Избор за мухарка

Модератори: Павел Иванов, sestrata

Аватар
Мунчо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1588
Регистриран на: Пон Авг 29, 2005 9:41 pm
Местоположение: ГАБРОВО

Re: Избор за мухарка

Мнение от Мунчо »

Koлега, по-добре си купи комплект на БФЦ - нещата им са много прилични и с идеята да са създадени за мухрски риболов, а не като секции за болонеза...

http://bfcflyfishing.com/bg/fly-sets-c-223" onclick="window.open(this.href);return false;
Malemi написа:Нишо не сте хванали но поне сте спасили патката и шуката ( тя маи е мъртва но нищо )
"Еби им майката на другите и в себе си утеха намери. И ако в себе си утеха не намериш, еби си майката и ти!"

http://www.starividri.org/" onclick="window.open(this.href);return false;
BEAR12
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 126
Регистриран на: Сря Юли 17, 2013 8:00 pm
Местоположение: Хасково

Re: Избор за мухарка

Мнение от BEAR12 »

Благодаря.Наистина мисля че ще е по добрия вариант.Не знаех за БФЦ.
Аватар
Росен
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 339
Регистриран на: Сря Май 25, 2005 12:31 pm
Местоположение: Русе
Обратна връзка:

Re: Избор за мухарка

Мнение от Росен »

Наистина послушай Мунчо, пичовете разбират какво правят и само с този риболов се занимават, а отношението е на много високо ниво. Затова и всички ние ги подкрепяме и препоръчваме, защото знаем, че и когато си купиш нещо с тяхната марка и ти ще си доволен и ще имаш нужния съпорт. Докато при останалите риболовни компании, които работят на нашия пазар, внасянето на "нещо мухарско" е колкото да се позапълни продуктовата гама.

Поздрави!

П.П. Този риболов може би от мнооооого години не е аристократски, а напълно допустим за всеки от нас ;)
BEAR12
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 126
Регистриран на: Сря Юли 17, 2013 8:00 pm
Местоположение: Хасково

Re: Избор за мухарка

Мнение от BEAR12 »

Не колега,в кръга на шегата го казвам,че е аристократски:)Отдавна се бях запътил да практикувам този вид риболов,но вече мисля че му дойде времето.Дръж се рибо ида...
Аватар
Мунчо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1588
Регистриран на: Пон Авг 29, 2005 9:41 pm
Местоположение: ГАБРОВО

Re: Избор за мухарка

Мнение от Мунчо »

Росен написа:...П.П. Този риболов може би от мнооооого години не е аристократски, а напълно допустим за всеки от нас ;)
Алоу - стига му ограбва харизмата, бре! То бива, бива! Не стига, че предостатъчно го опошлихте с тези стримери, суичове и проходилки... :lol: :P
Malemi написа:Нишо не сте хванали но поне сте спасили патката и шуката ( тя маи е мъртва но нищо )
"Еби им майката на другите и в себе си утеха намери. И ако в себе си утеха не намериш, еби си майката и ти!"

http://www.starividri.org/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Росен
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 339
Регистриран на: Сря Май 25, 2005 12:31 pm
Местоположение: Русе
Обратна връзка:

Re: Избор за мухарка

Мнение от Росен »

Мунчо написа:
Росен написа:...П.П. Този риболов може би от мнооооого години не е аристократски, а напълно допустим за всеки от нас ;)
Алоу - стига му ограбва харизмата, бре! То бива, бива! Не стига, че предостатъчно го опошлихте с тези стримери, суичове и проходилки... :lol: :P

Изображение

От преди седмица ... :finga:
Аватар
Мунчо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1588
Регистриран на: Пон Авг 29, 2005 9:41 pm
Местоположение: ГАБРОВО

Re: Избор за мухарка

Мнение от Мунчо »

