Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

Заключено
Аватар
crazybot
фен клуб-скобар
Мнения: 388
Регистриран на: Съб Фев 16, 2008 11:50 am
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от crazybot »

bogno написа:Абе още не мога да разбера, к' во се случи днес на Чепинци.От6.00до18.00 ,10-тина прозрачни костурета и 4 уклея.От 3 год. ходя почти само там,такова не е имало.Бомби ли са хвърляли ,тровили ли са.....,.?
Мисля, че му е високо нивото и водата е по-студена все още, друго обяснение нямам. А може също и ония отсреща да си пускат мрежи....Такова безрибие там не е имало както тази година.
Mefo
новобранец
новобранец
Мнения: 66
Регистриран на: Съб Ное 23, 2013 8:03 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от Mefo »

crazybot написа:
bogno написа:Абе още не мога да разбера, к' во се случи днес на Чепинци.От6.00до18.00 ,10-тина прозрачни костурета и 4 уклея.От 3 год. ходя почти само там,такова не е имало.Бомби ли са хвърляли ,тровили ли са.....,.?
Мисля, че му е високо нивото и водата е по-студена все още, друго обяснение нямам. А може също и ония отсреща да си пускат мрежи....Такова безрибие там не е имало както тази година.
И аз от 6 до към 17h
Тегав риболов. Инак 15тина платички и бабки, няколко уклея както и ситни костури.
Това, обаче с непрекъсната смяна на дълбочината, често презамятане, захранка, като след всяка рибка - топче, колкото орех и честа подмяна на стръвта.Куки 18 и влакно 0.08 за повод. Това на директен. На дъно и фидер - нищо. На фидера попипна 2 пъти само. Водата едни лапета показаха, че става за къпане.Голямо плацикане падна. Ама си е висока. Нямам претенции да съм разбирач, ама сигурно това плюс променливото нестабилно време много скапва нещата. Мрежите отсреща, вероятно са все мокри. А джета и водните ски дооформиха картинката днес.
phillemow
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 356
Регистриран на: Съб Авг 01, 2009 1:33 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от phillemow »

Баси,днеска минавайки през стената на панчака,гледам некви тупани влачат в кеп някакъв шаран към 10кила :shock: Носеха го към паркинга,явно към нечий багажник.
Аватар
bogno
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 284
Регистриран на: Пон Яну 27, 2014 11:30 pm
Местоположение: софия

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от bogno »

Mefo написа:Мрежите отсреща, вероятно са все мокри. А джета и водните ски дооформиха картинката днес.
На джета се надявам да не му стане навик там да кара че трябва да взимам и пушката вече.
Жена ми мисли,че съм на работа, шефът мисли, че съм болен, приятелите знаят, че съм НА РИБА!
Mefo
новобранец
новобранец
Мнения: 66
Регистриран на: Съб Ное 23, 2013 8:03 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от Mefo »

bogno написа:
Mefo написа:Мрежите отсреща, вероятно са все мокри. А джета и водните ски дооформиха картинката днес.
На джета се надявам да не му стане навик там да кара че трябва да взимам и пушката вече.
Второ джетосване нацелвам. По-предната събота пак имаше, ама беше син и без скиор, а дали им е навик вече и едни и същи ли са..? :roll:
Аватар
GoriLLaz
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 408
Регистриран на: Нед Юли 25, 2010 8:38 pm
Местоположение: Бургас/София
Обратна връзка:

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от GoriLLaz »

Bayivan написа:
GoriLLaz написа:...........

