Проект на Заповед за целогодишна забрана.

Форум на Клуб Балканка. Всичко свързано с клуба, беседи, организации и мероприятия.

Модератор: Кърцата

Публикувай отговор
siunu
новобранец
новобранец
Мнения: 8
Регистриран на: Нед Ное 09, 2008 1:33 pm

Re: Проект на Заповед за целогодишна забрана.

Мнение от siunu »

С най-голямо извинение към всички писали досега ще изразя едно коренно противоположно мнение на вашето а именно: Смятам, че това е поредната глупост и преди да ме нахокате, ще Ви кажа защо. Смятате ли, че като задържа до 5 бр. пъстърва в събота или неделя ще наруша популацията на балканка в реките ? Не Ви ли се струва, че катастрофалното състояние на рибните ни запаси / не само на балканска пъстърва / се дължи на безконтролното строителство на ВЕЦ по реките, корекцията на речни корита, безконтролното вадене на чакъл и пясък, дивото бракониерство, с мрежи, ток, бомби, хлорна вар и т.н.И защо вместо да ограничат строителството на ВЕЦ и да предприемат мерки за ограничаване на вредните им въздействия, да охраняват реките, да ограничат всички интервенции по речните корита, те водени от снобските изяви на няколко, считащи себе си за " Елитни " клубове наказват мен и другите съвестни риболовци, които плащаме билети.Във виртуозната си снобария, тип английско недоразумение, тези сладури не ми дават да изконсумирам нещо различно от това в магазина.След това, ако случайно ме заловят, че консумирам нещо от реката ме анатемосват и проклинат во век и веков, като гаден месар а те са възвишени охранители на природа, Боже опази ! Да Ви питам, не мога да разбера, какъв е този самоубийствен стремеж непрекъснато да се лишавате от права ? Правата драги колеги-риболовци трябва да бъдат пазени и охранявани а не отнемани, защото следващата стъпка е да ми забранят да прибирам всякаква риба от където и да било, после ще ми забранят да ловя риба изобщо, защото, когато хващаш риба ти я нараняваш и не са редки случаите, особено при пъстървата, когато хваната и пусната рибата си умира.
Усилията ни драги колеги трябва да бъдат насочени към това, да искаме от държавните институции да изпълняват задълженията си а също така да спазват конституционните ни права за чиста и ненакърнена природа а иначе казано, написаното по-горе - ограничаване строежа на ВЕЦ, категорична забрана за всякакви корекции по реките / такива има вече безумно много /, траен и безапелационен контрол по реките и язовирите срещу бракониери, забрана за изсичане на вековни гори, особено в изворните зони на реките, забрана за безконтролно ровене в речните корита за баластра и пясък, забрана за изсичане на крайречната растителност и т.н. Ако всичко това направим ние с вас, то тогава реките ни ще бъдат пълноводни, пъстървата и другата риба ще има укрития и места за изхранване, ще се образуват трайни местообитания, поддържащи здрава и многобройна пъстървова и друга рибна популация. Вие сега се гордеете, че сте прокарали подобно ограничение, но ако бяхте повдигнали горните въпроси дали щяха да Ви обърнат внимание, тогава щяха да Ви отминат безмълвно, защото нашия интерес ще пречи на далаверките. Иначе е най-лесно да се самолишаваме от права, това, както забелязвам, се приема с охота от мързеливите ни и корумпирани държавни органи а вие някак безметежно и инфантилно се радвате на ограниченията, които сами сте си наложили!
В тази връзка предлагам всички ловци да ходят на лов с пушки тип " Пейнт бол " и после бясно да се кефят край огъня, на това кой е боядисал повече дивеч ! Между другото, заповедта противоречи на ЗРА и е атакуема в адм.съд.
А сега искам пак да Ви се извиня, ако съм обидил някой.Можеше да не напиша всичко това, но ми се ще да не изпадате в безметежието на давещите се моряци приспани от песента на някоя русалка ! Със здраве !
Аватар
atufektchi
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 244
Регистриран на: Вто Апр 13, 2010 9:32 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Проект на Заповед за целогодишна забрана.

