Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

Заключено
Mefo
новобранец
новобранец
Мнения: 66
Регистриран на: Съб Ное 23, 2013 8:03 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от Mefo »

lazo65 написа:Колеги някакво скорошно инфо за Чепинци ? :drinkers:
Моето най-скорошно е от събота.
Уклея не се изтрепваше да кълве и потърсих бабки. Със захранка и игра с дълбочината, горе-долу ги намерих и излезнаха 20-тина броя. Миникостурите не ги броя, които се завираха зорлем и те в тоя процес. На фидер - 2 платички и едно късане от нещо. Вероятно пак платика. Изтървах бяла на дъно на уклей. Вземаше страаааашно мууудно. Реших, че е готова, ама.. грънци. Поведох я някой метър и си замина. Колега до мене извади костур около половинка на събирани след дъжда червеи, тип - анаконда :D
Така до около обяд. После излезе вятър, който се чудеше откъде и накъде да духа и рибките ги отнЕмА. Излезнаха единични бройки. За статистиката - най-едрите бяха точно тия.
Нивото на гьола беше леко надолу.
Аватар
thunderboy
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 149
Регистриран на: Пет Юни 29, 2012 11:07 am
Местоположение: София-Казанлък
Обратна връзка:

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от thunderboy »

6tukara написа:
thunderboy написа:В събота се разходих до Враждебна (зад летището). Нивото на водата беше много високо (не съм го виждал досега чак до там). Водата бистра пробвах на дъно на пружина на торен и бял и на плувка (на жито на рибе и шарен), за два часа нямаше пипане.
Там сега риболова е лекинко забранен изключай бялата и щукана но на пружина...
Беше забранен до 31 март, вече е разрешен, ама файда няма :?
Парите не са най важното нещо в живота, но те ми трябват за да си го купя!
Аватар
crazybot
фен клуб-скобар
Мнения: 388
Регистриран на: Съб Фев 16, 2008 11:50 am
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от crazybot »

Mefo написа:
lazo65 написа:Колеги някакво скорошно инфо за Чепинци ? :drinkers:
Моето най-скорошно е от събота.
Уклея не се изтрепваше да кълве и потърсих бабки. Със захранка и игра с дълбочината, горе-долу ги намерих и излезнаха 20-тина броя. Миникостурите не ги броя, които се завираха зорлем и те в тоя процес. На фидер - 2 платички и едно късане от нещо. Вероятно пак платика. Изтървах бяла на дъно на уклей. Вземаше страаааашно мууудно. Реших, че е готова, ама.. грънци. Поведох я някой метър и си замина. Колега до мене извади костур около половинка на събирани след дъжда червеи, тип - анаконда :D
Така до около обяд. После излезе вятър, който се чудеше откъде и накъде да духа и рибките ги отнЕмА. Излезнаха единични бройки. За статистиката - най-едрите бяха точно тия.
Нивото на гьола беше леко надолу.
Същото инфо и от мен включително и късането, но без бялата :D
А платиката въобще не се влияеше от захранката, на едно место захранвам, на друго ги хващам...
Аватар
nocalled
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 192
Регистриран на: Вто Юли 14, 2009 6:08 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от nocalled »

wassim написа:Здравейте,колеги.
Някой да има информация за Веринско? Какво излиза и може ли да се мине от отсрещната страна или е твърде мокро и непроходимо с кола?
Благодаря!
тука упорито се пази мълчание за веринско...аз тая година ходих веднъж, седмица преди забраната, беше много високо нивото и нямаше жив човек. но сега вече трябва да върви риболов там, по мое мнение.
you'd better run...
Аватар
wassim
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 113
Регистриран на: Съб Юли 18, 2009 11:19 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от wassim »

Да,не знам защо язовира все е пълен с народ пък тук никой не пише хаха.
Нищо,аз ще ходя края на другата седмица за два дни и ще дразна някой ред!
Наслука на всички :)
piso
новобранец
новобранец
Мнения: 76
Регистриран на: Сря Мар 26, 2008 6:07 pm
Местоположение: Хасково-София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от piso »

Здравейте колеги някой да разполага с прясно инфо за Панчака как е положението там ниво на вода и активност на рибата?Мисля утре да се тествам там.Всяка информация ще ми бъде полезна.
phillemow
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 356
Регистриран на: Съб Авг 01, 2009 1:33 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от phillemow »

