Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

Заключено
Аватар
nikamb1
новобранец
новобранец
Мнения: 61
Регистриран на: Съб Май 30, 2009 10:42 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от nikamb1 »

pampasa написа:
nikamb1 написа:Колеги,някой ходил ли е към 777,дали е проходим пътя през искъра?Благодаря.
Да - сухо е - минава се спокойно :wink:
Мерси много :smt023
slavista
новобранец
новобранец
Мнения: 7
Регистриран на: Пет Окт 14, 2011 7:43 am

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от slavista »

Колеги, кажете платено за аматъори и да кълве ? Чепинци платено ли е ?
Иво Андонов
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 151
Регистриран на: Пон Яну 20, 2014 10:08 am

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от Иво Андонов »

Чепинци е проклет и обезрибен водоем на 30метра дълбочина какво очакваш да хванеш-само тен нищо повече ходи на хераково,пожарево,волуяк или на панчарево,но там е свободно
Аватар
кирил великий
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 983
Регистриран на: Пон Юни 14, 2010 2:22 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от кирил великий »

Относно въпроса ми, в който попитах за Челопеч - яз. "Качулка", в другия форум получих подробен отговор от колегата mlc. Ето отговорът:
Риболов на яз. Качулка в Челопеч може да упражняват само членове на риболовно сдружение Челопеч.Членове се приемат само на един път годишно на събрание на сдружението.Приемат се само хора от региона.Правилата за риболов са сериозни , повече от една риба на ден не може да се взима и то само ако е в нормите приети на събранията.Всеки член може да проверява друг такъв след показванена членска карта.Язовира е зарибен с Шаран ,амур, каракуда,есетра, има бяла риба, костур,клен, уклей.Има постоянна 24часова видео и жива охрана.
Пускам отговорът му тук за колеги, които също се интересуват.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
bogno
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 284
Регистриран на: Пон Яну 27, 2014 11:30 pm
Местоположение: софия

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от bogno »

Прекрасни правила .
Жена ми мисли,че съм на работа, шефът мисли, че съм болен, приятелите знаят, че съм НА РИБА!
С. Димитров
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 157
Регистриран на: Вто Фев 14, 2012 10:13 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от С. Димитров »

Пънча. Вчера от 9 до 13 ч. и днес от 9,30 до 13 ч. Веца и вчера и днес работи, ама езерото от вчера спадна с почти 1 метър, щото изпускат по - вече от притока на вода. Водата е ледена и естествено няма и помен от уклей и каракуда, а и бабушката е в неизвестност (все още не е настръхнала и не си хвърля хайвера). Изпуска се яко и рибите в тези случаи се "ошашяват". И все пак макар и трудно кълват костурета/костури и кленове след "правилни захранки с много бели червеи" и на "правилни места", и пазене на тишина, ама на този водоем трябва да си като синоптик. Днес хванах 20-на по едри костурета по 16 см.,един клен около 700 гр. и един на границата на нормата. Иска много фини такъми, щото водата е "изцъклена" и студена. Кука 0,16 - 0,18, повод не по-вече от 0,10, плувка до 1 гр., ама като се има и предвид, че като задуха вятъра, което е обичайно за Пънча........риболова си е труден.
mgrozdanov
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 111
Регистриран на: Пет Мар 04, 2011 3:26 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от mgrozdanov »

На Пънча днес на силикон 3,5см 3 костура и една мини щука. Единия костур много странно даде фира, след като се самооткачи на брега, падна във водата и обърна корема. Другите риби си плуват.
Аватар
crazybot
фен клуб-скобар
Мнения: 388
Регистриран на: Съб Фев 16, 2008 11:50 am
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от crazybot »

Иво Андонов написа:Чепинци е проклет и обезрибен водоем на 30метра дълбочина какво очакваш да хванеш-само тен нищо повече ходи на хераково,пожарево,волуяк или на панчарево,но там е свободно
Чепинци е страхотен водоем на които може да хванеш почти всякакъв вид риба, иска си търпение и постоянство. Просто още не му е дошъл сезона :wink:
lazo65
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 175
Регистриран на: Вто Авг 30, 2011 9:09 am
Местоположение: Божурище

