Диви шаран-даци...на рояци...;)

Модератори: bobopeli, sapuna

Публикувай отговор
Аватар
rado25
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 348
Регистриран на: Чет Сеп 24, 2009 5:21 pm
Местоположение: Варна

Re: Диви шаран-даци...на рояци...;)

Мнение от rado25 »

xsxboy написа: Колко мнения имам няма нищо общо с темата, това е форум и човек може да изкаже мнение нали така или само хората регнати през 2009 могат да изказват мнения ?
Не коментиран броя на мненията ти а тяхното съдържание!
xsxboy написа: Факта, че питам с колко въдици мога да ловя на ПЛАТЕН отново няма нищо общо с темата..

С темата няма нищо общо, но с написаното от теб има. Ти самия се стремиш да ловиш с колкото може повече въдици, а правиш забележка на другите.
xsxboy написа:Благодаря, че се ровиш из старите ми мнения явно си човек без работа и спамер...
Разрових се из старите ти мнения, защото ми направи впечатление, че ни си изпъквал в очите ми с някакво стойностно мнение, а пък правиш забележка на хората който споделят, а и като ги попиташ дават доста подробна информация.

Когато ходя за риба на голям държавен язовир, всеки път ловя с повече от три въдици и никога не си вадя въдиците от водата през тъмната част на денонощието. Напълно наясно съм, че нарушавам закона, за което ако ме хванат ще си понеса последствията. Но да ме нарече някой самозванко "бракониер" при положение, че нито ме познава, нито дори ме е виждал, е огромна обида за мен. Няма как да се чувствам бракониер при положение, че за последните 3-4 год. съм хванал стотици килограми риба, от всякакъв вид и не съм занесъл във вкъщи нито една рибка.
написа:Обърни си шапката с козирката назад. Шарана си мисли, че си тръгваш и започва да кълве.
Аватар
yco
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5592
Регистриран на: Пон Юни 07, 2010 3:44 pm

Re: Диви шаран-даци...на рояци...;)

Мнение от yco »

batceco написа:...... И аз на стойката слагам 4 въдици и си ловя така, докато нацеля по-правилния монтаж, после минавам на 3 и от Иара са ме проверявали няколко пъти с 4 въдици и хората, като ми видят оборудването разбират, че не съм бракониер и не се заяждат за 4та въдица. Същото е и с тролинга - понякога влача сам с 4 въдици за да пробвам повече воблери. ..... За мен или си олигофрен или бракониер - нямам друго обяснение.
Ти си естествено, единствен пример за подражание... :wink: ..ще взема да си татуирам твоето име на плешката и ще рева цяла нощ алелуе... :lol: :lol: ., че друго позволено ли да се реве през този сезон.... :mrgreen: и в тази тема, че и трият чужди мнения на едро.. :wink: . :lol: :lol: :lol:
при зор тука ша е срещата. :evil: :lol: ..http://www.facebook.com/groups/636519234334902
Адмирал-Краси 112kg, 2,56 m
Вицеадмирал-Милко Георгиев 102.5kg, 2,60 m
Контраадмирал- Николай Гълъбов 91.2kg, 2,51 m
Аватар
yco
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5592
Регистриран на: Пон Юни 07, 2010 3:44 pm

Re: Диви шаран-даци...на рояци...;)

Мнение от yco »

Няма да се плашиш...ич :lol: :lol: :wink: .,.... всички сме на твоя страна- ти с 4-ри въдици -ние с една :lol: , за да те компенсираме естествено .. :lol: ., нали си ни кандидат вице-президент вече :lol: - но никога "президент на тролига" :twisted: , освен ако не си с 4-и въдици, щото със три е заето мястото вече....., момче... :wink: ....чети малко за "троли рапала" и той не го е правил никога...дори, ако не знам де-неговата кожа.... :lol: :lol: , това е името сиреч в шаранджилъка, като "шаран-разпран" :lol: :lol: или да ти го пусна на живо....екек.... а :?: :axe: :lol: :lol: :lol:
при зор тука ша е срещата. :evil: :lol: ..http://www.facebook.com/groups/636519234334902
Адмирал-Краси 112kg, 2,56 m
Вицеадмирал-Милко Георгиев 102.5kg, 2,60 m
Контраадмирал- Николай Гълъбов 91.2kg, 2,51 m
Аватар
yco
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5592
Регистриран на: Пон Юни 07, 2010 3:44 pm

Re: Диви шаран-даци...на рояци...;)

Мнение от yco »

Не се дърлете за дреболии.. :wink: .Още един път заявявам, че една-две въдици плюс-минус не решават нещата бе момчета, само мрежите са тотални за риболова...
при зор тука ша е срещата. :evil: :lol: ..http://www.facebook.com/groups/636519234334902
Адмирал-Краси 112kg, 2,56 m
Вицеадмирал-Милко Георгиев 102.5kg, 2,60 m
Контраадмирал- Николай Гълъбов 91.2kg, 2,51 m
haga
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 729
Регистриран на: Съб Апр 08, 2006 4:52 pm