Нивото е почти на макс,днес като минавах по самоковско погледнах към бетонната стена на преливника.Имаше доста рибари на моста до персиеца.
milenminds
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 231
Регистриран на: Пон Юни 30, 2014 4:40 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от milenminds »

За Веринско - нивото е високо. Риболов върви, но е малко по-труден, но риба се лови. Инфо от сряда.
Mistor ribar
новобранец
новобранец
Мнения: 90
Регистриран на: Съб Сеп 15, 2012 1:46 pm
Местоположение: софия

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от Mistor ribar »

piso написа:Здравейте колеги някой да разполага с прясно инфо за Панчака как е положението там ниво на вода и активност на рибата?Мисля утре да се тествам там.Всяка информация ще ми бъде полезна.
След теста на Панчака удари един пост,защото мисля да се тествам в неделя.Предварително благодаря.
piso
новобранец
новобранец
Мнения: 76
Регистриран на: Сря Мар 26, 2008 6:07 pm
Местоположение: Хасково-София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от piso »

Mistor ribar написа:
piso написа:Здравейте колеги някой да разполага с прясно инфо за Панчака как е положението там ниво на вода и активност на рибата?Мисля утре да се тествам там.Всяка информация ще ми бъде полезна.
След теста на Панчака удари един пост,защото мисля да се тествам в неделя.Предварително благодаря.
Утре като се прибера ще дам инфо пък ако е сполучлив излета утре може и аз в неделя да се метна пак там :fishing9: :drinkers:
piso
новобранец
новобранец
Мнения: 76
Регистриран на: Сря Мар 26, 2008 6:07 pm
Местоположение: Хасково-София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от piso »

И така колеги теста днес на Панчарево мина така:
От 6 до 8 и 30 часа клечане на гумаджийницата,опитах за щука,на рибка за костур и на бял за каквото дойде със захранка ама на греда, за това време 3-4 костурчета и никъква игра на риба, а водата на макс места ограничени до минимум.От там викам да видя какво е положението на устието и плажа.Та там панаир хора с по 50 дънни и само събиращи слънце погледах ги 10-на минути викам си да не вадя сергията и аз та после пак да събирам,не че имаше и къде да застана но както и да е,та за тея 10 мин никой нищо не видях да вади и работат беше ясна,последен шанс около станата ако живец там ще да е.Към 10 часа се паркирах на преливника и се почна едно скубане на уклей ама уклей като сафрид големи ,на стръв бял,дълбоччина 40см и плувка 1гр.До 1 часа на обяд си не начесах крастата ами я пречесох викам стига толкова, а и поспря да кълве,събрах сергията и ето ме в къщи сега пия бира и ви казвам наздраве.
Останете със здраве.
lusienn
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14443
Регистриран на: Пон Фев 18, 2008 9:54 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от lusienn »

Абе летим си преди 10 дена и викам я да погледна през джама как е хавата на излитане,

и хоп гьол това сигурно е Кривина-ходил ли е някой скоро.

Изображение.
:D Мир любов и щастие за всички

Риболовци.
Emo-el
новобранец
новобранец
Мнения: 56
Регистриран на: Сря Сеп 10, 2014 2:52 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от Emo-el »

lusienn написа:Абе летим си преди 10 дена и викам я да погледна през джама как е хавата на излитане,

и хоп гьол това сигурно е Кривина-ходил ли е някой скоро.

Изображение.

Виж ми постовете от преди няколко страници. Информацията е от платеното - риба има :)
lusienn
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14443
Регистриран на: Пон Фев 18, 2008 9:54 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от lusienn »

Не съм ходил никога там-от снимката се вижда че няма сянка,така че съм пас-не ходя в жегите на такива места-но за всеки влак си има пътници.
:D Мир любов и щастие за всички

Риболовци.
Аватар
bogno
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 284
Регистриран на: Пон Яну 27, 2014 11:30 pm
Местоположение: софия

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от bogno »

Абе още не мога да разбера, к' во се случи днес на Чепинци.От6.00до18.00 ,10-тина прозрачни костурета и 4 уклея.От 3 год. ходя почти само там,такова не е имало.Бомби ли са хвърляли ,тровили ли са.....,.?
Жена ми мисли,че съм на работа, шефът мисли, че съм болен, приятелите знаят, че съм НА РИБА!
Заключено

Обратно към “Водоеми и реки”