Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

Заключено
chicki
новобранец
новобранец
Мнения: 13
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 8:21 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от chicki »

MITKO70 написа: Там освен за спорта ,риба за друго не ловя! А за тарама хайвер от там -никога ,там я има половината Менделеева таблица по дъното :wink: не че е тайна :D :drinkers:
+1 :evil:
petromax
новобранец
новобранец
Мнения: 7
Регистриран на: Пон Окт 22, 2007 7:38 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от petromax »

Някой да е ходил до Тараторското- инфо за там
0889889208
ogi_peugeot
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 940
Регистриран на: Нед Сеп 25, 2011 3:03 pm
Местоположение: СОФИЯ

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от ogi_peugeot »

petromax написа:Някой да е ходил до Тараторското- инфо за там
Това ми е любимия водоем но за там е рано още.Там е доста високо а и язовира е много дълбок.Водата е студена още и рибата не е тръгнала.Там от средата на юни...като се затопли хубаво
petromax
новобранец
новобранец
Мнения: 7
Регистриран на: Пон Окт 22, 2007 7:38 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от petromax »

Това ми е любимия водоем но за там е рано още.Там е доста високо а и язовира е много дълбок.Водата е студена още и рибата не е тръгнала.Там от средата на юни...като се затопли хубаво[/quote]
Ееех и на мен ми е един от любимите, но това е друга тема, дребосъка се е раздвижил сигурен съм, но питам дали някой не е обикалял на там :roll:
0889889208
ogi_peugeot
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 940
Регистриран на: Нед Сеп 25, 2011 3:03 pm
Местоположение: СОФИЯ

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от ogi_peugeot »

Аз ще се обадя другата седмица на Бай Данчо да го разпитам.Там си ходя само за големи толупи.....много обичам и да ги лова и да ги ям
Аватар
CERRUTI
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1646
Регистриран на: Съб Юни 09, 2007 9:15 pm
Местоположение: СОФИЯ-Кристиян Атанасов

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от CERRUTI »

ogi_peugeot написа:Аз ще се обадя другата седмица на Бай Данчо да го разпитам.Там си ходя само за големи толупи.....много обичам и да ги лова и да ги ям
И да споделиш инфо,че и на мен ми липсват чукуровските толупи,пък и да ги пробвам на нова рецепта която научих през зимата.... :)
Изображение
Аватар
G.Petkov
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14812
Регистриран на: Чет Сеп 18, 2008 8:00 am
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от G.Petkov »

Еееееее,
Авторът на темата се появи, даже :D !
DOK7ORA
новобранец
новобранец
Мнения: 13
Регистриран на: Съб Авг 18, 2012 6:19 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от DOK7ORA »

Добър ден.Никой не пише нищо как е положението на Казичене-ските,а събота и неделя като минах покрай него беше пълно с коли!
Аватар
Redimido
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1139
Регистриран на: Сря Май 16, 2012 4:29 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от Redimido »

CERRUTI написа:
ogi_peugeot написа:Аз ще се обадя другата седмица на Бай Данчо да го разпитам.Там си ходя само за големи толупи.....много обичам и да ги лова и да ги ям
И да споделиш инфо,че и на мен ми липсват чукуровските толупи,пък и да ги пробвам на нова рецепта която научих през зимата.... :)
Тоя чукуровския язовир не е ли същият дето е до Габра?
Аватар
akoto13
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 497
Регистриран на: Съб Май 16, 2009 11:50 am
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от akoto13 »

Ако говорите за язовирчето над селото аз го знам като Чукурово.Ходил съм на гъола когато беше свободен.Ловеше се каракуда на жито и по-цял ден един гигантски багер ровеше каманяци.
Приятелката на брат ми е еколог.Разказвала ми е,че под селото имало уранова руда,която сега е запечатана.Мангалите са я разбили и изнасяли каквото набарат от вътре.Правили са измервания и има високи нива на радиация.Според тях селото и язовора са активни,а през рудата преминават подпочвени води,които се събират в подземно езеро,което е в голяма близост до Искъра.Това всичко ми е казала тя.Всеки си има акъл дали да вярва или не.Аз лично не съм ходил мноого отдавна и не мисля да хода.По спомен и пътя до водата е калпав и има едно труднопроходимо място.Дано не ми се обиди някой,но реших да сподела какво знам. :drinkers:
На вратата пише: "ЖЕНИ". Влизам и гледам - тоалетна!
Аватар
Redimido
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1139
Регистриран на: Сря Май 16, 2012 4:29 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от Redimido »

Напротив- това е доста полезна информация...Ама той арендован ли е този язовир, или е свободен?
petromax
новобранец
новобранец
Мнения: 7
Регистриран на: Пон Окт 22, 2007 7:38 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от petromax »

Всичко исписано по-горе е вярно и за радиацията във водата(но най-едрите риби съм ловил в такива води-топлия канал на Козлодуй,Топлото-ТЕЦ Марица-Изток) известно е и като нивата на бай-Михал и за пътя е вярно точно над стената като завали и се остава я без предна,я без задна броня,ако е сухо няма проблем, все пак си е Лозен планина, а и какви бури са ме прали там не е истина, но и хубави сомове съм вадил там точно при бури края на юни и началото на юли и толупите са си там и амури останаха и шаран и клен и уклей и костури.Ееех що ме объркаха тия дофтори от три години и на риба не ходя.Ще моля синковеца, (той там се научи да ги дърпа рибите )другата седмица да дойде с мен и ще споделя какво има, бай Данчо може и велики работи да наговори.И за риба и за офроуд за всичко става( но това е дрга тема)Ще пиша като го обиколя-макар че НовоХанци ми споделят,че рибата се раздвижва и те така
0889889208
lazo65
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 175
Регистриран на: Вто Авг 30, 2011 9:09 am
Местоположение: Божурище

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от lazo65 »

В събота на Чепинци 9 бабушки и 14 уклея и сума ти костурчета. Отначало хвърлях до дъното и излизаха бабушки и костур.По някое време дойде един колега с директен /засичал съм го и друг път/ и захвана уклея дет се вика "от вратата за главата" -абе гол след гол. Хвърля по-малко захранка, много фин такъм и дълбочина 60-80см. Преоборудвах мача и резултата не закъсня. :drinkers:
ogi_peugeot
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 940
Регистриран на: Нед Сеп 25, 2011 3:03 pm
Местоположение: СОФИЯ

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от ogi_peugeot »

Redimido написа:Напротив- това е доста полезна информация...Ама той арендован ли е този язовир, или е свободен?
Арендован е и рибата незнам от радиацията ли но е много вкусна.Няма никакъв дъх.А иначе и аз съм чел в в цялото село Габра радиацията е доста над нормата.Но пък рибите стават големи-мутират :lol:
Аватар
TRAP
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 594
Регистриран на: Сря Мар 16, 2005 1:10 pm
Местоположение: София/Видин/

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от TRAP »

Това ако се не лъжа е баластериера а не язовир.Пътя е много гаден почвата е някаква червеникава като глина на едни места само да е валне малко и става страшно.
Аз ходя по брега и викам рибката да идва тя при мен сега.
Заключено

Обратно към “Водоеми и реки”