Мнение от atufektchi »

siunu написа:С най-голямо извинение към всички писали досега ще изразя едно коренно противоположно мнение на вашето а именно: Смятам, че това е поредната глупост и преди да ме нахокате, ще Ви кажа защо. Смятате ли, че като задържа до 5 бр. пъстърва в събота или неделя ще наруша популацията на балканка в реките ? Не Ви ли се струва, че катастрофалното състояние на рибните ни запаси / не само на балканска пъстърва / се дължи на безконтролното строителство на ВЕЦ по реките, корекцията на речни корита, безконтролното вадене на чакъл и пясък, дивото бракониерство, с мрежи, ток, бомби, хлорна вар и т.н.И защо вместо да ограничат строителството на ВЕЦ и да предприемат мерки за ограничаване на вредните им въздействия, да охраняват реките, да ограничат всички интервенции по речните корита, те водени от снобските изяви на няколко, считащи себе си за " Елитни " клубове наказват мен и другите съвестни риболовци, които плащаме билети.Във виртуозната си снобария, тип английско недоразумение, тези сладури не ми дават да изконсумирам нещо различно от това в магазина.След това, ако случайно ме заловят, че консумирам нещо от реката ме анатемосват и проклинат во век и веков, като гаден месар а те са възвишени охранители на природа, Боже опази ! Да Ви питам, не мога да разбера, какъв е този самоубийствен стремеж непрекъснато да се лишавате от права ? Правата драги колеги-риболовци трябва да бъдат пазени и охранявани а не отнемани, защото следващата стъпка е да ми забранят да прибирам всякаква риба от където и да било, после ще ми забранят да ловя риба изобщо, защото, когато хващаш риба ти я нараняваш и не са редки случаите, особено при пъстървата, когато хваната и пусната рибата си умира.
Усилията ни драги колеги трябва да бъдат насочени към това, да искаме от държавните институции да изпълняват задълженията си а също така да спазват конституционните ни права за чиста и ненакърнена природа а иначе казано, написаното по-горе - ограничаване строежа на ВЕЦ, категорична забрана за всякакви корекции по реките / такива има вече безумно много /, траен и безапелационен контрол по реките и язовирите срещу бракониери, забрана за изсичане на вековни гори, особено в изворните зони на реките, забрана за безконтролно ровене в речните корита за баластра и пясък, забрана за изсичане на крайречната растителност и т.н. Ако всичко това направим ние с вас, то тогава реките ни ще бъдат пълноводни, пъстървата и другата риба ще има укрития и места за изхранване, ще се образуват трайни местообитания, поддържащи здрава и многобройна пъстървова и друга рибна популация. Вие сега се гордеете, че сте прокарали подобно ограничение, но ако бяхте повдигнали горните въпроси дали щяха да Ви обърнат внимание, тогава щяха да Ви отминат безмълвно, защото нашия интерес ще пречи на далаверките. Иначе е най-лесно да се самолишаваме от права, това, както забелязвам, се приема с охота от мързеливите ни и корумпирани държавни органи а вие някак безметежно и инфантилно се радвате на ограниченията, които сами сте си наложили!
В тази връзка предлагам всички ловци да ходят на лов с пушки тип " Пейнт бол " и после бясно да се кефят край огъня, на това кой е боядисал повече дивеч ! Между другото, заповедта противоречи на ЗРА и е атакуема в адм.съд.
А сега искам пак да Ви се извиня, ако съм обидил някой.Можеше да не напиша всичко това, но ми се ще да не изпадате в безметежието на давещите се моряци приспани от песента на някоя русалка ! Със здраве !
Здравей колега!
За ефекта върху пъстървите не си прав, но за всичко останало си прав!
Прочети всички теми във форумите и ще видиш, че и за ВЕЦ'овете вземаме отношение и сме предприели конкретни мерки. Има спрени поне 2 проекта за изграждане. И по отношение на повишаване на контрола съдействаме на ИАРА, защото сами не искат или не могат.
Риболовен клуб "Балканка"
www.balkanka.bg
siunu
новобранец
новобранец
Мнения: 8
Регистриран на: Нед Ное 09, 2008 1:33 pm

Re: Проект на Заповед за целогодишна забрана.

