Внимавайте колеги!!!

Модератор: nkolev66

HAZART
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1288
Регистриран на: Нед Окт 23, 2005 9:51 pm
Местоположение: Васко Бояджиев/ПЛОВДИВ/АСЕНОВГРАД/ДЕВИН/

Re: Внимавайте колеги!!!

Мнение от HAZART »

Колеги не се карайте и нервирате,ако всички се държим по европейски няма кой да се отнася зле към нас.Никой гръцки полицай (пък и БГ)не се е събудил сутринта с мисълта ,че ще тормози някой.Хората са патили и им е писнало.

ПРИМЕР.Ако някой от вас са го обирали 20 пъти в къщи,прибирайки се завари някой в хола си,дали няма да му сипи една гора бой въпреки уверението на онзи,че се е скрил от дъжда в къщата му.Поздрави и бъдете здрави.
ТОВА,ЧЕ БРАКОНИЕРИТЕ СА НА СВОБОДА,НЕ Е ТЯХНА ЗАСЛУГА А Е НАША ГРЕШКА.

Изображение
Аватар
daniel defoe
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 942
Регистриран на: Вто Окт 13, 2009 1:42 pm
Местоположение: ДУХОМ В ГЕРМАНИЯ (ЗАПАДНА)

Re: Внимавайте колеги!!!

Мнение от daniel defoe »

Нас не ни кльопат никъде, не само по презумпция :oops:
ИзображениеИзображение ИзображениеИзображение
Изображение
Аватар
Efimov
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 289
Регистриран на: Вто Авг 16, 2011 8:16 pm
Местоположение: България,Златоград

Re: Внимавайте колеги!!!

Мнение от Efimov »

Стига глупости. За това че няма кой да ни защити и да ни отстоява правата пред ЕС сме си виновни само и единствено ние, защото знаем само да ревем. Относно риболова гърците са достатъчно толерантни към нас и достатъчно компромиси ни правиха. Относно превоза на стоки и други работи всяка страна има право да си защитава интересите. Това че гърците го правят а ние не си е наша грешка. Не ми говорете за български манталитет и другите му глупости. На мен границата ми е на 5км и знам колко риба имаше в реките в гръцко преди и знам колко има и сега-намалява прогресивно. Знам и каква политика се е водила сред българите останали отатък границата все пак съм етнолог- специалист миграции и етнични промени и съм проучвал този въпрос, но това е риболовен форум и става въпрос за правото ни да упражняваме любимото си хоби и ако продължаваме с глупостите и след тва се правим на ощипани моми ще ни забранят достъп до водните обекти пък вий продължавайте да си ревете че сме страна членка на ЕС, на гърците хич не им пука. Просто е спазвайте техните правила, хората са си поставили достатъчно табели, включително и на български и няма да имате проблеми.
Димитър Чаушев
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 639
Регистриран на: Чет Мар 28, 2013 10:02 am

Re: Внимавайте колеги!!!

Мнение от Димитър Чаушев »

Efimov написа:Стига глупости. За това че няма кой да ни защити и да ни отстоява правата пред ЕС сме си виновни само и единствено ние, защото знаем само да ревем. Относно риболова гърците са достатъчно толерантни към нас и достатъчно компромиси ни правиха. Относно превоза на стоки и други работи всяка страна има право да си защитава интересите. Това че гърците го правят а ние не си е наша грешка. Не ми говорете за български манталитет и другите му глупости. На мен границата ми е на 5км и знам колко риба имаше в реките в гръцко преди и знам колко има и сега-намалява прогресивно. Знам и каква политика се е водила сред българите останали отатък границата все пак съм етнолог- специалист миграции и етнични промени и съм проучвал този въпрос, но това е риболовен форум и става въпрос за правото ни да упражняваме любимото си хоби и ако продължаваме с глупостите и след тва се правим на ощипани моми ще ни забранят достъп до водните обекти пък вий продължавайте да си ревете че сме страна членка на ЕС, на гърците хич не им пука. Просто е спазвайте техните правила, хората са си поставили достатъчно табели, включително и на български и няма да имате проблеми.
Глупости са защото не знаете дали хората с които са се подиграли гърците са виновни за нещо , или просто така .... щом са го прибрали значи е виновен :idea: Спирам с тази тема ,прекалено много съм видял как се държат с Българите . Много си наивен колега (в добрия смисъл) :wink:
delio-haidutin
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1116
Регистриран на: Пет Юли 02, 2010 8:17 pm
Местоположение: шумен град

Re: Внимавайте колеги!!!

