Риболов около Добрич

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

Публикувай отговор
runkorko
новобранец
новобранец
Мнения: 28
Регистриран на: Сря Мар 16, 2011 8:19 am

Re: Риболов около Добрич

Мнение от runkorko »

tafo90 написа:От рибарите е колега миналата седмица 25/30 риби над кило по време на земетресението около 22 риби над кило
Ако не вярваш питай стилян тафо по колко риби хваща като отиде ;)
събуди се Тафооо :) кво да питаме тоя и оня колко риби си хващал? тва кило шаран ако му викаш риба ок. Защото и ние в най куция сезон на Звънец хванахме "малко" повече над твоите (за една нощ) и то в най големия дъжд но това нищо не значи, а най малкото че ние сме добри а другите куци коне (аз поне така те разбирам). Не знам колко трофейни са пуснали в Дола но 90% са м/у 1-2кг. Като хванеш по голям качи снимка. Наслука!
tafo90
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 245
Регистриран на: Съб Окт 29, 2011 3:27 pm
Местоположение: Добрич

Re: Риболов около Добрич

Мнение от tafo90 »

Ми я ми кажи къде ги вадите тея по 5/6 кила да отидем и ние да хванем.

Несъм ходил да ги пробвам едрите. ;)
Ето един колега от Четвъртък който си хвана рибка на плачидол
tafo681 написа:Ето един рибок от снощи,рибата отново удари на царевица.


Изображение
runkorko
новобранец
новобранец
Мнения: 28
Регистриран на: Сря Мар 16, 2011 8:19 am

Re: Риболов около Добрич

Мнение от runkorko »

евала:)
ама кажи на бате Янко да не ги подкарва само към твоя сектор:)
driu
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 198
Регистриран на: Пет Фев 20, 2009 2:43 pm
Местоположение: Добрич

Re: Риболов около Добрич

Мнение от driu »

На Звънец. Какво го говориш този Звънец ? Арендатор, който пуска мрежи, какво ми хвалиш язовира му ? Ходи си легни и похващай малко шарани по 20 кг да се успокоиш. Все ще се намери някой клавиатурен рибар, който много ги хваща и аз хващам ама на 500км от тука. Като не уважаваш какво правят момчетата на Плачи Дол, просто не коментирай!
Един боклук не е навредил на никой ...така мислиш ти и още 7 милиона българи :smt021
tafo90
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 245
Регистриран на: Съб Окт 29, 2011 3:27 pm
Местоположение: Добрич

Re: Риболов около Добрич

Мнение от tafo90 »

driu написа:На Звънец. Какво го говориш този Звънец ? Арендатор, който пуска мрежи, какво ми хвалиш язовира му ? Ходи си легни и похващай малко шарани по 20 кг да се успокоиш. Все ще се намери някой клавиатурен рибар, който много ги хваща и аз хващам ама на 500км от тука. Като не уважаваш какво правят момчетата на Плачи Дол, просто не коментирай!
Несе пали за глупости,рано или късно всички ще опрат до плачидол ;)

След 20ти се стягай че продължавам с уроците.
:lol:
runkorko
новобранец
новобранец
Мнения: 28
Регистриран на: Сря Мар 16, 2011 8:19 am

Re: Риболов около Добрич

Мнение от runkorko »

driu написа:На Звънец. Какво го говориш този Звънец ? Арендатор, който пуска мрежи, какво ми хвалиш язовира му ? Ходи си легни и похващай малко шарани по 20 кг да се успокоиш. Все ще се намери някой клавиатурен рибар, който много ги хваща и аз хващам ама на 500км от тука. Като не уважаваш какво правят момчетата на Плачи Дол, просто не коментирай!
За разлика от теб мен ме радва красивия риболов и няма нужда да сънувам шарани по 20кг . Ходи си давай членския внос и си клечи за рибки 1-2кг. А колкото до арендаторите рано или късно ВСИЧКИ пускат мрежи / мисля че всекиму е известно/. И не се пали толкова. Истината е че арендоват ли язовир, избухват първите 2 години после всички знаем какво става. М. Смолница, Ботево, Одринци, Киселово, Страхил, ВСИЧКИ имаха много повече риба преди да ги опоскат арендаторите. Да сега в Плачи дол и Ботево се опитват да направят нещо добро найстина, но аз никъде не съм казал обратното - просто казах че и да има едра риба 90% са до кило и 1/2. Хайде наслука
Аватар
jivko81
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 137
Регистриран на: Пон Мар 01, 2010 7:29 pm
Местоположение: добрич

Re: Риболов около Добрич

Мнение от jivko81 »

