скобар на гола троика??

Модератор: sapuna

Аватар
Big^Fish
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1472
Регистриран на: Съб Апр 29, 2006 4:12 pm
Местоположение: гр.Сливен
Обратна връзка:

Мнение от Big^Fish »

fish написа:Добре де. Някой може ли даде разумно обяснениена въпроса - Защо на гола тройка??? Няма ли обикновени куки, няма ли стръв, няма ли блесни и воблери? А ако си капо - какво? Или искате ядете? Какво точно искате да постигнете с тая гола тройка? Къде в този метод е удоволствието от риболова? Да хванеш 30 риби, коя за устата, коя за окото, коя за корема? И да ги изядеш? Скобара става ли за ядене? Или имате да храните котки и прасета?

Айде замислете се малко. Днес ще изтърмачиш един вир и какво? Утре какво ще правиш? Ще седнеш в кръчмата, ще си чоплиш носа и ще псуваш как така няма риба :idea:
Айде същата песен :lol: Какви 30 риби :?: :shock: Не ,че не се случва и така по някога,но това става и при други методи.Знаеш ли,че цял ден съм мятал и ме е заболявала ръката за да отчета 1 риба.Риболова не е само във вирове където се групират рибите зимно време и където предимно ги търсят бракониерите.Искам да ти кажа ,че аз най-вече(и не само аз) ги търся по дебелите бързеи "на изтичане".Пак казвам не можеш да търмъчиш с тройка номер 12 :!: Аз също съм против бракониерските методи на риболов,и който ме познава знае какво ми е отношението спрямо такива хора.Нека не дъвчин наистина повече темата,защото ако всеки ще упорства и ще си знае своето,диалог не се получава.
Поздрави.
Аватар
Dedy
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5133
Регистриран на: Вто Сеп 04, 2007 12:12 pm

Мнение от Dedy »

fishermen1983 написа:който разправя че скобара кълве на тройките е пълна глупост...
:smt031 :smt031 :smt031 :smt031
Котеее, ............... БАУ!!!

Понеже съм голям специалист и в този риболов на плувка, ще разкажа за непосветените:
Всичко започна преди доста години, когато през зимата по Струма ловяхме скобара на сланинка. Не, че скобара обича да яде сланина, но я използвахме защото го дразни, понеже е бяла, освен това не се разкисва във водата и седи дълго на куката. Знаете, че заради специфичната си уста и начин на хранене, откачанията са често явление при улова на тази борбена риба и именно заради това, някои колеги се изтарикатихме да слагаме стръвта на малка тройка. После някой неизвестен за мене, откри, че сланинка не е нужна, и че скобара гони по-стръвно голата тройка и така беше открит риболова на скобар с изкуствена ствъв. В началото се ловеше само на кафява тройка, но след това някой колеги започнаха да експериментират с разни мъниста, съчми и цветни тройки. Аз мъниста и кончета не ползвам и от опит знам, че за скобара цвета на тройката не е от значение, но трябва да е съобразен с цвета на реката.
Вярно е, че някои рибари ловят с огромни плувки и не по-малки тройки, има такива и които откровено си драскат, но това е друг въпрос!

П.П. Забравих да спомена, че през топлия сезон понакога слагам трохата на малка бяла тройка, а има и един друг пиниз с тройка, ама тези работи са само за посветени!
Аааа и друго забравих, ама това е от годините! Освен скобарите и другите риби лапат железата, а преди няколко години на Струмяни хванах дори виолетка, естесвено за устата, но това си е куриоз!
Последно промяна от Dedy на Чет Окт 25, 2007 3:06 pm, променено общо 2 пъти.
fishermen1983
новобранец
новобранец
Мнения: 86
Регистриран на: Вто Мар 14, 2006 6:52 pm
Местоположение: Sofia

Мнение от fishermen1983 »

Дядо.....виждам че тука много хора го прастикуват тоя "риболов",аз филмче ще направя и да се появи някой от вас на него да умирате от срам после....незнам дали си специалист,от 4-5 години ходя на Струма зимата и не ми е направило впечатление някой да лови по различен начин с тройката,всичките косят по един и същи начин
Аватар
Тедо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2178
Регистриран на: Пон Апр 16, 2007 9:32 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Тедо »

ако "косят" що се лигавят с №12, а не сложат 3-4 нули :?: :idea:
Аватар
Dedy
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5133
Регистриран на: Вто Сеп 04, 2007 12:12 pm

Мнение от Dedy »

:!: :!: :!: :!:
Коте, аз ходя по Струма от около 25 години, та когато ще правиш клипчето пиши едно ЛС , за да дойда и аз, вярвай ми, ще има какво да научиш и снимаш!
Аватар
ceno cenov
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 838
Регистриран на: Вто Юни 27, 2006 9:31 am

Мнение от ceno cenov »

По нашия край (Врачанския) като по рационални тоя тип "рибари" опростиха такъма и свалиха плувката като един ненужен артикул :roll: Вашето мнение какво е как по "кълве" с тапа или без :shock:
Аватар
Dedy
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5133
Регистриран на: Вто Сеп 04, 2007 12:12 pm

Мнение от Dedy »

