Шаранска лебедка ??

Модератор: sapuna

Аватар
vantonov
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 146
Регистриран на: Вто Дек 06, 2011 4:23 pm

Шаранска лебедка ??

Мнение от vantonov »

Здравейте, колеги! Приемам съвети и препоръки за избор на макара за риболов "на тежко" :) Отделени са 100 лева за макарето. Според Вас с байтрънър или с преден аванс е по-добре? Бях се спрял на Cormoran - Black Master 8PiF, ама нещо не чета добри отзиви - дайте мнение и за нея, моля :) Поздрави :)))
Лошият риболовен ден винаги е по-добър от хубавия работен!
Аватар
magnetar
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 285
Регистриран на: Вто Яну 21, 2014 8:09 pm

Re: Шаранска лебедка ??

Мнение от magnetar »

Здрасти колега,със 100 лева трудно се намира добра макара,но не е и невъзможно.Аз използвам Ryobi Ecusima 8000,не се водят шаранджийски,но се оказа че са супер за целта,около 90 лева броят.Гледай макарата която ще избереш да е с преден аванс,че за тези 100 лева,читав двоен аванс,едва ли ще намериш.
Аватар
gochev86
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 349
Регистриран на: Сря Яну 25, 2012 6:38 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Шаранска лебедка ??

Мнение от gochev86 »

magnetar написа:Здрасти колега,със 100 лева трудно се намира добра макара,но не е и невъзможно.Аз използвам Ryobi Ecusima 8000,не се водят шаранджийски,но се оказа че са супер за целта,около 90 лева броят.Гледай макарата която ще избереш да е с преден аванс,че за тези 100 лева,читав двоен аванс,едва ли ще намериш.



Защо да е с преден аванс?Не би ли трябвало да ми е удобно на мен(в случая на колегата),защо под 100лв.да няма?
If we are what we eat, tomorrow I could be you.
Аватар
magnetar
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 285
Регистриран на: Вто Яну 21, 2014 8:09 pm

Re: Шаранска лебедка ??

Мнение от magnetar »

Има колега,но макарата е доста по усложнена,съответно и шанса за повреда е по голям,говоря за макари под 100 лева,разбира се всичко е до късмет.Но всеки решава сам за себе си.
Juniur86
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 182
Регистриран на: Чет Юни 04, 2009 8:30 am

Re: Шаранска лебедка ??

Мнение от Juniur86 »

Колега аз ползвам ето това моделче пише че е фидер макара което не ме притеснява
http://www.ribibg.com/shop/pictures/pro ... 206913.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
Този модел 5000 е с достатъчно голяма шпула макарата не ме е оставила пред нито една риба а имам извадени риби 20+ Ползвам ги 4та година и не са дали дефект ако не се лъжа цената им е около 90-100лв и преди половин година ги засякох в магазин и точно това ми направи впечатление че цената си е държат и не е паднала.
Изображение
Аватар
vantonov
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 146
Регистриран на: Вто Дек 06, 2011 4:23 pm

Re: Шаранска лебедка ??

Мнение от vantonov »

Дайте мнения за това макаре, моля. Имам матчова макара на Carp expert и съм доста доволен. Дали тази е удачен избор? http://www.bulit2000.com/carp-expert-feeder-gulp" onclick="window.open(this.href);return false; В нашия район няма трофейни екземпляри и мисля, че това ще свърши работа, но дайте и вашите отзиви.
П.С Някой нещо за Cormoran-а, посочен по-горе?
Лошият риболовен ден винаги е по-добър от хубавия работен!
Аватар
shtilio
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1160
Регистриран на: Чет Авг 14, 2008 11:21 am
Местоположение: Ямбол

Re: Шаранска лебедка ??

Мнение от shtilio »

Погледни това http://www.megafishing.bg/product/3757/ ... -6pif.html, аз се заглеждам по тях и смятам да си купя. За 108 лв бърз аванс, 2 метални шпули, мисля че е добро предложение.
Иначе имам и тази също не е лоша за парите си http://www.bulit2000.com/energo-team-ex ... cast-10000.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
ivelin_1976
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 838
Регистриран на: Сря Май 28, 2008 9:00 am
Местоположение: гр.Ямбол

Re: Шаранска лебедка ??

Мнение от ivelin_1976 »

Колега vantonov, за тези пари се оглеждай за макари с преден аванс. Читавите байтрънъри са от около 200лв. и нагоре.
shimano ANTARES BX FEEDER HEAVY Изображение
Аватар
vantonov
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 146
Регистриран на: Вто Дек 06, 2011 4:23 pm

Re: Шаранска лебедка ??

Мнение от vantonov »

Даааам, опарих се преди време с едно Микадо с байтрънър....90 лева отидоха на вятъра. Мерси :) От Cormoranite да препоръчате нещо? Досега не съм ползвал нищо тяхно, но Black master 8Pif ми се вижда читава..???
Лошият риболовен ден винаги е по-добър от хубавия работен!
Аватар
harigt
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 110
Регистриран на: Сря Фев 02, 2011 3:15 pm
Местоположение: гр,Пазарджик

Re: Шаранска лебедка ??

Мнение от harigt »

Всичките ми 7бр, макари са CORMORAN и нямам ядове-взимай смело без да се притесняваш
Бате Хари
Аватар
vantonov
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 146
Регистриран на: Вто Дек 06, 2011 4:23 pm

Re: Шаранска лебедка ??

Мнение от vantonov »

harigt написа:Всичките ми 7бр, макари са CORMORAN и нямам ядове-взимай смело без да се притесняваш
По-конкретно може ли, колега? Модели, размери... :partyman:
Лошият риболовен ден винаги е по-добър от хубавия работен!
N.Dimitrov
фен клуб-скобар
Мнения: 728
Регистриран на: Пон Юни 23, 2014 4:32 pm
Местоположение: Плевен

Re: Шаранска лебедка ??

Мнение от N.Dimitrov »

http://ribibg.com/shop/index.php?p=s_ge ... bgroup=160" onclick="window.open(this.href);return false; Виж тази май е хубава.
svetli633
новобранец
новобранец
Мнения: 6
Регистриран на: Сря Апр 09, 2008 9:29 pm
Местоположение: София

Re: Шаранска лебедка ??

Мнение от svetli633 »

Здравеи колега мога да ти препоръчам Formax -Legend carp80 ,Имам 3 бр, и съм доволен в момента е на промоция за 93лв. в булит2000
Аватар
vantonov
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 146
Регистриран на: Вто Дек 06, 2011 4:23 pm

Re: Шаранска лебедка ??

Мнение от vantonov »

svetli633 написа:Здравеи колега мога да ти препоръчам Formax -Legend carp80 ,Имам 3 бр, и съм доволен в момента е на промоция за 93лв. в булит2000
Дали е читав байтънер за тия пари?
Лошият риболовен ден винаги е по-добър от хубавия работен!
Спартак
новобранец
новобранец
Мнения: 93
Регистриран на: Съб Апр 07, 2012 2:58 pm

Re: Шаранска лебедка ??

Мнение от Спартак »

За малко повече пари - http://www.megafishing.bg/product/2206/ ... -9000.html" onclick="window.open(this.href);return false; .Имат и отстъпка.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на тежко”