Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

Заключено
digitalbath
новобранец
новобранец
Мнения: 8
Регистриран на: Нед Апр 15, 2012 4:11 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от digitalbath »

piso написа:
Д.Граховски написа:Пичове някой може ли да даде прясно инфо за пънча. Смятаме неделя да отскочим да поспинингуваме, вади ли се риба, има ли щуча сеч?
В сряда колега излизаше, но основно на тапа, на спининга беше много слабо (брат ми въртя на спининг 8 часа резултата само 1 щукче :fishing6: ).Проблема е от голямата навалица дали ще има къде да хвърлите.Успехи в неделя и аз мисля да ида да хвърля пак 2 тапички и да поклеча до обяд.

Привет пичове и от мен.
Днес бях на Панчарево, хванах предимно малки костурчета и тен, като имах и два клена по около 500гр. единия. Всичко плува обратно във водата, даже някви типове ме гледаха странно (глей го тоя па кво прави).
Имаше доста хора с блесни и воблери, но като цяло май си останаха капо. Тапи по 10 на човек, лодки, абе мазаляк... Аз бях срещу плажа, на паркинга където се слиза надолу по пътечката. Червеноперка при мен не излезе, един младеж до мен хвана няколко маломерни и това беше. Надявам се да съм бил полезен.
Айде и наслука! :) :fishing3:
Аватар
empar
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 512
Регистриран на: Нед Фев 12, 2006 4:57 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от empar »

Пънча е някакъв невъобразим панаир в момента. С оглед на добрата прогноза за времето - ще е пълно с туристи и не го препоръчвам.
Аз днес направих една доста приятна разходка на Чепинци със спининг в ръка. Около 10ч. акостирах в ъгъла на гьола, където започва затворения път и тръгнах към драгата. След около час мятане имах зловещ удар на 16грамова клатуна GRBA, водена в долните слоеве на водата с цел щука. Докарах я до краката си - то клЯн :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: , ама клЯн ви казвам...гонеше 55 санта, с едни кървави перки...а бе нещо, което не се вижда всеки ден и нещо, което няма да забравя никога. Прилива на адреналин, в комбинация с високия отвесен бряг доведоха до откачане. :axe: :axe: :axe: Направо не знаех къде се намирам. Такова чудовище не съм и сънувал, че ще видя...а то си замина без да се снимаме. Окопитих се някак си и след Х на брой цигари и псувни отидох в залива при драгата. Там, до едни шавари набарах някаква детска градина от адски кисели костурчета по 60-70гр, които взимаха блесната още с падането. Видях и доста подгонвания на елитни щуки, но уви - не гонеха моите играчки. Общо взето имаше доста активен хищник. Към 2 и нещо осъзнах, че съм изгорял зверски и си натоварих почервенелите телеса на колата и към вкъщи. Обиколих все пак и от другата страна на видя как е положението при колегите, които ловят на плувка. Общо взето - уклей има много, играе, вижда се, обаче не кълве особено активно. Има и по някоя бабушка и това е всичко.
'начиии толко' много кълвеше....хвърляш-вадиш, хвърляш-вадиш и по едно време толко' се разкълва, че немаш време да хвърлиш.....САМО ВАДИШ!!!
Аватар
G.Petkov
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14801
Регистриран на: Чет Сеп 18, 2008 8:00 am
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от G.Petkov »

Легендите за много и огромни щуки на Панчака ме заплениха и мен :D !
От 5-6 години не бях ловил от страната на пътя за Самоков,
Та днес бях там,
И не само аз - набори и хора в пенсионна възраст, плувкаджии и спинингисти, туристи :wink: - доста,
Основна тема за разговори бяха щуките, ама аз такава не видях :D !
Въпреки, че се опитвах да видя :D !

Видях костуретки, около 15-16 см :roll: !





Изображение





Взех за един тиган, останалото - обратно,






Изображение







Виж, тук беше доста по-интересно,






Изображение






Изображение





Ама не се усетих сутринта, явно съм загубил ориентацията си за Панчака!

Пък нали гоних и щуките :lol: !
Ама те не разбраха !
georgi_66
новобранец
новобранец
Мнения: 1
Регистриран на: Чет Мар 10, 2011 11:08 am

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от georgi_66 »

lazo65 написа:Вчера на Чепинци от 07.00ч до към 18.00ч - двайсетина рибета (най едрите 10-12см) мешана работа, уклей, бабушка и костур (всички са си живи и здрави). И всичко това го ловихме аз и брат ми. Директни телескопи 6м и 7м, основно 0.12, повод 0.06 и кука 20(бяла). Захранка за уклей(червена) и стръв бели пинки. На бял неще, а на червен бъзикат костурчета. Времето-жега, водата-огледало и имаше много рибари. Поне се изпекохме като на солариум. :drinkers:
кога ще ходим по трьнско
С. Димитров
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 157
Регистриран на: Вто Фев 14, 2012 10:13 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от С. Димитров »

Пънча е в дашност тази година, тъй като от 2-3 години рибата по това време на годината, а и впоследствие имаше яки укрития покрай огромните плантации от водорасли. Сега, покрай непрекъснатото превантивно изпускане на яз. Искър и работата на веца ятата от риби са "по бели гащи" - няма ги към този момент плантациите от водорасли и лесно се лъжат със захранка и т.н. Но рибите все пак, макар и по лесно ловени тази година трябва да се пускат обратно. Е, колко му трябва на риболовеца - да си вземе няколко по качествени риби, щото все пак не сме на нивото на Англия, но да пожали и пусне обратно във водата другия улов.
Аватар
Бай Иван
фен клуб-скобар
Мнения: 639
Регистриран на: Пет Май 09, 2008 9:18 am
Местоположение: НДК
Обратна връзка:

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от Бай Иван »

Днес направих една разходка на две от разрешените локви. Първо се спрях на Богров.

