Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

Заключено
Аватар
pac_master_boy
новобранец
новобранец
Мнения: 60
Регистриран на: Чет Юли 18, 2013 2:17 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от pac_master_boy »

Bayivan написа:Вчера се разходих отново до Богров. Там все така върви хубав риболов на плувка, което не бе моята цел този ден, уви от хищниците следа нямаше.
Колега, виждам, че си запознат с района, би ли ми обяснил кой от 5-те водоема е платеният и на кои от останалите има условия за риболов. Благодаря предварително.

Изображение
Изображение Изображение
Аватар
mclsdreal
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 180
Регистриран на: Вто Юли 05, 2011 4:22 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от mclsdreal »

Номер 3 трябва да е платения
lusienn
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14443
Регистриран на: Пон Фев 18, 2008 9:54 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от lusienn »

Точно така.

А на номер 1 лових миналата година по това време,

В шавара.
:D Мир любов и щастие за всички

Риболовци.
Аватар
Бай Иван
фен клуб-скобар
Мнения: 639
Регистриран на: Пет Май 09, 2008 9:18 am
Местоположение: НДК
Обратна връзка:

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от Бай Иван »

lusienn написа:Точно така.

А на номер 1 лових миналата година по това време,

В шавара.
Съфорумците над мен са ти отговорили, но и аз да допълня. В момента е много високо нивото във всички локви, тъй че освен в номер 1 локва и то на определени места друг риболов все още няма или е много труден.
glmv
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 310
Регистриран на: Съб Юли 14, 2012 9:15 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от glmv »

Колеги някой ще сподели ли информация за Панчарево от последните дни. Интересува ме риболов на мирна риба.
dianstefanov89
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 122
Регистриран на: Чет Сеп 23, 2010 11:32 am

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от dianstefanov89 »

Вчера беше много източен. Само костурчета от "Лодките". Щуки не намерих...
Аватар
bogno
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 284
Регистриран на: Пон Яну 27, 2014 11:30 pm
Местоположение: софия

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от bogno »

pac_master_boy написа:
Bayivan написа:Вчера се разходих отново до Богров. Там все така върви хубав риболов на плувка, което не бе моята цел този ден, уви от хищниците следа нямаше.
Колега, виждам, че си запознат с района, би ли ми обяснил кой от 5-те водоема е платеният и на кои от останалите има условия за риболов. Благодаря предварително.

Изображение
Ловя само на 1, има повече риба и е по спокойна и уверена защото водоема е обрасъл(ще съм доволен някой да ме опровергае.).
Жена ми мисли,че съм на работа, шефът мисли, че съм болен, приятелите знаят, че съм НА РИБА!
miro253
фен клуб-скобар
Мнения: 1449
Регистриран на: Вто Окт 13, 2009 4:02 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от miro253 »

dianstefanov89 написа:Вчера беше много източен. Само костурчета от "Лодките". Щуки не намерих...
Тия ще вземат да бахтисат хайвера на рибите.
Аватар
chirusa_bg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7798
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 11:07 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от chirusa_bg »

miro253 написа:
dianstefanov89 написа:Вчера беше много източен. Само костурчета от "Лодките". Щуки не намерих...
Тия ще вземат да бахтисат хайвера на рибите.
Дано остане нисък за по-дълго, успеят ли да го хвърлят при високо ниво си заминава...
- Но кое е това, което е тайна за улова на бабушка ? Тайна, която са знаели британците.
-Проста работа!!! Плувки 0.4-0.6 гр. ,основно влакно 0.10-0.08 и поводи 0.06.Оказа се че британците са имали поводи 0.04 , кука 26 и фуил вместо вердевас за стръв.
glmv
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 310
Регистриран на: Съб Юли 14, 2012 9:15 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от glmv »

