Проект на Заповед за целогодишна забрана.

Форум на Клуб Балканка. Всичко свързано с клуба, беседи, организации и мероприятия.

Модератор: Кърцата

Публикувай отговор
siunu
новобранец
новобранец
Мнения: 8
Регистриран на: Нед Ное 09, 2008 1:33 pm

Re: Проект на Заповед за целогодишна забрана.

Мнение от siunu »

Здравейте, оплюхте Емил Петрунов а аз не съм той. Аз се казвам Димитър, сега плюйте мен! Между другото да Ви кажа, много рядко ми се случва да ям друга риба освен морска. Поставените от мен въпроси са принципни но Вие от прибързаност не вникнахте в проблема а оплюхте Петрунов. Аз ще му се извиня вместо Вас, въпреки че не го познавам. Пак повтарям аз ще спазвам забраната, понеже по принцип пускам уловената риба, не само пъстървата. Това обаче няма да Ви обогати с придобити права. Да Ви кажа също, много по достойно е да имаш право да задържиш риба и да я пуснеш, отколкото да си обвит в забрани. Забраните драги колеги са отзвук от миналото а не някакво хипотетично чувство за собственост, което Вие се опитвате да ми припишете. Айде сега със здраве и бъдете щастливи !
mita4eto
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1745
Регистриран на: Вто Мар 13, 2007 10:42 am
Местоположение: Ямбол - София
Обратна връзка:

Re: Проект на Заповед за целогодишна забрана.

Мнение от mita4eto »

siunu написа:... Да Ви кажа също, много по достойно е да имаш право да задържиш риба и да я пуснеш, отколкото да си обвит в забрани. Забраните драги колеги са отзвук от миналото а не някакво хипотетично чувство за собственост, което Вие се опитвате да ми припишете. Айде сега със здраве и бъдете щастливи !
Уважаеми колега, адаш,
Без да Ви познавам, позволявам си да коментирам нещо, което ми направи впечатление в изказването по-горе. Можеш ли да дадеш акъл КАК можеш да постигнеш спазване на едни добри практики (които за болшинството риболовци са просто една неприемлива абстракция) без наличие на каквито и да било забрани (за които твърдиш, че са отзвук от миналото)? Как би постигнал разпространението на тези добри практики МАСОВО сред риболовците по друг начин освен със забрана? По същата логика, що да има забрана за риболов по време на размножаване въобще - тази забрана също ли е отзвук от миналото? Не че забраната решава всичко, далеч не е така, но май по-добър вариант от нея не съществува (отвори ни очите ако не съм прав).
Ако риболовците по тези географски ширини имаха морала и вътрешните норми, които на всички от клуб Балканка ни се иска, отдааааааааавна никой нямаше да си мисли за забрани, режими хвани-пусни и т.н.

И ти остани със здраве и достатъчно щастие от добри трофеи!
Истинският рибар е най-вече истински природозащитник, нека мислим за природата!
Риболовен клуб Балканка http://www.balkanka.bg" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
naskobo
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2319
Регистриран на: Съб Окт 25, 2008 5:15 pm
Местоположение: София

Re: Проект на Заповед за целогодишна забрана.

Мнение от naskobo »

mita4eto написа: ....Ако риболовците по тези географски ширини имаха морала и вътрешните норми, ......
Само не си мислете, че по другите географски ширини(разбирай Запад), моралът е възпитан с нещо различно от забрани и глоби :idea:
Нещата трябва да са възможно най-прости, но не и повече от това! - А. Айнщайн
mita4eto
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1745
Регистриран на: Вто Мар 13, 2007 10:42 am
Местоположение: Ямбол - София
Обратна връзка:

Re: Проект на Заповед за целогодишна забрана.

Мнение от mita4eto »

naskobo написа: Само не си мислете, че по другите географски ширини(разбирай Запад), моралът е възпитан с нещо различно от забрани и глоби :idea:
Именно! Това ми е тезата и на мен
Истинският рибар е най-вече истински природозащитник, нека мислим за природата!
Риболовен клуб Балканка http://www.balkanka.bg" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
kostakosta
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 191
Регистриран на: Съб Сеп 26, 2009 7:45 pm
Местоположение: стара загора

Re: Проект на Заповед за целогодишна забрана.

