Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

Заключено
Аватар
Redimido
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1139
Регистриран на: Сря Май 16, 2012 4:29 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от Redimido »

glmv написа:
Redimido написа:
glmv написа:Колеги днес на Панчарево нивото постоянно се менеше и риболов кой знае какъв нямаше. Бях застанал на устието, колегите около мен също не пожънаха кой знае какъв резултат. Късния следобед се преместих на гьола до платеното, там удариха няколко каракуди, шаранчета от така дискутираните не съм улавял, а и не видях някой да вади. А относно дали е разрешен риболова там, ИАРА не прави проблеми, а и не е логично защото този гьол е свързан с езерото... Призовавам всички колеги, които ловят риба през размножителния период на разрешените обекти да я пускат обратно, защото е пълна с хайвер и да има и по насетне какво да хванем. Съмнявам се някой от нас да се прехранва с червеноперка или каракуда. Приятно изненадан съм, че от няколко излета на Панчарево се закача и по някое малко линче. Това е от мен, надявам се да съм помогнал с информация.
Как е ситуацията там? Брега кален ли е? Как са условията за риболов, дълбочина и прочие? Къде е удобно за платформа, можеш ли да ме упътиш малко? Че утре съм там...
Вчера беше залято доста, на гумаджииницата колеги казаха че няма никакви удобни места. Аз лично до там не ходих. Бях на устието там положението е следното - в началото на самото езеро папурите са изцяло залети, дълбочината на около 15-тина метра е не повече от 0,6-1 м., там упорствах малко за каракуда, но резултат нямаше, излязоха две маломерни червеноперки, след това се преместих към втичалото на реката (не на самата река, а в близост до папурите). Там излязоха няколко дребни бабушки, около мен също не се ловеше кой знае какво - няколко костурчета и по някоя заблудена бабушка. Дистанцията отново на 15-тина метра, а дълбочината около 1,5-2м. Там местата са удобни за щека и ако си по - рано там може да се намери някое по подходящо за целта. След това се преместих до платеното. Там излязоха няколко каракуди като ги лових близо до шавара (намерих "дупка"). Дълбочината пак е около 1,5м. там където бях аз. Точно преди входа за платения смятам че мястото е удачно за щека, има стабилен шавар, което от своя страна предполага наличие на каракуда. Брегът е полегат. Много е вероятно това място да е заето от сутринта рано. Ако решиш да ловиш там имай предвид, че има много водорасли и не е много подходящо прекалено фин такъм. Аз лично започнах с основно 0,14 и повод 0,10, но след връзване на две куки през непродължителен период от време го смених с 0,18 и повод 0,16. За там има не лоша каракуда и може и малко по голяма кука аз бях с 12 и 14 и кой знае каква разлика в кълването нямаше стига да е добре скрита в стръвта.
Друго място, което колегите похвалиха, е едно островче, сред папурите. За да се стигне до него трябва да се прегази малко вода с дълбочина не повече от 30-50 см. Това място от страни изглеждаше удобно и за щека, но не знам дълбочина и т.н Това е което мога да дам като информация ако има нещо допълнително пиши на ЛС.
Супер, благодаря за информацията.
glmv
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 310
Регистриран на: Съб Юли 14, 2012 9:15 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от glmv »

кирил великий написа: Тази година в средата на април чакахме пред портите на 777 Враждебна да благоволят да отворят l 6.30. От май месец работят денонощно, МАЙ. Та: пъстървички с размер длан и половина циркулиха покрай брега. Ловеше ги един пич със зелена паста на кръгла тапичка и плуваща по повърхността стръв. Другите нямаха удар на пъстърви. На мач този ден нямаше сми... та в девет часа колата и на Герман. След което разбира се щерката яде шаран без дъх на тиня.
ogi_peugeot написа:На 777 вчера бяхме с брата на жена ми на нощен риболов.Хванахме 2 шарана и 2 толстолоба.Всичко на тежко-пружина с куки.Захранка на пружините шаранска-без значение а на куките царевица с бял.На торен също удари един дивак около 2.5 кг.Хванаха се и няколко европейски сома като единия беше над 6 кг доста вшечатляващо за там.Общо взето шарана е тръгнал но всички ловяха на тежко.На плувките нямаше успехи
Из така чух, че на плувка няма почти никакъв риболов и това ме спира да отида някъде на платено от този тип, защото не искам да се чувствам сякаш съм си метнал въдицата на асфалта. Иначе на платените от типа "хвани-плати и си отиди" е гадна работа не заради 10те лева за един шаран, а масово ходят колеги с деца, изключително пренаселено е ... това там не е риболов като за мен, а по скоро пикник до вода.
Надявам се и още някой колега да сподели малко информация относно Казичене и 777, я виж той има по добра информация за мен :)
ogi_peugeot
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 940
Регистриран на: Нед Сеп 25, 2011 3:03 pm
Местоположение: СОФИЯ