Мнение от delio-haidutin »

НЕВИНЕН ДО ДОКАЗВАНЕ НА ПРОТИВНОТО. :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea:
не ми са правете на костов и цветанов да обвинявате някого си .
и медиците може би бяха го извършили,и гергана може би е търгувала с наркотици,спрете се БЕ,като има нещо за доказване ,хващаш ,пишеш и съдиш.като са толкова виновни ,защо са пуснати,ама трябва сега БХК да се задейства ,а не само циганите да защитава.
ВАСИЛ ЛЕВСКИ: "...Ако допуснете утре, когато сте вече свободни да ви управляват днешните турски мекерета и разните му лихвари и чорбаджии, които и днес ви грабят най-безжалостно, то по-добре да си останем под сянката на султана....."
Аватар
Efimov
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 289
Регистриран на: Вто Авг 16, 2011 8:16 pm
Местоположение: България,Златоград

Re: Внимавайте колеги!!!

Мнение от Efimov »

delio-haidutin написа:НЕВИНЕН ДО ДОКАЗВАНЕ НА ПРОТИВНОТО. :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea:
не ми са правете на костов и цветанов да обвинявате някого си .
и медиците може би бяха го извършили,и гергана може би е търгувала с наркотици,спрете се БЕ,като има нещо за доказване ,хващаш ,пишеш и съдиш.като са толкова виновни ,защо са пуснати,ама трябва сега БХК да се задейства ,а не само циганите да защитава.
Колега така разсъждават и бракониерите от тази тема дето ти си я постнал http://www.nariba.com/forum/viewtopic85831.html" onclick="window.open(this.href);return false; то и на тях мрежите са им сложени случайно, пък съвсем случайно и риба е имало в тях.Пък с тази риба искали да нахранят бездомни. ИАРА ги е преследвала неправомерно и искала да ги бие и още куп оправдания от сорта, които по твоята логика ги унивиняват. ИАРА пък ако не се беше намесила ще кажем пък че не си вършат работата. Както казах покрай сухото гори и мокрото и ще има още такива акции ако продължаваме по същия начин. И да ви кажа има ефект защото браковците тук при нас доста се постреснаха. Не знам как се държат с
с вас, но аз със гърци не съм имал толкова големи проблеми каквито описвате.
delio-haidutin
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1116
Регистриран на: Пет Юли 02, 2010 8:17 pm
Местоположение: шумен град

Re: Внимавайте колеги!!!

Мнение от delio-haidutin »

Efimov написа: Не знам как се държат с
с вас, но аз със гърци не съм имал толкова големи проблеми каквито описвате.
мен там не ме намесвай :idea: виж къде съм и кво ще правя на пу...ка си райна :shock: :shock: :lol: :lol:
а тази темичка дето съм я "поснал",ако си в час и знаеш кого са заловили.........?все едно някой депутат с поне 500 000 лв подкуп :lol: :lol: :lol: :lol: .и си има и доказателства,риба ,корморан :!: мрежи ,джип.пък и като си на един х..й до гръцко,кажи какви са им законите ,така ли се противодейства на бракониерството-отпечатаци,табели с номера,снимки и остава едно заточение на някой си остров в егейско море,докато се намерят доказателства за оневинение.
ВАСИЛ ЛЕВСКИ: "...Ако допуснете утре, когато сте вече свободни да ви управляват днешните турски мекерета и разните му лихвари и чорбаджии, които и днес ви грабят най-безжалостно, то по-добре да си останем под сянката на султана....."
Аватар
чпс
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 397
Регистриран на: Чет Мар 22, 2007 5:03 pm
Местоположение: сред село

Re: Внимавайте колеги!!!

Мнение от чпс »

Който е решил да риболовства в Гърция е длъжен да знае законите и местните наредби за прилагането им.
Така е и в Сърбия, и в Турция, и в Италия, така е по света.

Какво нарушение трябва да направя в Гърция, че да ме заточат за няколко години - на Санторин, на Закинтос или на Миконос ?...
Може последователно и на трите.
Може и не в този ред.
Аватар
super_snake
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 198
Регистриран на: Сря Юни 15, 2011 7:10 pm
Местоположение: Сандански

Re: Внимавайте колеги!!!

