Помощ за риболов край Самоков

Модератори: Павел Иванов, sestrata

Аватар
vencidam
новобранец
новобранец
Мнения: 7
Регистриран на: Съб Апр 06, 2013 8:40 pm

Помощ за риболов край Самоков

Мнение от vencidam »

Начинаещ мухар съм и смятам да посетя местата там, НО проблемът е че нямам АКТУАЛНА информация.
Та въпросите ми са:
1. По река Искър преди Самоков (посока към село Говедарци) или след Самоков (посока към яз. Искър) да търся рибата?
2. Това местенце по пътя за Боровец в дясно (до миналата година си имаше и табела "Риболов/езда/пикник" :D ) все още ли го има и платено ли е?
3. А това платеното при Говедарци, понеже четох че на муха не кълвели,на какво ще кълват, колко пари на пръчка е и понеже ни най малко не познавам местността ще съм много благодарен ако някой ме упъти (възможно най - подробно и не само за Говедарци, а и за река Искър)
4. В самия град има ли смисъл да търся рибата?
5. И има ли ги все още легендарните парчета?

Предварително благодаря на всички, които ще се отзоват.
И ловец съм, и рибар съм
на бракониерите мамата таковал съм!!!
Аватар
icefire
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 385
Регистриран на: Чет Апр 26, 2012 9:11 am
Местоположение: София

Re: Помощ за риболов край Самоков

Мнение от icefire »

Пич , прочети малко повече от разделите във форума. Има достатъчно инфо и за в града и на язовира и т.н.
Никой не полудява толкова бързо като абсолютно нормалният човек ...
Животът е навик , от който се отвиква много трудно ...
Terry Pratchett
11kancho
новобранец
новобранец
Мнения: 1
Регистриран на: Сря Окт 19, 2011 9:09 pm

Re: Помощ за риболов край Самоков

Мнение от 11kancho »

1. По река Искър преди Самоков (посока към село Говедарци) или след Самоков (посока към яз. Искър) да търся рибата?
Отговор 1 : След Самоков към говедарци е мног премрежено и тегаво доста е ниска реката има 3-4 мест , към язовира излиза и доста клен , но има и чудовища на лох нес там
2. Това местенце по пътя за Боровец в дясно (до миналата година си имаше и табела "Риболов/езда/пикник" :D ) все още ли го има и платено ли е?
2: да има го 5 лв на пръчка 10лв кг балканка 8 лв американка нямаш право да връщаш рибата
3: Говедарци не работи зимата
4. В самия град има ли смисъл да търся рибата?
4: да там са животните и се зарибява редовно , носят се легенди от старите рибари за там и в града има доста риба но е доста трудна като цяло
Аватар
Surveyor
новобранец
новобранец
Мнения: 90
Регистриран на: Сря Окт 12, 2011 8:36 am

Re: Помощ за риболов край Самоков

Мнение от Surveyor »

Колега, над самоков, т.е от вливането на Бели и Черни Искър реката е ЗАБРАНЕНА ЗА РИБОЛОВ а от там надолу към Самоков е в режим ХВАНИ ПУСНИ.
Аватар
stankof
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 587
Регистриран на: Сря Сеп 07, 2011 9:02 pm
Местоположение: Родопите

Re: Помощ за риболов край Самоков

Мнение от stankof »

Колегата маи вече е набарал къде спят тупалките и се скътава нещо да сподели тук :ANAL:
ПАЗИ БОЖЕ ОТ НЕКАНЕН ГОСТ ОТ ГНИЛ МОСТ И ОТ ЧОВЕК ПРОСТ НА ГОЛЯМ ПОСТ!
Аватар
vencidam
новобранец
новобранец
Мнения: 7
Регистриран на: Съб Апр 06, 2013 8:40 pm

Re: Помощ за риболов край Самоков

Мнение от vencidam »

Surveyor написа:Колега, над самоков, т.е от вливането на Бели и Черни Искър реката е ЗАБРАНЕНА ЗА РИБОЛОВ а от там надолу към Самоков е в режим ХВАНИ ПУСНИ.
Колега, аз на всякъде съм решил да бъда на режим хвани-пусни. Иначе няма опазване на реките! Благодаря ти все пак, че ме предупреди за забраната.
И ловец съм, и рибар съм
на бракониерите мамата таковал съм!!!
Аватар
vencidam
новобранец
новобранец
Мнения: 7
Регистриран на: Съб Апр 06, 2013 8:40 pm