Мнение от kostakosta »

Ами нека колегата се напъне да си направи една справка какви са глобите във Англия например! Там за да си плати глобата ще трябва да работи цял живот тука!
Аватар
lachezarnb
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 311
Регистриран на: Сря Май 25, 2011 6:51 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Проект на Заповед за целогодишна забрана.

Мнение от lachezarnb »

Според мен колегата siunu, не схваща нещо основно в промяната - РЕКИТЕ КОИТО СА В РЕЖИМ "ХВАНИ ПУСНИ" ЩЯХА ДА СА В СПИСЪКА СЪС ЗАБРАНЕНИ ЗА РИБОЛОВ РЕКИ. Така че не става дума за създаване на нови ограничения, а за възможност съвестните риболовци да помагат в охраната на реки в които иначе биха били забранени, а когато са забранени само бракониери шетат по тях.

А по въпроса дали трябва да се създават повече и по-строги правила съм леко раздвоен, защото според мен проблема е:

1. Основната маса от любители на риболова не са достатъчно добре запознати с правата и задълженията си, както и с причините за създаването на правила. ( В тая връзка в нашия клуб от известно време търси начини да организираме информационна кампания. Ако някой може да предложи нещо в тази връзка, моля нека е на клубния и-мейл info@balkanka.bg .

2. Манталитета на една не малка част от "любителите на риболова", за които е много важно да се покажат в махалата с плен чувал с риба, което вероятно виртуално увеличава размера на иначе мижавото им мъжко достойнство.

3. Дълбоко вкорененото желание на българина да нарушава и заобикаля правилата ( това го виждаме ежедневно като се почне от пешеходеца който пресича на пет метра от пешеходна пътека и се стигне до политика който прибира държавни парички)

Точка 2 и 3 се "лекуват" със строги и безкомпромисни санкции.

P.S.

На Петрунов няма за какво да му се извиняваш, всички квалификации по негов адрес бяха по-скоро силно смекчени, и не показват и 10% от неговата същност.
Големите умове обсъждат идеи. Средните умове обсъждат събития. Малките умове обсъждат хора.
Клуб по спортен риболов "Балканка"
http://balkanka.bg/
pitcha
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 736
Регистриран на: Сря Май 04, 2011 2:40 pm

Re: Проект на Заповед за целогодишна забрана.

Мнение от pitcha »

http://iara.government.bg/wp-content/up ... %D0%B0.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
misho_tsakov
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 415
Регистриран на: Чет Юли 17, 2008 4:17 pm
Местоположение: София

Re: Проект на Заповед за целогодишна забрана.

Мнение от misho_tsakov »

Двусмислено написано... Двете реки да се забранят напълно или да се пуснат за напълно свободен риболов? Как го разбирате?
Който ходи в мола - умира!
Риболовен клуб Балканка http://www.balkanka.bg
Аватар
Paviljon
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 274
Регистриран на: Пон Апр 04, 2011 9:21 am
Местоположение: на реката !!!
Обратна връзка:

Re: Проект на Заповед за целогодишна забрана.

Мнение от Paviljon »

misho_tsakov написа:Двусмислено написано... Двете реки да се забранят напълно или да се пуснат за напълно свободен риболов? Как го разбирате?
Аз го разбирам също двузначно. Не могат да пишат и да се изразяват като хората...
Клуб по спортен риболов "Балканка"
http://www.balkanka.bg" onclick="window.open(this.href);return false;
Попивай красотата с очите и душата !!!
http://www.concept.bg" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
kostakosta
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 191
Регистриран на: Съб Сеп 26, 2009 7:45 pm
Местоположение: стара загора

Re: Проект на Заповед за целогодишна забрана.

Мнение от kostakosta »

Аз го разбирам, че трябва да се забрани, защото в тоя участък Девинска в момента е разрешена, както и Въча. Само не разбирам как ще накарат пъстървата да се размножава там ...!!!???
Публикувай отговор

Обратно към “Клуб Балканка”