Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

Заключено
lyudmil75
новобранец
новобранец
Мнения: 89
Регистриран на: Нед Яну 05, 2014 11:19 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от lyudmil75 »

Вземи една линия и измери главата на т.н. щука.
Дължината на главата на тази риба е 1/2 от дължината на тялото !
Отделно е много тънка !

Това е много дребна щука !

Може да се брои за щука, т.е. да минава 35 см, ама не е за снимка ![/quote]


Изображение

асо беше си направил труда да сложиш един метър на снимката нямаше да изръсиш поредната глупост за 1/2 :lol: :lol: :lol: от дължината :lol: :lol: :lol:
Аватар
Бай Иван
фен клуб-скобар
Мнения: 639
Регистриран на: Пет Май 09, 2008 9:18 am
Местоположение: НДК
Обратна връзка:

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от Бай Иван »

Брей, брей, брей.... значи една щука стана повод за раздор..... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Ако се загледате хубаво рибата е 2-ка плюс. :fishing6:
Аватар
ILEGAL
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 298
Регистриран на: Съб Юли 06, 2013 8:28 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от ILEGAL »

Че крокодилчето е писалка, е повече от ясно. Но той колегата Людмил сигурно това му е трофей, та затова е решил да я покаже. :mrgreen:

Между другото сигурно е вкусна, като се замислиш колко е наторявано това езеро, около десeт села серат и пикаят в него :twisted:
lazo65
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 175
Регистриран на: Вто Авг 30, 2011 9:09 am
Местоположение: Божурище

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от lazo65 »

ILEGAL написа:Че крокодилчето е писалка, е повече от ясно. Но той колегата Людмил сигурно това му е трофей, та затова е решил да я покаже. :mrgreen:

Между другото сигурно е вкусна, като се замислиш колко е наторявано това езеро, около десeт села серат и пикаят в него :twisted:

Колега щом на това му казваш писалка не знам с какви "дзверове" си имаш работа. Ако съдиш по тоя шивашки метър дето е "пльоснат" върху снимката си прав, но ако ти се занимава виж на първата снимка кепа до рибата. Окото на мрежата на тези кепове обикновено е 5 или 8мм. :drinkers:
niki71
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 305
Регистриран на: Чет Апр 03, 2008 7:43 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от niki71 »

Дали е писалка или не ,не е от значение. Важното е да се пускат обратно за да има и за напред.
Знам че много искате да се похвалите ,но следвашия излет ще сме капо ако прибирането на щуки продължава с тези темпове. Не проповядвам фалшив морал ,просто ми е кеф {а вярвам и на вас } да имам повече успешни излети.
Аватар
Д.Граховски
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2900
Регистриран на: Нед Яну 16, 2011 8:14 pm
Местоположение: Дупница/София :)

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от Д.Граховски »

Тъй, смятам че съм хвянал достатъчно щука през живота си за да твърдя, че тва дето заради него стана раздора е бебе, под бебе визирам щучка на 2-3 години. Такива по 20 см като горната пък са направо за солени актове ако не се връщат. Под 50-70 см за мен въобще не е щука а писалчица, още не хвърлила и един път хайвер.
Tell people there’s an invisible man in the sky who
created the universe, and the vast majority believe you.
Tell them the paint is wet, and they have to touch it to be sure.

Изображение

[url]http://maximo.bg/url]
lyudmil75
новобранец
новобранец
Мнения: 89
Регистриран на: Нед Яну 05, 2014 11:19 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от lyudmil75 »

Д.Граховски написа:Тъй, смятам че съм хвянал достатъчно щука през живота си за да твърдя, че тва дето заради него стана раздора е бебе, под бебе визирам щучка на 2-3 години. Такива по 20 см като горната пък са направо за солени актове ако не се връщат. Под 50-70 см за мен въобще не е щука а писалчица, още не хвърлила и един път хайвер.

Аиде вземете си очили и спрете да се правите на разбирачи написано е ясно че метъра е върху снимката и то е по повод на поредния разбирач от щуки където се изказа че главата е 1/2 от тялото на щуката :lol:
п.п. И за сведение на всички разбирачи щуката си е мерна и не е снимана да се хвали някои ,а е споделен даден улов за 2-3 ч. на Пънчака но явно у форума неси ли от дадена група веднага си налазен такаче като неви харесват просто не ги коментирайте защото се излагате
Аватар
stridata
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 449
Регистриран на: Пет Фев 19, 2010 8:03 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от stridata »

lyudmil75 написа:
Д.Граховски написа:Тъй, смятам че съм хвянал достатъчно щука през живота си за да твърдя, че тва дето заради него стана раздора е бебе, под бебе визирам щучка на 2-3 години. Такива по 20 см като горната пък са направо за солени актове ако не се връщат. Под 50-70 см за мен въобще не е щука а писалчица, още не хвърлила и един път хайвер.

