Гагаляга за пъстърва

Модератори: Павел Иванов, sestrata

Аватар
Кърцата
фен клуб-скобар
Мнения: 2590
Регистриран на: Чет Авг 04, 2005 1:46 pm
Местоположение: София

Re: Гагаляга за пъстърва

Мнение от Кърцата »

Ето малко и от мен.
Успех в опитите!

http://www.nariba.com/forum/viewtopic.p ... 0%B2%D0%B8" onclick="window.open(this.href);return false;
само русалки НЕ ловя и то защото не им знам мезето

http://forum.nariba.com/viewtopic.php?f=25&t=18972- ПАК ЩЕ ДОЙДЕМ!!!!!!!!!

http://standartparket.com/
k99
новобранец
новобранец
Мнения: 91
Регистриран на: Пон Юли 23, 2012 3:01 pm
Местоположение: София

Re: Гагаляга за пъстърва

Мнение от k99 »

Павел Иванов написа:Така си мислиш само :mrgreen: Въпросният рибарник е едно перфектно място човек да си изпробва поне част от арсенала изкуствени примамки които притежава :wink:
Абсолютно съм съгласе. Водоема е бистър и виждаш как точно пъстървата атакува примамката. При второто ми ходене, ми направи впечатление, че атакува доста упорито силикони (рибки) но ги хапе само за опашката, за съжаление, на моите силикони жилото на куката излизаше от гърба на рибката. Та затова сега съм си наумил да пробвам с 4см. октоподчета, като маскирам жилото на куката между пипалата.
New fish
новобранец
новобранец
Мнения: 67
Регистриран на: Вто Май 14, 2013 10:21 am

Re: Гагаляга за пъстърва

Мнение от New fish »

Бат Стан написа:Колега, имай предвид, че балканката и сивенът в момента са забранени до края на януари. Възможностите са или в рибарник, или на някоя от платените реки (ако дават в момента, разбира се).
Платени реки??? Може ли някой пример за такива, моля?
bkamenov
новобранец
новобранец
Мнения: 19
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 3:25 pm

Re: Гагаляга за пъстърва

Мнение от bkamenov »

Аз бих препоръчал да пробваш на Безден в рибарника за пъстърва, че е по-близо от Говедарци. Днес там с всички щукарски такъми наскубах 11 дъгови за 15 минути над 400 гр бройката. Дори жена ми на второ мятане хвана. Няма вход, само 10 лв на кг. Лових с Мепс жълта с точки номер 2, Мепс бяла с червено 4 номер, воблер Агарон за шуки 8 см, Мепс Лусокс номер 3, 12 см воблер костур за щуки и пак хванах и за финал един малък Рапала 4 см. Влакното плетеняк за основно с 0.50 флуоро-карбон повод за щуки :D. Понеже рибарникът е директно с вода от извора, рибата беще фантастично вкусна - отдавна не бях ял толкова добра риба - всички си облизаха пръстите и ми хвалеха гозбата. Аз затова и отидох, че имах гости.
k99
новобранец
новобранец
Мнения: 91
Регистриран на: Пон Юли 23, 2012 3:01 pm
Местоположение: София

Re: Гагаляга за пъстърва

Мнение от k99 »

bkamenov написа:Аз бих препоръчал да пробваш на Безден в рибарника за пъстърва, че е по-близо от Говедарци. Днес там с всички щукарски такъми наскубах 11 дъгови за 15 минути над 400 гр бройката. Дори жена ми на второ мятане хвана. Няма вход, само 10 лв на кг. Лових с Мепс жълта с точки номер 2, Мепс бяла с червено 4 номер, воблер Агарон за шуки 8 см, Мепс Лусокс номер 3, 12 см воблер костур за щуки и пак хванах и за финал един малък Рапала 4 см. Влакното плетеняк за основно с 0.50 флуоро-карбон повод за щуки :D. Понеже рибарникът е директно с вода от извора, рибата беще фантастично вкусна - отдавна не бях ял толкова добра риба - всички си облизаха пръстите и ми хвалеха гозбата. Аз затова и отидох, че имах гости.
Водоема на Безден целогодишно ли работи? Наумил съм си събота или неделя да се поразходя, но на Говедарци го затварят, та търся нещо подходящо(платено) за пъстърва, до 50км. от София.
k99
новобранец
новобранец
Мнения: 91
Регистриран на: Пон Юли 23, 2012 3:01 pm
Местоположение: София

