едни гладни и луди шарани.......

Модератори: bobopeli, sapuna

delio-haidutin
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1116
Регистриран на: Пет Юли 02, 2010 8:17 pm
Местоположение: шумен град

едни гладни и луди шарани.......

Мнение от delio-haidutin »

след близо 2 месеца без излети поради вина на времето или липса на свободно време,реших че по пътьом към агротуризма ,може да отделя 5-6 часа за риболов .и поради факта ,че излета е мн.краткотраен ,трябваше да е на платено ,но с добра популация .и къде къде ,ако не на я.Дибич.половината багаж го натоварих от вечерта ,а само въдиците , храна и бира за сутринта.звънене на алармата в 4,15,но нещо ми се видя че е доста тъмно и не ми се ставаше ,а и имаме 2 бебета на 2 месеца ,(кученца),наспиват се през ноща и почват да се бият,то ръмжене ,хапане ,лаяне,ама кво да ги правиш ,сега са интересни ,а като ги раздадем ,че е тишина донякъде.
та че съм подремнал още 15 мин.,ставам ,гледам още е тъмно,отварям прозореца ,а то даже и хладно и облачно,че даже и вятър духаше.викам си бре мамка му стара ,пак от цяла кошница с п..ки,пак х.я съм хванал :lol: ,голям карък.
облякох връхни дрехи и взех една по-дебела блуза ,че "лятно време със абичка ,зимно време със торбичка" се излиза на вънка,и около 6 часа бях на гьола.е вятъра не бил чак толкова силен ,подухваще но в нормалното.2 курса пренасяне на багаж,а храната и бирата ги оставих за по нататък(да не се разкарвам сега трети път).разбърках захранка ван дер МЕНТЕ-ярма и малко от тези по 2-3 лв ,ванилия с коноп;шаран специал и фишмел,а за стръв ,сладка царевица.бях взел някаква за 1,1лв с цел да я изсипя към захранката ,а забравих да взема една "леда",да я ползвам нея за стръв ,че зърната и са повечето цели,та се наложи от тая ментерливата да отбирам зърна.започнах с две подвижни харнилки с по 2 куки( е тука сега ще имам много критики :lol: ),като на едната на долната кука беше на косъм ,пък на другата ,горната беше тип (хеликоптер),с подвижно застопоряване на позицията,а другата си беше обикновен монтаж с кука преди подвижно олово и една доста над оловото,при което захранката я слагам деректно на оловото.като си мислех ,че по време на риболова ,ще сменя монтажите ,понеже всички други косми ми бяха за две зърна с повдигач,а исках да съм максимум -зърно и повдигач.
та заметнах първите две и взех да оправям третата ,като ми удари,малко борба и към 1,5 кг във живарника,докато презареждах тази ,ми удари и на втората,килограмите ,пак там някъде .па като се почна ,ту на едната ,ту на другата ,на третата,не мога да смогвам,рядко бяха моментите ,когато и трите въдици бяха на вода.а имаше и случаи ,когато и трите бяха извадени.в началото имах няколко откачвания ,предимно на долната об .кука,беше си малко затъпена ,но не оставяше време да я сменя.на поредното откачване на третия монтаж(с олово),вече реших ,че щеш не щеш,ще се връзват куки на 'косъм".бях извадил 8-9 шаранчета (средно 1,5,имаше 2-3 по кило ,имаше и 2 по 2+)и 3-4 откачени.тази я презаредих със стара накисната в анасон и чесън царевица и една сладка ,като не сложих захранка на оловото :!: :!: :!: с хиляда зора и помеждутаци успях да вържа една кука на "косъм"и да подменя изтъпената,а третата въдица беше замлъкнала :roll: ,сякаш беше в клозет хвърлена -ясно ,рибата си искаше манджа, а трябваше и нейната кука да сменя.с няколко паузи успях и на нея да вържа кука (през това време ,на нея нищо не клъвна),презамятане ,вече със захранка,слагане на звънчето,и докато го понаместя -удар,на косъма,6 номер сенсей,с извито рамо,с халкичка ,без термо шлаух,че на поливи условия нямаше кака,но доло в 10-та ,по учебник.но въпреки това ,пак си останах със по 2 куки(е така ,че да има за какво да ми набивате канчето- :axe: )