Благодаря, жив и здрав.
Хващайте и ловете, ама повече отколкото можете да изядете не носете!
От десет риби осем върни, за да има следващият път пак какво да се лови.
:fishing1:
Изображение
lazo65
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 175
Регистриран на: Вто Авг 30, 2011 9:09 am
Местоположение: Божурище

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от lazo65 »

Mefo написа:
bogno написа:
Mefo написа:Мрежите отсреща, вероятно са все мокри. А джета и водните ски дооформиха картинката днес.
На джета се надявам да не му стане навик там да кара че трябва да взимам и пушката вече.
Второ джетосване нацелвам. По-предната събота пак имаше, ама беше син и без скиор, а дали им е навик вече и едни и същи ли са..? :roll:
Колега още нищо не си видял. Не си видял още сърфистите. На няколко пъти улучвах 7-8 да шляпат по целия гьол, а тоя с джета тегли друг малоумник с някакъв парашут и таман фръкне и се пльосне по гъз във водата. Това жаби, патици и друга мирна твар се покрива панически , а рибата си нямам идея къде се завира. Абе мила родна картинка. :drinkers:
Аватар
empar
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 512
Регистриран на: Нед Фев 12, 2006 4:57 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от empar »

За Кривина някой питаше...Това е гьола от снимката. Едното е платено и има всякаква гад, а другото е свободно и риболова е доста тегав там. При мен е интерес свободния и само от гледна точка спининг. Има кефал и костур. Щуки не съм чувал да се ловят. В сряда бях там и имах два доволни удара на прилични кефали близо до брега, обаче се откачиха. Иначе има доста уклей, които не го е срам да се показва в близост до брега. На рибе също е доста ефикасно да се търсят костурите.
'начиии толко' много кълвеше....хвърляш-вадиш, хвърляш-вадиш и по едно време толко' се разкълва, че немаш време да хвърлиш.....САМО ВАДИШ!!!
Аватар
LSFC
новобранец
новобранец
Мнения: 76
Регистриран на: Съб Юни 08, 2013 9:44 am
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от LSFC »

empar написа:За Кривина някой питаше... Щуки не съм чувал да се ловят.
Миналата година извадих щука около кило там, съвсем случайно... Върнах я и знам, че има поне една (или е имало) :lol:
Dulev
новобранец
новобранец
Мнения: 30
Регистриран на: Пет Юли 18, 2014 2:58 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от Dulev »

Благодаря за информацията колега LSFC :)
Аватар
achocom
новобранец
новобранец
Мнения: 55
Регистриран на: Сря Май 04, 2011 2:28 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от achocom »

Моля,
ако някой има инфо за Казичене - затвора, да сподели.
България ни е една - нека да я пазим поне ЧИСТА! :fishing3:
Mr. Angelov
новобранец
новобранец
Мнения: 89
Регистриран на: Пет Фев 28, 2014 11:13 am

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от Mr. Angelov »

achocom написа:Моля,
ако някой има инфо за Казичене - затвора, да сподели.

Водоема в момента не се стопанисва.
Turbogazar
новобранец
новобранец
Мнения: 17
Регистриран на: Сря Май 05, 2010 9:49 am
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от Turbogazar »

В неделя помятах няколко часа на Мелниците - Горна Малина. Лека захранка и с мача на плувка. Излизаха пак обичайните каракуди педарки.
Аватар
empar
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 512
Регистриран на: Нед Фев 12, 2006 4:57 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от empar »

Привет колеги,
лансират ми някаква информация за сомове за Челопечене. Че има - ИМА, обаче дали са чак толкова много и чааак толкова активни ми е питането. Ако има някой, който лови, нека сподели малко повече инфо къде, кога и как. :drinkers:
'начиии толко' много кълвеше....хвърляш-вадиш, хвърляш-вадиш и по едно време толко' се разкълва, че немаш време да хвърлиш.....САМО ВАДИШ!!!
Аватар
chirusa_bg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7798
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 11:07 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от chirusa_bg »

Зависи, колко е "чак толкова много". :)
Всеки ден във водата ги дебнат поне 20-30 примамки на буй, кльонк, влачене и дъно.
- Но кое е това, което е тайна за улова на бабушка ? Тайна, която са знаели британците.
-Проста работа!!! Плувки 0.4-0.6 гр. ,основно влакно 0.10-0.08 и поводи 0.06.Оказа се че британците са имали поводи 0.04 , кука 26 и фуил вместо вердевас за стръв.
Заключено

Обратно към “Водоеми и реки”