Боже помози! Да не си ме повикал повече за риба! :D
Malemi написа:Нишо не сте хванали но поне сте спасили патката и шуката ( тя маи е мъртва но нищо )
"Еби им майката на другите и в себе си утеха намери. И ако в себе си утеха не намериш, еби си майката и ти!"

http://www.starividri.org/" onclick="window.open(this.href);return false;
Д-р Флекс
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3044
Регистриран на: Нед Яну 02, 2011 6:04 pm

Re: Избор за мухарка

Мнение от Д-р Флекс »

Росене, и тва ли е от Янтра? Или е от Текето? :lol:
msp
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 155
Регистриран на: Чет Окт 26, 2006 9:11 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Избор за мухарка

Мнение от msp »

Мунчо написа:Боже помози! Да не си ме повикал повече за риба!
:lol: :lol:
Аватар
Росен
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 339
Регистриран на: Сря Май 25, 2005 12:31 pm
Местоположение: Русе
Обратна връзка:

Re: Избор за мухарка

Мнение от Росен »

Никога последните години не ме е било яд за изтървана риба, особено пък в краката ми ... обаче за първия изтърван калмар ме беше много яд - в главата ми просто изплува образа на Мунчо и коментарите за мекотелото ... :lol: :lol: :lol:
Когато на следващия ден друг калмар беше в кепа и снимката направена - всичко си дойде на мястото ;)
Д-р Флекс написа:Росене, и тва ли е от Янтра? Или е от Текето? :lol:
Ц, не е ... :wink:
... ето нещо с мухарката от Дунава отпреди седмици:

Изображение
doki 1
новобранец
новобранец
Мнения: 7
Регистриран на: Нед Апр 06, 2014 6:02 pm

Re: Избор за мухарка

Мнение от doki 1 »

Здавейте колеги.Брат ми,
ми подари мухарка Cabelas 274 см 9" 5#.Ще може ли да дадете мнение както и какво означават цифрите и става ли за новак?Благодаря ви предварително!
Аватар
Мунчо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1588
Регистриран на: Пон Авг 29, 2005 9:41 pm
Местоположение: ГАБРОВО

Re: Избор за мухарка

Мнение от Мунчо »

Колега, направи ли си труда да прочетеш една тема по-нагоре? Там що-годе е обяснено какво означават цифрите и става ли за новак. По колко пъти да си повтаряме едно и също?
Malemi написа:Нишо не сте хванали но поне сте спасили патката и шуката ( тя маи е мъртва но нищо )
"Еби им майката на другите и в себе си утеха намери. И ако в себе си утеха не намериш, еби си майката и ти!"

http://www.starividri.org/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Бонобо
новобранец
новобранец
Мнения: 1
Регистриран на: Съб Апр 12, 2014 8:25 am
Местоположение: Пловдив

Re: Избор за мухарка

Мнение от Бонобо »

Здравейте, както може би се вижда съм нов. Та от известно време ми се върти идеята да се присъединя към това хоби. С баща ми обикаляме по разни язовири и прочие, но той практикува онзи кален риболов за шараните и тем подобни, което мен не ми допада. Но пък за сметка на това... мухарството изглежда наистина приятен и доста "зарибяващ" тип риболов.. Та в рамките на два часа поогледах разни съветчета от различни форуми и се опитах да си спретна някакъв комплект.... Предполагам никак няма да е адекватен, но... за това пиша тук.. иде реч за следните принадлежности..

Мухарка - BFC Discovery 2.70м.- #5/6клас- 4части
Макара - Airflo Airtec Fly Reel 5/6
Шнур - Airflo Ridge Supple Tactical WF5F

но относно лидера и типета... не нямам конкретна идея... мухите... смятам че там нещата ще са доста количествени на принципа проба-грешка...

И да не забравя, че съм от Пловдив и основно ще закачам по клоните около Марица....

И ако темата не ми е на правилното място, моля да ме извините...
Публикувай отговор

Обратно към “Мухарски риболов”