Re: Гагаляга за пъстърва

Мнение от k99 »

Бат Стан написа:Здравей, по една случайност аз съм първият, който почна да лови по този начин в Бг през 2007 г. Ще се опитам да ти дам информация по темата. Значи под "гагаляга" се разбира силиконова примамка за пъстърва. Измисли го един колега, и както се оказа, в Украйна например го взаимствали от нас и вече на всеки силикот за пъстърва казват "гагаляга" (научих го с потрес в събота на турнира Trout Union Cup, когато единият от братята Овейко дойде да ме пита на кви гагаляги точно ще ги моря). Значи има два основни вида:
1. Това е единият: http://media.snimka.bg/s1/1251/028746026.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
Мяза на октоподче. Монтира се на глава, утежнена около грам, грам и малко. По-добре работят по мое мнение моделите с бели крачета, оцветени горе в розово или червено.
2. Втората схема е по-работеща. Значи отиваш в магазин за мухарски принадлежности и си купуваш мухарски куки № 8 и 10, както и волфрамови глави с диаметър 4 и 5 мм. нанизваш главата на куката и я лепиш с капка колоконлит. Това ти е микроджигът. След това си взимаш силиконови примамки, аз ползвам на "Бъркли". Значи моделите, които ми работят, са Honey Worm - това е гумена камола, оцветена в бяло или жълто, работят и двата модела. Има едни "Спаркъл Нимф", това са розови нимфи с крилца и крачета, също вършат работа. И двете примамки се нанизват на куката откъм клавата, все едно закачаш червей или стъв, и си ловиш. Хващат балканка и американка, сега гумените камоли мисля че ще работят успешно и във водоемите, които се зарибяват с американка. Дистанцията, която може да покриеш, е около 15 до 20 метра. Някои колеги твърдят, че нямало чувствителност поради лекото тегло на примамката, не знам при тях как е, аз от 15 метра си ловя добре и те така.
Тези волфрамови глави много дефицитна стока се оказаха, обиколих няколко риболовни магазина, навсякъде вдигат рамене. Ако може някой да даде жокер, къде в София никнат тези прословути глави.
Аватар
Vid
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3399
Регистриран на: Нед Окт 24, 2010 8:44 pm
Местоположение: Хасково

Re: Гагаляга за пъстърва

Мнение от Vid »

Павел Иванов написа:Така си мислиш само :mrgreen: Въпросният рибарник е едно перфектно място човек да си изпробва поне част от арсенала изкуствени примамки които притежава :wink:
Кърцата написа:Ето малко и от мен.
Успех в опитите!

http://www.nariba.com/forum/viewtopic.p ... 0%B2%D0%B8" onclick="window.open(this.href);return false;
Колеги, тука МА УТРЕПАХТЕ.... Я, като виден любител на силиконките, кои ползвам основно за сулка или костур, че и за сом, никога не съм си мислил, че мога да ги ползвам в половин метър вода и да ловА успешно и то... Пъстърви.... Там съм пробвал всичко, ама абсолютно всичко (без силикон), но за любимите ми силикони, дори не съм се замислял?? Винаги има кВо ново да научи човек? Големи адмирации и благодарности за мненията на модовете....
То, вярно, че спининга си е един голям експеримент, но той е по голям от мозъците на доста люде от нас....., като в частност мен де, в случая.. :lol: :lol:
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
Аватар
ynovi
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 147
Регистриран на: Нед Мар 11, 2012 7:29 pm
Местоположение: София

Re: Гагаляга за пъстърва

Мнение от ynovi »

Кърцата написа:Ето малко и от мен.
Успех в опитите!

