Какво кълве на яз.Сопот?

Тук можете да споделяте къде и каква риба кълве в момента.

Модератор: Paublo_Eskobar

Публикувай отговор
Аватар
Menkata
фен клуб-скобар
Мнения: 512
Регистриран на: Пон Юни 26, 2006 12:57 pm
Местоположение: Тетевен

Re: Какво кълве на яз.Сопот?

Мнение от Menkata »

Мойта приказка приключи.Завършека беше подобаваш.4 дни - един трофей.Цирка беше пълен.Рибата бе закачена с влакно 0.16 owner зелено,и кука owner 12 номер.Нещата се случиха по следния интересен начин.Понеже ми бе последен ден взех вкисналата царевица да е изхвърлям на захранка там където ловя таранки.Вгазих изхвърлях поне кило царевица :lol: и започнах даси ловя аз на плувка.Хванах 4-5 таранки и рекох да дозахраня още по стабилно още 1 кило вкиснала царевица(миришеше та се не трае на лошо) и след второто захранване 2 часа нямах почукване :lol: и си казах е тая царевица ми изгони рибата.Реших да настоявам още малко и към 12 часа потапяне на плувката засичам аз и усещам лек напън и си мисля че е по голяма таранка и си водя на към брега съвсем нормално,тамън доиде към мен и напънах малко по силно и.... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: как ме видя тва торпедо не успя да скъса отви 100 метра влезе в средата на язовира.Тъй като баща ми го нямаше само се спогледах,сам няма как да стигна до кепа пък дори да стигна с тази кука и влакно да извадя такава риба почти нулев.За щастие все пак язовира пълен с хора развиках се и един колега отсрешния лагер се притече на помощ.Борбата продължи около 1 час и 30 мин.С адски много търпение и с цената на доста усилия го вкарахме в кепа.Рибата беше премерена и 16 кг.Не е върната обратно просто заслужавах тази риба :) .Ето и малко снимки

Изображение
Изображение

На тази снимка се вижда много трудно малката кука и плувката ,с която го закачих
Изображение

И приказката не свършва до тук.След като починах час реших да продължа да се забавлявам с таранките,но бях наказан много жестоко.Хвърлих 5 прашки отново от тази вълшебна царевица и хвърлих два пъти и закачих втори ,но този път късмета изневери :( .До мен имаше драки ,които тази риба просто не искаше да спре и се хакна дирекно в тях отнесе ми любимата плувка ,която бе на 10 год най - малко и пазена с толкова много любов -лично аз съм си е майсторил.

Преди тръгване събрах в района всичкия боклук не само на моя лагер а и на околните и закарах боклука вкъщи където го изхвърлих
Изображение
Работното място почистено за другите колеги ,които ще дойдат.Моля събирайте си отпадъците нищо няма да ви натежи.

Специални поздрави на Данчо за информацията и за всички напътсвия.Тетевенската сливова се изтудява :drinkers: .Поздрави на всички и наслука :wink:
По-добре с жена на риба, отколкото сам на работа.
ivo80
новобранец
новобранец
Мнения: 7
Регистриран на: Нед Май 02, 2010 5:57 am

Re: Какво кълве на яз.Сопот?

Мнение от ivo80 »

а таранките дърпат ли добре или от дъжд на вятър
chicki
новобранец
новобранец
Мнения: 13
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 8:21 pm

Re: Какво кълве на яз.Сопот?

Мнение от chicki »

[quote="Menkata"][/quote]
Поздравления колега и за рибата и за чистката, която си направил!
Аз, като ходя там си ловя само на плувка, докато другите ловят на дъно.
Е нямам такъв късмет, като теб, но поне си правя кефа с платики, каракуди и от тези хубавите трофейни уклеи(скумрии :lol: ).
Аватар
Menkata
фен клуб-скобар
Мнения: 512
Регистриран на: Пон Юни 26, 2006 12:57 pm
Местоположение: Тетевен

Re: Какво кълве на яз.Сопот?

Мнение от Menkata »

ivo80 написа:а таранките дърпат ли добре или от дъжд на вятър
Виж ми предния пост и ще разбереш дали дърпат показал съм снимки :wink:
По-добре с жена на риба, отколкото сам на работа.
Аватар
яз,Сопот
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 675
Регистриран на: Сря Юли 27, 2011 6:49 pm
Местоположение: Ловеч

Re: Какво кълве на яз.Сопот?

