.Питал съм полицайте защо е забранено и техният отговор е ,че това е РЕЗЕРВНА вододайна зона,каквото и да означава това.С две ръце съм за свободният достъп до яазовира.
Аватар
Protos_Immortal
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 528
Регистриран на: Нед Ное 25, 2007 9:19 pm
Местоположение: София

Re: Риболова в Пасарел е разрешен ????

Мнение от Protos_Immortal »

Добър вечер преди малко говорих с господин Евгений Щерев който отговаря за сектора в област София и каза че имало шанс някой сектор да бъде разрешен нощен риболов. Странно обаче че в списакът със забранени водоеми за периода 2012 г язовира беше в списаците а за годината 2013 го няма но все пак е забранено.
monie
новобранец
новобранец
Мнения: 6
Регистриран на: Чет Сеп 29, 2011 9:47 am

Re: Риболова в Пасарел е разрешен ????

Мнение от monie »

Риболова на пасарел е разрешен , само миналата година не беше по заповедта от ИАРА . Водил съм много разговори с полицайте там , никой от тях не можеше да покаже заповед с номер и подписана , че е забранен . По тази причина и актове не пишат!!! Който ви каже , че е вододайна зона ви лъже!!! Аз ходя там , и пак ще си ходя , дори и с лодка ще влизам :) .
niki71
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 305
Регистриран на: Чет Апр 03, 2008 7:43 pm
Местоположение: София

Re: Риболова в Пасарел е разрешен ????

Мнение от niki71 »

До преди десетина години там си прекарвах летата удобно скрит в храстите .Носех си и чували и полека с автобуса извозих няколко контейнера отпадъци. Миналата година слязах от колата на връщане от Искъра да разгледам любимите места и. .. бунище като навсякъде. Там риболова беше интересен ,но винаги ме е привличала чистотата и красотата на мястото. Не знам дали ще го разрешат ,но вече сме го усрали- ние рибарите !
Публикувай отговор

Обратно към “Водоеми и реки”