Re: Диви шаран-даци...на рояци...;)

Мнение от haga »

Vesko1
тези тарикатлъци ти няма как да ги знаеш,щото си много назад с материала
Майсторе на тарикатлъка, спри се, ставаш смешен! :D
За това с такива тарикатлъци сме на това положение! :wink:
Прочети си постовете назад във времето и ще разбереш , че си започнал да си противоречиш!
Нищо лично.
Как,кога,колко и къде практикувам моето хоби, аз сам решавам дали да споделя тук?
Това ,че не рапортувам всеки мой излет, не ме прави по слаб риболовец! :wink:
Всеки сам решава дали да е популярен! :wink:
Успешни излети!
Мъдър е този,не който знае много,а необходимото.
Аватар
Vesko1
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2352
Регистриран на: Нед Яну 28, 2007 8:50 pm
Местоположение: Кърджали

Re: Диви шаран-даци...на рояци...;)

Мнение от Vesko1 »

haga написа: Как,кога,колко и къде практикувам моето хоби, аз сам решавам дали да споделя тук?
Това ,че не рапортувам всеки мой излет, не ме прави по слаб риболовец! :wink:
Всеки сам решава дали да е популярен! :wink:
Успешни излети!
То няма как да си популярен и да рапортуваш...с кленове по 500грама на мач и уклей от понтона..дето го ползваме само за стръв,ще станеш смешен ако пуснеш рапорт.Но това,че слагаш некви карти и даже точки на захранване....направо ме умори от смях.Айде иди там дето мислиш, че сме били....там при картите...твоите...разпъни на мястото, което си показал на...картите...и хвани!
Ще чакаме репортаж.... :lol: :lol: :lol:
ИзображениеИзображение
http://daewoo-chevrolet.com
Пичка всеки може да си хване...но 22 килограмов амур хващат само ..майсторите.
Орхан Кадиров
новобранец
новобранец
Мнения: 45
Регистриран на: Чет Яну 20, 2011 1:27 pm

Re: Диви шаран-даци...на рояци...;)

Мнение от Орхан Кадиров »

Докато си подготвях нови монтажи, реших да хвърля един поглед в репортажа на Веско. Който не ме познава аз съм един от снимките и един с 4-те въдици. Залива, наистина е Дъждовница. За разлика от Весо аз държа да знаят рибарите, защото като има рибари ще им се развали рахата на бракониерите. Преди нас едни градски бяха там шест нощувки - капо. Но ни казаха, че по два пъти са идвали токаджии, мрежари от града и от селата и не са успели дори да им направят забележка. При мен тези не минават, подготвих се подобаващо и доста "средства" за защита, както и прожектор, който прави точка на 450метра. Ама нещо ме усетиха май та никой не припари. Никога, ама никога няма да позволя някой да се ебава с мен и колегите ми. Що се отнася до 10-те пръчки ще уточня, че бяхме четирима с билети, а не трима Ние двамата с Весо бяхме постоянно там, докато другите двама се редуваха, защото единия има бизнес и през деня отсъстваше , а другия от трите вечери, двете беше на работа като пазач в садките. Иначе haga за твоя информация досега от два излета имам 7 шарана/2х5кг., 3х4кг., 2х3кг./ всичките на яз."Кърджали", който ми е любим от 25години. Няма по дълго разстояние от 1км. по права линия и по двата бряга, където да не съм нощувал за риболов, а на някои места, като залива на Халач цели 18 пъти. Знам си го язовира и за следващия излет вече знам вариантите за дестинация. Крайния вариант ще го реша според времето и нивото на язовира. А иначе колеги радвайте се на репортажите на Веско, защото са едни от малкото на диви водоеми. Ако зависеше от мен никога нямаше дори и да чуете за тези сполуки. Поздрави на всички.
Аватар
dekata
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1428
Регистриран на: Сря Мар 01, 2006 6:53 pm
Местоположение: Карлово

Re: Диви шаран-даци...на рояци...;)

Мнение от dekata »

Vesko1 написа:...,че при динамиката на този риболов...,
В шаранджийският риболов има всичко друго,но не и динамика :wink:
„Големият проблем с тъпите копелета е, че те са толкова тъпи, че не могат да повярват, че човек може да бъде умен”. Вонегът!
haga
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 729
Регистриран на: Съб Апр 08, 2006 4:52 pm

Re: Диви шаран-даци...на рояци...;)

Мнение от haga »

