Първи сом на кльонк!

Модератор: sapuna

Публикувай отговор
Troli

Първи сом на кльонк!

Мнение от Troli »

На 08.07 късно вечерта улових сом 157см-25кг. :wink: Това ми е първият сом уловен на кльонк и се оплетох яко,но го извадих без макара.След удара лодката се завъртя и се почна яка борба,като по филмите.След 15 минути борба се оказах заплетен в парашута и втората въдица.На края останах и без мултипликатор,защото влакното се разбрида кат стар пуловер и ето как,се справих!Развързах въжето на парашута а после разкачих двете въдици и ми остана да се боря с голи ръце срещу сома!С дясната ръка държах пръта а в лявата влакно 0.71мм.!Качвам сома до лодката три-четири пъти,но не мога да го достигна,нито с ръка,ни с канджа!В един момент,той мина напречно на лодката и аз хаотично,го праснах с канджата,където сваря!Закачен точно по средата на гърба,го вдигнах на горе и хоп в лодката.Бях на гребла и се добрах до брега уморен и едвам го разтоварих.Още се чудя,как успях да го вдигна с лекота а на брега ми се стори двоен!Адреналин,сигурно! :roll: Сомът не е имал никакъв шанс да се откачи,защото единичната кука бе забита в края на горната устна,а две от жилата на тройката в долната част на пастта! :wink:
Аватар
daniel_g
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1011
Регистриран на: Чет Мар 23, 2006 8:26 pm
Местоположение: Велико Търново

Мнение от daniel_g »

Браво :smt038 :smt038 :smt038 :smt038
Само като чета поста ти мога да си представя какво изживяване е било !!!
Със всичките тези премеждия, сам в лодката , но все пак си го извадил , браво !!!
Краси_поборника
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2753
Регистриран на: Пон Фев 13, 2006 1:59 pm

Мнение от Краси_поборника »

Да не вземеш сега да кажеш на кой язовир си го хванал че току виж съм отпътувал на там. :lol: :lol: :lol:
SOS
новобранец
новобранец
Мнения: 17
Регистриран на: Пет Юли 06, 2007 7:35 am
Местоположение: SOFIA

Мнение от SOS »

Поборников написа:Да не вземеш сега да кажеш на кой язовир си го хванал че току виж съм отпътувал на там. :lol: :lol: :lol:
:lol: Да бе, ще ти каже :idea: ходи му чети постовете по другите теми, то риби с тонове, та косури на колегите ....... нещо е сънувал и бърза да пише докато не е забравил :lol:
Аватар
Mitak
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 639
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 2:55 pm
Местоположение: Дупница

Мнение от Mitak »

Браво Троли само така!!!! :smt041


пп.
защо не качиш една симка та да има за какво да се здърпаме..... дали дължината отговаря на килограмите, защо левя долен мустак е по-дълъг от десния такъв, дали снимката е истиска... много варварски с тая кука си го набол неможа ли да си пуснеш и най-различни подобни и като гледам и интересни за повечето от "колигите" неща :lol:
Изображение
saksi
фен клуб-скобар
Мнения: 2656
Регистриран на: Нед Юни 12, 2005 8:34 pm
Местоположение: Божурище

555

Мнение от saksi »

От досегашните постове на Троли съм останал с впечатление ,че е един от най-добрите сомаджии на България.Сега с изненада узнавам ,че хваща първия си сом на кльонк. :roll: :roll:

Иначе го поздравявам.
Аватар
Trias
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1064
Регистриран на: Съб Юни 03, 2006 12:36 am
Местоположение: София

Мнение от Trias »

В интерес на истината да кажа , че не се е хвалил досега с улов на сом на кльонк , ама може да съм пропуснал ... :P Поздрави и Браво :D
Troli

Мнение от Troli »