приятел не те познавам но малко не съм съгласен с теб за плачи дол и ботево особенно на ботево маи не си ходил там рибите отдавна не са по кило има саит botevo .com разгледаи кви риби взеха да излизат вече
runkorko
новобранец
новобранец
Мнения: 28
Регистриран на: Сря Мар 16, 2011 8:19 am

Re: Риболов около Добрич

Мнение от runkorko »

jivko81 написа:приятел не те познавам но малко не съм съгласен с теб за плачи дол и ботево особенно на ботево маи не си ходил там рибите отдавна не са по кило има саит botevo .com разгледаи кви риби взеха да излизат вече
Извинявам се. Нямах в предвид Ботево
driu
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 198
Регистриран на: Пет Фев 20, 2009 2:43 pm
Местоположение: Добрич

Re: Риболов около Добрич

Мнение от driu »

runkorko написа:Ходи си давай членския внос и си клечи за рибки 1-2кг.
Поради тази причина можеш да ме видиш в 95% от случаите да идвам да гледам, а не да ловя. Ловя далече от нашия регион, такива, каквито ти ги сънуваш. Достатъчна ми беше логиката ти за Звънец да запаля, поради простата причина, че там всичко си вземаш. Съответно 1 път ще отидеш на язовир като Плачи Дол и 10 пъти на такъв от сорта на Звънец, месарско изказване общо взето. Жив и здрав и наслука ;)

п.п. 3 от 5те язовира, които спомена са на едни и същи хора :axe: , какво да допълвам повече ? ;)
Един боклук не е навредил на никой ...така мислиш ти и още 7 милиона българи :smt021
runkorko
новобранец
новобранец
Мнения: 28
Регистриран на: Сря Мар 16, 2011 8:19 am

Re: Риболов около Добрич

Мнение от runkorko »

driu написа:
runkorko написа:Ходи си давай членския внос и си клечи за рибки 1-2кг.
Поради тази причина можеш да ме видиш в 95% от случаите да идвам да гледам, а не да ловя. Ловя далече от нашия регион, такива, каквито ти ги сънуваш. Достатъчна ми беше логиката ти за Звънец да запаля, поради простата причина, че там всичко си вземаш. Съответно 1 път ще отидеш на язовир като Плачи Дол и 10 пъти на такъв от сорта на Звънец, месарско изказване общо взето. Жив и здрав и наслука ;)

п.п. 3 от 5те язовира, които спомена са на едни и същи хора :axe: , какво да допълвам повече ? ;)
да бяха всички месари като мен, риба щеше да има :lol: дано ме разбра :wink: спирам с постовете аз, че то месар ли не беше, в страната на сънищата ли не ме праща ....
със здраве:)
krasikostadin
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 164
Регистриран на: Чет Сеп 11, 2008 6:52 pm
Местоположение: Варна-Добрич

Re: Риболов около Добрич

Мнение от krasikostadin »

Колеги, нека съживим тази тема. Някой има ли информация за Одринци. След 2-3 дена смятам да го посетя, след това ще пусна инфо.
ПАЗЕТЕ ПРИРОДАТА ЧИСТА!
Аватар
Nikolay ( Dobrich )
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 351
Регистриран на: Сря Фев 07, 2007 10:57 pm
Местоположение: Добрич

Re: Риболов около Добрич

Мнение от Nikolay ( Dobrich ) »

Излиза основно червеноперка, костур и шаран. След наводнението другите риби нещо ги няма по информацията, която имам аз.
Аватар
Nasko64
новобранец
новобранец
Мнения: 59
Регистриран на: Съб Ное 11, 2006 5:23 pm
Местоположение: България.

Re: Риболов около Добрич

Мнение от Nasko64 »

Как да ги има,що мрежи са му ударили до сега.
s_toshkov
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 151
Регистриран на: Нед Апр 06, 2008 9:18 am

Re: Риболов около Добрич

Мнение от s_toshkov »

Колеги , какво е положението в региона ви ? Какво има на Плачи дол - таксата, условията същите ли са ? Риба има ли ?

Други да похвалите в региона си ?
tafo90
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 245
Регистриран на: Съб Окт 29, 2011 3:27 pm
Местоположение: Добрич

Re: Риболов около Добрич

Мнение от tafo90 »

s_toshkov написа:Колеги , какво е положението в региона ви ? Какво има на Плачи дол - таксата, условията същите ли са ? Риба има ли ?

Други да похвалите в региона си ?
Ето всичко за плачидол: http://www.nariba.com/forum/viewtopic.php?f=140&t=88191" onclick="window.open(this.href);return false;
Малка смолница е зарибена с шаранчета от 1 до 2 кила но колко незнам за други язовири незнам а и неща :D
Публикувай отговор

Обратно към “Водоеми и реки”