Наи ефективна стръв за улов на Есетра

Подфорум за начинаещите риболовци, които тепърва навлизат в необятните пространства на риболова.

Модератор: sapuna

Аватар
Apolloborgir
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 363
Регистриран на: Съб Фев 23, 2013 4:20 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Наи ефективна стръв за улов на Есетра

Мнение от Apolloborgir »

А какво ще кажете за протеинови топчета с аромат на мида или царевица с такъв аромат, дали ще стават?
Always "CATCH and RELEASE''
Аватар
milkov
новобранец
новобранец
Мнения: 36
Регистриран на: Вто Окт 23, 2007 7:27 pm
Местоположение: Русия, Дубна

Re: Наи ефективна стръв за улов на Есетра

Мнение от milkov »

Навярно ще се получи, мой познат в Италия е ловил есетра на протеинови топчета, но това-разбирасе е било на рибарник.
praktikuvam standarten i nestandarten ribolov
hranow
новобранец
новобранец
Мнения: 53
Регистриран на: Сря Юни 27, 2012 1:51 am
Местоположение: Перник

Re: Наи ефективна стръв за улов на Есетра

Мнение от hranow »

На яз. Конска, есетрите са напаст. Два пъти по ред ходя за шарани, но само есетри.. Хващал съм есетра на шаранска стръв - топчета банан, царевица и бял/торен. До мен хората ги ловиха на тапа с малка рибка - много резултатно. Като цяло борбени са, особено на плувка с 0.18 основно и 0.16 повод :P
bkamenov
новобранец
новобранец
Мнения: 19
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 3:25 pm

Re: Наи ефективна стръв за улов на Есетра

Мнение от bkamenov »

Аз също съм фен на есетрите, но на Панчарево платеното. Хващал съм веднъж два броя на грозд бял. Вчера бях и в неделя и нищо. На царевица пробвах с бял червей (варена, сладка, сурова, в мастика), само на бял, на херинга маринована с копър (така казват руснаците). Опитвах близо до брега, както преди (от понтона до чемата на около 10 м обратно от нея), опитах и далеч и не и не. Стръвта пусках по дъното, над дъното. Монтажът е бяла кука (между 4-6 на око) размер с повод 0.20 и 3 гр. плувка. Разказаха ми, че предния ден вторник имало някакви хора дето скъсали рибата с някаква захранка, с която се и лови самостоятелно. Намерих една на Мавер Силуро Сторионе, но я нямат в наличност. От форумите по рибовъдство стана ясно, че ги хранят с гранули от риби и черен дроб в някакви комбинации. Някой може ли да препоръча някаква "паста" или друг бъркоч, с който да се опита, но на друга фирма или да сподели личен опит. 2 капота ме ядосват вече...
Аватар
alekst
Модератор
Модератор
Мнения: 140
Регистриран на: Пет Апр 17, 2009 9:04 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Наи ефективна стръв за улов на Есетра

Мнение от alekst »

цаца
as-lures.com
sashon
новобранец
новобранец
Мнения: 2
Регистриран на: Съб Окт 01, 2011 10:47 pm

Re: Наи ефективна стръв за улов на Есетра

Мнение от sashon »

На платения водоем на с. Конска край Перник есетра съм хващал на косъм на протеинови топче 16.аромат ягода и банан.
sashon
новобранец
новобранец
Мнения: 2
Регистриран на: Съб Окт 01, 2011 10:47 pm

Улов на есетра

Мнение от sashon »

P8220049.JPG
На конска на протеинови топчета, аромат ягода и банан хванах и аз есетра преди около 5-6 год.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Публикувай отговор

Обратно към “Въпроси и съвети при ловенето на риба”