Морски риболов в Албания - информация?

Модератори: alekst, Димо Михалев, dobria1

rasper
новобранец
новобранец
Мнения: 73
Регистриран на: Съб Авг 22, 2009 4:32 pm

Морски риболов в Албания - информация?

Мнение от rasper »

Моля колегите, които имат опит с морския риболов в Албания, да дават информация.
Предполагам, че ще бъде от полза за всички.
esox_hunter
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 380
Регистриран на: Сря Мар 17, 2004 1:06 am
Местоположение: Sofia

Re: Морски риболов в Албания - информация?

Мнение от esox_hunter »

rasper написа:Моля колегите, които имат опит с морския риболов в Албания, да дават информация.
Предполагам морския риболов, ще е същият като в йонийска Гърция (о.Корфу ...на един хвърлей са), а вече като закони не знам как стоят нещата там. Аз лично за риба в Албания не бих отишъл и като цяло изобщо в Албания не бих отишъл :wink: :lol:
"Sometimes люл, sometimes win"
/Стоичков/
ВАЛЬО
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 463
Регистриран на: Пет Юни 18, 2004 10:12 am
Местоположение: СОФИЯ

Re: Морски риболов в Албания - информация?

Мнение от ВАЛЬО »

esox_hunter написа:
rasper написа:Моля колегите, които имат опит с морския риболов в Албания, да дават информация.
Предполагам морския риболов, ще е същият като в йонийска Гърция (о.Корфу ...на един хвърлей са), а вече като закони не знам как стоят нещата там. Аз лично за риба в Албания не бих отишъл и като цяло изобщо в Албания не бих отишъл :wink: :lol:
И аз не бих пробвал,познавах двама албанци,разправяха че имало много риба всякаква,но седяха в България не смееха да се приберат защото там ги чакало "кръвно отмъщение".Бяха много готини и много напред ама после ги изгониха със заповеди от по 10г.(явно дрога).Едни други познати ходиха 2011г. при приятели на гости,отишли на плаж(бил страхотен),жената се разхвърляла по бански и им направили страшен проблем,прибраха се 5 дни предсрочно и не разказват какво -що.
Та и аз със сигурност няма да ида там ако ще рибата сама да скача в кепа.
Аватар
Vid
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3399
Регистриран на: Нед Окт 24, 2010 8:44 pm
Местоположение: Хасково

Re: Морски риболов в Албания - информация?

Мнение от Vid »

Съветът ми е да забравите, че има такава държава на балканите и то не за риболов, а за все... Веднъж бях там и повече няма и да стъпя и не искам и да чуя името на таа помиярщина.
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
Аватар
6tukara
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 499
Регистриран на: Нед Яну 13, 2008 8:10 pm
Местоположение: София

Re: Морски риболов в Албания - информация?

Мнение от 6tukara »

Да дам и аз малко информация. Сестра ми бяха там на море преди две години като пътуваха с две коли. Не са имали нищо осигурено от тук на място са си намерили хотел без проблем. Цените са като нашите а курортите са направо същите. Доста презастроено. Малки каменисти плажчета храната е доста еднотипна. Основно са карали сърфове. Каза че рибари с въдици почти няма. Пътищата са им били оправени отношението им към Българите било добро.
АКО ИМА РИБА И НА БАСТУН, ЧЕ СЕ ХВАНЕ
Аватар
Тедо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2178
Регистриран на: Пон Апр 16, 2007 9:32 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Морски риболов в Албания - информация?

Мнение от Тедо »

от Офроуд форума ходят редовно, с голям RIB, гмуркат се... Казват, че било много красиво... Пътят е "завоест"...
Аз не съм ходил... Едва ли ще е по-зле отколкото на българското черноморие като условия, а като риболов - като в Гърция или по-добре /по-диво/...
Аватар
kefala87
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 101
Регистриран на: Нед Апр 14, 2013 1:55 pm

Re: Морски риболов в Албания - информация?

Мнение от kefala87 »

За шиптарите само смърт.Това е най-гадното племе.Никога не ходи там.
Ако има риба и на бастун че се фане.
жоро ценев
новобранец
новобранец
Мнения: 38
Регистриран на: Чет Апр 25, 2013 10:25 am

Re: Морски риболов в Албания - информация?

Мнение от жоро ценев »

Тук пишат хора,които нямат и грам представа от Албания...Наистина са много благосклонни към нас и от целите Балкани истински ни уважават и ценят, а ние само ги плюем без причина.Прост народ сме и това е...
Аватар
icefire
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 384
Регистриран на: Чет Апр 26, 2012 9:11 am
Местоположение: София

Re: Морски риболов в Албания - информация?

Мнение от icefire »

Аз лично не знам какво е в Албания , но от контактите ми които съм имал с албанци от риболов по Гръцко знам ,че са доста кухи лейки.. прости .. нахални ... тъпи парчета са т'ва е........
Никой не полудява толкова бързо като абсолютно нормалният човек ...
Животът е навик , от който се отвиква много трудно ...
Terry Pratchett
BOYCHE
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 103
Регистриран на: Съб Ное 27, 2010 4:25 pm

Re: Морски риболов в Албания - информация?

Мнение от BOYCHE »

Синът ми ходи с семейството си миналата година и каза че е супер като море и храна.Спокойствие и всичко било супер. А той е ходил навсякъде от Турция до Канада.Ама ние (от нашето по убаво нема).За риболов предполагам че е по добре и от Гърция.Както ти пишат поне е по диво.
ВАЛЬО
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 463
Регистриран на: Пет Юни 18, 2004 10:12 am
Местоположение: СОФИЯ

Re: Морски риболов в Албания - информация?

