Чудене за макари

Модератор: Paublo_Eskobar

rujkata
новобранец
новобранец
Мнения: 51
Регистриран на: Чет Авг 27, 2009 7:32 pm
Местоположение: София

Чудене за макари

Мнение от rujkata »

Привет на всички колеги и колежки, имам една голяма чуденка относно макара за мач. Харесал съм си няколко модела и моля за мнения и препоръки, насоки и т.н. Така мача ми е мавер абис 4.20. Харесах си едно шимано катана , но се чудя кой размер 3000 или 4000. Другата е Рьоби екусима същата дилема с размера, Формакс спиди мач 035. Има и едно шимано нексейв, което се продава във форума с размер 3000, и един ексейдж пак във форума. Всичките макараи ми харесват като при формакса има плитки шпули и двойна дръжка. Ще съм ви благодарен да ми помогнете в избора, който съм сигурен ще е труден.
Only God Can Judge Me!!! PEACE!!!
Аватар
azareus
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 529
Регистриран на: Пет Сеп 27, 2013 9:08 pm
Местоположение: Видин

Re: Чудене за макари

Мнение от azareus »

Определено Катаната не е макара за този риболов (пробвано)! Екусимата може и да не ти допадне особено. За Нексейва нищо не мога да кажа. Виж Формакса го ползва един мой братовчед и от него слушам само добри отзиви за макарата. Успех в избора!
"Основен недостатък на човека е, че не предвижда буря, когато времето е хубаво..." /Макиавели/
rujkata
новобранец
новобранец
Мнения: 51
Регистриран на: Чет Авг 27, 2009 7:32 pm
Местоположение: София

Re: Чудене за макари

Мнение от rujkata »

Забравих да спомена, че катаната и ексейджа ми идват малко над бюджета, но не е болка за умиране
Only God Can Judge Me!!! PEACE!!!
Аватар
Efimov
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 289
Регистриран на: Вто Авг 16, 2011 8:16 pm
Местоположение: България,Златоград

Re: Чудене за макари

Мнение от Efimov »

Не знам за кой EXAGE говориш. Аз също съм с мач 4,20 bestmaster и с макара Shimano EXAGE 3000 MRC High Speed /MHSRC/ ми се балансира перфектно(поне за мен). За макарата поне до момента мога да кажа само хубави отзиви. Лошото е че сега като погледнах цените много са скочили, но чат пат изкачат по форумите на оферта.
Аватар
баничката
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 367
Регистриран на: Сря Май 23, 2007 9:26 pm
Местоположение: Враца

Re: Чудене за макари

Мнение от баничката »

За мач 4.20 макара 3000, за макарата по-важно е теглото зз да ти е балансирана въдицата, ако пръчката е по-тежка- може и 4000, числото минимум 5.5 и нагоре и по-добре с горен аванс.
Така се пазарува- първо пръчка и за нея се избира и макара(след проби от 2-3 в магазина най-добре).
rujkata,
един съвет от мене- ако си нособранец в мача- купи си някоя по-евтина,
защото и скъпа да си купиш, след време ще искаш да я замениш, защото ще си мислиш, че има и друга, която не оплита, аванси, маванси и ще попаднеш в отбора на продаващите на половин цена. :D
Започни с нещо от сорта:
Изображение
• 6 лагера;
• Анти-ревърс - Hi-speed 6.2:1;
• Двуцветна метална шпула (плитка за всички размери);
• Резервна графитна шпула;
• Двойна дръжка с ергономична ръкохватка; 45лв.
Не сме ора естете.
Всеки шут отзад е крачка напред.
Аватар
Bai Dobri
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 310
Регистриран на: Вто Сеп 22, 2009 8:52 am

Re: Чудене за макари

Мнение от Bai Dobri »

Макарата за мач, при Shimano е ясна и модела и е Stradic. Размера за мач 4,2 е 4000.
Аватар
StaAnt
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 351
Регистриран на: Нед Фев 27, 2011 12:33 pm
Местоположение: костинброд

Re: Чудене за макари

Мнение от StaAnt »

Bai Dobri написа:Макарата за мач, при Shimano е ясна и модела и е Stradic. Размера за мач 4,2 е 4000.
Колега страдика 4000 размер е близо 400 грама,така че да не му дойде малко тежка.Според мен най- добрата от изброените макари от колегата на когото е темата е Ексейджа.Успех с избора.
Аватар
Bai Dobri
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 310
Регистриран на: Вто Сеп 22, 2009 8:52 am

Re: Чудене за макари

Мнение от Bai Dobri »

StaAnt написа: Колега страдика 4000 размер е близо 400 грама,така че да не му дойде малко тежка.Според мен най- добрата от изброените макари от колегата на когото е темата е Ексейджа. Успех с избора.
Екзейча е много прехвален за парите си, на първата година дава фира, а що се отнася до Страдика хич няма да му е тежка! Мача не е болонеза!
Ако му трябва евтина и читава макара, ей това му е решението
http://www.bulit2000.com/fighter-match-40" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;" rel="nofollow
Ако иска да си реши въпроса тотално:
http://best-fishing.eu/%D0%BC%D0%B0%D0% ... dic-gtm-rc" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;" rel="nofollow
rujkata
новобранец
новобранец
Мнения: 51
Регистриран на: Чет Авг 27, 2009 7:32 pm
Местоположение: София

