Язовир Огоста

Тук можете да споделяте къде и каква риба кълве в момента.

Модератор: Paublo_Eskobar

Публикувай отговор
Аватар
marto 85
новобранец
новобранец
Мнения: 44
Регистриран на: Пет Ное 24, 2006 4:24 pm
Местоположение: Плевен

Re: Язовир Огоста

Мнение от marto 85 »

На 01.04 посетихме язовира от към Горно Церовене- язовира е с ниско ниво, спряхме се на "дупките", тъй като местните, които си тръгваха около обяда, когато ние пристигнахме, казаха, че единствено на тези дупки дава някаква риба - предимно уклей. С регулярно дохранване, уклея се държеше и кълвеше на приливи и отливи, но предимно дребен.
Отчаяни от слабия риболов, на следващия ден 02.04 решихме да отидем на местата от към с.Благово, където през топлите месеци сме правили хубав риболов. Там направихме пълно капо, имаше хубав страничен вятър, който допълнително влошаваше нещата.
Аватар
ourglory
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 847
Регистриран на: Съб Яну 07, 2012 6:19 pm

Re: Язовир Огоста

Мнение от ourglory »

вятъра си е характерен за благовското.
Аватар
P-etkan
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 580
Регистриран на: Вто Авг 23, 2011 10:24 am
Местоположение: България, гр. София

Re: Язовир Огоста

Мнение от P-etkan »

...днес язовира ме изненада :shock: още по тъмно бях на църквата от страната на Церовене и преди да хвърля захранка и т.н хванах 2 хубави платики. Докато захранвах и малко след това още няколко хубави риби и към 8ч, като каза СТОП :snakeman: и това беше риболова ...тръгнах си към 11ч. обаче рибата не кълвеше и толкоз. Нивото не спадаше, нямаше резки температурни промени...някой ако има обяснение - нека сподели :?: ...вярно, че хванах доволно, защото рибите бяха големи, но имаше и хора без пипване.
Между временно пробвах на блесни и воблери - резултата беше едно подчукване и едно уклейче.
Това от мен за днешния риболовен ден :wink:

:drinkers:
vladumur1
новобранец
новобранец
Мнения: 13
Регистриран на: Сря Фев 17, 2010 3:42 pm

Re: Язовир Огоста

Мнение от vladumur1 »

Прясна информация от събота.За ориентир ще дам стената.Обикалях много преди да си избера местенце.Ако застанем на стената с лице към язовира тръгнах по дясната част.Там има дълбоки места но се свираш по едни много гадни и стръмни трънки докато стигнеш до брега,а аз имах много багаж и не ми се щеше да влача на ръка от майната си иначе там видях да стоят хора с директни телескопи.Там съм бил 2 пъти и имам много хубави излети.На директна 7ца богато платика , каракуда и бабушка.Какво става бе колеги?Уж наводнения,уж пороища и не знам к'во ,а там откъдето съм ловил преди години сега на същото място слизам поне още 5-6 метра Такааа.Подминахме тези места и отидохме нагоре по плиткажите.Много къмпингуващи ,а и не само,но викат слука няма.Водата бистра и плиткаж.Реших,че няма да е там.Обратно и от басейна на стената хващам ляво.Хора доста ,но предимно отишли за плаж.Карах по ръкавите ,но не видях нито един рибар.За мен поне това си е знак,че на това място е малко обречена кауза да ловиш.Тръгвам си и от там и решавам да ходя към Благовското.Там поне е дълбоко.Стигам.Пак доста къмпингуващи.Малко съм объркан за местата защото водата е толкова паднала,че не мога да повярвам къде съм седял преди 4-5 години.Тук поне имаше рибари,което сметнах за добър знак.Трима колеги на един ръкав с директни и още още двама по-надолу.Викам "дава ли?".Те "платика".К'во ще да е си мисля важното е да не съм си у нас ,а да почеша крастата малко.Свалих багажа.Опънах си стол,чадър един хубав рахат си направих и захраних хубаво с Ван де Ренде ягода за шаранови риби и кисната царевица и жито,хубаво петънце на 10тина метра и опъвам 7ка.Очаквано около 30-40 минути нищо,но след това рибите започнаха да реагират на захранката.Започна да тегли платика.Размерите средни и по-рядко някоя по-едра,но само платика.Странно нямаше и помен от хубавите "бирени" монтански каракуди.Беше ми интересно и питах и колегите дали хващат,но никой не се похвали с каракуда,червеноперка или бабушка.Търсих на бял,жито,царевица и торен.На благовското имам спомени ,че излизаше хубав костур.За жалост от София не си взех щипоци и не можах да търся на рибка.Толкова хищен костур съм ловил там,че дали на рибка ,дали на торен нямаше значение за него.Пробвам по едно време с мач-а навътре с дебел торен ,но за мое изумление вадех червея непокътнат Помятах,помятах и след никакъв резултат пак си хванах 7чката.Следобед дойдоха едни колеги от Искрец,които казаха,че нощеска ще търсят сом на дъно с дроб.Аз понеже съм бил там ги предупредих,че на дъно както там така и в по-голямата част на язовира трудно се лови и е ужас от закач и за това и моите дънни си седяха в калъфа.Не ме послушаха и метнаха 3 пръчки.Аз докато бях там скъсаха 2 пъти,а през ноща как е било не знам.Хубавото на тях им е ,че пристигнаха с ледена бира и мене срам не срам изпържен дори и под чадър си изпросих една .Момчета дано сте хванали най-големия сом !!Общо взето това беше моят излет.
Аватар
P-etkan
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 580
Регистриран на: Вто Авг 23, 2011 10:24 am
Местоположение: България, гр. София

Re: Язовир Огоста

Мнение от P-etkan »

:arrow: оная вечер преди бурята се разходих за час със спининга между асфалтовия на Церовене и църквата - на воблер - нищо, а на въртележка 3 добри раирани разбойника. Имах и няколко изпуснати риби. Като цяло обаче беше вяло кълването. Тези дни ще ходя пак и ще пиша.