Мнение от siunu »

Благодаря за подкрепата ! Не твърдя, че съм безгрешен и сигурно не съм прав за всичко. Но мога да Ви кажа, че ние риболовците сме много и сме страшна сила но само ОБЕДИНЕНИ ! В тази връзка ако всички пишещи в най-различни форуми по тези теми обединим усилията си конкретно по поставените от мен въпроси в един форум и от там организираме нещо по сериозно, като гражданско сдружение, повярвайте ми ще постигнем неочаквани успехи. Тогава няма да ни се налага да се самоограничаваме за постигане на цели, чийто ефект е силно несигурен. А иначе аз специално стриктно ще спазвам наложените ограничения, тъй като съм възпитаван по този начин.
mita4eto
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1745
Регистриран на: Вто Мар 13, 2007 10:42 am
Местоположение: Ямбол - София
Обратна връзка:

Re: Проект на Заповед за целогодишна забрана.

Мнение от mita4eto »

siunu написа:Благодаря за подкрепата ! Не твърдя, че съм безгрешен и сигурно не съм прав за всичко. Но мога да Ви кажа, че ние риболовците сме много и сме страшна сила но само ОБЕДИНЕНИ ! В тази връзка ако всички пишещи в най-различни форуми по тези теми обединим усилията си конкретно по поставените от мен въпроси в един форум и от там организираме нещо по сериозно, като гражданско сдружение, повярвайте ми ще постигнем неочаквани успехи. Тогава няма да ни се налага да се самоограничаваме за постигане на цели, чийто ефект е силно несигурен. А иначе аз специално стриктно ще спазвам наложените ограничения, тъй като съм възпитаван по този начин.
Добре дошъл, колега!
Както и Алън е казал по-горе, наистина попрочети тук-там из този форум, виж кой и закакво се бори, ориентирай се в темите и според мен ще схванеш, че Клуб Балканка е точно обединение на хора, които показват завидна инициативност и отговорна гражданска позиция. Осъзнали сме много от фундаменталните истини и природни норми и се стараем да възпитаваме именно към изграждане и постигане на по-стабилна устойчивост на природните ни дадености и по-конкретно по балканските реки.
Истинският рибар е най-вече истински природозащитник, нека мислим за природата!
Риболовен клуб Балканка http://www.balkanka.bg" onclick="window.open(this.href);return false;
pitcha
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 736
Регистриран на: Сря Май 04, 2011 2:40 pm

Re: Проект на Заповед за целогодишна забрана.

Мнение от pitcha »

Всичко това щеше да е въпрос за обсъждане, ако си беше спестил „поредната глупост” и „безметежно” и „инфантилно”. Достатъчно е да кажеш - не съм съгласен.
По отношение на бройката риби - например за Панега и Искрецка - двайсе човека дневно в сезона по шест риби.... Сигурно си мислиш, че падат от небето. Хората които са ги зарибявали от собствените си джобове са поискали да се забрани прибирането - поне три четири мухарски и спининг клуба. И правилото важи и за тях - и те не прибират. Т.е. са се самоограничили - за да не зарибяват всяка година за мераклиите като теб, харчейки пари от собствените си средства.

По отношение ВЕЦове, замърсявания, изсичане, бракониери и т.н. Освен да прочетеш всички теми в тоя подфорум, ти препоръчвам да ни кажеш какво ти си свършил сам, или на кой протест и на коя от обявените акции си ударил едно рамо.

P.S.
Що така ми се струва нещо познато в тия размисли и страсти? Умирала като я пуснеш, а?
Ако си Емо Петрунов - дето е излапал най-много пъстърви в света, включително и през забраната, включително и маломерни /за да не умрат като ги пуснеш/ - има риск тука да нема кой да те разбере. Ако не си Емо Петрунов - дълбоко се извинявам за съмнението, защото то съдържа обида.

P.P.S.
Мариянски - я вземи го пусни тука оня клип. Да го видим човека.
Аватар
misho_tsakov
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 415
Регистриран на: Чет Юли 17, 2008 4:17 pm
Местоположение: София

Re: Проект на Заповед за целогодишна забрана.

Мнение от misho_tsakov »

Аре бе! Не го пускай! Ще ни грозиш форума!
Иначе за колегата - запознай се с навици, хабитат и местообитание на балканката, преброй колегите при един излет, вземи учебник за 3 ти клас по математика, и след около 15 мин ( при IQ>50) ще си изтриеш поста за задържането на рибите.
Това че вецовете са огромен проблем е факт, но то е друга плоскост на проблема. Трябва да се опитваме да опазване вида по всички направления.
Високата скорост и алкохола водят до катастрофи. Двете поотделно, заедно, самички - нали така?
Който ходи в мола - умира!
Риболовен клуб Балканка http://www.balkanka.bg
Бат Стан
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1333
Регистриран на: Нед Май 15, 2005 11:17 am

Re: Проект на Заповед за целогодишна забрана.