Re: Чудене за макари

Мнение от rujkata »

Благодаря на всички за мненията, но страдик и ексейдж са.ми скъпи макараи. Бюджетът ми е около 80 лева. Нещо ме влече към Формакса, но ще мисля. Не искам да обидя никой колега, но не дъм голям фен на ексейдж. Да може би е хубава макара, но не и от Малайзия. Пред мен са сравнявани макари от Япония и Малайзия, какво да ви кажа дето има една дума " балкан разлика" и за мен трзи пари не са оправдани за ексейдж. Другото е, че искам макара с преден аванс, защото е много по-издръжлива от тази с заден. Предполагам всички знаем какво е натоварването при едната и при другата. Благодаря още веднъж на всички колеги, все още събирам предложения. Денят Х май ще е в понеделник. :D
Only God Can Judge Me!!! PEACE!!!
kevlar
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 609
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:12 pm

Re: Чудене за макари

Мнение от kevlar »

Bai Dobri написа:
StaAnt написа: Колега страдика 4000 размер е близо 400 грама,така че да не му дойде малко тежка.Според мен най- добрата от изброените макари от колегата на когото е темата е Ексейджа. Успех с избора.
Екзейча е много прехвален за парите си, на първата година дава фира, а що се отнася до Страдика хич няма да му е тежка! Мача не е болонеза!
Ако му трябва евтина и читава макара, ей това му е решението
http://www.bulit2000.com/fighter-match-40" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;" rel="nofollow" rel="nofollow
Ако иска да си реши въпроса тотално:
http://best-fishing.eu/%D0%BC%D0%B0%D0% ... dic-gtm-rc" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;" rel="nofollow" rel="nofollow
Няма гаранция,че ще се скапе след първата година,всичко зависи от начина на употреба и колегата който я ползва.Аз все още търкалям една катана 2500 а имам 6 кг мустак с нея.Имам и страдик 4000,но за мачов риболов,никога!За мен е тежка макара.Баницата по-горе писал,ако е по тежка пръчката,макара 4000.Е,аз пък съм за по-лек такъм.А и колегата все пак има,някакъв бюджет,а и много хора са с ексейдж.
''Времето е в нас и ние сме във времето,то нас обръща и ние него обръщаме'' - Васил Левски
Hills
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 772
Регистриран на: Нед Окт 27, 2013 11:42 pm

Re: Чудене за макари

Мнение от Hills »

Ето ви един линк на хубави макари за тези пари.
При риболова се придърпва пръта -после се обира свободното влакно ,а не обратното !!!
Желателно е да не ковете пирони с тях и да ги пазите от пясък и кал .
Ако някой колега много ви нерви може да го изгърмите с макарата по главата ,но гаранцията отпада ... а тя е три години !!!
Риболовни макари със заден аванс http:/ ... ="nofollow
Нека чуденето започне сега ! :fishing10:
Аватар
баничката
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 367
Регистриран на: Сря Май 23, 2007 9:26 pm
Местоположение: Враца

Re: Чудене за макари

Мнение от баничката »

Hills написа: При риболова се придърпва пръта -после се обира свободното влакно ,а не обратното !!!
Големия Дон Шарколеоне като почне да прави придърпване на пръта НИ и развиване на влакното НИ, работата не е таферна... :D,
когато рибата е някой от бесните сърдити пенсии, то едвали ние сме шефа...
Не сме ора естете.
Всеки шут отзад е крачка напред.
lider83
новобранец
новобранец
Мнения: 39
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 1:03 pm

Re: Чудене за макари

Мнение от lider83 »

Колега аз не разбирам много много от макари но те съветвам да си вземеш това което на тебе най ти харесва все пак ти ще си я ползваш и е важно теб да те кефи. Аз на мача си имам макара Формакс от евтините и нямам никакви проблеми. Много слука ти желая каквото и да избереш :drinkers:
Аватар
dimmitov
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 473
Регистриран на: Пет Сеп 21, 2012 4:40 am
Местоположение: Пловдив

Re: Чудене за макари

Мнение от dimmitov »

Ходи до някой магазин и повърти Нексейва на Шимано и доста от въпросите ти ще отпаднат., Виж също и Сиена.
http://www.nasluka-shop.com/makara-shim ... 0-srb.html" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;
https://akvasport.com/product/9093/maka ... 00-fd.html" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.bulit2000.com/shimano-sienna ... cle24768bg" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;

Формакса е хубава макара но от аванса им има още какво да се желае.
НИКОЙ НЕ МОЖЕ ДА ИЗЛОВИ ВСИЧКАТА РИБА С ВЪДИЦА
Изображение
топлия
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 372
Регистриран на: Пон Фев 23, 2015 9:17 am
Местоположение: ямбол

Re: Чудене за макари

Мнение от топлия »

Shimano Sedona 3000 това е модела.
Ако гледаме на риболова като на болест, то аз съм в последната фаза!!!Нелечимо!!!
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на мач”