:!: :!: :!: :!:
Колега ceno cenov
не знам как е по вашия край, ама по нашия освен драскачи, има парашутисти, мрежари, серкмисти, електричари, бомбаджии и сек'в тип "рибари", ако ме разбираш правилно!
Аватар
barutchiata ©
Администратор
Администратор
Мнения: 5592
Регистриран на: Нед Апр 24, 2005 9:35 pm
Местоположение: България & Österreich

Мнение от barutchiata © »

Dedy написа::!: :!: :!: :!:
Колега ceno cenov
не знам как е по вашия край, ама по нашия освен драскачи, има парашутисти, мрежари, серкмисти, електричари, бомбаджии и сек'в тип "рибари", ако ме разбираш правилно!
:smt023
Бат Мирче-5кила
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 4365
Регистриран на: Нед Мар 20, 2005 9:41 am
Местоположение: Ямболската баня
Обратна връзка:

Мнение от Бат Мирче-5кила »

айде,ПАК :evil: котето да не вземе и спинингистите да обвини,че имат ТРОЙКА(И)(даже две) на ИЗКУВСТВЕНОТО парче МЕТАЛ?човека(деди) ви обяснява за културен риболов а вие го псувате?че кьде е тройката 14 номер,кьде е щукарския МОНТАЖ за скобар?
"Всички животни са равни, но някои са по-равни от други".
Аватар
butnik
рибар фанатик
рибар фанатик
Мнения: 8262
Регистриран на: Съб Сеп 30, 2006 7:35 pm
Местоположение: Франкфурт на Майн
Обратна връзка:

Мнение от butnik »

тройкаджиите са двойкаджии в риболова и мога да го докажа на всеки.Сакси видя как се лови на Марица,който иска да заповяда.Не се оправдавайте ,с това ,че има хванати в устата.Тая тема се дъвче постоянно и никакъв резултат,тъй,че е безсмислено да се коментира.Вместо да упреквате колеги които само питат за тоя метод ми се правите на специалисти ,жалко.
Винаги прощавайте на враговете си-за тях няма нищо по-дразнещо от това.....
Аватар
maranzika
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1502
Регистриран на: Съб Сеп 16, 2006 7:10 pm
Местоположение: Монреал(Канада)

Мнение от maranzika »

Добре де,що не сложите една кука и стръв на нея и да ги ловите тия скобари.Ами ако аз съм само един зрител отстрани как да разбера кой търмъчи и кой не?И защо ако това според вас е законно ,всички бягат като чуят че идва ИАРА? :lol: :lol:
Аватар
barutchiata ©
Администратор
Администратор
Мнения: 5592
Регистриран на: Нед Апр 24, 2005 9:35 pm
Местоположение: България & Österreich

Мнение от barutchiata © »

maranzika написа:Добре де,що не сложите една кука и стръв на нея и да ги ловите тия скобари.....
Ами все едно да си сложиш единична кука на блесната да си закачиш стръв и да си меташ. Или да упрекваме сомаджиите защо ловят с две куки или с кука и тройка.Защо не слагат на воблерите единички а тройки?доколкото знам тези дето ловят пъстърва на стръв ги изкарват месари , а тези на изкуствени примамки спортсмени.Чудя се защо е обратно при риболова на скобар.Говоря за спортсменския риболов, не за сецането.
maranzika написа:Ами ако аз съм само един зрител отстрани как да разбера кой търмъчи и кой не?
Ами тези дето търмъчат прехвърлят реката като целят отсрещния бряг и с едни зверски засичания и набирания обират линията.

Истинския риболов е като на стръв.Спускаш по течението и возиш докато удари.НЯКОЙ сигурно ще попита защо толкова често засичате!??За неразбиращите отговарям.....Ами мноо просто за да удари скобара тройките трябва да се почукват по дъното и затова има и гелета.Но това ще го разберат само вещите в материята. :wink:

maranzika написа:И защо ако това според вас е законно ,всички бягат като чуят че идва ИАРА? :lol: :lol:
Кои всички :roll: :?: Причини много,някой нямат билети а други са си живи косачи.
Аватар
maranzika
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1502
Регистриран на: Съб Сеп 16, 2006 7:10 pm
Местоположение: Монреал(Канада)

Мнение от maranzika »

ОК.Ловете както го разбирате,но едва ли това може да ти достави кеф.Тук спирам с коментарите. :wink:
Аватар
ceno cenov
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 838
Регистриран на: Вто Юни 27, 2006 9:31 am

Мнение от ceno cenov »

maranzika написа:ОК.Ловете както го разбирате,но едва ли това може да ти достави кеф.Тук спирам с коментарите. :wink:
Хем не разбираш от риболов на скобар хем се сърдиш. Я сложи тройката (що не и четворка че по къца) и да видиш как взима. Направо така му се услажда че чак от г....а требва да му я вадиш с кукоизваждач за тройка тип чикия. :wink:
Аватар
Mitak
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 639
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 2:55 pm
Местоположение: Дупница

Мнение от Mitak »

Много ми е чудно за колегите дето не са ловили по този метод и даже не са и виждали как се лови изказват мнения и се излагат като кифладжии на централен плаж... неможете ли да проумеете че първо закона позволява използването на тройки второ самата кука служи за стръв и трето куката е достатъчно малка че да се събере в устата на 350 грамово скобарче :lol: ако на това му се вика търмъчене незнам какво да кажа.... като гледам така само истинските скобарджии са дали свестни мнения останалите само плюят без дори и да се опитат да разберат за що иде реч...
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на мирни риби”