SAKURA мнение, и препоръка за спининг в среден и висок клас

Модератори: Павел Иванов, sestrata

Аватар
mckiller
новобранец
новобранец
Мнения: 59
Регистриран на: Пет Юли 29, 2011 12:00 pm
Местоположение: Пловдив

SAKURA мнение, и препоръка за спининг в среден и висок клас

Мнение от mckiller »

Здравейте колеги, моля за мнение за пръчките на този производител (качествни ли са, изпълнението им как е?) Аз съм се спрял на тези модели:
http://www.bent-fishing.com/SHINJIN-SIS-product-1467 - и по точно този 7’8’’
2.33, Medium Light, 5 - 20 гр.
http://www.bent-fishing.com/SHINJIN-EGI-product-1709 - и по точно този 8’1’’
2.46 ,Medium, max. 25gr - за този размер да разбирам ли че долната граница започва от 1гр.?
Отворен съм и за други предложения в среден и висок ценови клас. Единственното условие е предложенията да са с акции:5-20, 5-25, 7-25, 7-28 гр. Благодаря Ви предварително.
Изображение
Идиотите са мъдро творение на природата позволяващо на глупаците да се смятат за хитри.
Аватар
te4osoma
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 716
Регистриран на: Сря Окт 06, 2010 12:35 pm
Местоположение: ако го кажа,после трябва да ви убия.

Re: SAKURA мнение, и препоръка за спининг в среден и висок

Мнение от te4osoma »

Здрасти колега ,от тази есен имам две пръчки от въпросната марка
Sakura Stingray 2.43 max 25gr.
Sakura Shinjin 2.70 15-50gr.
Първата ползвам за джиг основно от лодка,а втората ще е е по мултифункционална :D
Доволен съм от пръчките,имат тънка стегната бланка оборудвана с Fuji водачи и макародържач,и най важното покриват моите желания .
Качествено испълнение поне според мен на много добра цена .Първата ми хвана риби и мога да кажа ,че се справя превъзходно за посочените и параметри,с втората нямам риби но ми харесва с държанието си ,и не съжалявам за избора и.
Мисля че ще останеш доволен,ако се спреш на тези пръчки

Поздрави :wink:
Всеки има план,..докато не му разбият устата..

М.Тайсън
Gutierez
новобранец
новобранец
Мнения: 46
Регистриран на: Сря Фев 23, 2011 2:30 pm

Re: SAKURA мнение, и препоръка за спининг в среден и висок

Мнение от Gutierez »

mckiller написа:...2.46 ,Medium, max. 25gr - за този размер да разбирам ли че долната граница започва от 1гр...
Колега, не съм запознат с продуктите на Сакура, но в световен мащаб не съм виждал до сега въдица, която да отговаря на тест по примамки 1-25 гр. С две думи за сега такова нещо не е измислено.
Аватар
mckiller
новобранец
новобранец
Мнения: 59
Регистриран на: Пет Юли 29, 2011 12:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: SAKURA мнение, и препоръка за спининг в среден и висок

Мнение от mckiller »

ами и аз така си помислих колега. Но при положение, че никаде не е опомената долната граница?
Изображение
Идиотите са мъдро творение на природата позволяващо на глупаците да се смятат за хитри.
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14913
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: SAKURA мнение, и препоръка за спининг в среден и висок

Мнение от Павел Иванов »

На много въдици предназначени основно за тролинг не се упоменава изобщо долната граница а само максималната препоръчана такава . За спининг въдиците е друга бира :wink:
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Аватар
Vid
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3399
Регистриран на: Нед Окт 24, 2010 8:44 pm
Местоположение: Хасково

Re: SAKURA мнение, и препоръка за спининг в среден и висок

Мнение от Vid »

Gutierez написа:Колега, не съм запознат с продуктите на Сакура, но в световен мащаб не съм виждал до сега въдица, която да отговаря на тест по примамки 1-25 гр. С две думи за сега такова нещо не е измислено.
Напротив, измислено е, щото китайците не мислят, ами правят и продават.... Та има такива пръчки и между впрочем не работят никак зле. Визирам пръчки с бърз строй притежаващи твърда бланка и мек но здрав връх, които успешно замятат примамки от примерно 2 до 30 гр. безпроблемно... т.е. леките ги замята само върха на пръчката, а при тежките участва вече и останалата част от бланката....
Отделно стои въпроса за кастинг, точност и презентация на примамката, чувствителност на бланката и пр. и пр., ама като тест на изхвърляне на примамка се справят отлично.
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
Gutierez
новобранец
новобранец
Мнения: 46
Регистриран на: Сря Фев 23, 2011 2:30 pm

Re: SAKURA мнение, и препоръка за спининг в среден и висок

Мнение от Gutierez »

Колега Vid, когато на една въдица е упоменат диапазон примерно 2-7 гр, това означава, че въдицата работи най-добре с примамки в този диапазон. Аз бих могъл да изхвърля и примамка от 12 гр. с тази въдица, но най-вероятно с нея ще достигна по-малка дистанция, отколкото със 7 гр. Самата въдица ще започне да се тормози с примамки извън този диапазон. Ти ако решиш можеш да изхвърлиш и 2 гр. примамка с въдица 15-40 гр, но не е там работата и не говорим за това
Аватар
mckiller
новобранец
новобранец
Мнения: 59
Регистриран на: Пет Юли 29, 2011 12:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: SAKURA мнение, и препоръка за спининг в среден и висок