:drinkers: :drinkers:
Gosheto
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 228
Регистриран на: Нед Юни 07, 2009 5:47 pm

Re: Язовир Огоста

Мнение от Gosheto »

P-etkan написа:...днес язовира ме изненада :shock: още по тъмно бях на църквата от страната на Церовене и преди да хвърля захранка и т.н хванах 2 хубави платики. Докато захранвах и малко след това още няколко хубави риби и към 8ч, като каза СТОП :snakeman: и това беше риболова ...тръгнах си към 11ч. обаче рибата не кълвеше и толкоз. Нивото не спадаше, нямаше резки температурни промени...някой ако има обяснение - нека сподели :?: ...вярно, че хванах доволно, защото рибите бяха големи, но имаше и хора без пипване.
Между временно пробвах на блесни и воблери - резултата беше едно подчукване и едно уклейче.
Това от мен за днешния риболовен ден :wink:

:drinkers:
Да ти кажа убедил съм се, че на Огоста лятно време захранката повече пречи отколкото помага. Може и това да е причината. Сега, аз ходя там от две-три години по няколко пъти в годината и не претендирам да познавам язовира и рибите, но най-добри резултати имам лятото, когато само стрелям жито, царевица и червеи, ловя на жито и царевица.
Ако се ориентирам правилно "църквата" е там, където свършва асфалта, който идва от Драгата, във водата. При по високо ниво се виждат само стълбовете. Или бъркам?
Поздрави
Аватар
ourglory
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 847
Регистриран на: Съб Яну 07, 2012 6:19 pm

Re: Язовир Огоста

Мнение от ourglory »

точно това е
Аватар
P-etkan
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 580
Регистриран на: Вто Авг 23, 2011 10:24 am
Местоположение: България, гр. София

Re: Язовир Огоста

Мнение от P-etkan »

Gosheto написа: ... където свършва асфалта, който идва от Драгата, във водата. При по високо ниво се виждат само стълбовете...
:arrow: асфалта свършва и трябва да се слезе още към стената - срещу стълбовете.

:drinkers:
Gosheto
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 228
Регистриран на: Нед Юни 07, 2009 5:47 pm

Re: Язовир Огоста

Мнение от Gosheto »

Във вторник бях на язовира- много тегава история. Нито една каракуда, само няколко прилични платики, разбира се прилични за Огоста. По думите на няколко колеги миналата седмица е давало много риба, включително и килограмови шаранчета на бял червей с директен?! Днес преди обяд минах оттам- пред стената имаше поне 20 лодки :shock: За първи път виждам такова нещо там, явно рибата се е групирала в дълбокото.
mario67
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 882
Регистриран на: Пон Мар 09, 2009 3:57 pm
Местоположение: гр.София ж.к Люлин

Re: Язовир Огоста

Мнение от mario67 »

Да вдигнем малко темата за язовира!
Някой скоро да е ходил,моля да сподели?!
Сега се връщам от риболов и пак ми се ходи!!!
Аватар
P-etkan
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 580
Регистриран на: Вто Авг 23, 2011 10:24 am
Местоположение: България, гр. София

Re: Язовир Огоста

Мнение от P-etkan »

...снощи се прибрах от Монтана , а в петък бях за малко на язовира-преди обяд.
Нивото е ниско, но постоянно - поне в петък беше така. Платика, каракуда, костур. Водата започва да се затопля, беше 25 градуса в горния слой. В събота ходихме на плаж за малко и ми се стори, че се е обърнала(водата) - още малко и сома ще се развихри. За сега не чух някой да се хвали с големи сомове.
Иначе гледам, че са започнали и там с джетове, скутери и т.н забавления.

...това от мен.

Поздрави

:drinkers:
Bat Venko
новобранец
новобранец
Мнения: 33
Регистриран на: Пон Фев 25, 2008 9:32 pm

Re: Язовир Огоста

Мнение от Bat Venko »

колеги някакво инфо за нивото на водата имали някакъв риболов в тая жега мерси предварително
Аватар
ourglory
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 847
Регистриран на: Съб Яну 07, 2012 6:19 pm

Re: Язовир Огоста

Мнение от ourglory »

Платиката е активна, тази седмица има уловени повече 7 броя между два и три килограма. Ловят се не лоши таранки и шаранчета, повече дребни,но не са изключения и екземпляри от порядъка килограм,два. Бобой се лови успешно на подвижно перо и стръв рибка.
Нивото е ниско.
Bat Venko
новобранец
новобранец
Мнения: 33
Регистриран на: Пон Фев 25, 2008 9:32 pm

Re: Язовир Огоста

Мнение от Bat Venko »

мерси колега наслука
дъртанян
новобранец
новобранец
Мнения: 63
Регистриран на: Чет Фев 21, 2008 3:23 pm
Местоположение: София

Re: Язовир Огоста

Мнение от дъртанян »

Колеги, има ли някой прясно инфо-ниво,температура,кълване?
Публикувай отговор

Обратно към “Къде и какво кълве в момента.”