Ледената обстановка - сезон 2014-2015

Модератори: bobopeli, Кърцата

Публикувай отговор
teodor1
новобранец
новобранец
Мнения: 21
Регистриран на: Пет Окт 28, 2011 10:09 pm

Re: Ледената обстановка - сезон 2014-2015

Мнение от teodor1 »

Да камола е .Интересното е че първия ден костурите кълвяха повече на камола отколкото на хирономус.Аз си ги бях взел за Тошков чарк,но беше навалял много сняг и нямаше как да се отиде до там.За да не ги хвърлям реших да ги пробвам и се оказа, че костурите ги харесват.
Бат Стан
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1333
Регистриран на: Нед Май 15, 2005 11:17 am

Re: Ледената обстановка - сезон 2014-2015

Мнение от Бат Стан »

teodor1 написа:Да камола е .Интересното е че първия ден костурите кълвяха повече на камола отколкото на хирономус.Аз си ги бях взел за Тошков чарк,но беше навалял много сняг и нямаше как да се отиде до там.За да не ги хвърлям реших да ги пробвам и се оказа, че костурите ги харесват.
Поздрави, колега, опитал си нетрадиционна стръв. И аз ще пробвам!
Аватар
Ачо ♣
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5826
Регистриран на: Пон Яну 17, 2011 10:45 pm

Re: Ледената обстановка - сезон 2014-2015

Мнение от Ачо ♣ »

За тези колеги, които са решили през почивните дни да направят излети за подледен риболов в Родопите-Тошков чарк,Малък и Голям беглик,както и Широка поляна, да имат в предвид,че в момента в района превалява сняг и духа ураганен южен вятър.
Не можеш да отложиш неизбежното. Защото рано, или късно стигаш до мястото, където неизбежното просто седи и чака.!!!
Аватар
G.Petkov
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14804
Регистриран на: Чет Сеп 18, 2008 8:00 am
Местоположение: София

Re: Ледената обстановка - сезон 2014-2015

Мнение от G.Petkov »

Благодаря на Ачо от мое име и надявам се от всички любители на подледния риболов !

Виждал съм с очите си, какво може да направи бурен вятър дори с много дебел лед !
С. Димитров
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 157
Регистриран на: Вто Фев 14, 2012 10:13 pm

Re: Ледената обстановка - сезон 2014-2015

Мнение от С. Димитров »

О,К ! Присъединявам се към предупреждението на колегите, а ако все пак тръгнете натам носете освен ледобури и пешни /ледокопи/ за Ваша сигурност за стъпките Ви по леда.
Аватар
chirusa_bg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7798
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 11:07 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Ледената обстановка - сезон 2014-2015

Мнение от chirusa_bg »

Събота времето беше приказно. През целия ден валя сняг, а вятъра почти не се усещаше на леда.
Върху леда има доста вода и киша, дано стегне до следващите почивни дни.
- Но кое е това, което е тайна за улова на бабушка ? Тайна, която са знаели британците.
-Проста работа!!! Плувки 0.4-0.6 гр. ,основно влакно 0.10-0.08 и поводи 0.06.Оказа се че британците са имали поводи 0.04 , кука 26 и фуил вместо вердевас за стръв.
Д-р Флекс
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3044
Регистриран на: Нед Яну 02, 2011 6:04 pm

Re: Ледената обстановка - сезон 2014-2015

Мнение от Д-р Флекс »

Дали се стопи вече леда на Враждебна (черното кафе и летището) и на Челопечене (рибарниците)?
Бат Стан
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1333
Регистриран на: Нед Май 15, 2005 11:17 am

Re: Ледената обстановка - сезон 2014-2015

Мнение от Бат Стан »

Голям го ядохме в събота. Отначало отидохме на Дарданелите на Широка поляна. На леда отгоре имаше около 30-35 санта киша. Тъй като имаше ходене около километър по леда, докато стигна Дарданелите краката ми бяха напълно мокри, щот водата ми преливаше гамашиге. Ловихме докъм 10.30 часа при следните скромни резултати - аз един костур, Гената и Ники по една бабушка от тея едрите, за пълнене. След това решихме да се преместим на Малкия Беглик. Там кишата беше същата, ама то вече мокър от дъжд не се плаши. На Малкия кълвяха микроскопични костурчета. В крайна сметка опънахме софрата и клъвнахме както си трябва.
lucio
новобранец
новобранец
Мнения: 30
Регистриран на: Вто Апр 14, 2009 8:13 am

Re: Ледената обстановка - сезон 2014-2015

Мнение от lucio »

Д-р Флекс написа:Дали се стопи вече леда на Враждебна (черното кафе и летището) и на Челопечене (рибарниците)?
На черното в Събота минах и нямаше и помен от лед.
Аватар
G.Petkov
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14804
Регистриран на: Чет Сеп 18, 2008 8:00 am
Местоположение: София

Re: Ледената обстановка - сезон 2014-2015

Мнение от G.Petkov »

И тази година ледения риболов тръгна зле :mrgreen: !

Само чудо може да ни даде "втори" лед !!!!!!!!!!!!!!!!!

Освен, ако на Алино е останало нещо в устието !
Аватар
G.Petkov
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14804
Регистриран на: Чет Сеп 18, 2008 8:00 am
Местоположение: София

Re: Ледената обстановка - сезон 2014-2015

Мнение от G.Petkov »

Някой да е ходил на Алино ?
С. Димитров
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 157
Регистриран на: Вто Фев 14, 2012 10:13 pm

Re: Ледената обстановка - сезон 2014-2015

Мнение от С. Димитров »

Комай за събота и неделя ще става за риболов на лед само по Родопите и на други високопланински водоеми. Както се очертава ледът, както и в предни години, особено по Беглиците (въпреки, че това се случваше към края на февруари - март месец) ще бъде на пластове, отдолу лед 8 -15 см. здрав, отгоре на пластове снежен полулед и сладолед до 20-40 см., което си е киша. Това е ситуацията, ако не е и навалял нов сняг отгоре, който може още да отежни придвижването по леда, и ако не ги поизпускат каскадите. В тези условия и гамашите не помагат - придвижването е трудно и е въпрос на късмет е да се застопорите на места където са ятата от костури под леда. Ако поизпускат водата през нощта кишата става бетон и няма никакви проблеми, но пък кълването на рибата при изпускане на водата рязко намалява. Но все пак това си е част от чара на зимния риболов на лед, което го прави непридведим.
Аватар
bogno
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 284
Регистриран на: Пон Яну 27, 2014 11:30 pm
Местоположение: софия

Re: Ледената обстановка - сезон 2014-2015

Мнение от bogno »

Айдеееее пак иде студ.......
Жена ми мисли,че съм на работа, шефът мисли, че съм болен, приятелите знаят, че съм НА РИБА!
lucio
новобранец
новобранец
Мнения: 30
Регистриран на: Вто Апр 14, 2009 8:13 am

Re: Ледената обстановка - сезон 2014-2015

Мнение от lucio »

Дали има шанс за Втори лед, как мислите?
SuperMario45
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 177
Регистриран на: Вто Авг 13, 2013 2:26 pm

Re: Ледената обстановка - сезон 2014-2015

Мнение от SuperMario45 »

Колеги, дали за почивните дни положението по високопланинските водоеми ще е благоприятно за риболов?
Публикувай отговор

Обратно към “Подледен риболов”