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от lazo65 »

slavista написа:Колеги, кажете платено за аматъори и да кълве ? Чепинци платено ли е ?
Колега Чепинци не е платен и е свободен за риболов по време на пролетната забрана. Трябва ти само билет. Още не са ме проверявали, а посещавам водоема през последните 5 години. Но "никога не е късно да станеш за резил". Преди няколко години колега с незаверен билет отнесе глобата на Богров. Знае ли човек какво ще им прищрака на тия от ИАРА. Що се отнася за рибната популация на Чепинци виж по-горните ми постове. След късането на дигата преди години може да няма трофейни екземпляри, но става да начешеш крастата, стига да " не търсиш под вола теле" :drinkers:
Аватар
geibriel
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 278
Регистриран на: Съб Юни 06, 2009 7:26 pm
Местоположение: София/Пазарджик

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от geibriel »

С. Димитров написа:Пънча. Вчера от 9 до 13 ч. и днес от 9,30 до 13 ч. Веца и вчера и днес работи, ама езерото от вчера спадна с почти 1 метър, щото изпускат по - вече от притока на вода. Водата е ледена и естествено няма и помен от уклей и каракуда, а и бабушката е в неизвестност (все още не е настръхнала и не си хвърля хайвера). Изпуска се яко и рибите в тези случаи се "ошашяват".
Не искам да споря с теб колега но да не спираме колегите тръгнали за риба и вчера и днес направих много силни риболови на Пънча ,вчера бабушка и костур като върнах всичко днес уклей който си взех за бирата.
Ето резултата от днешния риболов
Изображение
Не сме народ
Не сме народ, не сме народ, а мърша,
хора, дето нищо не щат да вършат.
Всичко тежко, всичко мъчно е за нас!
"Аз не зная! Аз не мога!" - общ е глас.
Не сме народ! Не сме народ, а мърша,
пак ще кажа и с това ще да свърша.
1875
djago1981kn
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 209
Регистриран на: Чет Фев 02, 2012 5:50 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от djago1981kn »

Днес на Пожарево пълна скръб.За 4 часа времето се смени 5 пъти ,риболов само на каракуда и нищо друго.
Аватар
Doomm
новобранец
новобранец
Мнения: 31
Регистриран на: Сря Май 19, 2010 5:03 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от Doomm »

Някой да има няква информация за мало бучино ?
На вЪтри, на плитко, на Леб !
Аватар
Бай Иван
фен клуб-скобар
Мнения: 639
Регистриран на: Пет Май 09, 2008 9:18 am
Местоположение: НДК
Обратна връзка:

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от Бай Иван »

Вчера се разходих отново до Богров. Там все така върви хубав риболов на плувка, което не бе моята цел този ден, уви от хищниците следа нямаше.
piso
новобранец
новобранец
Мнения: 76
Регистриран на: Сря Мар 26, 2008 6:07 pm
Местоположение: Хасково-София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от piso »

С. Димитров написа:Пънча. Вчера от 9 до 13 ч. и днес от 9,30 до 13 ч. Веца и вчера и днес работи, ама езерото от вчера спадна с почти 1 метър, щото изпускат по - вече от притока на вода. Водата е ледена и естествено няма и помен от уклей и каракуда, а и бабушката е в неизвестност (все още не е настръхнала и не си хвърля хайвера). Изпуска се яко и рибите в тези случаи се "ошашяват". И все пак макар и трудно кълват костурета/костури и кленове след "правилни захранки с много бели червеи" и на "правилни места", и пазене на тишина, ама на този водоем трябва да си като синоптик. Днес хванах 20-на по едри костурета по 16 см.,един клен около 700 гр. и един на границата на нормата. Иска много фини такъми, щото водата е "изцъклена" и студена. Кука 0,16 - 0,18, повод не по-вече от 0,10, плувка до 1 гр., ама като се има и предвид, че като задуха вятъра, което е обичайно за Пънча........риболова си е труден.
И аз мога да потвърдя инфото на колегата в неделя от 6.00ч до 15.00ч бях в района между Лебеда и Гумаджийницата.Пълна трагедия, рибата не се влияеше по никакъв начин от стреляне с червей и захранване понепри мен и колегите около мен.Явно колегата geibriel е напипал пасажа къде зимува.Пробвах и за щука но нещо и те си бяха дали почивка явно.Интересното че нямаше такава навалица от хора както предните дни.
Аватар
dragonaz
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 195
Регистриран на: Нед Сеп 07, 2008 8:37 am
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от dragonaz »

Doomm написа:Някой да има няква информация за мало бучино ?
Вчера ходих на разходка до там.
Беше пълно с народ.
Имаше шаранджии с няколко род пода и лодки за захранване.
Най-много уловена риба имаше един колега - 3 броя шарана от 1.5 кг. на дъно.
Като цяло на мен там не ми харесва, но исках да видя "новия" арендатор какво е направил.
Изображение
Заключено

Обратно към “Водоеми и реки”