Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

Заключено
Аватар
ILEGAL
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 298
Регистриран на: Съб Юли 06, 2013 8:28 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от ILEGAL »

:roll: едри не бих казал, по скоро от дребни до средни.
TRANSKI RIBAR
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1607
Регистриран на: Съб Фев 11, 2006 3:39 pm
Обратна връзка:

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от TRANSKI RIBAR »

naskobo написа:
TRANSKI RIBAR написа:Пуснато е сомето няма напрежение :)
Трънски, що не пръжна сомето :drinkers:
Е пред форума ли да си признаем,нали,че ми падне реномето... :lol:
За да не е спам инфо днес от ТЕЦА в Дружба,хайверния таран,лека полека се изчерпва или изчезва от плитките участъци и залятите драки и риболова се затяга :fishing9: от сутринта до 1 на обед по 10 каракуди по педя и няколко бабушки
chirusa_bg написа: ПП. По цяла нощ пие, а сутрин ни бие. Що е то?
1.3.1.2.
Emo-el
новобранец
новобранец
Мнения: 56
Регистриран на: Сря Сеп 10, 2014 2:52 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от Emo-el »

Dulev, 5 лева е на въдица и има щуки, костури, бели и сомчета, които можеш да задържиш, а шараните и амурите се пускат. :)
elementa911
новобранец
новобранец
Мнения: 3
Регистриран на: Сря Май 20, 2015 12:05 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от elementa911 »

Здравей те
Някой има ли актуална информация за Враждена 777
chelebiev
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 100
Регистриран на: Пон Окт 12, 2009 5:36 pm
Местоположение: гр. София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от chelebiev »

Здравейте колеги! Някой бил ли е скоро на Казичене-ски влека? Излиза ли някаква риба, къде да я търся евентуално и препоръки за стръв и тактика? Питам по-подробно тъй като последните пъти все нещо не успявам да отърва капото там, а ми е тръпка, защото съм закачал и големи рибоци. Благодаря предварително!
pvp
новобранец
новобранец
Мнения: 1
Регистриран на: Сря Май 20, 2015 6:17 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от pvp »

Яз. „Белопопци”, общ. Горна Малина вече НЕ СЪЩЕСТВУВА. ИЗТОЧЕН Е.
Яз. „Алино”, с. Алино, общ. Самоков от вчера 19.05.2015 г. се ИЗТОЧВА. Рибата не кълве.
Dulev
новобранец
новобранец
Мнения: 30
Регистриран на: Пет Юли 18, 2014 2:58 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от Dulev »

Emo-el Много ти благодаря за информацията :)
Аватар
pac_master_boy
новобранец
новобранец
Мнения: 60
Регистриран на: Чет Юли 18, 2013 2:17 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от pac_master_boy »

pvp написа:Яз. „Белопопци”, общ. Горна Малина вече НЕ СЪЩЕСТВУВА. ИЗТОЧЕН Е.
Яз. „Алино”, с. Алино, общ. Самоков от вчера 19.05.2015 г. се ИЗТОЧВА. Рибата не кълве.
Ако е превантивно поради някаква причина - добре, ама ако просто са решили да ги затрият ... жалко. Още информация по темата би дошла добре. Колега, ако научиш нещо, моля пиши на лични или в съответната тема. Благодаря.
Изображение Изображение
mgrozdanov
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 111
Регистриран на: Пет Мар 04, 2011 3:26 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от mgrozdanov »

На Алино съм ходил веднъж преди месец и местен рибар ми разказа доста потресаваща история за състоянието на язовира. Даден е под аренда за 10 години на някакви хора, които са го взели за да получават държавна субсидия, която надхвърля многократно наема на водоема. Зарибили с минимално количество риба, колкото да се води, че развъждат нещо и започнали да си взимат парите. Но субсидията от Европа спряла на втората година, а остават още 8 години да се плаща концесия. За да развалят договора били наравили нещо на стената, за да изпуска вода, демек я прецакали, и така имали основание за разваляне на договора. Дали е истина не знам, но може източването да е свързано с поправка на стената...
nasko940
новобранец
новобранец
Мнения: 34
Регистриран на: Пет Авг 03, 2012 7:51 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от nasko940 »

Колеги, някой ходил ли е до Панчарево тези дни и какво е положението там? Също така интеренсува ме и ако някой има инфо за Челопечене?
fire_ivan1355
новобранец
новобранец
Мнения: 16
Регистриран на: Пет Фев 20, 2015 2:13 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от fire_ivan1355 »

nasko940 написа:Колеги, някой ходил ли е до Панчарево тези дни и какво е положението там? Също така интеренсува ме и ако някой има инфо за Челопечене?
Челопечене костур и дребни линчета на бял. Колеги вадеха червеноперки и бабушки. Но най-вече слънчак.
Аватар
pac_master_boy
новобранец
новобранец
Мнения: 60
Регистриран на: Чет Юли 18, 2013 2:17 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от pac_master_boy »

mgrozdanov написа:На Алино съм ходил веднъж преди месец и местен рибар ми разказа доста потресаваща история за състоянието на язовира. Даден е под аренда за 10 години на някакви хора, които са го взели за да получават държавна субсидия, която надхвърля многократно наема на водоема. Зарибили с минимално количество риба, колкото да се води, че развъждат нещо и започнали да си взимат парите. Но субсидията от Европа спряла на втората година, а остават още 8 години да се плаща концесия. За да развалят договора били наравили нещо на стената, за да изпуска вода, демек я прецакали, и така имали основание за разваляне на договора. Дали е истина не знам, но може източването да е свързано с поправка на стената...
Миналата и по-миналата година се държеше под аренда от едни и същи хора, а тази година вече е свободен, но каква е причината вече да не го арендоват не знам.
Изображение Изображение
lazo65
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 175
Регистриран на: Вто Авг 30, 2011 9:09 am
Местоположение: Божурище

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от lazo65 »

Днес на Чепинци -уклей, костурчета и някоя дребна бабушка. От 07.00 до 15.00ч около 20-тина рибета на бял и пинки. Повечето се хванаха на 80-100см дълбочина на директен 6-ца. Тегава работа, трябва да придърпваш за да клъвне. Водата доста се е затоплила от миналата седмица. :drinkers:
Ivailo87
новобранец
новобранец
Мнения: 98
Регистриран на: Пон Авг 18, 2014 8:47 am
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от Ivailo87 »

Има ли въобще щука на черното кафе (Враждебна)? Някой да е вадил щука на спининг (не на тапа)?
Днеска от около 8 часа сабале до 17:00 ч.
Няколко дребни костура и това беше.
Даже и на това малкото до оградата на летището пробвах.

Няколко такива и 1-2 по-големи:
Изображение

И това е нивото в долния край на черното:
Ето и линк:
https://www.google.bg/maps/place/42%C2% ... !1e1?hl=bg" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;" rel="nofollow

Изображение
Daiwa BG PILK 802HFS + DAIWA BG 3500 + Daiwa J-BRAID X8 - 300м #2.0
borenceto86
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 176
Регистриран на: Чет Сеп 12, 2013 10:38 am

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от borenceto86 »

nasko940 написа:Колеги, някой ходил ли е до Панчарево тези дни и какво е положението там? Също така интеренсува ме и ако някой има инфо за Челопечене?
На Челопечене освен слънчаци и смърдоляк нищо друго! На Панчака: високо ниво, един изваден шаран1,5 кг ,помогнах с кепа. На директен телескоп! Това видях днес. Почти през ден съм на гьола!
Заключено

Обратно към “Водоеми и реки”