Морето го грози екокатастрофа

Модератори: Димо Михалев, dobria1

Аватар
Краси 7650
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 256
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:03 pm

Мнение от Краси 7650 »

и затова се казва ЧЕРНО МОРЕ
а , дали ще има еко катастрофа .... то сега като няма никаква риба
нищо чудно и да се появи някой нов вид :(
Красимир от Балчик
Аватар
Local
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6874
Регистриран на: Съб Апр 30, 2005 1:31 pm
Местоположение: Асеновград/Пловдив

Мнение от Local »

От цяла седмица се тръбеше за тези ветрове и за тази буря... Затвориха пристанището на Ротердам преди бурята , англичаните си затвориха шлюзовете на Темза дори , но явно с тези кораби не е можело да се реагира толкова бързо за жалост...


Дано наистина се разминем , че и без това крайбрежието ни не е кой знае колко богато на каквото и да било...
Клавиатура риба не лови!!!
Аватар
Камбата
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2378
Регистриран на: Нед Ное 26, 2006 6:05 pm
Местоположение: Варна,Морето,сините вълни...
Обратна връзка:

Re: в допълнение

Мнение от Камбата »

Аз не коментирам! :evil: :evil: :evil:
"Риболовът на дивите риби е твърде ценен, за да бъдат те улавяни само веднъж!"

- Лий Улф - 1939 г.
Аватар
sapuna
Модератор
Модератор
Мнения: 11750
Регистриран на: Вто Сеп 06, 2005 1:15 am
Местоположение: Горна Оряховица
Обратна връзка:

Мнение от sapuna »

Колеги,чудно ми е защо в тема "Калкан около Варна" има 8 страници с над 100 мнения,а в тема като тази почти нищо!
Помня,преди няколко месеца,когато бях по ликвидиране на последствията от наводнението в Цар Калоян/бивше Хлебарово/ как отзоваха колегите ми от Варна на акция на местна почва.Т.е. имаше разлив на не знам кой си плаж,но тогава нищо не се чу и нищо не се видя.А,момчетата бачкаха много яко,няколко дни,заради петно от няколко стотин квадратни метра.Замислете се,че все пак Черно море не е от най големите и една такава катастрофа може да има ефекта на Черноморски апокалипсис!Дано не става!
Изображение
.............."Не кордата се къса, а нервите на рибаря".............
Аватар
batmilen
учете се от него
учете се от него
Мнения: 4888
Регистриран на: Чет Яну 06, 2005 8:56 am
Обратна връзка:

Мнение от batmilen »

Изображение


Няма време за приказки, подготвяме празни варели за мазута и нефта... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Аватар
Камбата
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2378
Регистриран на: Нед Ное 26, 2006 6:05 pm
Местоположение: Варна,Морето,сините вълни...
Обратна връзка:

Мнение от Камбата »

Не е смешно,Батка! :smt012
"Риболовът на дивите риби е твърде ценен, за да бъдат те улавяни само веднъж!"

- Лий Улф - 1939 г.
Аватар
чуруликпенчо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1523
Регистриран на: Съб Ное 18, 2006 7:49 pm
Местоположение: Варна - Враца

Мнение от чуруликпенчо »

Че има проблем с Черно море е ясно,но никой не знае точния размер на пораженията.Както в повечето случаи,руснаците отказват чужда помощ.Все пак Азовско море и пролива му към Черно море са една почти затворена военна зона,колкото и да се отрича това. Не съм убеден,че ще излезе и реалния размер на замърсяването.Варелите със сяра ,съм сигурен,че ще бъдат извадени, защото там дълбочините не са големи. Самото Азовско море също е доста плитко.Колкото до мазута ,една част от него ще се изчисти от руските екипи , а останалата ще се утаи по дъното /като мазни ,калцирали топки/ и вълните ще я изхвърлят по-късно по брега. При тези ветрове,течения и местоположението ни,не вярвам тези разливи да стигнат до нашите брегове,но така или инак, положението си е обезпокояващо.Все пак нашия зарган идва от Азовско море,а не както повечето колеги си мислят,че е средиземноморски. Ако някой колега има повече , или по-различна информация по проблема,ще ми е интересно да я науча. Много жалко за жертвите от тази тргедия ,но голяма част от бедите идват заради алкохола,непълната информация /такива ветрове до скоро се смятаха за невъзможни в региона/ и остатъците от социалистическата безстопанственост. Време е и нашите метеоролози да се сетят,че досегашната статистика е вече само една стъкмистика , а използваните математически модели са неактуални , предвид промяната на климата.
Всичко това е мое лично мнение ,поради което не смятам да ви досаждам повече.
Наслука!
Няма дума в българския език,която в множествено число да завършва на "Й".
Nedeltcho Delev

