За пъстърви - дет сички цигани, там и гол Бат Стан

Форум на Клуб Балканка. Всичко свързано с клуба, беседи, организации и мероприятия.

Модератор: Кърцата

Бат Стан
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1333
Регистриран на: Нед Май 15, 2005 11:17 am

За пъстърви - дет сички цигани, там и гол Бат Стан

Мнение от Бат Стан »

Голям зор беше в събота, докато измислим читава река, която да не е замътена, да не е много придошла и да става за риболов. На първата, където отидохме, сутринта преди нас вече имаше кола с четирима души, а и цветът беше един мътен такъв. Затова се отказахме и отидохме на една друга. Там вече положението беше на шест:

Изображение

Лошото беше, че и на други колеги им беше дошло на акъла да отидат там, та се бяхме събрали доста голяма навалица. Пред мен например ловяха двама колеги мухари, двама спинингисти и Борката. Така че тръгнах от шеста позиция в стартовата решетка и си реших, че няма да се надбягвам с никого. Ще си ходя, ще си меткам, пък каквото стане. Както се казва - дет сички цигани, там и гол Бат Стан.
Проблемът беше, че в перспективните места колегите вече бяха набоцкали повечето рибки, затова на мен ми оставаше да търся потенциален улов в такива места, където вероятно не бяха замятали - неособено перспективни чупки край брега и др. В тези места преобладаваха предимно пъстърви по педя, но и това е нещо. Почнах ги с Байронката №2, изпитана примамка:

Изображение

Те такива бяха, ама по-добре, отколкото ич. А и нямаме претенции да ловим едряци, важното е да има игра, кълване и удоволствие:

Изображение

До 12 часа бях наскубал 7-8 рибета, разкълва се сравнително добре. Обаче решихме да прекратим за около час и да отидем да хапнем. Заредихме богато масата - шкембе чорби, свински уши, свински дреболии, ямболска гроздова, бирица "Старопрамен", абе как си трябва. Пред това време колегите си тръгнаха от реката и останахме само ние. След като се върнахме, почнаха да излизат и по-прилични риби от около 30 санта, което вече си е хубаво. Много добре взе да ми работи една блесна на Пезон и Мишел, купих си я наскоро от Лоди. XD модел, върти много добре, гази прилично и - най-важното - лови пъстърви! Те за тва става въпрос:

Изображение

След нея веднага улових още една балканка, и то на същото място. Интересно, че първата пъстърва има червени точки, а втората няма. Тая втората според мен е от местния вид, а първата е от зарибяванията, които се правят на реката, в това число и нашият клуб "Балканка" имаме скромен принос там:

Изображение

На едно място на реката видяхме и кактуси!

Изображение

Въобще се получи хубав риболов, имам някъде около 14-15 уловени пъстърви, което за мен си е просто чудесно. Впечатленията ми са, че тази година в България се е развъдила много балканка, тъй като от началото на сезона вече съм уловил над 120-130 пъстърви.
След завръщането отидох в кварталната пивница "При Коньо", където се събират джентълмените от рибарска дружина "Драгиева чешма". От ляво на дясно - Даскала, Кево Локото, Данчо Ерведето, Митя Цесекато, на петия колега не му знам името. Обсъдихме риболова, политиката, живота като цяло и личността в частност:

Изображение

Гледам, празници са се задали, ще се ходи пак за пъстърва, няма начин. Поздрави и наслука!

ВСИЧКИ ПЪСТЪРВИ В ТОЗИ РЕПОРТАЖ СА УЛОВЕНИ С ИЗКУСТВЕНИ ПРИМАМКИ БЕЗ КОНТРИ. ВСИЧКИ РИБИ СА ИЗВАДЕНИ ОТ ВОДАТА С КЕПЧЕ, А СЛЕД ВНИМАТЕЛНО ОТКАЧАНЕ СА ВЪРНАТИ ОБРАТНО В РЕКАТА В ОТЛИЧНА КОНДИЦИЯ.
Аватар
daniel defoe
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 942
Регистриран на: Вто Окт 13, 2009 1:42 pm
Местоположение: ДУХОМ В ГЕРМАНИЯ (ЗАПАДНА)

Re: За пъстърви - дет сички цигани, там и гол Бат Стан

Мнение от daniel defoe »

Благодаря за споделеното :prayer:

p. s. Страхотно поднесен репортаж, ... като Байрон пред балканка :drinkers:
ИзображениеИзображение ИзображениеИзображение
Изображение
Аватар
stankof
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 587
Регистриран на: Сря Сеп 07, 2011 9:02 pm
Местоположение: Родопите