Моите сомове бяха улавяни на тролинг!Така научих неща за сома,които кльонкаджията няма как да узнае! :wink: Аз разсъждавах за сомовете в интернет не на ум,а на базата на скромен опит!Времето ще покаже дали съм прав в "Сомски тайни"! :roll: Сомът снощи не ми е най-големия и съм малко разочарован!С тролинговите такъми са ми необходими поне два часа,а не 15 минути за да го изкарам успешно!Улова от снощи ми е ценен най-вече защото не използвах никакви "екстри"!Без двигател,без сонар и сам в ноща!Пробвай ако ти стиска и после разкажи,как е! :wink: :D
Аватар
sapuna
Модератор
Модератор
Мнения: 11750
Регистриран на: Вто Сеп 06, 2005 1:15 am
Местоположение: Горна Оряховица
Обратна връзка:

Мнение от sapuna »

И за напред- кльонк или тролинг?/просто ми е интересно/
Изображение
.............."Не кордата се къса, а нервите на рибаря".............
Troli

Мнение от Troli »

Рано е да се каже,нека да набера скорост при кльонкането!Приличат си по вероятноста да ти удари нещо голямо,но при тролинга има разнообразие!Хванах миналата есен за 10 минути три костура около кило 32-36см.!Екшън и адреналин!Няма воблер с вибрация на кльонк иначе тролинга щеше да е по-успешен,защото по-бързо ще обловиш района! :roll: Двигателя се скапа и докато не го оправя ще кльонкам! :D :D :DПреминах временно на ръчен режим! :D :D :D
Аватар
Rak1
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 103
Регистриран на: Пет Май 27, 2005 10:37 pm
Местоположение: София

Мнение от Rak1 »

Евалата Троли. Вайното е че си успял да се оправиш в ситуацията.
Аватар
dedeff
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1100
Регистриран на: Вто Апр 11, 2006 6:09 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Първи сом на кльонк!

Мнение от dedeff »

Troli написа:На 08.07 късно вечерта улових сом 157см-25кг. :wink: Това ми е първият сом уловен на кльонк и се оплетох яко,но го извадих без макара.След удара лодката се завъртя и се почна яка борба,като по филмите.След 15 минути борба се оказах заплетен в парашута и втората въдица.На края останах и без мултипликатор,защото влакното се разбрида кат стар пуловер и ето как,се справих!Развързах въжето на парашута а после разкачих двете въдици и ми остана да се боря с голи ръце срещу сома!С дясната ръка държах пръта а в лявата влакно 0.71мм.!Качвам сома до лодката три-четири пъти,но не мога да го достигна,нито с ръка,ни с канджа!В един момент,той мина напречно на лодката и аз хаотично,го праснах с канджата,където сваря!Закачен точно по средата на гърба,го вдигнах на горе и хоп в лодката.Бях на гребла и се добрах до брега уморен и едвам го разтоварих.Още се чудя,как успях да го вдигна с лекота а на брега ми се стори двоен!Адреналин,сигурно! :roll: Сомът не е имал никакъв шанс да се откачи,защото единичната кука бе забита в края на горната устна,а две от жилата на тройката в долната част на пастта! :wink:


Майстор си на късия разказ.Направо ти се възхищавам на поезията.Явно учителката ти по-литертура се гордеела с теб.
Troli

Мнение от Troli »

Това е обикновен документален разказ,докато в поезията е необходимо да се преплитат възвишеност и красота на изказа.Бях слаб по литература,но действително имах един интересен епизод с учителката.Не,не сексуален разбира се! :D :D :D
Аватар
CERRUTI
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1646
Регистриран на: Съб Юни 09, 2007 9:15 pm
Местоположение: СОФИЯ-Кристиян Атанасов

Мнение от CERRUTI »

Troli написа:Това е обикновен документален разказ,докато в поезията е необходимо да се преплитат възвишеност и красота на изказа.Бях слаб по литература,но действително имах един интересен епизод с учителката.Не,не сексуален разбира се! :D :D :D
Хе-хе-хе палавник.... :smt037
karaka76
новобранец
новобранец
Мнения: 1
Регистриран на: Чет Юни 14, 2007 6:01 pm

Мнение от karaka76 »

браво,винаги съм харесвал този риболов
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на хищници”