ПРОЕКТ НА ЗАБРАНА 2015г.

Форум на Клуб Балканка. Всичко свързано с клуба, беседи, организации и мероприятия.

Модератор: Кърцата

pitcha
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 736
Регистриран на: Сря Май 04, 2011 2:40 pm

ПРОЕКТ НА ЗАБРАНА 2015г.

Мнение от pitcha »

http://iara.government.bg/wp-content/up ... 1.2014.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;

Бяха обещали да я пратят предварително - да пооправим някоя грешка, не я пратиха. Има бая грешки на първо четене. Да се надяваме, че ще ги поправим.
Някои хора обещаха да пратят разни неща - писма, предлложения и т.н.
Не ги изпратиха досега.
Вече е късно.
Борбата продължава с нови сили.
didooo
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 546
Регистриран на: Пон Мар 12, 2007 1:54 pm

Re: ПРОЕКТ НА ЗАБРАНА 2015г.

Мнение от didooo »

Е тая година Елешница беше забранена уж само за една година като дежурен язовир с цел самозарибяване , пак ли искат да я забранят ГАДОВЕТЕ . Е то наистина значи някой иска да си го направи частен ей тъй както е държавен
ТОЯ ПЪТ ЩЕ ИМА СТАЧКА
Аватар
Д.Граховски
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2900
Регистриран на: Нед Яну 16, 2011 8:14 pm
Местоположение: Дупница/София :)

Re: ПРОЕКТ НА ЗАБРАНА 2015г.

Мнение от Д.Граховски »

Пичове ще има ли обсъждане на тези неща пред институциите и ако да кога та ако може и аз да се явя кат подкрепа, па и не само аз.
Tell people there’s an invisible man in the sky who
created the universe, and the vast majority believe you.
Tell them the paint is wet, and they have to touch it to be sure.

Изображение

[url]http://maximo.bg/url]
teek
новобранец
новобранец
Мнения: 24
Регистриран на: Пон Апр 26, 2010 5:24 pm

Re: ПРОЕКТ НА ЗАБРАНА 2015г.

Мнение от teek »

pitcha:
"Има бая грешки на първо четене."
Напълно съм съгласен.
pitcha
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 736
Регистриран на: Сря Май 04, 2011 2:40 pm

Re: ПРОЕКТ НА ЗАБРАНА 2015г.

Мнение от pitcha »

По ред на въпросите.
1. Ние взимаме отношение само по пъстървови реки. В раздела със забранени реки - оправяме някоя грешка - ако видим такава - например местност, име на река, да не се бият двата раздела - забранени за риболов и забранени за задържане на балканки. Засега се бият, но това ще бъде поправено.
2. По принцип помощ е необходима и добре дошла. Най-много ни трябват писма в подкрепа на раздел ІІ - реките с Хвани и Пусни. Обаче трябва да са от местни организации - например от местни клубове. Софийските клубове ще се разберат. Най-много трябва от Кюстендил - за област Кюстендил. Митъо обеща - ама нема никой. Иначе - отделни хора няма как да помогнат засега, а обществено обсъждане няма да има, поне доколкото знам.

Сега - ако някой в своята област познава някоя река перфектно - и види грешка в някоя местност или нещо такова - може да я обозначи. За София и Ловеч - няма нужда.

Например - Луда Яна не е в област Сливен. А през Ичера минава Луда Камчия. Къде гледат тия хора....
А после може да се опитаме да я оправим, без да е сигурно.
k99
новобранец
новобранец
Мнения: 91
Регистриран на: Пон Юли 23, 2012 3:01 pm
Местоположение: София

Re: ПРОЕКТ НА ЗАБРАНА 2015г.

Мнение от k99 »

"- р. Велека - от вливането на р. Младежка до моста на път Е 87 в границите на местността Качул;"
Според пътните карти европейски път Е 87 в района на Странджа свързва Звездец-М.Търново. Но според табели поставени в парк Странджа път Е 87 свързва Царево-Граматиково-М.Търново. Вливането на р.Младежка във Велека е между тези два пътя. Местността Качул е м/у водослива на двете реки и пътя Граматиково-М.Търново. Объркването е тотално.
Прикачени файлове
map.jpg
map.jpg (93.31 KiB) Преглеждано 6284 пъти
Аватар
Д.Граховски
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2900
Регистриран на: Нед Яну 16, 2011 8:14 pm
Местоположение: Дупница/София :)

Re: ПРОЕКТ НА ЗАБРАНА 2015г.

Мнение от Д.Граховски »

То за Кюстенфил трябва ама като съм сам ....
Tell people there’s an invisible man in the sky who
created the universe, and the vast majority believe you.
Tell them the paint is wet, and they have to touch it to be sure.

Изображение

[url]http://maximo.bg/url]
akira
фен клуб-скобар
Мнения: 42
Регистриран на: Нед Май 11, 2014 3:09 pm

Re: ПРОЕКТ НА ЗАБРАНА 2015г.

Мнение от akira »

За р.Драговищица ако хванат няколко с парашути няма да е лошо.
Аватар
stanevJR
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 229
Регистриран на: Вто Юли 22, 2014 12:05 pm
Местоположение: Бургас

Re: ПРОЕКТ НА ЗАБРАНА 2015г.