Re: За пъстърви - дет сички цигани, там и гол Бат Стан

Мнение от stankof »

Бравус!
Пак си ги нацелил рибоците въпреки сичко Бат Станко 8)
ПАЗИ БОЖЕ ОТ НЕКАНЕН ГОСТ ОТ ГНИЛ МОСТ И ОТ ЧОВЕК ПРОСТ НА ГОЛЯМ ПОСТ!
desi
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 608
Регистриран на: Нед Авг 31, 2008 11:59 am

Re: За пъстърви - дет сички цигани, там и гол Бат Стан

Мнение от desi »

Страхотни пъстърви, браво.
Аватар
Don4o_62
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5612
Регистриран на: Пон Сеп 15, 2008 3:04 pm
Местоположение: гр.Асеновград

Re: За пъстърви - дет сички цигани, там и гол Бат Стан

Мнение от Don4o_62 »

сега остана бати Стан да дойде и на Чая преди и след Бачково,щото в селото е забранено и да им разкаже играта на балканките по педя и американките по 500 - 800 гр.,а не да седим гъз до гъз рибари и нищо да не фатаме,щото ги изватахме :D ,но има още :wink: но който знае как да си пойска...грешка,да ги хваща :D
Главната причина за стреса.... Ежедневният контакт с Идиоти :mrgreen:
Аватар
misho_tsakov
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 415
Регистриран на: Чет Юли 17, 2008 4:17 pm
Местоположение: София

Re: За пъстърви - дет сички цигани, там и гол Бат Стан

Мнение от misho_tsakov »

а де е снимката с голия ти задник? специално я правихме на фокус...?
Който ходи в мола - умира!
Риболовен клуб Балканка http://www.balkanka.bg
Бат Стан
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1333
Регистриран на: Нед Май 15, 2005 11:17 am

Re: За пъстърви - дет сички цигани, там и гол Бат Стан

Мнение от Бат Стан »

Don4o_62 написа:сега остана бати Стан да дойде и на Чая преди и след Бачково,щото в селото е забранено и да им разкаже играта на балканките по педя и американките по 500 - 800 гр.,а не да седим гъз до гъз рибари и нищо да не фатаме,щото ги изватахме :D ,но има още :wink: но който знае как да си пойска...грешка,да ги хваща :D
Хахах, то така не е интересно. Предпочитам да отида на 2-3 км над Бачково и да хвана една риба и да я пусна след това обратно, но да е от дивите.
Аватар
Don4o_62
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5612
Регистриран на: Пон Сеп 15, 2008 3:04 pm
Местоположение: гр.Асеновград

Re: За пъстърви - дет сички цигани, там и гол Бат Стан

Мнение от Don4o_62 »

над Бачково последния тунел имаше няколко и ги хванах,няма майтап :D на Юговската има още някоя литровка ама много ходене,надолу лесно но нагоре....мани, ебахти и рибата :lol:
Главната причина за стреса.... Ежедневният контакт с Идиоти :mrgreen:
Бат Стан
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1333
Регистриран на: Нед Май 15, 2005 11:17 am

Re: За пъстърви - дет сички цигани, там и гол Бат Стан

Мнение от Бат Стан »

Don4o_62 написа:над Бачково последния тунел имаше няколко и ги хванах,няма майтап :D на Юговската има още някоя литровка ама много ходене,надолу лесно но нагоре....мани, ебахти и рибата :lol:


Ма то пиниза е да се напъхаш там, дет човешки крак не мое да стъпи. Там дето стъпва, отдавна сте обрали бостана! На 17 и 18 май съм там на световното, обади се да пием по една ракия. Ще викнем и Жоро Аврионов, няма начин да не го познаваш.
Аватар
Мунчо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1588
Регистриран на: Пон Авг 29, 2005 9:41 pm
Местоположение: ГАБРОВО

Re: За пъстърви - дет сички цигани, там и гол Бат Стан

Мнение от Мунчо »

Мама му стара, някак очаквах да те видя гол, а то...
Malemi написа:Нишо не сте хванали но поне сте спасили патката и шуката ( тя маи е мъртва но нищо )
"Еби им майката на другите и в себе си утеха намери. И ако в себе си утеха не намериш, еби си майката и ти!"

http://www.starividri.org/" onclick="window.open(this.href);return false;
Публикувай отговор

Обратно към “Клуб Балканка”