Мнение от Бат Стан »

Колега, в България вероятно има около 200 пъстървови реки. От тях в режим "Хвани и пусни" са 21, което прави 10 на сто. Останалите 90 на сто са в общия режим за спортен риболов, където по закон имате право да си задържите там съответната бройка риби. Останалото е плод на лична решение - дали гледаш на пъстървата като противник в състезание, или като на кулинарен обект. Щот като я изядем, след това я изакваме и тя престава да съществува. А пуснатата обратно риба може да бъде уловена отново от теб или друг колега риболовец.
Аватар
lachezarnb
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 311
Регистриран на: Сря Май 25, 2011 6:51 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Проект на Заповед за целогодишна забрана.

Мнение от lachezarnb »

siunu написа:С най-голямо извинение към всички писали досега ще изразя едно коренно противоположно мнение на вашето а именно: Смятам, че това е поредната глупост и преди да ме нахокате, ще Ви кажа защо. Смятате ли, че като задържа до 5 бр. пъстърва в събота или неделя ще наруша популацията на балканка в реките ? Не Ви ли се струва, че катастрофалното състояние на рибните ни запаси / не само на балканска пъстърва / се дължи на безконтролното строителство на ВЕЦ по реките, корекцията на речни корита, безконтролното вадене на чакъл и пясък, дивото бракониерство, с мрежи, ток, бомби, хлорна вар и т.н.И защо вместо да ограничат строителството на ВЕЦ и да предприемат мерки за ограничаване на вредните им въздействия, да охраняват реките, да ограничат всички интервенции по речните корита, те водени от снобските изяви на няколко, считащи себе си за " Елитни " клубове наказват мен и другите съвестни риболовци, които плащаме билети.Във виртуозната си снобария, тип английско недоразумение, тези сладури не ми дават да изконсумирам нещо различно от това в магазина.След това, ако случайно ме заловят, че консумирам нещо от реката ме анатемосват и проклинат во век и веков, като гаден месар а те са възвишени охранители на природа, Боже опази ! Да Ви питам, не мога да разбера, какъв е този самоубийствен стремеж непрекъснато да се лишавате от права ? Правата драги колеги-риболовци трябва да бъдат пазени и охранявани а не отнемани, защото следващата стъпка е да ми забранят да прибирам всякаква риба от където и да било, после ще ми забранят да ловя риба изобщо, защото, когато хващаш риба ти я нараняваш и не са редки случаите, особено при пъстървата, когато хваната и пусната рибата си умира.
Усилията ни драги колеги трябва да бъдат насочени към това, да искаме от държавните институции да изпълняват задълженията си а също така да спазват конституционните ни права за чиста и ненакърнена природа а иначе казано, написаното по-горе - ограничаване строежа на ВЕЦ, категорична забрана за всякакви корекции по реките / такива има вече безумно много /, траен и безапелационен контрол по реките и язовирите срещу бракониери, забрана за изсичане на вековни гори, особено в изворните зони на реките, забрана за безконтролно ровене в речните корита за баластра и пясък, забрана за изсичане на крайречната растителност и т.н. Ако всичко това направим ние с вас, то тогава реките ни ще бъдат пълноводни, пъстървата и другата риба ще има укрития и места за изхранване, ще се образуват трайни местообитания, поддържащи здрава и многобройна пъстървова и друга рибна популация. Вие сега се гордеете, че сте прокарали подобно ограничение, но ако бяхте повдигнали горните въпроси дали щяха да Ви обърнат внимание, тогава щяха да Ви отминат безмълвно, защото нашия интерес ще пречи на далаверките. Иначе е най-лесно да се самолишаваме от права, това, както забелязвам, се приема с охота от мързеливите ни и корумпирани държавни органи а вие някак безметежно и инфантилно се радвате на ограниченията, които сами сте си наложили!
В тази връзка предлагам всички ловци да ходят на лов с пушки тип " Пейнт бол " и после бясно да се кефят край огъня, на това кой е боядисал повече дивеч ! Между другото, заповедта противоречи на ЗРА и е атакуема в адм.съд.
А сега искам пак да Ви се извиня, ако съм обидил някой.Можеше да не напиша всичко това, но ми се ще да не изпадате в безметежието на давещите се моряци приспани от песента на някоя русалка ! Със здраве !
Ама хич даже не приемам извинението ЗАЩОТО:

