Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

Заключено
Аватар
mikej
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1675
Регистриран на: Пет Май 14, 2010 7:00 am
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от mikej »

Вчера се разходих до гумаджийницата с цел риболов . Но такъв се се състоя ( много ниско ниво течение буквално като на река,матилка и дълбочина 30см. )
То не кълве, ама ние си ловиме
Хвани пусни-не бъди МЕСАР
А бе нещо не калват.... да бе само си смучат
Кое си е- си е
Изображение
miro253
фен клуб-скобар
Мнения: 1449
Регистриран на: Вто Окт 13, 2009 4:02 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от miro253 »

Аз утре мисля да се пробвам на Панчарево, но още не съм решил явно Гумаджиницата отпада. Стената май ще да е или летните места по алеята от към трибуните. Миналата седмица минах и нивото беше неочаквано ниско. Утре привечер ако остане време ще драсна някой ред.
Аватар
mikej
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1675
Регистриран на: Пет Май 14, 2010 7:00 am
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от mikej »

miro253 написа:Аз утре мисля да се пробвам на Панчарево, но още не съм решил явно Гумаджиницата отпада. Стената май ще да е или летните места по алеята от към трибуните. Миналата седмица минах и нивото беше неочаквано ниско. Утре привечер ако остане време ще драсна някой ред.
На стената имаше доста колеги- а дали се лови нещо нямам инфо.
То не кълве, ама ние си ловиме
Хвани пусни-не бъди МЕСАР
А бе нещо не калват.... да бе само си смучат
Кое си е- си е
Изображение
phillemow
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 356
Регистриран на: Съб Авг 01, 2009 1:33 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от phillemow »

Вчера на панчарево полицаи предупреждаваха за предстоящо изпускане на пасарел.
piso
новобранец
новобранец
Мнения: 76
Регистриран на: Сря Мар 26, 2008 6:07 pm
Местоположение: Хасково-София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от piso »

Май май ще пасувам аз като чета коментарите ви приятели.Може би пак ще решавам в последния момент ако някой утре сподели нещо дали въобще има смисъл да си губя времето на Панчака.
miro253
фен клуб-скобар
Мнения: 1449
Регистриран на: Вто Окт 13, 2009 4:02 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от miro253 »

piso написа:Май май ще пасувам аз като чета коментарите ви приятели.Може би пак ще решавам в последния момент ако някой утре сподели нещо дали въобще има смисъл да си губя времето на Панчака.
Колега, как губене на време? Щом сме на вода всичко е наред. Пролетния риболов поне за мен в повечето случаи няма никаква логика. Миналат събота бях я определил за смяна на гуми и докато ги товарех ме озари идеята "Що да не си взема новата ми директна шестица, та ако остане време да пробвам да я сефтосам". Сефтето беше няколко бабушки и то от рекордните за Панчарево :shock: . Редки, защото странно за мен дребните ги нямаше. Накрая и дъжда поля новата ми придобивка барабар с мен та не ги снимах. Храната не знам дали им влияеше, но аз си подавах от време на време. На другия ден се прибирах от ски и само минах - нямаше ги там. Или просто аз съм си майстор, А :lol: ? Трябва да се пробват, но в момента и грижливо да се пускат, но реалността е, че всичко отива по шумолещи торбички.
KOSIO669
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 335
Регистриран на: Съб Май 11, 2013 4:47 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от KOSIO669 »

miro253 написа:
piso написа:Май май ще пасувам аз като чета коментарите ви приятели.Може би пак ще решавам в последния момент ако някой утре сподели нещо дали въобще има смисъл да си губя времето на Панчака.
Колега, как губене на време? Щом сме на вода всичко е наред. Пролетния риболов поне за мен в повечето случаи няма никаква логика. Миналат събота бях я определил за смяна на гуми и докато ги товарех ме озари идеята "Що да не си взема новата ми директна шестица, та ако остане време да пробвам да я сефтосам". Сефтето беше няколко бабушки и то от рекордните за Панчарево :shock: . Редки, защото странно за мен дребните ги нямаше. Накрая и дъжда поля новата ми придобивка барабар с мен та не ги снимах. Храната не знам дали им влияеше, но аз си подавах от време на време. На другия ден се прибирах от ски и само минах - нямаше ги там. Или просто аз съм си майстор, А :lol: ? Трябва да се пробват, но в момента и грижливо да се пускат, но реалността е, че всичко отива по шумолещи торбички.
Панчаревските бабки са известни със свойте ненадминати вкусови качества.Това дивия Лаврак пасти да яде. :lol: :lol: :lol:
miro253
фен клуб-скобар
Мнения: 1449
Регистриран на: Вто Окт 13, 2009 4:02 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от miro253 »

