срамота е

Как да запазим околната среда чиста

Модератор: Кърцата

Аватар
Николай Неделков
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5489
Регистриран на: Пет Сеп 09, 2005 12:25 am
Местоположение: Перник

Мнение от Николай Неделков »

ами аз мога да кажа че единственото което ми се е случвало да оставя ( невеолно ) е или кутийка бели червеи или торни... всички други отпадъци ги събирам-торбички,обелки от плодове и зеленчуци,опаковки от месни продукти,кутии от царевица и т.н. та повечето пъти и боклуци оставяни от други "рибари и природолюбители" събирам и всичко това в един найлонен чувал и в най близката кофа... дано и на по-младите от мене им дойде акъла да почистват, че иманече мамата си е е...ало :(
http://www.krakra-fishing.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Иван Григоров
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 133
Регистриран на: Съб Ное 10, 2007 11:12 pm
Местоположение: с.Голяновци +42° 49' 34.09", +23° 14' 17.52"

Мнение от Иван Григоров »

Аз,лично бях свидетел как се приготвя захранката,как се хвърля плика на страна(с надежда от моя срана после да го прибере ама НЕ),кутията с цигарките(свършила вече)на другата страна и КЕФ. Две големи риби и от радост си забрави боклуците.При което през цялото време се вайкаше колко е мръсно около гьола.Добре че с него беше колега който остана още да лови та почисти след него.Та за какво да говорим?
Много риба хванахме,малките ги пуснахме а големите ги прибрахме в бурканче от детско пюре
lz1igr
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 625
Регистриран на: Нед Май 01, 2005 7:56 pm
Местоположение: plovdiv

Мнение от lz1igr »

Май наистина си е така.Кервана си върви......Ами така и така си приказваме,да вземем да направим анкета-кой водоем е най-мръсен.Аз вече видях един и никога няма да стъпя там-това е водоема под с.Първенец.Представете си,ловите в естествен водоем на единия край,а на другия,булдозера избутва боклука от високия бряг във водоема.Около теб има всичко по брега,необходимо за всеки клошар.Изтръпвам,като си го спомня.
Аватар
barutchiata ©
Администратор
Администратор
Мнения: 5592
Регистриран на: Нед Апр 24, 2005 9:35 pm
Местоположение: България & Österreich

Re: срамота е

Мнение от barutchiata © »

chanio написа:от няколко риболовни излета в българия се уверих отново,че повечето колеги хи4 не се интересуват в от опазването на водоемите и около тях.мизерия голяма!!!срамота е ,та нали ние вси4ки ходим там,за да се порадваме на природата.в германия такова не6то няма.моля събираите си боклука или поне го палете !!!

Бате срамота е и да пишеш с 4-ки и 6-ци.Немери си Ч-то и Ш-то на клавиатурата. :twisted:
Аватар
MAESTROTO
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 304
Регистриран на: Пон Май 28, 2007 5:43 pm
Местоположение: Varna

Мнение от MAESTROTO »

Ами да вземат да им направят на тези ,които са свикнали с боклук около тях,по едно язовирче в сметището на всеки град.И там да си ловят риба,да си хапват и да се въргалят в благините си.
Ама то и рибата няма да издържи на мръсотията
Кефа цена няма!
Аватар
peerless
новобранец
новобранец
Мнения: 38
Регистриран на: Съб Юли 21, 2007 11:33 am

Мнение от peerless »

Дано да не се сметне за реклама, но все пак ще го пусна а ако някой реши да го изтрие:

Ако имате снимки, нека да съберем една галерия пък може и да жегне някой
http://www.hvanah.com/?page=pollution

Лошото е, че към момента само аз съм си качвал снимки :(
Сподели с колегите
http://peerless.hvanah.com
moholovka
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 162
Регистриран на: Нед Юни 29, 2008 10:13 am
Местоположение: София

Re: срамота е

Мнение от moholovka »

Аз пък да ви кажа горенето на боклука е много по-лошо от оставянето му на язовира, визирам пластмасовите отпадъци. Колкото до предложението да се топлим на пластмасови отпадъци - абсурд, при изгарянето се отделят силно отровни газове, предизвикващи проблеми с белия дроб, рак и още куп проблеми. Полиестерните бутили (използват се за газирани напитки) се рециклират много лесно и от тях се прозивеждат влакна за дрехи. Затова, в чувала и го карате до контейнер за разделно събиране на отпадъци. Изгарянето унищожава боклука визуално, но се освобождават отровите в атмосферата и почвата и правите по голяма беля.
Аватар
Светльо-toxin34
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 849
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 9:12 am
Местоположение: Светльо Радославов гр.София

Re: срамота е

Мнение от Светльо-toxin34 »

за боклука около гьоловете няма да пиша(всеки от вас знае какво е.вилата ми е в една махала на Вакарел.едно време имаше малка рекичка с тук-таме вирчета.когато бях малък(на около 9-10 години.тоест преди повече от 25 години)в тези вирчета имаше МРЕНКИ,а сега има гуменки,пликове,туби,шишета и прочие боклук.
Бракониерииии,оставете рибата да се размножавааа
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: срамота е

Мнение от КИРО »

toxin34 написа:в тези вирчета имаше МРЕНКИ,а сега има гуменки,пликове,туби,шишета и прочие боклук.
И какво ти пречи да отделиш 1 час,за да ги събереш?
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
moholovka
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 162
Регистриран на: Нед Юни 29, 2008 10:13 am
Местоположение: София

Re: срамота е

Мнение от moholovka »

Аз като отида за риба не си нося чували с боклук та да тръгна оборки да правя, събирам си моя и допълвам пликовете с чуждия, ама специални торби за чуждият боклук не нося. Правя забележки на колегите които разхвърлят боклука по брега и като духне вятъра после и да искат не могат да го съберат и те така.
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: срамота е

Мнение от КИРО »

Марко,и около мен са мооого,но поне на всяко второ излизане си имам един чувал,и си правя оборка около лодката,иначе след месец два,няма къде да стъпя.С 5 мин няма да закъснея кой знае колко.
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
Аватар
cslav*Цветослав
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 224
Регистриран на: Съб Юли 26, 2008 10:08 pm
Местоположение: Карлово
Обратна връзка:

Re:

Мнение от cslav*Цветослав »

MITKO70 написа:И адаша е много прав.Аз като ходя за повече време с караваната съм му намерил цаката-изгаряне и заравяне.Стъклен амбалаж вече не използвам,което гори изгаря ,другото гние и така.Но тия"ние"не можеме да смогнеме на другите.Тази година например си чистих едно място на Чепинци 3-4пъти и го намирах все мръсно и с боклуци.
Не дай си Боже някой след теб да чисти отпадъците от караваната ти...
Карта в ръкава- руска рулетка с 2 патрона в барабана...
pkaracholev
новобранец
новобранец
Мнения: 2
Регистриран на: Вто Ное 08, 2011 9:06 pm

Re: срамота е

Мнение от pkaracholev »

Изгорените пластмасови бутилки замърсяват околната среда много повече-отделят се диоксини,фурани и др с се токсини. Правилно е да се рециклират или заровят!
Публикувай отговор

Обратно към “Екосистемата около Бивака”