а между другото имах и изтървани поне 2 сериозни риби,като за едната съм убеден че беше над 3-те,доста голям напън ми даде и изобщо не шикалкавеше наляво или дясно като другите,и то заради какво :?: .....ами заради ....обикновенната кука,на нея е клъвнало.тук е момента да питам ,сладката царевица- половинки зърна я слагах по дължина (за обикновена кука),за да нея събарят по-лесно рибите,та след доста откачания ,(общо към 10),взех да търся по-твърдите зърна и напреки през зърното.и преди съм ловил с такива куки ,но толкова много откачания съм нямъл,та да не кажа че общо да речем като събера по 10 риби ,се пада едно откачване,или пък поради факта ,че тези шарани са докарани от развъдници и да са им по-меки устите и да се късат :smt017
така до към 10,30 бях със 20-на извадени риби,без възможност за глътка вода или храна ,а за бирата ,да забравим,тя в колата ,няма време.пазача на няколонпъте идва да пребира излишната риба ,че нямали за продан,а между другото ,на тази въпросната трета(с олово),ми се беше закачило едно по-дребно -700-800гр на горната кука ,и косъма се закачи за нещо,до брега,не ми се мокреше и го напънах ,че се скъса ,а рибата се откачи,та да не губя време в направата на друг косъм ,изнамерих ,някаква купешка ,(не ми вдъхва доверие),но се записа с 2-3 риби.
слънцето леко взе да понапича и взеха да се появяват интервали от паузи,сега е момента за бирата :drinkers: ,хем да се поразтъпчя ,хем и да му кажа на пазача да дойде да вземе новите попълнения,100-на метра е до колата ,5 мин ,да съм се бавил ,и като се върнах,ау какво да видя ,ау,беше мазало,коя на ляво ,коя на дясно,един успях да изкарам ,другите ги нямаше.сериозни оплитания нямаше ,оправих ги и пак вътре ,викам си ,да одаря една биричка ,сипвам си ,ама и рибата и тя иска :lol: ,удар на крайна лява ,засичам ,удар ,на крайна дясна(за втори или трети път ми удрят две на веднъж),поосвободих и само леко аванса и взех да вадя първата ,при която се оказва ,че е някаква луда риба и решила да мине през втората,(или пък имаше кълване :roll: )та успях да го извадя,монтажа се беше омотал към края на другата ,само го кепнах ,освободих кепа ,и се заех със третата (рибата беше там още ),извадих и нея,презаредих и метнах .взех да навивам втората ,гледам месината много на ляво и с риба,изкарах я,и тъкмо управям тези две ,на скоро заметнатата ,пак удар,ко става тука бе,за 5 мин .4 извадени риби.това сякаш предвещаваше края на интензивния риболов ,после имах сякаш 1-2 ,до около 12 ч ,и тотален финал,на едната ,почукна ,отпусна ,пак я натегнах ,пак отпусна ,после още ,викам си някой тръгна към брега (щото имаше и такива вземания),ама се оказа ,червеноперка ,на 'косъм",забит в хрилете и .това беше последната риба ,стоях до 13 ч ,докато поизсъхне кепа,а равносметката -27 шарана,около 10 изтървани и няколко незасечани.
единият път ги претеглих тези които взе пазача -6 риби,9+кг,за мен си взех 2 -3,7кг.
не знам какво беше това чудо,по край мене нямаше други,на другия бряг имаше десетина човека ,но пазача вика ,че само един имал 10-на риби ,другите били с 1-2,нямам логично обяснение.
ето няколко снимки:
Изображение033.jpg
Изображение033.jpg (249.07 KiB) Преглеждано 3298 пъти
Изображение028.jpg
Изображение028.jpg (331.95 KiB) Преглеждано 3298 пъти
Изображение003.jpg
Изображение003.jpg (179.13 KiB) Преглеждано 3298 пъти
Изображение000.jpg
Изображение000.jpg (187.15 KiB) Преглеждано 3298 пъти
снимките са малко кофти,от слънцето не виждах на телефона какво снимам и се наложи монтажите да ги снимам в къщи.
а рибите са тези които съм взел.
п.п.на "платено"било като с платената любов :!: :?: може и така да е ,но колкото и да плащаш ,ако не ти се вдигне самолета ,си оставаш на сухо :lol: :lol: :lol: :drinkers: :drinkers: :drinkers:
ВАСИЛ ЛЕВСКИ: "...Ако допуснете утре, когато сте вече свободни да ви управляват днешните турски мекерета и разните му лихвари и чорбаджии, които и днес ви грабят най-безжалостно, то по-добре да си останем под сянката на султана....."
Аватар
lfcpordim
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 135
Регистриран на: Пон Авг 16, 2010 1:52 pm
Местоположение: Плевен

Re: едни гладни и луди шарани.......