Без коментар

Мнение от Nedeltcho Delev »

Вижте малко снимки от бедствието:

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
Mich
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 345
Регистриран на: Нед Фев 12, 2006 10:01 pm
Местоположение: city by the sea

Мнение от Mich »

братушките са се накъркали пак яко и са потопили корабите :partyman:
защо все с руснаците стават най-големите бедствия не мога да си обесня. Навреме Курск потопиха сега една дузина кораби.
И това ако не е некадърност... :smt076
който не лови, няма да яде :)
Nedeltcho Delev

Мнение от Nedeltcho Delev »

Mich написа:братушките са се накъркали пак яко и са потопили корабите :partyman:
защо все с руснаците стават най-големите бедствия не мога да си обесня. Навреме Курск потопиха сега една дузина кораби.
И това ако не е некадърност... :smt076
Не забравяй и Чернобил,още мрат хора от тоя инцидент :twisted: :twisted:
Аватар
Моряка
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2969
Регистриран на: Пон Сеп 24, 2007 8:06 pm
Местоположение: Иван Димитров-Варна

Мнение от Моряка »

Те руските л..на са далече и сигурно няма да дойдат,ами нашта Девня през годините що мизерии изпусна и таман тези пластове се покриха ,сега рапанджиите с траловете ровят ли ровят.А ако някой иска да застане на железния мост до Родопа ,когато се прибират надвечер да види и що калкан се носи.
Аватар
chipi_
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 869
Регистриран на: Съб Окт 14, 2006 6:33 pm
Местоположение: Варна

Мнение от chipi_ »

Срещу природата сме безсилни,имало е и ще има катаклизми,не обвинявайте хората че са алкохолици и тем подобни,сигурно само руски кораби или самолети са потъвали и падали или всички са били в матрицата, има много въпросителни.
Аватар
Тедо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2178
Регистриран на: Пон Апр 16, 2007 9:32 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Тедо »

тъкмо гледах горните снимки в руски сайт... в такава буря ще има потънали кораби независимо дали е в Русия, в Америка или където и да било...
Аватар
Моряка
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2969
Регистриран на: Пон Сеп 24, 2007 8:06 pm
Местоположение: Иван Димитров-Варна

Мнение от Моряка »

chipi_ написа:Срещу природата сме безсилни,имало е и ще има катаклизми,не обвинявайте хората че са алкохолици и тем подобни,сигурно само руски кораби или самолети са потъвали и падали или всички са били в матрицата, има много въпросителни.
Та та та там Та ра ра ра ра раааа .....Истината е някъде там :D :D :D
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Мнение от КИРО »

Вярно,срещу природата сме безсилни!!! Но срещу интелекта си трябва да сме безмилостни.Сигурен съм,че ако капитаните са имали точната информация,щяха да си запазят корабите.Не може всички да са били пияни.50 кораба подават SOS. 4 са потънали.Не ми побира акъла,как при толкова сателити за прогнози на времето,те не са разбрали какво идва към тях.През 1998г гледах едно филмче,как се разцепи кораба ВИХРЕН,но мисля че беше в друго черноморско пристанище.Там мога да кажа,че капитана малко не е доогледал работата си,но в този случай не мога да дам такова мнение,че причината е алкохола.
А екокатастрфа според мен наистина ще има за Черно море.В Азовско се влива само река Дон,говоря за по-големите реки,и Дунав и Днепър директно в Черно море.Излизат само през Босфора.Както и да завъртят морето,минават и покрай българския бряг.
Какво можем да помогнем ние? Не мога да отговоря за себе си все още.
Публикувай отговор

Обратно към “На раздумка за морето!”