Плетено влакно - Брейд

Модератори: Павел Иванов, sestrata

Публикувай отговор
Аватар
Vid
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3399
Регистриран на: Нед Окт 24, 2010 8:44 pm
Местоположение: Хасково

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от Vid »

eroucma написа:Абе и от пръта си има то. Виж му акцията 20- 50, а иначе за посоченото влакно на ENERGO TEAM в размер 0.08 може би трябва да се разглежда здравината не в КГ. а в lbs - демек 0.080 мм 150.000 м 7.000 кг трябва да се гледа като 0.080 мм 150.000 м 7.000 lbs което е горе долу 3.5 кг. и си е относително добре за тази дебелина ( ако е реална и тя) на влакното.
Математик съм, ама та математика писана от колегата по горе не я разбрах. Досега не съм чувал някой с пръчка на 20-50 (при тази марка реално сигурно е 40-60) да лови с влакно 0,08. Това е пълен абсурд. :lol: Преди време с пръчка с акция 2-7 лових с влакно реално 0,06 (нанофил на Беркли) и нищо не се получи... А, това влакно, то боклук, което колегата цитира сигурно е реално 0,28 при показател на ролката 0,08 :lol: :lol:

п.п. Читавите влакна многократно са обсъждани в тази тема, и въпреки че има изненади, едва ли изненадата ще дойде точно от та измислена китайка - ЕNERGO TEAM - POWER BRAID TEFLON :lol:
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
Аватар
boceto84
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 218
Регистриран на: Пет Окт 31, 2008 7:31 pm
Местоположение: Ямбол

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от boceto84 »

Мерси за отговорите колеги.Преди тази пръчка(КОЛ) имах друга с много по-малка акция.Ходих на язовир с много щука и дали щото нищо не разбирам 70% от ударите бяха неуспешни.Просто с малката не може да се забие куката веднага.Сега с този си кол и един воблер на Джако 4,5см успеваемоста е 100%,играта на воблера се усеща перфектно с тази акция дори и с най-малкото "Ритмо"на Алекс.Явно ще си ловя с монофил.Нямам желание да ставам"Цар на спининга",с влакна от по 90+ лв.
Живи и здрави и Наслука!!!
https://www.facebook.com/pages/Handmade ... 8341715246" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;
toshiro
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 307
Регистриран на: Пон Юни 25, 2012 2:23 pm
Местоположение: Димитровград

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от toshiro »

boceto84 написа:Явно ще си ловя с монофил.
Така ще увеличиш гелетата.
Аватар
boreto1
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 808
Регистриран на: Съб Мар 03, 2012 11:17 pm
Местоположение: Doncaster-UK
Обратна връзка:

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от boreto1 »

boceto84 написа:Мерси за отговорите колеги.Преди тази пръчка(КОЛ) имах друга с много по-малка акция.Ходих на язовир с много щука и дали щото нищо не разбирам 70% от ударите бяха неуспешни.Просто с малката не може да се забие куката веднага.Сега с този си кол и един воблер на Джако 4,5см успеваемоста е 100%,играта на воблера се усеща перфектно с тази акция дори и с най-малкото "Ритмо"на Алекс.Явно ще си ловя с монофил.Нямам желание да ставам"Цар на спининга",с влакна от по 90+ лв.
Живи и здрави и Наслука!!!
Вземи си брайд на Климакс-немски е и съм доволен от него използвам го на фидера и го подлагам на всякъкво натоварване 100м. 30 лева
dantho.mihov
Модератор
Модератор
Мнения: 3642
Регистриран на: Съб Апр 21, 2012 11:22 am
Местоположение: Наше село

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от dantho.mihov »

В момента и аз съм пред колебания кое влакно да навия на Риобито. Коментираните от вас брейдове липсват в Бургас и сега разглеждам ей тези : http://www.vidrax-fishing.com/catalog/p ... cts_id=866" onclick="window.open(this.href);return false; , http://www.vidrax-fishing.com/catalog/p ... ts_id=1297" onclick="window.open(this.href);return false;
Информацията за тях е твърде постна. Не е ясно колко нишкови са, а и не мисля да ходя до Ямбол, за да ги пипна. Трябва да избера някой от предлаганите и приятел ще ми го купи и донесе.
А може би да се спра на ей това : http://www.vidrax-fishing.com/catalog/p ... cts_id=868" onclick="window.open(this.href);return false;
Гегичката ми е с тест 5-17 гр., а повечето ми примамки са до 8 гр.
Благодарности за отзовалите се !
Аватар
JettroniX
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1006
Регистриран на: Пет Окт 28, 2011 10:58 am

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от JettroniX »

Относно Сънлайна малко да припомня :
JettroniX написа: За съжаление 40-грамовите джъркове си артисаха за риболова и ще останат за следващия път.
Днеска ги пробвах - мятат се без проблем, но ми е малко трудно приводняването им, че на някои места се оказаха с повече от необходимия каст :D
:supz:
Пробвах го и на як опън - закачи се една клатуна днес на някакъв подводен дънер и скъсах. Общо взето с безвъзловия конектор се къса трудно, както всяко читаво плетено влакно :mrgreen:
Изображение
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14913
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от Павел Иванов »

dantho.mihov написа:В момента и аз съм пред колебания кое влакно да навия на Риобито...
Варна ей я де ти е а там си е меката на читавите брейдове предлагани у нас . От тези които си загледал , за гегата ти бих се спрял на Сасаме 0.16мм обявени . Диаметъра му е почти реален , като не обръщаш внимание на обявената издръжливост , смятай я в либри а не в кг. и нямаш ядове .
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
shtilkata
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 112
Регистриран на: Вто Апр 26, 2011 8:35 pm
Местоположение: Пирдоп

