Велинград

Модератор: Кърцата

Аватар
kokho
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 122
Регистриран на: Сря Сеп 10, 2008 10:43 pm
Местоположение: Поморие

Велинград

Мнение от kokho »

Привет колеги. Предстои ми почивка във Велинград, та искам да попитам за насока къде около града мога да направя един излет? Сякаш повече ми се иска на река, но може и на язовир. За Батак ми е ясно, има инфо но за реките в околията няма писано кой знае колко,намерих стара информация за Чепинска река, колко е актуална незнам. Ще ми се да пробвам някъде за пъстърва (ако има в района). :wink:
Благодаря предварително. Поздрави!
Аватар
icho_87
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 218
Регистриран на: Пет Мар 30, 2007 1:10 pm
Местоположение: Гоце Делчев, Стара Загора

Re: Велинград

Мнение от icho_87 »

Привет колега. Хубав град, но пък риболовните дестинации не са много. По чепинска река никога не съм ходил, но съм виждал рибари тук-там. Ако ти се гони пъстърва можеш да скочиш до Белмекен и да си пробваш късмета. Малко ще е студено, но пък е много красиво. На около 20км над Юндола е.
Ако ти е просто за разходката - има едно блато на път към с.Драгиново. Наричат го ТМС-то (те-ме-се-то). Ако имаш късмет, може да се окичиш с някой трофеен лин. Има доста каракуда и червеноперка. За костур и слънчевки няма да говоря ;)
Успех.
Аватар
kokho
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 122
Регистриран на: Сря Сеп 10, 2008 10:43 pm
Местоположение: Поморие

Re: Велинград

Мнение от kokho »

Много благодаря колега. :yawinkle: На Белмекен работят ли изкуствените примамки, или да заложа на естествена стръв?
Аватар
icho_87
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 218
Регистриран на: Пет Мар 30, 2007 1:10 pm
Местоположение: Гоце Делчев, Стара Загора

Re: Велинград

Мнение от icho_87 »

Подготви се и за естествена стръв. Моите няколко пъстърви там са хванати на торен и на бял червей предимно на плувка. На изкуствени съм нямал слука, но съм виждал на булдо да излизат като заметнеш доста навътре. Има невероятна популация от т.нар лещанки - малки рибки, които са с милиарди по целия язовир и явно пъстървата си хапва доста доволно. От тях можеш да хващаш цял ден нон стоп и да ги събереш накрая в кутия от маргарин :)
Искрено ти пожелавам успех ако ще ходиш и да споделиш излета с нас :)
Аватар
kokho
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 122
Регистриран на: Сря Сеп 10, 2008 10:43 pm
Местоположение: Поморие

Re: Велинград

Мнение от kokho »

Ще споделя разбира се, надявам се времето да не ми изиграе лоша шега. Зачудвам се още къде да проведа излета, дали да не отскоча до Батак :roll: ,но сякаш ми се ще да се поразходя по някоя река, като поразгледам околностите ще реша. И времето ми не е много, ще съм там 4-5 дена, но не мога да не отделя няколко часа да начеша крастата. Хайде със здраве, и :drinkers: .
Dzambok
новобранец
новобранец
Мнения: 99
Регистриран на: Пет Сеп 16, 2011 8:40 pm
Местоположение: София/Видин

Re: Велинград

Мнение от Dzambok »

Във Велинград изкарах дълга командировка миналата година не съм ходил зариба повече от5 пъти но съм чувал истории от месни
на топлите извори имало риба -не съм ходилтам ама било нагоре по течението извън града
на клептуза съм ходил там има рибарник с пъстърви и казват че изпускали отвреме невреме по някоя и друга в реката но там се перат циганите и е неприятно място
от парка клептуса нагоре по течението има храсталаци и там имаше редовно по 1 човек с мухарка
аз ходих от клептуза нагоре по течението пътя се отбива през 1 мостче към нещо като ферма (има готино дворче с терва и крави и магарета пасат понякога) та там има една бетонна стена между дворчето и реката , на 50 метра от моста по течението има вирче бетоново такова като водопабче се получава та там ходих не само аз а и доста деца със парашути и да се къпят във вира , но като няма цопащи и пяскащи вагабонти дава кленчета и мренки колкото да начешаш крастата.

Питай тия от сергиите на клептуза те ще ти кажат нещо повече или по малко вярно :)

Абе слука да е!
Нема па нема па неще, па спре, па пак неще, и пак спре, па спре и да неще!
Аватар
kokho
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 122
Регистриран на: Сря Сеп 10, 2008 10:43 pm
Местоположение: Поморие

Re: Велинград

Мнение от kokho »

Ееееее супер, ще се разходя по реката значи. Разбрах, че има риболовно магазинче, би трябвало да са информирани.Благодарности и най вече слука да има. Поздрави! :wink:
Аватар
kokho
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 122
Регистриран на: Сря Сеп 10, 2008 10:43 pm
Местоположение: Поморие

Re: Велинград

Мнение от kokho »

Привет колеги! И така отпуската свърши неусетно, и пак е време да се завърнем към забързаното ежедневие. Като се сетя та чак ми иде да се върна обратно, и тази приказка да не свършва нооооо :roll: какво да се прави, трябва да се бачкаааа. И така към същината на темата, риболовните излети които проведох бяха на реката под ез.Клептуза и яз.Белмекен, като риболова и на двете места беше за по 3-4 часа. Резултат от реката- 10 пъстървички (една мерна рибка), от язовира много костур около 10-15 см , всичко на стръв бял червей. Естествено рибките бяха пуснати моментално обратно, даже пъстървите гледах да не ги вадя много от водат, леко откачане и беж да ги няма. Единственото което си взех е много приятната емоция от риболова, и от заобикалящата ни природа. Мислех да пробвам на Батак но отзивите за язовира бяха лоши. Поздрави и Наслука!!! Снимки с рибите нямам понеже ги връщах. :wink:
bkamenov
новобранец
новобранец
Мнения: 19
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 3:25 pm

Re: Велинград

Мнение от bkamenov »

Аз бях във Велинград от 20 - 22 Юли тази година. Под Драгиново е екологична катастрофа - от водата мехури и пяна, купчинки боклук - единични мренки по 1 пръст тук - там.
На "потапниците" до баните до Свети Спас (след Клептуза) чудесни вирове, но без риба - само дребни единични мренки по 10 см и пръскачи по 3-4 см. Имаше и единични кленове. На Мепс, други блесни и воблер нито удар за 3 часа. Надолу от вировете имаше още един страхотен вир - пак нищо. При сливането на реките над града мренки дребни. Над града по реката пак същата работа. По пътя за Септември под града имаше няколко хубави вира и пак капо. Видях няколко човека ловят с парашути. Намерих стари мрежи в едни бараки, докато ме валя дъжда. По Софиийските реки излиза много повече клен и друга риба на блесни и воблери дето са обходени и не толкова чисти.
Картината е тъжна за Велинград. Ааа, бях и на Марица по пътя към Септември - мангалите мрежат като луди. Не си губете времето по реките във Велинградско.

Ако има някой от София дето обича кленски (и не само) риболов по и около града да каже - може да ходим заедно - транспортът е от мен.
Публикувай отговор

Обратно към “Отивам naRiba”