Мнение от super_snake »

[/quote]Глупости са защото не знаете дали хората с които са се подиграли гърците са виновни за нещо , или просто така .... щом са го прибрали значи е виновен :idea: Спирам с тази тема ,прекалено много съм видял как се държат с Българите . Много си наивен колега (в добрия смисъл) :wink:[/quote]

Това е самата истина , който иска да вярва ;)
Всеки ден без риболов , е като ден в пустинята без капка вода !!!
vasko_keramoti
новобранец
новобранец
Мнения: 69
Регистриран на: Нед Авг 25, 2013 5:25 pm

Re: Внимавайте колеги!!!

Мнение от vasko_keramoti »

Без излишни приказки по тази тема от човек запознат със арестуваните хора знам че тези момци са арестувани защото били запалили огън на реката...това е а за палене на огън Гърците наказват строго,няма на кого да се сърдят колегите :?
gogibo
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 732
Регистриран на: Нед Мар 13, 2011 11:04 am
Местоположение: София

Re: Внимавайте колеги!!!

Мнение от gogibo »

vasko_keramoti написа:Без излишни приказки по тази тема от човек запознат със арестуваните хора знам че тези момци са арестувани защото били запалили огън на реката...това е а за палене на огън Гърците наказват строго,няма на кого да се сърдят колегите :?
Относно паленето на огън съм бил свидетел как гръцките полицаи се отнасят към сънародниците си-БЕЗКОМПРОМИСНО!!-актове и гонене от плажа.На нас провериха личните карти и ни пожелаха
успешен риболов.
Аватар
pavre
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 255
Регистриран на: Пет Яну 25, 2013 10:09 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Внимавайте колеги!!!

Мнение от pavre »

vasko_keramoti написа:Без излишни приказки по тази тема от човек запознат със арестуваните хора знам че тези момци са арестувани защото били запалили огън на реката...това е а за палене на огън Гърците наказват строго,няма на кого да се сърдят колегите :?

Аа, дойдохме си на думата значи...
nikolas3
новобранец
новобранец
Мнения: 92
Регистриран на: Пет Юли 27, 2012 5:17 pm
Местоположение: София

Re: Внимавайте колеги!!!

Мнение от nikolas3 »

Как при ходенията ми на спининг по доста гръцки места не видях един нормален по-тъмнокож българин, който да не си изхвърли сандвича,бирата и опаковката от Лидл не в кофата, а на брега,бе. То от орки с Е регистрация местните не могат да хвърлят в морето-аз съм си говорил с хорица, чиито деди са се забавлявали с рибарене отпреди доста години-отива си събота или неделя на пристанището с детето да го учи на елементарни техники или просто да се забавляват. Там намират купища орки по 4 в комби, разпънали купища такъми , и от тях местния не може да си пльосне въдиците и да се забавлява. Отделно звуците и миризмите, гарнирани с чалга от комбито.....
Е, какво искате-ако сте там как ще реагирате?
Аз престанах да ходя по такива места заради такива екземпляри от нашата фауна.
Това НЕ СА колеги.
И абсолютно съм съгласен да забранят за наши и македоноалбански орки подобни изстъпления!
За сладководен риболов не мога да коментирам-но и там виждам бутилки от Каменица и Ариана.....
По-южно вече нещата са малко по-спокойни.
Американски форум: питаш нещо и ти отговарят;
Руски форум: питаш нещо и теб те питат;
Български форум: питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп!
Аватар
Вуйчо-Ваньо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1327
Регистриран на: Нед Фев 21, 2010 10:11 am
Местоположение: Пловдив

Re: Внимавайте колеги!!!

Мнение от Вуйчо-Ваньо »

Дано нашите властимащи и проверяващи по водоемите по - скоро вземат пример от гръцките си колеги как да деистват с нарушителите,без значение дали са българи,гърци,турци,цигани или индианци.
Изображение
Изображение
Аватар
hristoogi
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 255
Регистриран на: Нед Апр 25, 2010 11:31 am
Местоположение: London,Plovdiv

Re: Внимавайте колеги!!!

Мнение от hristoogi »

Добър апел Вуйчо-Ваньо ,към властимащи и управляващи /не ,че не са длъжници и некадърници / но и повечето от нас ,са си все така Ганьовци във и извън Родината.Навици за съжаление ....животински ,да препикаваме,маркираме с made in BG .Всичко е добре ,но ако може да не се отнася за нас ,а за другия .Не говоря за манговци ,боли ме за българите.Много мърша има и от нас , а заради тях страдат и други.
Публикувай отговор

Обратно към “Сладководен риболов в Гърция (от брега)”