Мнение от яз,Сопот »

Ех Менка,благодарско,пък тетевенската следващия път :D :drinkers:
Риба къща няма.
Аватар
MITKO70
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2830
Регистриран на: Съб Мар 24, 2007 10:37 pm
Местоположение: София

Re: Какво кълве на яз.Сопот?

Мнение от MITKO70 »

Евала Менка,голям красавец си ударил,още снощи го видях :wink: ,но съм ти затрил някъде телефона.От неделя ги застъпвам,пък ще видим до кога.
Всичко може,но не всеки го можe.
Изображение
Аватар
G.Petkov
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14812
Регистриран на: Чет Сеп 18, 2008 8:00 am
Местоположение: София

Re: Какво кълве на яз.Сопот?

Мнение от G.Petkov »

Много се зарадвах на слуката на Менката !
Прекрасна риба за един много упорит и целеустремен риболовец :D !
Дано всеки от нас има този късмет - да закачи голяма риба на фин такъм и да преживее всички емоции на магията наречена - риболов !
Zagrey
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 105
Регистриран на: Пет Окт 30, 2009 1:31 pm
Местоположение: София

Re: Какво кълве на яз.Сопот?

Мнение от Zagrey »

Браво!!
Това са едни от най-силните емоции в риболова. Да знаеш, че си с фин такъм и от другата страна е голяма риба, неописуеми емоции. Пожелавам на всички колеги да го изживеят..
ivan_tsochev
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 235
Регистриран на: Нед Апр 04, 2010 8:45 pm
Местоположение: Троян

Re: Какво кълве на яз.Сопот?

Мнение от ivan_tsochev »

В събота на канала (точно срещу дигата) доволно платики (не много големи), едри уклеи като скумрии и много костури и хиляди бибани. Захранката влиеше доста на рибите. Никакаъв помен от едра риба. Цял ден две въдици на царевица - никакво побутване дори!
Аватар
MiTaKa™
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1396
Регистриран на: Пет Фев 09, 2007 9:34 pm
Местоположение: От СоФиЯ Бе БаТе
Обратна връзка:

Re: Какво кълве на яз.Сопот?

Мнение от MiTaKa™ »

Евала за майсторлък голям и много търпение се иска за да извадиш амур с тези килограми на плувка .
Изображение
Бат Стан
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1333
Регистриран на: Нед Май 15, 2005 11:17 am

Re: Какво кълве на яз.Сопот?

Мнение от Бат Стан »

Евала колега, майсторски улов.
Radoy
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 184
Регистриран на: Вто Окт 04, 2011 9:04 pm

Re: Какво кълве на яз.Сопот?

Мнение от Radoy »

ivan_tsochev написа:В събота на канала (точно срещу дигата) доволно платики (не много големи), едри уклеи като скумрии и много костури и хиляди бибани. Захранката влиеше доста на рибите. Никакаъв помен от едра риба. Цял ден две въдици на царевица - никакво побутване дори!

костура какъв калибър ?
Аватар
яз,Сопот
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 675
Регистриран на: Сря Юли 27, 2011 6:49 pm
Местоположение: Ловеч

Re: Какво кълве на яз.Сопот?

Мнение от яз,Сопот »

кото мишки
:D
Риба къща няма.
ivan_tsochev
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 235
Регистриран на: Нед Апр 04, 2010 8:45 pm
Местоположение: Троян

Re: Какво кълве на яз.Сопот?

Мнение от ivan_tsochev »

Radoy написа:
ivan_tsochev написа:В събота на канала (точно срещу дигата) доволно платики (не много големи), едри уклеи като скумрии и много костури и хиляди бибани. Захранката влиеше доста на рибите. Никакаъв помен от едра риба. Цял ден две въдици на царевица - никакво побутване дори!

костура какъв калибър ?


Имаше и като цигара дълги и по педя, но най-масовите както казва Дани "като мишки" - 10-тина см. Но кълве на гол след гол на торен червей, убеден съм, че ако имаш живи рибки за стръв биха излезли и по-едри, защото гонеше като луд из треволяка!
Radoy
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 184
Регистриран на: Вто Окт 04, 2011 9:04 pm

Re: Какво кълве на яз.Сопот?

Мнение от Radoy »

Мдам ... костура съм забелязал,че е в и пред тревата постоянно ... ще го мъчим тия дни
Публикувай отговор

Обратно към “Къде и какво кълве в момента.”