Мнение от ВАЛЬО »

жоро ценев написа:Тук пишат хора,които нямат и грам представа от Албания...Наистина са много благосклонни към нас и от целите Балкани истински ни уважават и ценят, а ние само ги плюем без причина.Прост народ сме и това е...
Прав е колегата,албанците много ни уважават,единствените на нашите ширини които ни харесват истински.Не харесват шиптарите от Косово и така наречените "македонци",ама то е логично да ни харесват те повечето са си помохамеданчени българи.Колкото до това добри риболовци ли са,бих казал да(поне от впечатленията от тях в Гърция),за разлика от византийците,те са си талибани.
Въпреки това не бих отишъл засега там за риба,за в бъдеще живот и здраве сигурно ще е опция,предвид това че осрахме Гърция и гърците в най-скоро време ще ни озаптят.
HITO
новобранец
новобранец
Мнения: 2
Регистриран на: Нед Окт 27, 2013 7:28 pm

Re: Морски риболов в Албания - информация?

Мнение от HITO »

от 2007 до сега сам ходил в албания без да преовеличавам кам 400-пати ( карам камион) и мога смело да кажя че няма нищо опасно за тази държава ,а като храна и цена е много добре, като хора са дружелубни спямо нас иначе мн ама мн тапи шиптари,но не всичките де и наи старият народ на балканите илири. а за риболов на морето не сам ходил но винаги се движа по една река голяма е шкумбини се казва, и не са много запалени по риболова виждал сам с въдици да ловят ама повечето са със суркмета
rasper
новобранец
новобранец
Мнения: 73
Регистриран на: Съб Авг 22, 2009 4:32 pm

Re: Морски риболов в Албания - информация?

Мнение от rasper »

Саранда, Албания, 1 - 5 Май 2014.
Информацията за риболова, която получихме от местен беше малко. Според него няма разрешителни и ограничения. Въобще те живеят още много в сивия сектор. По реките рибари не видяхме. На морето от брега само 4-ма. Риболовстват предимно със серкмета. Само един видях да хвърля с прът. Монтаж – булдо с олово и накрая силиконова рибка около 7 см. Пробвахме няколко пъти на различни места, на спининг с разни изкуствени примамки, предимно воблери. Резултат – 0, не пипна.
Местните са добронамерени, туризмът настъпва здраво. Някои от по-младите знаят английски. Храната е предимно месо, риба и морски дарове, всичко е вкусно. Много важно – сиренето е сирене, кашкавалът е кашкавал, млякото е мляко, а не някакви измислици. В кръчмите е разрешено да се продава домашна ракия – не става, так и не разбрах от какво я правят.
Цените, горе-долу като нашите. Стая за двама в хотел 3 звезди, в този период, 20 евро, съвсем прилично.
Пътищата в планините са направо страшни, 70 км напред и назад ги минахме за 4 часа и след това си като слязъл от кораб при вълнение. На връщане, на границата Албания – Гърция много... проверка и става бавно.
И някои снимки.

Изображение
Страната не може да се сбърка. Мястото е канала до Бутринт на 200 м от морето.

Изображение

Изображение
Накой си е направил езерце на 20 м от морето и си гледа риби, имаше и по 2 кг.

Изображение
Хотел, втория от ляво на дясно.

Изображение
В средата, трудно се виждат 3 рибари. Там е река, която се влива в морето.

Изображение
Колегите професионалисти и те само дребосъци.

Изображение
Предполагам, че така ги гледат лавраците и ципурите.

Изображение
Канала до Бутринт, свързва езеро с морето.

Изображение
Ксамил, страхотно местенце.

Изображение
Пътечка към Синьото око, карстов извор.

Изображение
От извора - река. Същата, която се влива до Саранда.

Изображение
Казват, че тук било единственото място в Европа с банани.

Изображение
Централната градинка.

Изображение
Тук на скалите в ляво пробвахме.

Изображение
Не се вижда, но по тези баири е пълно с бункери. Наблизо е подземна пещера, където се е криела подводницата им. Навсякъде са засадили кактуси - познайте защо?

Изображение
Без думи.

Изображение
И поредният дъжд над Саранда.
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: Морски риболов в Албания - информация?

Мнение от КИРО »

Чудесни снимки.Красиви заливи.
Май са доста по-напред от нас?
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
Аватар
Vid
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3399
Регистриран на: Нед Окт 24, 2010 8:44 pm
Местоположение: Хасково

Re: Морски риболов в Албания - информация?

Мнение от Vid »

КИРО написа:Чудесни снимки.Красиви заливи.
Май са доста по-напред от нас?
Определено са по напред от нас, т.е. имат по висок стандарт, което се дължи на това, че 2/3-ти от тях работят в западна европа, а местните се занимават с далавери, а цените са почти наполовина на тези в БГ.
Я, имах неблагоразумието да премина Албания на път към Хърватска през Македония. На все мога да кажа- забравете, че има такъв маршрут и пътища... Пътища няма има разорани ниви, средната скорост е 20 км. в час, а терена е като в Афганистан....
Малко снимки за да добиете представа за кВо иде реч...., но съм чувал, че Албания е друго по бреговата си линия...

Автобуса тръгва в 7,30 ама кога ще пристигне?????????????? Защо??
Изображение

Шосето....
Изображение

Изображение

Изображение

Албански магазин...
Изображение

Не зная дали виждате, но продавача спи и шумно хърка и ако човек е решил да си купи нещо, предполагам трябва да го изръчка по шкембето :lol: :lol: :lol:
Изображение

Път през населено място....
Изображение

Изображение

Я, поне това видях от Албания. И през цялото време се молех час по скоро да мина границата с Черна гора... Дори пропуснах забележителностите на Шкодренското езеро, щото вече се бях отчаял... :lol: Иии.., това не е шега колеги...
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов от брега”