Огняновски Бобой и едно Бабе!

Модератори: bobopeli, Кърцата

boci_
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 482
Регистриран на: Чет Юли 02, 2009 10:41 am

Re: Огняновски Бобой и едно Бабе!

Мнение от boci_ »

chirusa_bg написа: Ръцете замръзват, бузите изтръпват, само за мъжкари. Аз като по-глезен се предадох и не успях да ловя, както трябва.
станал си изнежен, спал си някъде на топло при жена тия дни :lol: :lol:
rosakat
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 149
Регистриран на: Пон Юни 02, 2008 10:25 pm

Re: Огняновски Бобой и едно Бабе!

Мнение от rosakat »

Страхотно ...евалата ! :wink:
Аватар
ninastefanina
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2130
Регистриран на: Нед Юни 21, 2009 11:00 am

Re: Огняновски Бобой и едно Бабе!

Мнение от ninastefanina »

Браво на вас Цецо.Ма на Влади трябва да се забрани да се качва на леда,че риби не останаха вече :wink:
I Fish, Because The Voices In My Head Tell Me To...
"Колкото повече глупости правя,толкова по-популярен ставам"
С. Димитров
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 157
Регистриран на: Вто Фев 14, 2012 10:13 pm

Re: Огняновски Бобой и едно Бабе!

Мнение от С. Димитров »

chirusa каза:"ама такъв студ не съм брал скоро време. Ръцете замръзват, бузите изтръпват, само за мъжкари."
Супер си беше времето. Ако духаше - тогава щеше да е ад. Ако си имал проблеми със студа, замисли се по въпроса за екипировката. Обличането на готова маркова екипировка директно не винаги означава, че ще те спаси от студа. Обувките трябва да са големи - нося 46 номер , но на леда съм със 48 номер, позволяващи два чифта вълнени чорапи, а ако имаш и стелки с алуминиева нишка и нестинар може да станеш. Под основната дреха /горнище и долнище или комплект/, която трябва да си предвидил ако си 80 кг., все едно че си станал 100 кг. да нахлуеш "дядовски" чорапогащи и върху тях памучен анцунг /говоря за температури при -10 градуса/, както и нагоре няколко дебели "полара". За главата под качулката на якето слагаш ушанка или друго заместващо я, но най важното е да имаш пелерина /полар/ която ти предпазва не само главата, а и връзките й с шията, бузите, чак до носа. За хубавите ръкавици да не говорим. Отвреме, навреме за да не мръзнат яко ръцете, колкото и да кълве в момента са необходими, за да стоплим пръстите. Ако върху всичко това си носиш и едно огромно противоветрено яке с качулка /за всеки случай/ не ти трябва канадска къща на леда с кюмбе и телевизор, дори и при минус 20 градуса - не гарантирам при силен вятър.
С. Димитров
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 157
Регистриран на: Вто Фев 14, 2012 10:13 pm

Re: Огняновски Бобой и едно Бабе!

Мнение от С. Димитров »

Забравих за гамашите. У нас се продават от години гамаши в риболовните магазини /жълти химически предпазни средства до 3-ти размер, предназначени поначало за други цели по линия на "Гражданска защита"/, които вършат добра работа на леда и особено при мокър сняг върху него над 15 см. Хубаво, но продаванитете в магазинната мрежа са все до трети размер, тоест за обувки до номер 44. Номенклатурата, обаче на тези индивидуални средства за защита по смисъла на Закона за защита при бедствия и предвидени по дуги линии /по наследство са ни от последните 40 години по руските стандарти/ е до пети размер, позволяващ да ги навлечеш и върху обувки № 50. Има ли някой колега информация, къде в магазинната мрежа могат да се намерят и гамаши от 4 - ти и 5- ти размер?
Аватар
G.Petkov
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14812
Регистриран на: Чет Сеп 18, 2008 8:00 am
Местоположение: София

Re: Огняновски Бобой и едно Бабе!

Мнение от G.Petkov »

И аз питам за същото :D !
Аватар
ninastefanina
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2130
Регистриран на: Нед Юни 21, 2009 11:00 am

Re: Огняновски Бобой и едно Бабе!

Мнение от ninastefanina »

С. Димитров написа: У нас се продават от години гамаши в риболовните магазини /жълти химически предпазни средства до 3-ти размер, предназначени поначало за други цели по линия на "Гражданска защита"/, които вършат добра работа на леда
Моите са зелени точно от Гражданска защита.Обувките за леда са ми с два номера по големи,демек 40,и едвам се пъхам в гамашите,но не знам дали са 3-ти номер.Ако има по големи,с удоволствие ще си купя и аз.

boci_ написа:
chirusa_bg написа: Ръцете замръзват, бузите изтръпват, само за мъжкари. Аз като по-глезен се предадох и не успях да ловя, както трябва.
станал си изнежен, спал си някъде на топло при жена тия дни :lol: :lol:
Boci, Влади на четни дати е един,на нечетни друг,ма той си го знае.. :wink:
I Fish, Because The Voices In My Head Tell Me To...
"Колкото повече глупости правя,толкова по-популярен ставам"
Аватар
chirusa_bg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7798
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 11:07 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Огняновски Бобой и едно Бабе!