1. Колега колко пъстърви по 300гр. можеш да изядеш за една вечер 1;2;3, а риболовния ти билет който е доста евтин дори за страните от третия свят ти дава право да ловиш и друга риба, така че няма вероятност да ти спадне критично фосфора, но пък ако искаш да почерпиш и приятели с риба и по този начин да се похвалиш колко голям рибар си, дали не трябва да платиш и за тях риболовни билети?

2. Въпросните "елитни" клубове харчат доста от собственото си лично време и пари за да зарибяват, почистват реките на които с твоя евтин риболовен билет можеш да ловиш, между другото и борбата с вецовете не е евтина, и хващането на бракониери, а същите презрени елитни клубове правят и това. Та да те питам ти кое от всичко това някога си правил. Или си мислиш че задължението да си купиш риболовен билет е достатъчно за възможността да похапваш пъстърва на воля?

3.Ами да като нищо може да се стигне до там че да не се прибира риба отникъде. По времето на соца апартаментите с парно регулираха температурата като отворят прозореца, щото беше евтино, а сега как е? Е точно до там ние снобите се опитваме да не стигнем, щото като завършен елитарен сноб аз обичам да ловя риба, обичам и от време на време да си хапна по някоя и пак чисто снобарски искам да си я хапна прясна, уловена от мен преди няколко часа, и една ми стига, защото не пълня фризера, а не го пълня щото замразена уловената от мен риба не е по различна от тая в магазина, я и ти не харесваше тая от магазина. И дано Господ ми прости таз снобария.

4. Не се гордеем радваме се, радваме се и като помогнем да бъде заловен бракониер, радваме се като спрем строежа на вец, радваме се на всяка малка стъпка която успеем да направим за опазване на природата, но като ти чета словоизлиянията ти никога няма да изпиташ подобна радост.

5. Много ловци използват пушки фотоапарат,( дърпаш спусъка и ....снимка ) и то без никой да задължава ловците да го правят, както и тебе никой не те кара да ловиш риба без кука нали.

6. Ако си вярваш че заповедта е атакуема, кажи кога и къде да докарам ИАРА на река в режим "ХВАНИ ПУСНИ",(ще ги докарам със собствения си автомобил и за моя сметка, за да не похарчим пари от твоя билет за нещо което може да се атакува ), прибери риба, ще ти бъде съставен акт и после атакувай. Може разбира се да атакуваш и самата заповед :D :D :D

И отново не приемам извинението, просто защото не се чувствам обиден. Хора като теб са живо доказателство че усилията които полагам аз и хората като мен не са нито безсмислени, нито безрезултатни.
Големите умове обсъждат идеи. Средните умове обсъждат събития. Малките умове обсъждат хора.
Клуб по спортен риболов "Балканка"
http://balkanka.bg/
Аватар
Мунчо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1588
Регистриран на: Пон Авг 29, 2005 9:41 pm
Местоположение: ГАБРОВО

Re: Проект на Заповед за целогодишна забрана.

Мнение от Мунчо »

Павел Иванов написа:Колкото и да е невероятно има и в БГ клубове които имат и ресурс и напълно некомерсиален интерес да се занимават със стопанисване на реки или участъци от тях ...
ХЕМИНГУЕЙ написа:Ще си позволя само една единствена реплика по въпроса, с цялото си уважение към всички клубове в БГ в момента! Не нямате нужните ресурси, категорично, мога по всяко време да се мотивирам, но не и тук!!!
Дълбоко резервиран съм към първото становище и се съгласявам на 1562 % с колегата Хемингуей. Без да коментираме, че няма и нормативна база, уреждаща тази материя в пълен обем.