Днес бях сутринта за 2 часа на Панчарево, излезна дребен костур и някоя ситна бабушка. Това в района на Гумаджийницата.
Колеги, някой има ли информация за Суходол, изключай ФБ страницата?
chelebiev
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 100
Регистриран на: Пон Окт 12, 2009 5:36 pm
Местоположение: гр. София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от chelebiev »

glmv написа:Днес бях сутринта за 2 часа на Панчарево, излезна дребен костур и някоя ситна бабушка. Това в района на Гумаджийницата.
Колеги, някой има ли информация за Суходол, изключай ФБ страницата?
Миналата сряда едно приятелче си е спретнал класическото за там капо, съпътствано от яко изпускане на язовира. Не вярвам положението да се е променило. Хванал си му е цаката "арендатора" и си прибира кинти, без да му се лови и без това малкото риба. Иначе не е като да няма, ноо... Айде успех!
glmv
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 310
Регистриран на: Съб Юли 14, 2012 9:15 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от glmv »

chelebiev написа:
glmv написа:Днес бях сутринта за 2 часа на Панчарево, излезна дребен костур и някоя ситна бабушка. Това в района на Гумаджийницата.
Колеги, някой има ли информация за Суходол, изключай ФБ страницата?
Миналата сряда едно приятелче си е спретнал класическото за там капо, съпътствано от яко изпускане на язовира. Не вярвам положението да се е променило. Хванал си му е цаката "арендатора" и си прибира кинти, без да му се лови и без това малкото риба. Иначе не е като да няма, ноо... Айде успех!
Направи ми впечатление, че качените снимки с улов са, когато няма хора около риболовеца (което не е лишено от логика), но от празничните дни не се качват снимки. Прави ми се един риболов там, но ще изчакам още малко информация. Отделно от това явно си има някаква специфична стръв, защото не малко хора се оплакват от капо-та там, дори и във ФБ страницата им. От друга страна се пуска по някоя риба ...
dianstefanov89
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 122
Регистриран на: Чет Сеп 23, 2010 11:32 am

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от dianstefanov89 »

glmv написа:
chelebiev написа:
glmv написа:Днес бях сутринта за 2 часа на Панчарево, излезна дребен костур и някоя ситна бабушка. Това в района на Гумаджийницата.
Колеги, някой има ли информация за Суходол, изключай ФБ страницата?
Миналата сряда едно приятелче си е спретнал класическото за там капо, съпътствано от яко изпускане на язовира. Не вярвам положението да се е променило. Хванал си му е цаката "арендатора" и си прибира кинти, без да му се лови и без това малкото риба. Иначе не е като да няма, ноо... Айде успех!
Направи ми впечатление, че качените снимки с улов са, когато няма хора около риболовеца (което не е лишено от логика), но от празничните дни не се качват снимки. Прави ми се един риболов там, но ще изчакам още малко информация. Отделно от това явно си има някаква специфична стръв, защото не малко хора се оплакват от капо-та там, дори и във ФБ страницата им. От друга страна се пуска по някоя риба ...
Колега отиди на платформата която е до кръчмата "Лодките". Там има един железен потопен мост, вдясно и пред него дава добре костур/чета. Кука 16/18, повод 0.10, плувка 1гр, стръв рибка кубинка. На бял излизат и хубави червеноперки, а близо под платформата и близо до този потопен мост има малки и средни щуки, които вземат на същата схема за костура. На метален повод не искат... Щуките съм ги хващал ( и пускал ) от 11:00 до към 14:00 най-късно, после само костур.
Иво Андонов
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 151
Регистриран на: Пон Яну 20, 2014 10:08 am

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от Иво Андонов »

днес на пънча малко след гумаджиницата двама колеги на рибе по една щука за интервал 2 часа,аз на блесна и воблер нищо.видях и че ловят хубави каракуди на дъно от порядъка на 300-400грама
lyudmil75
новобранец
новобранец
Мнения: 89
Регистриран на: Нед Яну 05, 2014 11:19 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от lyudmil75 »

ето малко от гумаджииницата стръв бял на тапата перка
Изображение

Изображение
Заключено

Обратно към “Водоеми и реки”