Аиде вземете си очили и спрете да се правите на разбирачи написано е ясно че метъра е върху снимката и то е по повод на поредния разбирач от щуки където се изказа че главата е 1/2 от тялото на щуката :lol:
п.п. И за сведение на всички разбирачи щуката си е мерна и не е снимана да се хвали някои ,а е споделен даден улов за 2-3 ч. на Пънчака но явно у форума неси ли от дадена група веднага си налазен такаче като неви харесват просто не ги коментирайте защото се излагате
Човек поздравления за хванатата риба. Заслужаваш адмираций като се има предвид обезрибеното място. Въпроса въобще не е в това, а и принципно въобще не се съобразявай с това кой какво ти пише и не си длъжен да отговаряш. Продължавай да си споделяш излетите ще се радвам на Инфото.
Можеш да извадиш човека от селото, но селото от човека НИКОГА!
Изображение
lyudmil75
новобранец
новобранец
Мнения: 89
Регистриран на: Нед Яну 05, 2014 11:19 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от lyudmil75 »

Изображение

Изображение

Замразена показва това господа корифеи :lol: :lol: :lol:
така че спрете да се излагате :lol: :lol: :lol:
Аватар
кирил великий
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 983
Регистриран на: Пон Юни 14, 2010 2:22 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от кирил великий »

Всеки път, когато се появи снимка, става едно и също - разправии. Хората се плашат, става им неприятно и не пускат снимки.

А е добре коментарите тук да си останат върху темата за кълването в София и окръга.
Аз в петък посетих бетона на Герман, пих две мастики по двеста, поговорихме с жена ми с Петко, човекът, дето го държи. Много хора не го харесват, а аз от него и жена му съм много доволен, никога не съм имал проблеми, напротив. Специално ми обясни къде са се групирали сомчетата, за да нося на тъщата. Хванах четири сомчета американчета по триста- четиристотин грама, които днес следобеда ще подаря на тъщата - редовно и нося пъстърва и сомчета; един шаран две кила - всичко с директната седмица "Колмик Бавиера", дето си купих по-миналия петък. Сефтето на прътлето трябваше да е на сигурно. Туй пръчле фино, едва се усеща, ма извади шарана, макар, че се изви на дъга, която жена ми снима с телефона. А на нейната пръчка удар нямаше. Сомчетата и шарана хванах на бели червеи, влакно "Фендрел" на "Колмик" 0.14. без повод, кука 14 номер "Гамакатсу" LS2020 никел.

Изображение
Последно промяна от кирил великий на Съб Май 16, 2015 5:36 pm, променено общо 2 пъти.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
geibriel
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 278
Регистриран на: Съб Юни 06, 2009 7:26 pm
Местоположение: София/Пазарджик

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от geibriel »

Неска на Пънча доста обикаляне и труден риболов нивото се е качило доста и още качва.
Чистене на място в папура водата беше ледена и ми стана ясно че няма да го бъде.
Изображение
Преместих се до топлата вода но уклея не вземаше, имаше много дребни щукички които не оставяха на мира уклейките.
Накрая се отпуши на кея взех си 6 бабки това е за сега другия път ще търся кефал на един пуст гьол :)
Изображение
Не сме народ
Не сме народ, не сме народ, а мърша,
хора, дето нищо не щат да вършат.
Всичко тежко, всичко мъчно е за нас!
"Аз не зная! Аз не мога!" - общ е глас.
Не сме народ! Не сме народ, а мърша,
пак ще кажа и с това ще да свърша.
1875
fire_ivan1355
новобранец
новобранец
Мнения: 16
Регистриран на: Пет Фев 20, 2015 2:13 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от fire_ivan1355 »

Мераклии утре за един излет до Челопечане?
borenceto86
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 176
Регистриран на: Чет Сеп 12, 2013 10:38 am

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от borenceto86 »

В тази мизерия Челопечене повече кракът ми няма да стъпи!
piso
новобранец
новобранец
Мнения: 76
Регистриран на: Сря Мар 26, 2008 6:07 pm
Местоположение: Хасково-София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от piso »

geibriel написа:Неска на Пънча доста обикаляне и труден риболов нивото се е качило доста и още качва.
Чистене на място в папура водата беше ледена и ми стана ясно че няма да го бъде.
Изображение
Преместих се до топлата вода но уклея не вземаше, имаше много дребни щукички които не оставяха на мира уклейките.
Накрая се отпуши на кея взех си 6 бабки това е за сега другия път ще търся кефал на един пуст гьол :)
Изображение

Колега ти си бил днеска на кея значи на Панчака,седя и те гледам викам позната физиономия :lol: .Аз бях този в дясно от теб със стола с раницата аз ти давах риба пък ти не искаше :mrgreen: .Та днес колеги сутринта тръгнах от гумаджйницата водата лед и на макс с много ограничени места в района.Нулева активност на рибата не се влияе нито от захранване с червей нито захранка.На банята същия филм.После за около 2 часа на понтона срещу стената 10-на баби и 5-6 костурчета.После и колегата geibriel дойде както писа и те така.Със здраве...
Аватар
кирил великий
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 983
Регистриран на: Пон Юни 14, 2010 2:22 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от кирил великий »

Мисля си, щом на Панчарево е студена водата, дали на Платеното Панчарево пъстървата още ще дава? Дали им е студена водата, де?
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Заключено

Обратно към “Водоеми и реки”