Според мен имат и други качества. Напоследък много тото-милионери се навъдиха, но не съм сигурен дали това се дължи на бабушките или дребните костурчета :lol: .
Mistor ribar
новобранец
новобранец
Мнения: 90
Регистриран на: Съб Сеп 15, 2012 1:46 pm
Местоположение: софия

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от Mistor ribar »

Гореща информация от Кътина:за 4 часа 10 уклея,1 костур на директен 6м, на мач капо.Рибките са с хайвер, всичките си плуват във водата.
fire_ivan1355
новобранец
новобранец
Мнения: 16
Регистриран на: Пет Фев 20, 2015 2:13 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от fire_ivan1355 »

Mistor ribar написа:Колеги,нещо за Кътина-никой ли не ходи там????
Дребен костур-много и червеноперки прилични,но редки.
Аватар
kostura_24
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 321
Регистриран на: Съб Яну 19, 2013 10:19 am
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от kostura_24 »

Някой да има инфо за р.Църна бара (реката която идва от яз.Волуяк) ,защото преди няколко дена минах през околовръстното и имаше доста колеги.
"Докато ми плащат колкото да не умрем, ще работим колкото да не заспим'' :D
Аватар
chirusa_bg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7798
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 11:07 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от chirusa_bg »

На Пънча бабите са все така луди. Броиш до 10 и е там.
После идва това и се прибираш :)
IMG_20150425_133947.jpg
IMG_20150425_133947.jpg (2.58 MiB) Преглеждано 1411 пъти
- Но кое е това, което е тайна за улова на бабушка ? Тайна, която са знаели британците.
-Проста работа!!! Плувки 0.4-0.6 гр. ,основно влакно 0.10-0.08 и поводи 0.06.Оказа се че британците са имали поводи 0.04 , кука 26 и фуил вместо вердевас за стръв.
rumen_vasilevvv
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 126
Регистриран на: Вто Окт 15, 2013 10:22 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от rumen_vasilevvv »

Сега се прибрахме със баща ми от Пожарево.Само две пъстърви и 30 тина каракудки,слаба работа миналия път пъстървите бяха 11. Това е от нас и наслука
Прикачени файлове
DSC_1544.JPG
DSC_1544.JPG (2.88 MiB) Преглеждано 1393 пъти
С. Димитров
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 157
Регистриран на: Вто Фев 14, 2012 10:13 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от С. Димитров »

езерото зад Тец Изток. Яко насипват - самосвали през пет минути, шумотевица до небесата. Лошото е, че покрай пръстта от изкопите за метрото се насипват и камиони с "обичайните" боклуци, което веднага е привлякло вниманието на отряд орки, с традиционен огън, каруци и т.н. Вижда се и по изменения цвят на водата /ала Челопечене/ и пластмасите и друго покрай брега. След дълго обхождане, на не особено привлекателно място срелях около 300 гр. бели и между 11 ч. до 14 ч. имах на дълбочина около 5 - 6 м. пет кълванета. Три засякох - два клена по 800 гр. и един около 600 гр. Мястото е такова, че иска кеп с дръжка поне 8 метра, а този който носех бе триметров. Все пак с алпинистични способи извадих два от трите клена - тези по 800 гр., с риск да стана пряк участник в сексуалните им оргии, тъй като от тях течеше това, което по това време на годината им тече. Направих си кефа и ги пуснах да онаждат булките, ако не са се сецнали от преживяния стрес.
lazo65
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 175
Регистриран на: Вто Авг 30, 2011 9:09 am
Местоположение: Божурище

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от lazo65 »

Вчера на Чепинци от 10 до към 15 часа- 15-20 уклея. Кука 20 бяла, повод 0.06 и по една бяла пинка. Гьола е пълен до горе. Водата е бая студена. Преди 10-ина дни ходих -много вятър, но уклея беше "гол след гол". В ъгъла има изхвърляни отпадъци и чували. Една полицейска НИВА цял ден обикаляше и дано е за това , иначе ще сме свидетели на поредното незаконно но удобно за някой сметище. :drinkers:
Заключено

Обратно към “Водоеми и реки”