Re: Помощ за риболов край Самоков

Мнение от vencidam »

stankof написа:Колегата маи вече е набарал къде спят тупалките и се скътава нещо да сподели тук :ANAL:
Ще ми се :D
И ловец съм, и рибар съм
на бракониерите мамата таковал съм!!!
Аватар
Мунчо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1588
Регистриран на: Пон Авг 29, 2005 9:41 pm
Местоположение: ГАБРОВО

Re: Помощ за риболов край Самоков

Мнение от Мунчо »

vencidam написа:
Surveyor написа:Колега, над самоков, т.е от вливането на Бели и Черни Искър реката е ЗАБРАНЕНА ЗА РИБОЛОВ а от там надолу към Самоков е в режим ХВАНИ ПУСНИ.
Колега, аз на всякъде съм решил да бъда на режим хвани-пусни. Иначе няма опазване на реките! Благодаря ти все пак, че ме предупреди за забраната.
Koлега, похвално е, че си решил да минеш в такъв режим, но независимо от това забраната си е забрана. Иначе няма опазване на реките, както и сам казваш...
Malemi написа:Нишо не сте хванали но поне сте спасили патката и шуката ( тя маи е мъртва но нищо )
"Еби им майката на другите и в себе си утеха намери. И ако в себе си утеха не намериш, еби си майката и ти!"

http://www.starividri.org/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
vencidam
новобранец
новобранец
Мнения: 7
Регистриран на: Съб Апр 06, 2013 8:40 pm

Re: Помощ за риболов край Самоков

Мнение от vencidam »

Мунчо написа:
vencidam написа:
Surveyor написа:Колега, над самоков, т.е от вливането на Бели и Черни Искър реката е ЗАБРАНЕНА ЗА РИБОЛОВ а от там надолу към Самоков е в режим ХВАНИ ПУСНИ.
Колега, аз на всякъде съм решил да бъда на режим хвани-пусни. Иначе няма опазване на реките! Благодаря ти все пак, че ме предупреди за забраната.
Koлега, похвално е, че си решил да минеш в такъв режим, но независимо от това забраната си е забрана. Иначе няма опазване на реките, както и сам казваш...

Прав си, но като няма кой да обикаля по реките да следи за спазването на забраната бракониерът с извинение го боли фара дали е забранено или не, а такива хора ме вбесяват! :x
И ловец съм, и рибар съм
на бракониерите мамата таковал съм!!!
Аватар
Surveyor
новобранец
новобранец
Мнения: 90
Регистриран на: Сря Окт 12, 2011 8:36 am

Re: Помощ за риболов край Самоков

Мнение от Surveyor »

Прав си трябва да се обикаля по реките и да се алармира при нередност (бракониерски набези). А иначе в Самоков излизат доста добри пъстърви поне така беше преди седмица. Лошото е че като взема кеп ми кълват само малки пъстървички а като не взимам кеп вадя тупалки, макар и по трудно извадени без кеп удоволствието е голямо. А и още нещо по реката в самоков видях че са се раздвижили змиите така че имайте си едно наум с ботуши. Наслука
Аватар
Surveyor
новобранец
новобранец
Мнения: 90
Регистриран на: Сря Окт 12, 2011 8:36 am

Re: Помощ за риболов край Самоков

Мнение от Surveyor »

Една от красавиците, които са позволени за риболов но не и за задържане.
Прикачени файлове
Photo6312.jpg
Photo6312.jpg (799.08 KiB) Преглеждано 3784 пъти
Аватар
stankof
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 587
Регистриран на: Сря Сеп 07, 2011 9:02 pm
Местоположение: Родопите

Re: Помощ за риболов край Самоков

Мнение от stankof »

Surveyor написа:Една от красавиците, които са позволени за риболов но не и за задържане.
Красива балканка,браво колега :wink:
ПАЗИ БОЖЕ ОТ НЕКАНЕН ГОСТ ОТ ГНИЛ МОСТ И ОТ ЧОВЕК ПРОСТ НА ГОЛЯМ ПОСТ!
Аватар
vencidam
новобранец
новобранец
Мнения: 7
Регистриран на: Съб Апр 06, 2013 8:40 pm

Re: Помощ за риболов край Самоков

Мнение от vencidam »

Surveyor написа:Една от красавиците, които са позволени за риболов но не и за задържане.

Впечатлен съм. Продължавай в същия дух!
И ловец съм, и рибар съм
на бракониерите мамата таковал съм!!!
Публикувай отговор

Обратно към “Мухарски риболов”