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от ogi_peugeot »

На 777 като бях онзи ден са ловили на плувка но през деня.Имаше извадени няколко пъстърви както и шаранчета на плувка но през ноща колегите с плувките скучаха а ние ловехме.
Аватар
koda33
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 913
Регистриран на: Съб Яну 15, 2011 7:16 pm
Местоположение: Панагюрище-София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от koda33 »

Днес като минах покрай Челопечане беше манифестация от коли :shock: , а никой не споделя нищо.
Георги Стефанов
спининг клуб "Стари Видри"
"Джуджетата тичаха и се смееха, защото тревата ги гъделичкаше по ташаците"
Аватар
Protos_Immortal
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 528
Регистриран на: Нед Ное 25, 2007 9:19 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от Protos_Immortal »

Днес на пънча на малкото гьолче едра таранка и малките шаранчета :) и нито едно не беше прибрано а каракудата забелязах че най-хубаво я ловяха на хляб.
Аватар
JettroniX
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1006
Регистриран на: Пет Окт 28, 2011 10:58 am

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от JettroniX »

Аз пък днес бях "шапка на тоягааа" и взех лекия спининг и се засилих на Панчарево - на стената. Водата е изключително висока и местата са силно ограничени наистина. Сега са отворили шлюза и го изпускат бента. Риба има и то яко. На булдо се вадеха стабилно уклеи. Местните (редовните) заподозрени се бяха наредили на металния кей до басейна и по стената до оградата и вадеха, макар не интензивно, но вадеха - уклеи, платика, каракуда, кефал, бабуушчици и костурчета. Отвратен съм от тях - пак прибираха всичко живо в найлоновите пликове :axe:
За протокола имах за 4 часа само 3 удара на блесна и толкоз. Някакви дребосъци.... Запознах се и с колегата ionko topalov. Повъртяхме заедно и после ударихме един лаф-мухабет.
Минаха на проверка не от ИАРА, а от Горското. Проверяващите бяха 3ма и ей на, на снимката даже писаха акт на един от тия местните заподозрени ;)

Изображение

Ако се ходи за риба там само на стената са местата, всичко друго е под вода. На самата стена видях 2-ма да вадят бабки педарки ;)

Сега някой да ме почерпи една студена Загорка или Астика ;)
Изображение
Аватар
Redimido
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1139
Регистриран на: Сря Май 16, 2012 4:29 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от Redimido »

Това да се чува...нека всеки ден да минават...та поне тия дето ловят законно да си имат едно на ум! Така се прави!!! Браво! Радостно е да се чуе че има риба! :) Утре съм там на спасителна мисия за шаранчетата!
chicki
новобранец
новобранец
Мнения: 13
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 8:21 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от chicki »

G.Petkov написа:
Redimido написа:...А на Челопочене обърна ли внимание другата рибка дали е тръгнала - мирната? ...
Щом е за риболов, внимание обръщам на всеки детайл :D !
Много баби, платики, каракуди и пр. си хвърлят хайвера, бабите пипат на бял, ама са пълни с хайвер и всичко върнах обратно.
Къде ги ловите тия рибоци?Аз миналата седмица с бащата хванахме пътя натам, но до обяд той извади 1 малка червеноперка и 2-3 слънчавки. На мен даже не пипна :lol:
Аватар
Protos_Immortal
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 528
Регистриран на: Нед Ное 25, 2007 9:19 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от Protos_Immortal »