Мнение от lfcpordim »

Колега не виждам изобщо защо си използвал две куки ,според мен е излишно.Иначе браво за слуката ;)
Аватар
gochev86
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 349
Регистриран на: Сря Яну 25, 2012 6:38 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: едни гладни и луди шарани.......

Мнение от gochev86 »

lfcpordim написа:Колега не виждам изобщо защо си използвал две куки ,според мен е излишно.Иначе браво за слуката ;)

Първо защото има право,после може би така го кефи човека.Така като почнете.....Като му купуваш ти такъмите,му казвай как да си ги прави.Като изключим глупавата част,колега браво хубави шарани все по големи да ги хващаш.
If we are what we eat, tomorrow I could be you.
jivko.uzunov
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1580
Регистриран на: Вто Май 24, 2011 5:04 pm
Местоположение: Бургас

Re: едни гладни и луди шарани.......

Мнение от jivko.uzunov »

:smt023 Супер рибоци!!!
Аватар
Баш Щукар
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 505
Регистриран на: Нед Юни 09, 2013 9:26 am
Местоположение: Кристиан Кирилов / Перник

Re: едни гладни и луди шарани.......

Мнение от Баш Щукар »

Добри риби! Браво!
Аватар
StaAnt
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 351
Регистриран на: Нед Фев 27, 2011 12:33 pm
Местоположение: костинброд

Re: едни гладни и луди шарани.......

Мнение от StaAnt »

Ти си ги спукaл бе колегa.Имa колеги които и нa плaтено сaмо чоплят семки.Успех и зa нaпред.
delio-haidutin
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1116
Регистриран на: Пет Юли 02, 2010 8:17 pm
Местоположение: шумен град

Re: едни гладни и луди шарани.......

Мнение от delio-haidutin »

lfcpordim написа:Колега не виждам изобщо защо си използвал две куки ,според мен е излишно.Иначе браво за слуката ;)
колега ,сега ще ти отговоря на този въпрос ,мотивите ,както и за изрази от сорта " с 2 куки два шарана ли ще хванеш " и др .подобни.
на две куки ,две различни царевички;увеличава се шанса ,ако едната кука попадне в разтителност ,другата ,да остане на по-чисто място,както и едната стръв ако я загубиш ( по някакви причини),другата да остане.някой път не взема на долна кука ,а само на горна ,както и сега имам изкарани 6-7 на горната,и няколко откачени;можеш да използваш 2 различни монтажа ,както е при най-долния,на него имам 3 изкарани на горната кука,но ако има някой да даде съвет ,нещо да се поуправи ,за изработката на горната кука ,че силикона седи доста навирен ,а при подозрителни риби може да е фатално.използвах го там с повдигач и една царевичка ,на около 60-70см от хранилката,застопорен е със стопер,и като се хване рибата ,стопера преплъзва и отива до хранилката(взаимствано като идея или от илия- снег или от сапуна,в някаква тема беше).не занам с по-дълъг повод,25-30 см ,да ли няма да се оплита :?:
StaAnt написа:Ти си ги спукaл бе колегa.Имa колеги които и нa плaтено сaмо чоплят семки.Успех и зa нaпред.
мисля си, да ли не са пуснати скоро от някой развъдник,свикнали на обилно хранене :roll:
ВАСИЛ ЛЕВСКИ: "...Ако допуснете утре, когато сте вече свободни да ви управляват днешните турски мекерета и разните му лихвари и чорбаджии, които и днес ви грабят най-безжалостно, то по-добре да си останем под сянката на султана....."
Аватар
SBANKOV
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 386
Регистриран на: Сря Апр 10, 2013 12:03 pm
Местоположение: София - Разград

Re: едни гладни и луди шарани.......

Мнение от SBANKOV »

StaAnt написа:Ти си ги спукaл бе колегa.Имa колеги които и нa плaтено сaмо чоплят семки.Успех и зa нaпред.
Колко истина има в думите ти младежо.

Иначе вярно добра слука.
Детето в мен продълажва да си играе с кибрит, но – странно – вече иска и пура, и Chivas...
delio-haidutin
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1116
Регистриран на: Пет Юли 02, 2010 8:17 pm
Местоположение: шумен град

Re: едни гладни и луди шарани.......