Благодаря и браво за откровението!
Язовира го познавам много добре. Преди повече от 37-38 години вие не сте били родени,а аз съм го обикалял с една въдица и моторна лодка и риба имаше! :D
Тогава малко имаха тази възможност и естествено бракониерите бяха малко. След демокрацията всеки се оборудва с лодка,мотор сонар и модерни въдици и то по 3-4, които ловят сами и хоп ние сме големи.
Без това оборудване нямаше да имате тези резултати! :wink:
За това честито и дано остане риба в язовира.
Мъдър е този,не който знае много,а необходимото.
Аватар
rado25
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 348
Регистриран на: Чет Сеп 24, 2009 5:21 pm
Местоположение: Варна

Re: Диви шаран-даци...на рояци...;)

Мнение от rado25 »

dekata написа:В шаранджийският риболов има всичко друго,но не и динамика :wink:
А бе не знам дали има динамика, ама имах случай когато си извадих всичките въдици от водата за да мога да подремна поне за час-два. :wink:
написа:Обърни си шапката с козирката назад. Шарана си мисли, че си тръгваш и започва да кълве.
Аватар
Vesko1
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2352
Регистриран на: Нед Яну 28, 2007 8:50 pm
Местоположение: Кърджали

Re: Диви шаран-даци...на рояци...;)

Мнение от Vesko1 »

rado25 написа:
dekata написа:В шаранджийският риболов има всичко друго,но не и динамика :wink:
А бе не знам дали има динамика, ама имах случай когато си извадих всичките въдици от водата за да мога да подремна поне за час-два. :wink:
А аз един път се молех да спре да кълве ,че да довърша сача...че 10 пъти гасих газовия котлон да вадя шарандаци и да разпъвам пръчки.Заклевам се с ръка на сърцето и колегата Орхан може да го потвърди ..
Но то динамиката си е относително нещо...като не ще..не ще ,но като иска трябва да си подготвен. :wink:
ИзображениеИзображение
http://daewoo-chevrolet.com
Пичка всеки може да си хване...но 22 килограмов амур хващат само ..майсторите.
Аватар
dekata
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1428
Регистриран на: Сря Мар 01, 2006 6:53 pm
Местоположение: Карлово

Re: Диви шаран-даци...на рояци...;)

Мнение от dekata »

Нощният риболов е забранен,време за сън и готвене бол :D
„Големият проблем с тъпите копелета е, че те са толкова тъпи, че не могат да повярват, че човек може да бъде умен”. Вонегът!
Аватар
Vesko1
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2352
Регистриран на: Нед Яну 28, 2007 8:50 pm
Местоположение: Кърджали

Re: Диви шаран-даци...на рояци...;)

Мнение от Vesko1 »

dekata написа:Нощният риболов е забранен,време за сън и готвене бол :D
Преди година беше разрешен...проектно..тук там.Проект...колко да е проект.Ама като се смени.. властта,и трябваше да се забрани отново щото бракота-та да могат да хранят велможите по кьор-софри с токаджийски сомове.
ИзображениеИзображение
http://daewoo-chevrolet.com
Пичка всеки може да си хване...но 22 килограмов амур хващат само ..майсторите.
Аватар
gochev86
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 349
Регистриран на: Сря Яну 25, 2012 6:38 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Диви шаран-даци...на рояци...;)

Мнение от gochev86 »

Vesko1 написа:
haga написа: Как,кога,колко и къде практикувам моето хоби, аз сам решавам дали да споделя тук?
Това ,че не рапортувам всеки мой излет, не ме прави по слаб риболовец! :wink:
Всеки сам решава дали да е популярен! :wink:
Успешни излети!
То няма как да си популярен и да рапортуваш...с кленове по 500грама на мач и уклей от понтона..дето го ползваме само за стръв,ще станеш смешен ако пуснеш рапорт.Но това,че слагаш некви карти и даже точки на захранване....направо ме умори от смях.Айде иди там дето мислиш, че сме били....там при картите...твоите...разпъни на мястото, което си показал на...картите...и хвани!
Ще чакаме репортаж.... :lol: :lol: :lol:


Спомни си го това като качиш репортаж от понтона на мишо или като качиш 300-500гр каракуди от веселчанският мост "майсторе".
If we are what we eat, tomorrow I could be you.
Аватар
Vesko1
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2352
Регистриран на: Нед Яну 28, 2007 8:50 pm
Местоположение: Кърджали

Re: Диви шаран-даци...на рояци...;)

Мнение от Vesko1 »

И да завърша темата....с поредния репортаж ,който разпали страстите тук....след консултация с колегата ви пускам оригиналните снимки от риболова.Порадвайте се на красивия водоем...и рибите,които сме уловили...и бракота-та да четат.Дерзайте пичове....шараните ви очакват

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Както е казал проф.- доктор Чирков..."Завистта вреди на сърцето повече от цигарите!"
НАСЛУКА... :drinkers:
Последно промяна от Vesko1 на Сря Юни 17, 2015 5:22 am, променено общо 1 път.
ИзображениеИзображение
http://daewoo-chevrolet.com
Пичка всеки може да си хване...но 22 килограмов амур хващат само ..майсторите.
Публикувай отговор

Обратно към “Моят риболовен излет”