яз. Батак - всичко за язовира

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

Публикувай отговор
gamon
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 376
Регистриран на: Съб Май 08, 2010 12:57 pm
Местоположение: ЯМБОЛ

Re: яз. Батак - всичко за язовира

Мнение от gamon »

От 03.08. до 06.08. спадна с около 10 см. по вертикал, а риболова от брега си е голяма мъка.
slavipetrov
новобранец
новобранец
Мнения: 14
Регистриран на: Сря Юли 18, 2012 11:35 am

Re: яз. Батак - всичко за язовира

Мнение от slavipetrov »

живот и здраве утре тръгвам за Батак и в неделя се връщам... като се върна ще ви дам инфо поздрави и наслука ! :)
Аватар
Ачо ♣
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5826
Регистриран на: Пон Яну 17, 2011 10:45 pm

Re: яз. Батак - всичко за язовира

Мнение от Ачо ♣ »

На вниманието на всички почитатели на риболова :arrow: http://www.nariba.com/forum/viewtopic.php?f=25&t=80111" onclick="window.open(this.href);return false;
Не можеш да отложиш неизбежното. Защото рано, или късно стигаш до мястото, където неизбежното просто седи и чака.!!!
slavipetrov
новобранец
новобранец
Мнения: 14
Регистриран на: Сря Юли 18, 2012 11:35 am

Re: яз. Батак - всичко за язовира

Мнение от slavipetrov »

Здравейте отново преди малко се прибрах от Батак... за двата дни успях да излъжа само два кустура единият на блесна а другият на дънен монтаж с симеон и едно шаранче на перо което беше върнато защото беше още мъничко някъде около 5-6 см... това е от мен поздрави и наслука !! :)
Venko Radev 82
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 118
Регистриран на: Съб Сеп 22, 2012 11:47 pm

Re: яз. Батак - всичко за язовира

Мнение от Venko Radev 82 »

Здравеите колеги,на Батак в момента върви доста добър риболов на костур.Излизат едри костури на рибка и на изкуствени примамки,като се говореше от месните че има извадени риби между килограм и два.Аз лових на спининг като рибите бяха с размер 300-500 грама.Излизат и малки слуки,които задължително трябва да се връщат обратно.Местата са в района от втичалото под Цигов чарк до малко след острова.Наслука :drinkers:

п.п. Когато не вървеше рибата се пишеше често и всички се оплакваха,а сега всеки си мълчи.Имаше хора от форума, от които трима лично ги познавам,а други двама си говореха как никои не дава информация,но и те си мълчът.
Аватар
topsoft
фен клуб-скобар
Мнения: 1330
Регистриран на: Пет Юни 12, 2009 12:25 pm

Re: яз. Батак - всичко за язовира

Мнение от topsoft »

За съжаление с всяка изминала година живота в язовира замира. Много вода малко риба....догодина ще се замисля дали да прекарам част от почивката си там, въпреки че вече се е превърнало в традиция за семейството ми.
Последно промяна от topsoft на Сря Сеп 18, 2013 8:55 am, променено общо 1 път.
Изображение

Изображение
M_tech1 написа:П.П.Някой да знае къде изкупуват риба,че тези трудно ги раздадох даже?
http://www.fotosviat.bg
Аватар
stankof
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 587
Регистриран на: Сря Сеп 07, 2011 9:02 pm
Местоположение: Родопите

Re: яз. Батак - всичко за язовира

Мнение от stankof »

Venko Radev 82 написа:Здравеите колеги,на Батак в момента върви доста добър риболов на костур.Излизат едри костури на рибка и на изкуствени примамки,като се говореше от месните че има извадени риби между килограм и два.Аз лових на спининг като рибите бяха с размер 300-500 грама.Излизат и малки слуки,които задължително трябва да се връщат обратно.Местата са в района от втичалото под Цигов чарк до малко след острова.Наслука :drinkers:

п.п. Когато не вървеше рибата се пишеше често и всички се оплакваха,а сега всеки си мълчи.Имаше хора от форума, от които трима лично ги познавам,а други двама си говореха как никои не дава информация,но и те си мълчът.
Колега благодаря за инфото!Аз имам информация за добри костури на Македонския борум и смятам утре да ида и аз да ги потормозя по тези места на спининг.
Като се върна ще пиша.
Наслука!
ПАЗИ БОЖЕ ОТ НЕКАНЕН ГОСТ ОТ ГНИЛ МОСТ И ОТ ЧОВЕК ПРОСТ НА ГОЛЯМ ПОСТ!
Аватар
stankof
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 587
Регистриран на: Сря Сеп 07, 2011 9:02 pm
Местоположение: Родопите

Re: яз. Батак - всичко за язовира

Мнение от stankof »