Мнение от chirusa_bg »

Тази година на четни съм момченце. :lol:
- Но кое е това, което е тайна за улова на бабушка ? Тайна, която са знаели британците.
-Проста работа!!! Плувки 0.4-0.6 гр. ,основно влакно 0.10-0.08 и поводи 0.06.Оказа се че британците са имали поводи 0.04 , кука 26 и фуил вместо вердевас за стръв.
С. Димитров
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 157
Регистриран на: Вто Фев 14, 2012 10:13 pm

Re: Огняновски Бобой и едно Бабе!

Мнение от С. Димитров »

Зелените гамаши действително са в складовете на бившата "Гражданска защита", сега след закриването на Министерството на извънредните ситуации с правоприемник МВР, по точно Главна дирекция "Пожарна безопасност и защита на населението" - МВР. Но тези гамаши са доставяни преди около 25 - 30 години, а материята старее. Жълтите гамаши, които се продават в магазинната мрежа са достъпни за закупуване, за разлика от зелените в складовете на ГДПБЗН, които не могат да се продават, освен ако МВР не обяви по реда на Закона за държавна собственост съответните търгове за продажба на движими вещи - частна държавна собственост. Имам предчуствието, че и жълтите гамаши продавани в магазинната мрежа не са прясна "реколта", но вършат работа, лошото е че са само да 3-ти размер.
С. Димитров
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 157
Регистриран на: Вто Фев 14, 2012 10:13 pm

Re: Огняновски Бобой и едно Бабе!

Мнение от С. Димитров »

Днес 19.01.2013 г. пак по устието на Огняново, от 9 до 16 ч. Язовира е вдигнал нивото, като почти навсякъде леда е размекнат и отцепен от брега. Навътре има що годе здрав лед, но донякъде. Там където се ходеше миналата събота, сега е невъзможно. Сутринта до 11 ч. беше снежна виелица и клинчар. На блесна рибите почти не пипаха. Добре, че кълвяха на мормишка от време на време и то за късмет на дълбочина от 1,5 - 2,5 м., точно в участъка където леда е по здрав. Размера на рибите, обаче е дребен. Все пак някои направиха до 60 бройки. Утре, като гледам прогнозата, който ще ходи да си носи за всеки случай хавлии.
Бат Стан
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1333
Регистриран на: Нед Май 15, 2005 11:17 am

Re: Огняновски Бобой и едно Бабе!

Мнение от Бат Стан »

С. Димитров написа:Днес 19.01.2013 г. пак по устието на Огняново, от 9 до 16 ч. Язовира е вдигнал нивото, като почти навсякъде леда е размекнат и отцепен от брега. Навътре има що годе здрав лед, но донякъде. Там където се ходеше миналата събота, сега е невъзможно. Сутринта до 11 ч. беше снежна виелица и клинчар. На блесна рибите почти не пипаха. Добре, че кълвяха на мормишка от време на време и то за късмет на дълбочина от 1,5 - 2,5 м., точно в участъка където леда е по здрав. Размера на рибите, обаче е дребен. Все пак някои направиха до 60 бройки. Утре, като гледам прогнозата, който ще ходи да си носи за всеки случай хавлии.
E, що не се обади, че си ти?! От вашата група познавах само чичо Ванчо.
Иначе според мен ледът ще става и днес, но само в участъка, където сме ловили. колегите, които ще ходят на огняново, да внимават откъде влизат и да влизат там, откъдето се вижда, че е влизано на леда.Иначе покритието е 12-13 см, но само в един определен периметър, после почма да изтънява.
С. Димитров
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 157
Регистриран на: Вто Фев 14, 2012 10:13 pm

Re: Огняновски Бобой и едно Бабе!

Мнение от С. Димитров »

Извинявай бат Стан, ама бях надянал очилата за четене, щото иначе не уцелвам да набождам на мормишката мотиля. Като се залафи с бай Иван ми мина през главата, че си ти /по визия на фигурата/, но не бях сигурен. Иначе и другите от групата ги познаваш - бай Ристо /майстора на пешните що отлежават в магазина на бай Иван/, но си го виждал все в маскировъчни дрехи, а сега се е пременил в по подходящ екип. Само като му видиш раницата - самар и разбираш кой е носителят й. Този атрибут, достоен за риболовен музей същият разхожда по леда поне от 25 години.
С. Димитров
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 157
Регистриран на: Вто Фев 14, 2012 10:13 pm

Re: Огняновски Бобой и едно Бабе!

Мнение от С. Димитров »

Както и Гроздан - майстор на блесната. Не може да не сте се засичали поне в магазина на бай Иван.
Бат Стан
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1333
Регистриран на: Нед Май 15, 2005 11:17 am

Re: Огняновски Бобой и едно Бабе!

Мнение от Бат Стан »

С. Димитров написа:Извинявай бат Стан, ама бях надянал очилата за четене, щото иначе не уцелвам да набождам на мормишката мотиля.
След като си тръгнахте, на твоята дупка се сцепи да кълве!
С. Димитров
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 157
Регистриран на: Вто Фев 14, 2012 10:13 pm

Re: Огняновски Бобой и едно Бабе!

Мнение от С. Димитров »

Ами цокнах в студа малко уиски и преди тръгване плюх няколко пъти в дупката. Явно е имало ефект, макар, че уискито не беше от марковите, но явно за захранка става. То пък огняновските костурета що се ловят, още са малки и явно не са "специалисти" по марковите уискита.
Публикувай отговор

Обратно към “Подледен риболов”