Това е много хубаво че почнаха да им пишат актове на тия в Панчарево че точно че преди не ходеха почнаха да си позволяват да я унищожават рибата.
П.с забравих да спомена че на малкото гьолче не само шаран се метнали а и много хишник :drinkers: другата година там ще е много хубаво.
chicki
новобранец
новобранец
Мнения: 13
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 8:21 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от chicki »

Protos_Immortal написа:Това е много хубаво че почнаха да им пишат актове на тия в Панчарево че точно че преди не ходеха почнаха да си позволяват да я унищожават рибата.
П.с забравих да спомена че на малкото гьолче не само шаран се метнали а и много хишник :drinkers: другата година там ще е много хубаво.
Как се стига до това гьолче, и къде е по-добре там или на стената, че неделята мисля да скокна някъде за риба.Но отдавна не съм ходил на Панчерево. Да не говорим, че не съм ловил риба въобще там.
Благодаря предварително!
Аватар
Protos_Immortal
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 528
Регистриран на: Нед Ное 25, 2007 9:19 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от Protos_Immortal »

На стената е още в началото на влизането ти в Панчарево а , гьолчето е на плажа при платения водоем а , каде е най-удачно решаваш ти на място въпреки че днес повето хора бяха откъм плажа но пък аз седях до 12:00.
TRANSKI RIBAR
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1607
Регистриран на: Съб Фев 11, 2006 3:39 pm
Обратна връзка:

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от TRANSKI RIBAR »

Понеже е трудно да има повече хора от това,ще кажа на Челопечене ВРИ от хайверен едър таран и Платики :) Рибата е на близка дистанция и става за бурканчета тарама хайвер :) Айде живи и здрави и те така :bear:
chirusa_bg написа: ПП. По цяла нощ пие, а сутрин ни бие. Що е то?
1.3.1.2.
Аватар
senatora
новобранец
новобранец
Мнения: 15
Регистриран на: Сря Апр 25, 2012 7:25 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от senatora »

Днес да се похваля , ми се получи приличен риболов на Волуяк
7 шаранчета :D
но...риболова беше от 7 сутринта до към 10...после...застой...
накрая се оказа че съм хванал доста над 3 кг,та се наложи да пусна 3 бр,но определено имаше удоволствие от риболова
АКО НЯМА КЪДЕ ДА ОТИДЕШ...ЕЛА НА СЕБЕ СИ...
Аватар
кирил великий
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 983
Регистриран на: Пон Юни 14, 2010 2:22 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от кирил великий »

Днес от 7.00 до 14.00 - "Вятърните мелници" Г. Малина. В 7.45 извадихме шаран 6.6 кг. Човекът от пропуска дойде да види дали не е над седем, че ги водят под отчет :D - не беше. В 8.30 извадихме шаран 2 кг. В 10 часа шаранът се изнесе някъде /последният от нашата част на брега бе изваден от китайски въдичар със странен такъм/. В 7.30 на блесна на 40 метра от нас колега извади щука - около две кила. След 10 часа кълвеше само каракуда след каракуда - малки, нахални общо две кила. В 12.30 извадиха щука около 3 кила на блесна. Зарязах ваглера и замятах с неудобните шаранджийски такъми една щукарска, ама бързо ми писна. /От двайсет посещения там пръв път виждам да се вади щука на блесна и то два пъти. Мислех, че щуката фигурира само в списъците с цените, ама не е така./ Преустроих въдиците на дъно - пак каракудите. Беше готин ден, стана луда навалица от деца, майки и баби. Седеше ми се още, ама трябваше да тръгвам. Все съм с някакакви други задачи като съм на риба - още щях да съм там. Кофти работа.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
MITKO70
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2830
Регистриран на: Съб Мар 24, 2007 10:37 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от MITKO70 »

TRANSKI RIBAR написа:Понеже е трудно да има повече хора от това,ще кажа на Челопечене ВРИ от хайверен едър таран и Платики :) Рибата е на близка дистанция и става за бурканчета тарама хайвер :) Айде живи и здрави и те така :bear:
Там освен за спорта ,риба за друго не ловя! А за тарама хайвер от там -никога ,там я има половината Менделеева таблица по дъното :wink: не че е тайна :D :drinkers:
Всичко може,но не всеки го можe.
Изображение
Заключено

Обратно към “Водоеми и реки”