Мнение от stanevJR »

Трябва да забранят цялата река велека, както и младежка, както и около стоилово изобщо всичко, защото едно време имаше пъстърви, големи пъстърви, кефали, мрени, а в днешно време едва е оцеляла някоя друга, дейба токаджийте и харпунджии чух , че ходели .. нечовешко е.. трябва да се забрани и да се зариби с балканка ... Както в родопите...
"Над нещата."
http://www.nariba.com/forum/viewtopic.php?f=135&t=89200" onclick="window.open(this.href);return false;
stoinostedi
новобранец
новобранец
Мнения: 33
Регистриран на: Пон Юни 01, 2009 10:11 am

Re: ПРОЕКТ НА ЗАБРАНА 2015г.

Мнение от stoinostedi »

Защо пак забраняват яз. Ясна поляна и Камчия? Защо не забранят и другите питейни язовири - напр. Искър?Каква е причината да има различен стандарт за питейните язовири?
stoinostedi
новобранец
новобранец
Мнения: 33
Регистриран на: Пон Юни 01, 2009 10:11 am

Re: ПРОЕКТ НА ЗАБРАНА 2015г.

Мнение от stoinostedi »

Относно Велека и притоците и - найстина много токаджии и харпунджии, а и мрежари.Самити горски са такива. Какво зарибяване след като тези, които са призвани да пазят - бракониерстват.
pitcha
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 736
Регистриран на: Сря Май 04, 2011 2:40 pm

Re: ПРОЕКТ НА ЗАБРАНА 2015г.

Мнение от pitcha »

k99 написа:"- р. Велека - от вливането на р. Младежка до моста на път Е 87 в границите на местността Качул;"
Ето за това става дума. Благодаря!
Наистина не е ясно какво точно искат да забранят - от Е87 /Звездец - Малко Търново/ до сливането с Младежката, или - от нея -до моста на пътя Граматиково - Малко Търново. Ще им обърнем внимание, но и аз не знам какво точно искат. Мен ако питат - по-добре от Младежката надолу, но не ме питат.

Сега - да ви кажа - забраната не пречи на браковците, а им помага - ходят си по-спокойно. То за това е борбата основно.
А що се отнася до реките в Странджа - не само браковците с мрежите и тока са проблем. По пъстървовите реки по-голям проблем са бракониерите с въдици.

Така например - знам някои собственици на магазини от Краставицата - които преди години ходеха на Велека, Младежката и Айдере и се връщаха с по 50-60 риби на калпак. Това с въдици, де. Поизпедепцаха се малко и .....
AKULATa_88
новобранец
новобранец
Мнения: 33
Регистриран на: Съб Апр 08, 2006 10:00 pm
Местоположение: karnobat
Обратна връзка:

Re: ПРОЕКТ НА ЗАБРАНА 2015г.

Мнение от AKULATa_88 »

stoinostedi какво те барка като е забранен яз. Камчия. Ходя там редовно като пролетно време ходя в с. Прилеп, а лятото в с. Манолич и до сега проблеми сам нямал... Когато ходя в прилеп редовно виждам от ТИМ СОТ да обикалят, но никога не са ми правили забележка. Искам да кажа и мойте наблюдения относно забрана на язовира- преди мрежите на местните не излизаха от водата и на манолич и на подвис и на прилеп, а какво се получава сега- мрежи всеки ден от понеделник до четвъртък на въжения мост на манолич / в началото на язовира/......, по-нататък не посмят.. :smt038 на варненци въдвориха на-бързо ред и спокойно мога да кажа мрежари вече няма
:)
Аватар
Зл.Атанасов
новобранец
новобранец
Мнения: 13
Регистриран на: Нед Окт 05, 2014 7:08 pm
Местоположение: Бургас

Re: ПРОЕКТ НА ЗАБРАНА 2015г.

Мнение от Зл.Атанасов »

Относно ,,от вливането на р.Младежка до моста на път Е-87 в границите на местността Качул'' не са взели под внимание, че пътят от Бургас, минаващ през с.Маринка, с.Крушевец, с.Звездец и стигащ до град Малко Търново е I-9.Просто в Google map не са актуализирали картите си.Обходният път от Малко Търново до Царево е II-9.Ако се поправи тази фактическа грешка всичко ще бъде ясно.
sara2
новобранец
новобранец
Мнения: 76
Регистриран на: Пон Юли 21, 2008 3:58 pm

Re: ПРОЕКТ НА ЗАБРАНА 2015г.

Мнение от sara2 »

Не ми е ясно защо отново забраняват р.Селченска в Област Стара Загора? Май да угодят на г-н Заяков - Директора на РУГ-Стара Загора, който стопанисва чрез ловна концесия, чрез г-н Иван Ангелов - "Градуса" /г-н Кольо Дочев/ ловните райони около с.Селце, че гостите им да ловят на спокойствие и риба?
Не намирам и смисъл за забраната на яз.Жребчево, зоната с площ 256 дка около устието на р.Твърдишка - Област Сливен. Тук май са угодили на някой "брако" за да си пуска спокойно мрежите? :roll: :roll: :roll:
Публикувай отговор

Обратно към “Клуб Балканка”