Мнение от delio-haidutin »

SBANKOV написа:
StaAnt написа:Ти си ги спукaл бе колегa.Имa колеги които и нa плaтено сaмо чоплят семки.Успех и зa нaпред.
Колко истина има в думите ти младежо.

Иначе вярно добра слука.
да не се правим кой е по,по,най ,ама зависи и от "платеното",и от кой как ще подходи и на какво ги лови.да тръгнеш за шаран и да нямаш кеп ( като и в китайския да влезеш пак има някакви за 8-10 лв),и да се мъчиш да го вадиш на търмък,па да казваш ,че се е откачил :lol: :mrgreen: .и такива ги има.
ВАСИЛ ЛЕВСКИ: "...Ако допуснете утре, когато сте вече свободни да ви управляват днешните турски мекерета и разните му лихвари и чорбаджии, които и днес ви грабят най-безжалостно, то по-добре да си останем под сянката на султана....."
Аватар
StaAnt
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 351
Регистриран на: Нед Фев 27, 2011 12:33 pm
Местоположение: костинброд

Re: едни гладни и луди шарани.......

Мнение от StaAnt »

delio-haidutin написа:
SBANKOV написа:
StaAnt написа:Ти си ги спукaл бе колегa.Имa колеги които и нa плaтено сaмо чоплят семки.Успех и зa нaпред.
Колко истина има в думите ти младежо.

Иначе вярно добра слука.
да не се правим кой е по,по,най ,ама зависи и от "платеното",и от кой как ще подходи и на какво ги лови.да тръгнеш за шаран и да нямаш кеп ( като и в китайския да влезеш пак има някакви за 8-10 лв),и да се мъчиш да го вадиш на търмък,па да казваш ,че се е откачил :lol: :mrgreen: .и такива ги има.
:smt023 :smt023 :smt023 :smt023 :smt023
Аватар
lfcpordim
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 135
Регистриран на: Пон Авг 16, 2010 1:52 pm
Местоположение: Плевен

Re: едни гладни и луди шарани.......

Мнение от lfcpordim »

gochev86 написа:
lfcpordim написа:Колега не виждам изобщо защо си използвал две куки ,според мен е излишно.Иначе браво за слуката ;)

Първо защото има право,после може би така го кефи човека.Така като почнете.....Като му купуваш ти такъмите,му казвай как да си ги прави.Като изключим глупавата част,колега браво хубави шарани все по големи да ги хващаш.
Да съм казал ,че няма право? Лично аз не виждам смисъл, а колегата в поста си дори ми представи неговата теория ,за което му благодаря.От подобни ситуации се раждат нови идеи и се доразвиват своите ;)
desi
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 608
Регистриран на: Нед Авг 31, 2008 11:59 am

Re: едни гладни и луди шарани.......

Мнение от desi »

Добър риболов, явно си им хванал цаката.
delio-haidutin
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1116
Регистриран на: Пет Юли 02, 2010 8:17 pm
Местоположение: шумен град

Re: едни гладни и луди шарани.......

Мнение от delio-haidutin »

desi написа:Добър риболов, явно си им хванал цаката.
е ,каква цака ? това ми е второто ходене ,първия път беше пролетта,тогава имах 4-5 и бяха около кило.пак казвам не мога да си обясня това активно поведение на рибата ,сега няма такъв наплив на други колеги,всяка събота и неделя минавам от там и има по 10 души,може и заради спокойствието да е,па може и да са дозарибявали скоро.аз по принцип не обичам такива условия -хем такса ,хем и рибата,предпочитам по-високата такса ,без да се плаща друго .то и рибата ще е в намален състав (логично),но тръпката тогава е доста по-голяма.
ВАСИЛ ЛЕВСКИ: "...Ако допуснете утре, когато сте вече свободни да ви управляват днешните турски мекерета и разните му лихвари и чорбаджии, които и днес ви грабят най-безжалостно, то по-добре да си останем под сянката на султана....."
Doncho69
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 496
Регистриран на: Съб Яну 03, 2009 4:02 pm

Re: едни гладни и луди шарани.......

Мнение от Doncho69 »

Супер колега,само така.
Malemi
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 588
Регистриран на: Съб Авг 28, 2010 1:37 pm

Re: едни гладни и луди шарани.......

Мнение от Malemi »

Lolegi mnogo mi e ineteresno na kvo halve tona I teq sharan I pardqt li
тбК
Публикувай отговор

Обратно към “Моят риболовен излет”