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от shtilkata »

Спешно се нуждая от смяна на влакното.Спрял съм се на http://www.puffin.bg/index.php?item=1948&group=1" onclick="window.open(this.href);return false; Пръчката е Бъркли чери 2,70м с акция 9-28гр. макарата е Риоби Фокамо 3000. Подходящо ли е това влакно за този такъм?Благодаря
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14913
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от Павел Иванов »

Подходящо е . Само където трябва да си предвидиш доволно подложка под брейда .
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
shtilkata
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 112
Регистриран на: Вто Апр 26, 2011 8:35 pm
Местоположение: Пирдоп

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от shtilkata »

Днес си взех ето това влкно http://www.puffin.bg/index.php?item=1948&group=1" onclick="window.open(this.href);return false; моля за съвет как да го навия на макарата без да се усуква.Стария метод с молива става ли?
Аватар
JettroniX
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1006
Регистриран на: Пет Окт 28, 2011 10:58 am

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от JettroniX »

Става :D

Power Pro 20 lb и Sunline 30 lb ;) На снимките прилича, че са с еднакъв диаметър, но в действителност на око ПП-то е съвсем по-малко в диаметър спрямо Сънлайн-а.
Към 5 излета за по над 4-5 часа се натрупаха вече, т.е. му идват някъде над 24 часа интензивна употреба със спининга и все още не е почнало да се "нищи" - покритието му държи все още. Няма и никаква загуба на цвета.
Ще видим в края на годината как ще е хавата :)

Изображение

Изображение

Изображение
Изображение
Аватар
aphextwin
новобранец
новобранец
Мнения: 13
Регистриран на: Вто Мар 01, 2011 6:41 pm
Местоположение: София (родом от Лясковец)

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от aphextwin »

Нека и аз споделя моя житейски опит с плетено влакно http://www.voblershop.com/1877/Sufix.832/ 0.10 mm.Закупих го на цена 44 лв, като дължината му е 120 м.Ползвам го вече 2 сезона, без каквито и да било забележки към него.Видимо влакното си промени цвета и качествата с течение на времето от износването.С него влача главно блесни 1-3 по мепс, кастмастери 5-7-9 грама и воблери, като предимно ловя кефал, пастърва, бяла риба, костур...Пръчката е Berkley Cherrywood 2,70m 9-28g, а макарата Shimano Exage 2500 RB с двойната ръкохватка.Преди да сложа плетено използвах монофилни влакна 0.16-0.18мм и като единствен недостатък на плетеното е с около 20% по късия кастинг в сравнение с монофила.Иначе точните и прецизни замятания не са проблем, макар и с неподходящата според мен пръчка на Бъркли чери за лекия спининг които практикувам главно по реки и високопланински езера.
Преди последния ми излет по река Веселина реших да го пренавия на обратно, защото до момента не бях късал от него повече от 10-15 метра, а се беше видимо поизносило вече от употреба.Незнам дали това беше грешка.Започнаха да се появяват нежелани възли които се саморазвързваха при по силно подръпване.Въртях главно воблер Ugly Duck ако не се лъжа, който оставих в някаква подводна закачка, най вероятно камък и минах на Мепс комет 2ри номер.Пак същия проблем с брадите.Шпулата навита както си му е реда с подложка и 2-3 мм под ръба.Незнам защо в следствие обръщането на влакното или може би повреден вирбел ( по спомен беше троен ) се появиха тези бради, които липсваха преди да обърна конеца.Нямаше следни от усукване от блесните.Опитвах да изчаквам влакното да е саморазвие, като блесната не се развърташе повече от 4-5 секунди.Като за Капак успях по много нелеп начин да си счупя върна на пръта и се наложи като върхов водач да използвам втория поред, който мисля да сменя с върхов, за да спася пръчката.
Общо взето за мен Sufix 832 се оказа добра покупка, но нямам опит с други брейдове за сравнение.Бих си взел отново от него, но след доста четене в темата, ми се иска да пробвам Sunline Super PE 10lb
Възниква въпроса, дали то ще е подходящо за накъсялото Чери на Бъркли, също така Shimano Exage 2500 RB не е ли малко голяма и бърза?
Fishh
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 539
Регистриран на: Сря Фев 06, 2013 4:18 pm

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от Fishh »

Колеги някои знае ли дали това влакно G-soul X3 25лб ще е по тънко от 15лб на ПП ?
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14913
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от Павел Иванов »

Тринишковата "плитка" по принцип е доста полоска като изпълнение , та варианта по-тънко , по-дебело , в случаят , е доста относителен :wink:
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Fishh
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 539
Регистриран на: Сря Фев 06, 2013 4:18 pm

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от Fishh »

Поръчах си го от вносителя,доколкото знам 10лб П.П и това разликата в дебелината е 2х,незнам при по-голям размер как ще е и във здравината също,ще се пробва и ще споделя.
А иначе като качество и здравина добро ли е ?
Публикувай отговор

Обратно към “Спинингов риболов”