Врачански язовир (Дъбника) - отдаден

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

zanev
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 197
Регистриран на: Вто Дек 27, 2005 8:47 am
Местоположение: гр.Козлодуй/c.Хърлец

Re: Врачански язовир (Дъбника) - отдаден

Мнение от zanev »

Аз пък ти пожелавам да хващаш много риба- по- рядко[/quote]

Не е нужно да ми го пожелаваш, отдавна се случва...В БГ за съжаление думата "обществено" се свързва само с лошо стопанисване. Пренаселени от "рибари" водоеми, ловене на МАЛОМЕРНА риба, ток, незаконни мрежи и т.н. Ясно ми е,че тоя дето е взел язовира може да се окаже поредния пустиняк, но в случая за мен това е по-малкото зло. И той ако е тарикат(много вероятно) му е ясно, че там е останала много малко качествена риба. Ако иска наистина да направи пари ще го зариби. Е вярно, безплатния къмпинг няма да го има но и верно няма да висите цял ден за 10 таранки и да се чудите дали ще има място за колата и палатката. А покрай вас и след вас като след цигански катун.Колко хора си събират боклука и го носят в кофите за смет????!!!!! Не повече от 25%. Също така , 25лв.билет е смешна цена за правата които дава(цялата територия на БГ???) и ресурсите с които иара разполага(разбирайте много малки). И разберете, капацитета на този язовир е много малък за риболовния натиск който му се прилага.
gogibo
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 732
Регистриран на: Нед Мар 13, 2011 11:04 am
Местоположение: София

Re: Врачански язовир (Дъбника) - отдаден

Мнение от gogibo »

Колега Занев, 115 км ме делят от Дъбника,но имам пряка информация за него от многократно лично
наблюдение.От брега се ловят прилични екземпляри бяла риба и щука, за която мнозина си мечтаем.
На тролинг, през последните две години-заслужаващи снимка бели.Чувал съм и за сом в язовира,но не съм бил свидетел.Шарана също не е за подценяване там.Колкото до безплатния къмпинг-да.По протежение на източния бряг винаги е имало палатки,коли,деца,ама никой не пречи на другите,а и боклуци не съм виждал/вероятно си ги прибират на тръгване/.Не съм виждал и баровци да идват там.
Капацитета на водоема хич не е малък,броя на редовните колеги с платени билети-също.
Аватар
MIR4EV
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 471
Регистриран на: Сря Юли 19, 2006 10:23 pm
Местоположение: враца

Re: Врачански язовир (Дъбника) - отдаден

Мнение от MIR4EV »

"ПУСТИНЕН"ЯЗОВИР!!!
Аватар
vlado_takuma97
новобранец
новобранец
Мнения: 96
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2012 11:39 am
Местоположение: Враца

Re: Врачански язовир (Дъбника) - отдаден

Мнение от vlado_takuma97 »

Аз сега ще отида там че ми е на 15мин. път пък ако дойдат и ми искат 5лв ще си тръгна и тва е
Бат Стан
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1333
Регистриран на: Нед Май 15, 2005 11:17 am

Re: Врачански язовир (Дъбника) - отдаден

Мнение от Бат Стан »

Колеги, големият проблем е, че язовирът е даден за "аквакултури", сиреч за мрежосване.
Аватар
metodid
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 352
Регистриран на: Сря Окт 03, 2012 10:52 am
Местоположение: Враца

Re: Врачански язовир (Дъбника) - отдаден

Мнение от metodid »

vlado_takuma97 написа:Аз сега ще отида там че ми е на 15мин. път пък ако дойдат и ми искат 5лв ще си тръгна и тва е
Аз чух, че са се отказали да искат тия 5 лв. Колега, ако си ходил, дай инфо дали е така.
Аватар
vyrhara
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 382
Регистриран на: Съб Окт 04, 2008 3:37 pm

Re: Врачански язовир (Дъбника) - отдаден

Мнение от vyrhara »

Морално ли е да събираш такса, ако не развъждаш рибата?!
Аватар
vlado_takuma97
новобранец
новобранец
Мнения: 96
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2012 11:39 am
Местоположение: Враца

Re: Врачански язовир (Дъбника) - отдаден

Мнение от vlado_takuma97 »

Колеги ходих но беше беше много гъста мъгла и никой нищо не ми е казал, предполагам защото не са ме видели, но ходих и миналата седмица но пак никой не ме е закачал а 100% са ме видели.Иначе мятах с братовчед ми 2часа на блесни,воблери туистери ама 0...
ivelin.stoianov
новобранец
новобранец
Мнения: 2
Регистриран на: Нед Мар 04, 2012 9:13 pm

Re: Врачански язовир (Дъбника) - отдаден

Мнение от ivelin.stoianov »

Здравей ,
Интерсуваме някой имали по пълна информация за това кой стой зад това да се даде язовира на консеция(ограбване)за да мога да сезирам който трябва.
Благодаря
Аватар
vlado_takuma97
новобранец
новобранец
Мнения: 96
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2012 11:39 am
Местоположение: Враца

Re: Врачански язовир (Дъбника) - отдаден

Мнение от vlado_takuma97 »

Найстина ли изтичат язовира?
Аватар
vyrhara
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 382
Регистриран на: Съб Окт 04, 2008 3:37 pm

Re: Врачански язовир (Дъбника) - отдаден

Мнение от vyrhara »

Гаднярите арендатори са започнали престъплението преди 2 години със хвърляне на голямо количество хайвер на раци, в резултат миналата година имаше милиарди раци за милиони- значи-едно хвърляне рачило с малко тесто на средата, след 20 секунди вадиш между 5 и 15 рака над педя. Язовира е 2000 дка- направете си сметката. Който гласува пак за тия, които ни ограбиха язовира има много поздрави от мене.
Вчера пазачите са набили рибари от кв. Младост- има и счупена пръчка.
ivelin.stoianov
новобранец
новобранец
Мнения: 2
Регистриран на: Нед Мар 04, 2012 9:13 pm

Re: Врачански язовир (Дъбника) - отдаден

Мнение от ivelin.stoianov »

Дайте повече инфо за това кой е виновен има начин да ги дигнем във въздоха
Аватар
vyrhara
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 382
Регистриран на: Съб Окт 04, 2008 3:37 pm

Re: Врачански язовир (Дъбника) - отдаден

Мнение от vyrhara »

Има си корумпиран ред за ограбването на язовири като нашия- има и още такива, иначе кои са е ясно след като схемата е от последните 3 години-
министъра е сега подсъдимия бивш министър Найденов, на продажния шев на Нап. системи-
и дадено на внука на П.Таков и. т. н.

Много ни е зле Държавата.
Аватар
MiTaKa™
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1396
Регистриран на: Пет Фев 09, 2007 9:34 pm
Местоположение: От СоФиЯ Бе БаТе
Обратна връзка:

Re: Врачански язовир (Дъбника) - отдаден

Мнение от MiTaKa™ »

Някакво движение има ли , какво се случва към момента . Аз вчера се прибирах към София и минах от покрай язовира и видях фургона имаше и една кола и няколко въдици метнати под пазача
Изображение
Аватар
ourglory
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 847
Регистриран на: Съб Яну 07, 2012 6:19 pm

Re: Врачански язовир (Дъбника) - отдаден

Мнение от ourglory »

Moже ли да се ловят раци?
Публикувай отговор

Обратно към “Водоеми и реки”