Днеска за 9 часа спининг излъгах само 2 дребни костура на стената на блесна.
Но колегата с които бяхме заедно ловеше на дъно с стръв жива рибка и хвана 15-тина костура половината от които бяха големи парчета от по над 500 гр.
Учудващо за мен въпреки това рибата не е активна,даже и в вечерните часове а взема епизодично.
По брега имаше много малки рибки,но си плуваха съвсем спокойно,без да ги притесняват бодливците.
Времето беше прекрасно-слънчево,нямаше вятър и надвечер се заоблачи малко,но въпреки всичко това немога да се начудя защо е толкова апатична рибата(костура).
ПАЗИ БОЖЕ ОТ НЕКАНЕН ГОСТ ОТ ГНИЛ МОСТ И ОТ ЧОВЕК ПРОСТ НА ГОЛЯМ ПОСТ!
boris_m80
новобранец
новобранец
Мнения: 10
Регистриран на: Нед Яну 30, 2011 11:19 am
Местоположение: Батак

Re: яз. Батак - всичко за язовира

Мнение от boris_m80 »

От две седмици дава доволно срещо острова на дъно и силикон даже няма място къде да се хвърли но никой не казва нищо
ribata402
новобранец
новобранец
Мнения: 80
Регистриран на: Сря Апр 18, 2012 8:52 am

Re: яз. Батак - всичко за язовира

Мнение от ribata402 »

Като гледам колко колеги го любят тоз прекрасен водоем.Чак ми става жално,там прекарах юношеските си години в риболов.Само като си помисля,риболов та риболов.Отделно красивата природа която е има само в тези региони.Говоря за годините 82-92г.Риба всяква в изобилие,кеф ти шаран с гърбици в тъмнозелено,красота неземна.до костуряги,бабушки безчет,бяла риба и сом дори....Немога даги разбера хотелиерите там,защото са толкоз прости и глупави .И защо не си опазват рибното богатство,неразбират ли ,че колкото повече риба има,толкоз хотелите ще са им пални в пъти повече.Но те са алчни и прости,вместо да зарибяват и пазят водоема изкупуват рибата на гадовете.Като им дават коз ,да пускат все повече и повече мрежи.Жалко ,че миналата година събрах ме пари и пуснахме към 700-800 сомчета.Гадовете и тях ще измрежат.
firepd69
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 197
Регистриран на: Сря Окт 10, 2012 7:40 am

Re: яз. Батак - всичко за язовира

Мнение от firepd69 »

ribata402 написа:Като гледам колко колеги го любят тоз прекрасен водоем.Чак ми става жално,там прекарах юношеските си години в риболов.Само като си помисля,риболов та риболов.Отделно красивата природа която е има само в тези региони.Говоря за годините 82-92г.Риба всяква в изобилие,кеф ти шаран с гърбици в тъмнозелено,красота неземна.до костуряги,бабушки безчет,бяла риба и сом дори....Немога даги разбера хотелиерите там,защото са толкоз прости и глупави .И защо не си опазват рибното богатство,неразбират ли ,че колкото повече риба има,толкоз хотелите ще са им пални в пъти повече.Но те са алчни и прости,вместо да зарибяват и пазят водоема изкупуват рибата на гадовете.Като им дават коз ,да пускат все повече и повече мрежи.Жалко ,че миналата година събрах ме пари и пуснахме към 700-800 сомчета.Гадовете и тях ще измрежат.
+100
Аватар
stankof
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 587
Регистриран на: Сря Сеп 07, 2011 9:02 pm
Местоположение: Родопите

Re: яз. Батак - всичко за язовира

Мнение от stankof »

Викат че по Батак тръгнал риболова вече!
Вие кво ще кажете :?: :?: :?:
ПАЗИ БОЖЕ ОТ НЕКАНЕН ГОСТ ОТ ГНИЛ МОСТ И ОТ ЧОВЕК ПРОСТ НА ГОЛЯМ ПОСТ!
Аватар
iliq kostov
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 155
Регистриран на: Нед Май 14, 2006 8:56 pm
Местоположение: Гр.Септмври

Re: яз. Батак - всичко за язовира

Мнение от iliq kostov »

Някакво инфо?
Аватар
stankof
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 587
Регистриран на: Сря Сеп 07, 2011 9:02 pm
Местоположение: Родопите

Re: яз. Батак - всичко за язовира

Мнение от stankof »

iliq kostov написа:Някакво инфо?
Много вОда :rolleyes:
ПАЗИ БОЖЕ ОТ НЕКАНЕН ГОСТ ОТ ГНИЛ МОСТ И ОТ ЧОВЕК ПРОСТ НА ГОЛЯМ ПОСТ!
Аватар
iliq kostov
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 155
Регистриран на: Нед Май 14, 2006 8:56 pm
Местоположение: Гр.Септмври

Re: яз. Батак - всичко за язовира

Мнение от iliq kostov »

Няма ли риболов в плитчовете?
Публикувай отговор

Обратно към “Водоеми и реки”