http://www.nariba.com/forum/viewtopic.p ... 0%B2%D0%B8" onclick="window.open(this.href);return false;
Мда, много яка статия. Точно се опитвам да разбирам и овладявам микросиликонките. Голяма мания са при костура, но ще се пробвам и при американките, дали ще ми се получи. :D
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14913
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Гагаляга за пъстърва

Мнение от Павел Иванов »

Видьо , прати ми адреса си на ЛС и ще ти изпратя няколко гагаляги с обяснение как да ги ползваш за пъстърва . Тъй и тъй ти дължа услуга , та да не се чувствам неотчетен :wink:
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
k99
новобранец
новобранец
Мнения: 91
Регистриран на: Пон Юли 23, 2012 3:01 pm
Местоположение: София

Re: Гагаляга за пъстърва

Мнение от k99 »

С риск да стана досаден, ще задам три предполагам за повечето колеги глупави въпроса.
Бат Стан написа: 2. Втората схема е по-работеща. Значи отиваш в магазин за мухарски принадлежности и си купуваш мухарски куки № 8 и 10, както и волфрамови глави с диаметър 4 и 5 мм. нанизваш главата на куката и я лепиш с капка колоконлит. Това ти е микроджигът. След това си взимаш силиконови примамки, аз ползвам на "Бъркли". Значи моделите, които ми работят, са Honey Worm - това е гумена камола, оцветена в бяло или жълто, работят и двата модела. Има едни "Спаркъл Нимф", това са розови нимфи с крилца и крачета, също вършат работа. И двете примамки се нанизват на куката откъм клавата, все едно закачаш червей или стъв, и си ловиш. Хващат балканка и американка, сега гумените камоли мисля че ще работят успешно и във водоемите, които се зарибяват с американка. Дистанцията, която може да покриеш, е около 15 до 20 метра. Някои колеги твърдят, че нямало чувствителност поради лекото тегло на примамката, не знам при тях как е, аз от 15 метра си ловя добре и те така.
Как точно се нанизва/закача изкуствената камола на куката? Като на рисунка А или B?
Понеже в един online магазин видях че волфрамови галави с диаметър 4,6мм. тежат 0,8гр. (ясно е колко това е волфрам, но едва ли ще успея да намеря нещо с по-голямо относително тегло), въпроса ми е - Ако вместо волфрам използвам обикновени оловни тежести 1гр,защипани за куката, с какво би се влошила примамката?
Някой ползвал ли е изкуствената камола на Behr, обработена ли е с атрактант или е само силикон и какви са резултатите?
Прикачени файлове
montaj.jpg
montaj.jpg (7.3 KiB) Преглеждано 1182 пъти
Аватар
pi4a94
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 429
Регистриран на: Вто Юни 19, 2007 7:40 pm
Местоположение: София,България

Re: Гагаляга за пъстърва

Мнение от pi4a94 »

Става и с щипната тежест.С волфрамовите глави е по-компактна примамката.
Някой ползвал ли е изкуствената камола на Behr, обработена ли е с атрактант или е само силикон и какви са резултатите?
Да работи няма проблем с комбинация червена/оранжева и розава глава.Няма атрактант.
Основно пробвай по схема А,но може да се експериментира със закачането.

Дано съм бил полезен.
Аватар
Мунчо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1588
Регистриран на: Пон Авг 29, 2005 9:41 pm
Местоположение: ГАБРОВО

Re: Гагаляга за пъстърва

Мнение от Мунчо »

New fish написа:
Бат Стан написа:Колега, имай предвид, че балканката и сивенът в момента са забранени до края на януари. Възможностите са или в рибарник, или на някоя от платените реки (ако дават в момента, разбира се).
Платени реки??? Може ли някой пример за такива, моля?
Разбира се, колега - например р.Габровница или Девинска. Отиваш, плащаш си 20 юро дневно и стрижеш! :D
Malemi написа:Нишо не сте хванали но поне сте спасили патката и шуката ( тя маи е мъртва но нищо )
"Еби им майката на другите и в себе си утеха намери. И ако в себе си утеха не намериш, еби си майката и ти!"

http://www.starividri.org/" onclick="window.open(this.href);return false;
Публикувай отговор

Обратно към “Спинингов риболов”