Мнение от mckiller »

Sakura Stingray 2.43 max 25gr - добре и какво излиза, че този модел е за тролинг ли?
Изображение
Идиотите са мъдро творение на природата позволяващо на глупаците да се смятат за хитри.
Petur60
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 232
Регистриран на: Пет Ное 26, 2010 5:14 pm
Местоположение: Варна

Re: SAKURA мнение, и препоръка за спининг в среден и висок

Мнение от Petur60 »

Не , въдицата не е за тролинг.
Въдицата е класифицирана като въдица за риболов на главоноги - в глава Shinjin Long Range от каталога на фирмата за 2013 година.
Производителят е посочил само най-тежкия джиг, който би бил подходящ за тази въдица - Egi jig max 4.5 и за да е по-ясно, е посочил и max. 25 gr. , но информация за долната граница на теста липсва, и то единствено за класа въдици Egi Rods.
В предвид на това, че най-леките Egi примамки са около 3 гр, предполагам че теста е 5-25 гр.

пп. виждате колко е лесно да си разбирател :
...но в световен мащаб не съм виждал до сега въдица...,
......китайците не мислят, ами правят и продават.... Та има такива пръчки...
Аватар
ivelin_1976
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 838
Регистриран на: Сря Май 28, 2008 9:00 am
Местоположение: гр.Ямбол

Re: SAKURA мнение, и препоръка за спининг в среден и висок

Мнение от ivelin_1976 »

Извини ме за спама колега, но така и не разбрах каква е причината една въдица да бъде обозначена с "примамки мах.25", а на друга от същата фирма с "примамки 7гр-25гр.? Това го наблюдавам и при други въдици от средния ценови клас.
shimano ANTARES BX FEEDER HEAVY Изображение
Аватар
mckiller
новобранец
новобранец
Мнения: 59
Регистриран на: Пет Юли 29, 2011 12:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: SAKURA мнение, и препоръка за спининг в среден и висок

Мнение от mckiller »

Кофти SAKURATA няма намиране изчерпани количества а от чуждите сйтове с доставка до БГ тези модели ги няма. Ще се минава на този вариянт май http://www.voblershop.com/2011/Dragon.Moderate/
Изображение
Идиотите са мъдро творение на природата позволяващо на глупаците да се смятат за хитри.
karaburov
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 451
Регистриран на: Сря Фев 20, 2008 4:34 am
Местоположение: Русе

Re: SAKURA мнение, и препоръка за спининг в среден и висок

Мнение от karaburov »

mckiller написа:Кофти SAKURATA няма намиране изчерпани количества а от чуждите сйтове с доставка до БГ тези модели ги няма. Ще се минава на този вариянт май http://www.voblershop.com/2011/Dragon.Moderate/
Правилния избор :wink:
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14913
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: SAKURA мнение, и препоръка за спининг в среден и висок

Мнение от Павел Иванов »

Като не намираш Сакурата бих те посъветвал да хвърлиш едно око на XZOGA и по-специално на модела http://www.vidrax-fishing.com/catalog/p ... ts_id=5336 . Друго като по-лек вариант е AVS76MLXF2 - http://fishzonebg.com/%D0%9F%D1%80%D1%8 ... eries/687/ , Lamiglas Eastern RFBA86MH от http://fishzonebg.com/2094/Lamiglas.Eas ... nning.rod/ , Pontoon 21 Seven & Half SH762F от https://www.google.bg/search?q=%D1%84%D ... =firefox-a . Това да се прехвърлиш от въдици като Сакура на такива като Драгон .... на мен лично ми звучи много несериозно :wink:
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14913
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: SAKURA мнение, и препоръка за спининг в среден и висок

Мнение от Павел Иванов »

Е сега прочетох тез неща :
voblershop написа:... Интересното в случая е, че тя е направена на базата на опита и иновациите на малки японски производители, специализирали се в изработването на custom design-пръчки... Moderate се изработва изцяло в Япония,...
и направо ми се спря дъхът :shock: Баси ! Некой хора като презентират нещо срам немат да мажат колкото им е кеф , ама никакъв :lol: :lol: :lol:
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Аватар
Мунчо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1588
Регистриран на: Пон Авг 29, 2005 9:41 pm
Местоположение: ГАБРОВО

Re: SAKURA мнение, и препоръка за спининг в среден и висок

Мнение от Мунчо »

За мен "СЕкурите" са много прилични пръчки - имам наблюдения върху "Тринис" и новия му вариант "Стингрей". Малко по-силови са от заявените данни и по-тежки, но не е болка за умиране.
Malemi написа:Нишо не сте хванали но поне сте спасили патката и шуката ( тя маи е мъртва но нищо )
"Еби им майката на другите и в себе си утеха намери. И ако в себе си утеха не намериш, еби си майката и ти!"

http://www.starividri.org/" onclick="window.open(this.href);return false;
Публикувай отговор

Обратно към “Спинингов риболов”