п.с. Казвал съм го и преди - частни реки така или иначе ще има - когато хора с пари(а не клубове) надушат, че има келепир в тази работа. Тогава те ще си прокарат нужните им нормативни актове... От друга страна ние сме държава, бедна на водни ресурси(без да коментираме допълнителното сговняване, извинявам се, от ВЕЦ-ове и каптажи) и много трудно ще се борим, дори и само на това основание, с утвърдените вече туристически дестинации като Босна и Херцеговина, напоследък Черна гора, без да коментираме по-елитарната Словения... Защото е смешно да дойде човек от Италия примерно, за да лови цял ден педарки на Габровница, обкрачил я от двата бряга се елегантен шпагат. Много е красиво... ама нали...
Malemi написа:Нишо не сте хванали но поне сте спасили патката и шуката ( тя маи е мъртва но нищо )
"Еби им майката на другите и в себе си утеха намери. И ако в себе си утеха не намериш, еби си майката и ти!"

http://www.starividri.org/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
lachezarnb
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 311
Регистриран на: Сря Май 25, 2011 6:51 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Проект на Заповед за целогодишна забрана.

Мнение от lachezarnb »

:D :D :D
Както винаги Мунчо успя едновременно кратко и поетично да извлече екстракт от емулсията на моите мисли. Подкрепям на 1563.66.66.66.% че и малко дребни отгоре.
Големите умове обсъждат идеи. Средните умове обсъждат събития. Малките умове обсъждат хора.
Клуб по спортен риболов "Балканка"
http://balkanka.bg/
Аватар
lachezarnb
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 311
Регистриран на: Сря Май 25, 2011 6:51 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Проект на Заповед за целогодишна забрана.

Мнение от lachezarnb »

Да си допълня мисълта, че преди малко нямаше как да съм подробен.

Вярно е че все някой ден ще има подобни реки, но не съм съвсем съгласен че клубовете няма да се вредят. Напротив трябва да се подготвят, надявам се за след не по-малко от пет години.

1. реките трудно се охраняват особено в БГ ( главно заради прекрасният ни манталитет, особено пък на местните), така че икономическия ефект е спорен.

2. Аз бих посъветвал клубовете следното:
- Да помислят колко ще им струва такъв проект и как да го финансират.
- Да потърсят и преведат чужда литература как се управлява такъв обект ( българска няма ), а най-добре при възможност да обучат свой човек в чужбина на такъв обект, а после грубичко да го върнат към нашата си действителност.

3. Да помислят какво друго освен река ще им трябва за да развиват такава дейност.

Има и друго за какво да помислят но това е основата, и най-вече да не очакват директен икономически ефект, а да помислят как да не се удавят в Габровница баш под шпагата на италианеца.
Големите умове обсъждат идеи. Средните умове обсъждат събития. Малките умове обсъждат хора.
Клуб по спортен риболов "Балканка"
http://balkanka.bg/
Аватар
Мунчо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1588
Регистриран на: Пон Авг 29, 2005 9:41 pm
Местоположение: ГАБРОВО

Re: Проект на Заповед за целогодишна забрана.

Мнение от Мунчо »

Според мен, проблемите, свързани с концесионирането на реки(да се изразим по този цивилизован, дори цивилизационен начин, дори да не е прекалено на място у нас) ще произтекат именно от лисата на цивилизованост в отношенията между отделните субекти в българската действителност. Като започнем от деструктивния български манталитет, умело аранжиран с примитивно-андрешковско чувство за собственост, преминем през насаденото от миналото убеждение, че общото е наше, а масата индиферентни субекти - най-доброто убежище да се скриеш е кривите си мераци, и стигнем до известния "бизнес" похват да се "ловят с трици - маймуни". В случая не говорим за анализ и народопсихология, аз за обективно присъщи на действителността ни девиации. Допълнителен утежняващ момент ще бъде сблъсъка на този род щения с тези на "вецаджиите" и от това преплитане на интереси ще произтекат интересни неща, а защо не и положителни? Понеже едно е да уронваш интересите на държавата(за което тя не подозира, колкото и да е абсурдно, чрез своите чиновници, или същите предпочитат да си затварят очите, заради собственото си спокойствие, некомпетентност или корумпираност), а друго на "негоцианта" на "ревира", клиентите на който изведнъж са се оказали до кокалчетата във вода, или напротив - внезапно са отплували по течението, или пък рибите са останали на сухо, защото вецаджията го кефи да си бара "крана". Или с тези на дърварите, които са обръснали душмански пейзажа...
И въпреки, или напук на това, аз съм оптимист за нещата, но в много далечен времеви хоризонт. Ще изтече още много тиня и ще се нагледаме на всевъзможни глупости, докато отговорни хора и такива с финансови интереси разберат, че не може да се прави "с пръдня - боя" и трябва да има истински баланс между финансови и обществени интереси. И същевременно и хората се убедят, че в "частното" няма нищо лошо, когато е направено с ум и грижа....
Malemi написа:Нишо не сте хванали но поне сте спасили патката и шуката ( тя маи е мъртва но нищо )
"Еби им майката на другите и в себе си утеха намери. И ако в себе си утеха не намериш, еби си майката и ти!"