Изображение
Изображение

И бях отвратен от това, в което се е превърнал:

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

После се преместих на западната страна, където е далече по-приятно.

Изображение
Изображение

Тук се настаних и хванах няколко баби и отпраших за Челопечене.
Изображение

Там само се разходих без да ловя. Имаше доста народ, ма явно има защо. Ловяха дребни перки, но в добри количества.
Изображение
borenceto86
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 176
Регистриран на: Чет Сеп 12, 2013 10:38 am

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от borenceto86 »

Днес на Панчарево най-накрая минаха и от ИАРА в района на шаварите! Така се бяха издокарали като принцове отиващи на сватба с едни обувки да не се намокрят горките. Дано по-често проверяват! Иначе една закачена писалка 15 см плуваща обратно във водата, като цяло пълно капо днес. Видях само един на полуострова да вади качествена щука към 2,5-3 кг на дъно. А нивото се беше така качило към 8 часа че хората, които бяха в средата едва излизаха. Пълен на макс!
Аватар
nikamb1
новобранец
новобранец
Мнения: 61
Регистриран на: Съб Май 30, 2009 10:42 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от nikamb1 »

Колеги,някой ходил ли е към 777,дали е проходим пътя през искъра?Благодаря.
Аватар
geibriel
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 278
Регистриран на: Съб Юни 06, 2009 7:26 pm
Местоположение: София/Пазарджик

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от geibriel »

Неска пристигнах с рейса на Пънча към 10 часа мислех на желязния кей да застана но нямаше място.Поседях погледах колегите нищо не ловяха но аз знаех че бабите са там.Преместих се до топлата вода в дълбокото за някой костур ама греда костурите ги нямаше.След около час най после се освободи место на кея и зех позиция с директния.Захраних и се почна
Изображение
Изображение
Изображение
имаше и хубави костурчета :)
Изображение
За линията плувка 0.8 куки 16 камасан Б511 основно 0.13 афонданте
с всички риби се повтаряше това :)
https://www.youtube.com/watch?v=Gjvub_opTeQ
Не сме народ
Не сме народ, не сме народ, а мърша,
хора, дето нищо не щат да вършат.
Всичко тежко, всичко мъчно е за нас!
"Аз не зная! Аз не мога!" - общ е глас.
Не сме народ! Не сме народ, а мърша,
пак ще кажа и с това ще да свърша.
1875
djago1981kn
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 209
Регистриран на: Чет Фев 02, 2012 5:50 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от djago1981kn »

Днес направих един добър излет на Хераково.Времето бе леко ветровито,но това не бе проблем.От 08 до 12 хванах три шарана над 1.5кг,1 сомче около 0.500гр и няколко каракудки.За моя изненада толупите не провалиха риболова ми,но и аз се бях подготвил за тях с един топсет за толупи и ако бяха влезли на петното щяха да сяжаляват.Към обед загърмя откъм Петрохан и по най-бързия начин прибрах циганията и беш.
djago1981kn
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 209
Регистриран на: Чет Фев 02, 2012 5:50 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от djago1981kn »

И малко фото
Прикачени файлове
2015-05-09 13.27.07.jpg
2015-05-09 13.27.07.jpg (1.47 MiB) Преглеждано 1183 пъти
lazo65
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 175
Регистриран на: Вто Авг 30, 2011 9:09 am
Местоположение: Божурище

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от lazo65 »

Днес на Чепинци от 10.00ч до към 13.30ч 30-тина уклея. Отначало на 1.5-2.0 метра дълбочина имаше няколко пипания. Към 11 часа смъкнах на 50-60см и се почна "гол след гол". Колкото хванах -толкова се и откачиха. Кука номер 20 и тлъст бял близо до шавара , а ако не засечеш навреме плюе или се откача над водата. В повечето случаи това са по-едрички рибета (около длан), но на по-голяма кука не бара. Водата беше леко замътена и имаше слаб ветрец. На 6 май бях там, водата бистра нямаше вятър и резултата много по-слаб (виж по-горния ми пост). :drinkers:
Аватар
bogno
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 283
Регистриран на: Пон Яну 27, 2014 11:30 pm
Местоположение: софия

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от bogno »

Сега се прибирам от Богров(първия към София)-4 костура и1 каракуда на торен,слаба работа.
Жена ми мисли,че съм на работа, шефът мисли, че съм болен, приятелите знаят, че съм НА РИБА!
Mefo
новобранец
новобранец
Мнения: 66
Регистриран на: Съб Ное 23, 2013 8:03 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от Mefo »

Днес от 8 до 15h на Чепинци, около 30 рибета.
Опитах целенасочено да търся баби и платики. Хванах, ама дребни, с единични изключения.
Ама те и изключенията не повече от педя.
Посъбраха се сякаш на захранката. Каквото излезна, като уклей, беше, докато стръвта пропада.
Когато люснах живарника обратно се оказа, че 3-4 са заминали, ама.. таман щуката няма да се зори.
Основно влакно 0.12, плувка 1гр., повод - 0.08, с дропер на около 20см от кука 18 - бяла и основно групирано утежнение на около 60см. от куката. Малко относително на тоя гьол, ама опитвах да съм на дъното или малко над него. На около 2.30-40м
Рапорт даден.
Аватар
pampasa
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1382
Регистриран на: Чет Сеп 13, 2007 2:32 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от pampasa »

nikamb1 написа:Колеги,някой ходил ли е към 777,дали е проходим пътя през искъра?Благодаря.
Да - сухо е - минава се спокойно :wink:
Един ден , ще накарам България да се гордее с мен .......
Заключено

Обратно към “Водоеми и реки”