Пак за Нощния Риболов

Форум на Клуб Балканка. Всичко свързано с клуба, беседи, организации и мероприятия.

Модератор: Кърцата

Аватар
stankof
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 587
Регистриран на: Сря Сеп 07, 2011 9:02 pm
Местоположение: Родопите

Re: Пак за Нощния Риболов

Мнение от stankof »

Според мен нощния риболов си процъфтява навсякъде,без значение кви заповеди има и това скоро няма да се промени :rolleyes:
ПАЗИ БОЖЕ ОТ НЕКАНЕН ГОСТ ОТ ГНИЛ МОСТ И ОТ ЧОВЕК ПРОСТ НА ГОЛЯМ ПОСТ!
AlbinoTrout
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 313
Регистриран на: Пет Окт 04, 2013 11:36 am

Re: Пак за Нощния Риболов

Мнение от AlbinoTrout »

И не само у нас: :D :rolleyes:
http://www.youtube.com/watch?v=VOPX_fZcHHU" onclick="window.open(this.href);return false;
от 3:24 натам..
Аватар
Вуйчо-Ваньо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1327
Регистриран на: Нед Фев 21, 2010 10:11 am
Местоположение: Пловдив

Re: Пак за Нощния Риболов

Мнение от Вуйчо-Ваньо »

Официално не е разрешен,значи е забранен!
Изображение
Изображение
Аватар
MITKO70
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2830
Регистриран на: Съб Мар 24, 2007 10:37 pm
Местоположение: София

Re: Пак за Нощния Риболов

Мнение от MITKO70 »

Вуйчо-Ваньо написа:Официално не е разрешен,значи е забранен!
Да,вчера говорих с приятел работещ в ИАРА,но за съжаление няма за сега подновяване на заповедта от миналата година.Но то при тези управници,само като се види каква заповед за забраната направиха,няма кой да анализира ползите от миналата година по язовирите на който беше разрешен нощен риболов.
Та за сега сме на старото положение,не че някой ще вади въдиците нощем,ама защо да е така :wink:
Всичко може,но не всеки го можe.
Изображение
Аватар
icho_87
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 218
Регистриран на: Пет Мар 30, 2007 1:10 pm
Местоположение: Гоце Делчев, Стара Загора

Re: Пак за Нощния Риболов

Мнение от icho_87 »

MITKO70 написа:не че някой ще вади въдиците нощем,ама защо да е така :wink:
Не че някой ще ги вади от колата да ги хвърля нощем или няма да ги вади, когато вече са хвърлени ;)
Аватар
radogagov
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 354
Регистриран на: Пон Юни 15, 2009 9:59 pm
Местоположение: Габрово / Ловеч

Re: Пак за Нощния Риболов

Мнение от radogagov »

не че някой ще вади въдиците нощем,ама защо да е така
Не е добре да се типизират така нещата, а още повече всички риболовци да се слагат под общ знаменател. Те законите са затова, да се спазват (или нарушават, без да те хванат, защото иначе лошо, ако бяхме една нормална държава) :lol: Както и да е: аз вечер предпочитам да се черпя, пред това да си гледам въдиците. Да не говорим, че шанса да останеш без такъми е много, много голям...
Изображение Изображение Изображение
Аватар
MITKO70
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2830
Регистриран на: Съб Мар 24, 2007 10:37 pm
Местоположение: София

Re: Пак за Нощния Риболов

Мнение от MITKO70 »

Никой не типизира нещата,проста така си стоят.Хора който търсят шаранови риби,хранят постоянно,колеги който търсят хшщници,кльонкаджиите също, силен риболов им е през нощта.Миналата година имаше голям ефект от разрешаването,винаги имаше будни хора по брега,браковците се съобразяват с това.Доста хора хванаха през нощта,аз също имам шаран.Винаги има буден ,било то на 2-3 лагера,сигнализаторите работят и шанса да ти откраднат такъм е много по-малък,от колкото ако спиш :wink: За целта има и куче,а и други неща дето ги респектират айдуците :D
Всичко може,но не всеки го можe.
Изображение
Аватар
larybalky
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 118
Регистриран на: Вто Сеп 11, 2012 6:08 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Пак за Нощния Риболов

Мнение от larybalky »

Бе то на никой не му се вадят въдиците ама като те отлепят с 400лв другия път ще се замислиш.Иначе съм за нощния риболов,все някой остава буден и на Пясъка бая бракота изгоряха по тоя начин.То с въдица колко риби да хванем,от 15-20 лагера я извадят 10 риби за нощ я не.Ама една лодка да влезне вътре и всички я виждат.Според мен така сами сме си безплатни пъдари.
Мераклия
Аватар
panddov
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 207
Регистриран на: Чет Окт 15, 2009 7:55 pm
Местоположение: гр.Плевен

Re: Пак за Нощния Риболов

Мнение от panddov »

larybalky написа:Бе то на никой не му се вадят въдиците ама като те отлепят с 400лв другия път ще се замислиш.Иначе съм за нощния риболов,все някой остава буден и на Пясъка бая бракота изгоряха по тоя начин.То с въдица колко риби да хванем,от 15-20 лагера я извадят 10 риби за нощ я не.Ама една лодка да влезне вътре и всички я виждат.Според мен така сами сме си безплатни пъдари.
Много точно казано!
stas
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 220
Регистриран на: Съб Яну 22, 2011 8:52 pm

Re: Пак за Нощния Риболов

Мнение от stas »

Направо съчувствам на шаранджийте през нощта. Заради глупавия закон, трябва да си режат влакната при евентуална проверка, което си е тъпотия отвсякъде. Така, че тия 400 лв. ги забравяме, вие колеги парите за нищо ги нямате. Не е правилно няколко цървула и простакеси в ИАРА да решават кога и къде може или не може да се лови ношем, кога е бракониерство и кога не е.
Аватар
Вуйчо-Ваньо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1327
Регистриран на: Нед Фев 21, 2010 10:11 am
Местоположение: Пловдив

Re: Пак за Нощния Риболов

Мнение от Вуйчо-Ваньо »

stas написа:Направо съчувствам на шаранджийте през нощта. Заради глупавия закон, трябва да си режат влакната при евентуална проверка, което си е тъпотия отвсякъде. Така, че тия 400 лв. ги забравяме, вие колеги парите за нищо ги нямате. Не е правилно няколко цървула и простакеси в ИАРА да решават кога и къде може или не може да се лови ношем, кога е бракониерство и кога не е.
Искаш да кажеш,че вместо няколкото "цървула" в ИАРА да решават кога и къде може да се лови е по - правилно ти да решаваш това,така ли?
Изображение
Изображение
Аватар
webfusion
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 231
Регистриран на: Вто Сеп 18, 2012 10:59 am
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Пак за Нощния Риболов

Мнение от webfusion »

Ако разрешат риболова вече на всякъде ще имаме очи и бракониерството рязко ще паднат. Това ще е супер мярка и няма да излезне и една стотинка на държавата ма ...
Публикувай отговор

Обратно към “Клуб Балканка”