http://www.starividri.org/" onclick="window.open(this.href);return false;
pitcha
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 736
Регистриран на: Сря Май 04, 2011 2:40 pm

Re: Проект на Заповед за целогодишна забрана.

Мнение от pitcha »

Караме, вараме ... и пак завой към платените реки. Ако беше такава далавера - досега отдавна да е станало и нишата да е запълнена. Това за участието на хората с кинти.

Що се отнася до клубове - ако някой е убеден, че някой клуб може да го направи - нека тоя клуб да спре новите ВЕЦ-ове по Панега и после ще си говорим. Понеже тая река е една от малкото, дето стават. Не за дълго, обаче.

Но аз да се върна към мисленето на хората като Емо Петрунов. Познавам само още един, заедно с него - които твърдят, че като я пуснеш пъстървата, щяла да умре. Много голям майстор и такъв зверски месар, че Емо е като ангел небесен.

Та основната теория гласи - „като глътне въздух - умира” - демек - колкото и да я пазиш, все тая. Идеално оправдание да прибират всичко - и голямо, и малко.
Обаче вторият поне не е председател на клуб и секретар на Федерация по риболовни спортове, съдия, състезател и кой знае още какво - като Емо Петрунов. Той сигурно е нещо и в СЛРБ - идеално става за тях, дето и те искат да управляват реки.

И още нещо прави впечатление. Ако има нещо нередно и някой се изока, или пък нещо дребно е постигнато - редовната тактика е - защо се занимавате с тая дреболия, при наличието на големи проблеми - ВЕЦ-ове, замърсяване, бракониери и т.н. Оправете първо тях...... а ние в тва време да довършиме на спокойствие това, което е останало.
Нещо подобно стана с оная тема за състезанията, дето Кърцата я изтри.
/Не че режимът с пускането е нещо дребно, според мен. Щом даже и Емо риве..../

А отговорът е прост - дребните проблеми по-лесно и бързо се решават. За големите трябва време и зор. И не винаги става.

Има и още един отговор - „всяка отделна несправедливост е заплаха за общата справедливост”. Това в кавичките е цитат. И добавка от мен - големите несправедливости не могат да бъдат оправдание за малките. Караме ги едно по едно, доколкото можем.
Аватар
misho_tsakov
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 415
Регистриран на: Чет Юли 17, 2008 4:17 pm
Местоположение: София

Re: Проект на Заповед за целогодишна забрана.

Мнение от misho_tsakov »

По добре да вараме, па току виж сме го сварили накрая. Постовете от последната страница са екстра. Има мисъл неква. И според мен ако имаше " голем далавера" в платените реки - вече да се е случила, по познатуя у нас начин. Въпроса верно е да се измисли как да е работещо и самоиздържащо се. Щото никой няма да има файда от провалил се опит за стопанисване на Панега примерно. Против съм към момента основно заради манталитет и моментно състояние на нормативната уредба, но! Може някой от форума да се окаже Стив Джобс на платените реки в бг....
Който ходи в мола - умира!
Риболовен клуб Балканка http://www.balkanka.bg
Аватар
misho_tsakov
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 415
Регистриран на: Чет Юли 17, 2008 4:17 pm
Местоположение: София

Re: Проект на Заповед за целогодишна забрана.

Мнение от misho_tsakov »

Димо, стига си споменавал тоз цървул петрунов. Правиш му реклама! Сериозно
Който ходи в мола - умира!
Риболовен клуб Балканка http://www.balkanka.bg
Публикувай отговор

Обратно към “Клуб Балканка”