Какво кълве на яз.Малко Шарково?

Тук можете да споделяте къде и каква риба кълве в момента.

Модератор: Paublo_Eskobar

Публикувай отговор
mita4eto
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1745
Регистриран на: Вто Мар 13, 2007 10:42 am
Местоположение: Ямбол - София
Обратна връзка:

Re: Какво кълве на яз.Малко Шарково?

Мнение от mita4eto »

Дака, РЕСПЕКТ! Дългоочакваният излет с добри резултати вече е факт! Пожелавам ти още много такива и още по-резултатни, ти знаеш езика на рибата там ;-) Честито и за оборудването, така екипиран си готов за хиляди трофеи и безчет емоции по Шарково (и не само, де) :-) Давай все така, надявам се да те видя наживо по тези брегове през лятото ;-)
Истинският рибар е най-вече истински природозащитник, нека мислим за природата!
Риболовен клуб Балканка http://www.balkanka.bg" onclick="window.open(this.href);return false;
kokomin
новобранец
новобранец
Мнения: 68
Регистриран на: Чет Фев 21, 2008 10:08 pm

Re: Какво кълве на яз.Малко Шарково?

Мнение от kokomin »

Браво за успешният излет на колегата,но не се изненадвайте следващият път ако лодките са повече отколкото на марината в Созопол.
Аватар
dakataegotin
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 162
Регистриран на: Нед Мар 29, 2009 8:16 pm
Местоположение: гр.Бристол и гр. Ямбол

Re: Какво кълве на яз.Малко Шарково?

Мнение от dakataegotin »

kokomin написа:Браво за успешният излет на колегата,но не се изненадвайте следващият път ако лодките са повече отколкото на марината в Созопол.
Колега, нали това е целта на форума, да споделяме и да се учим един от друг. Ако ще се крием, аз първи ще си изтрия профила.
Митаче, обади се следващия път. :fishing3:
Ако нямаш любов не ми казвай какво друго имаш!
kokomin
новобранец
новобранец
Мнения: 68
Регистриран на: Чет Фев 21, 2008 10:08 pm

Re: Какво кълве на яз.Малко Шарково?

Мнение от kokomin »

:) Очаквах този отговор.Абсолютно прав си колега,за съжаление нашата действителност е малко по различна отколкото ни се ще.За конкретния случай примери много.Наслука.
Аватар
Menkata
фен клуб-скобар
Мнения: 512
Регистриран на: Пон Юни 26, 2006 12:57 pm
Местоположение: Тетевен

Re: Какво кълве на яз.Малко Шарково?

Мнение от Menkata »

Аз пък лично точно но този язовир съм имал всяка година проблеми с джиговете идват и се котвят на шамандурите ми за шаран.Но с кеф се радвам на колегата с белите риби.Все така да споделя.Вашата риба никои няма да хване и не на последно успех със зарибяването ,ако стоят урничките в някои магазин като си ходя на Ямбол ще пусна от сърце някои лев.А преди 15 години защо ги нямаше тези бодливи водорасли?За по знаещите нека кажат и за тези които знаят преди 15 години какви шарковци имаше там ех че детски спомени.
По-добре с жена на риба, отколкото сам на работа.
Аватар
morriddin
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 181
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 1:12 pm
Местоположение: Елхово

Re: Какво кълве на яз.Малко Шарково?

Мнение от morriddin »

Менка, дяволски си прав за водораслите - помня язовира в детските си години, без всякаква растителност... Освен това и мидичките липсваха. Нямам идея как се затреви и "замиди" така... :(
ВЪДИЦАТА Е ГЪВКАВА ВРЪЗКА МЕЖДУ ДВА ШАРАНА !
топлия
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 372
Регистриран на: Пон Фев 23, 2015 9:17 am
Местоположение: ямбол

Re: Какво кълве на яз.Малко Шарково?

Мнение от топлия »

kokomin написа:Браво за успешният излет на колегата,но не се изненадвайте следващият път ако лодките са повече отколкото на марината в Созопол.
Колега ти не споделяш своите излети, ок, но недей да разубеждаваш другите да споделят.
Точно на такива като дакатаеготин се надяваме да затролят някоя мрежа. Така, че, колкото повече рибари, толкова по малко бракониери!
Ти явно само крадеш мнения,,, места,,, но не споделяш изобщо!
Присъедини се към споделящите,,,, ще се учудиш колко е гот! Да си полезен на колегите!
Ако гледаме на риболова като на болест, то аз съм в последната фаза!!!Нелечимо!!!
Аватар
jibira
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 494
Регистриран на: Сря Авг 16, 2006 4:50 pm
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Какво кълве на яз.Малко Шарково?

Мнение от jibira »

morriddin написа:Менка, дяволски си прав за водораслите - помня язовира в детските си години, без всякаква растителност... Освен това и мидичките липсваха. Нямам идея как се затреви и "замиди" така... :(
Ако имаше достатъчно шарани, мидите ще липсват...както и амури vs. растителност!!!
Живей докато си жив, понеже след това твърде дълго ще бъдеш мъртъв!
Аватар
morriddin
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 181
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 1:12 pm
Местоположение: Елхово

Re: Какво кълве на яз.Малко Шарково?

Мнение от morriddin »

Не помня по "време оно" да е имало кьорав амур в язовира, но треволяци също нямаше...
За шарана и мидите, не мога да кажа - нямам идея за връзката помежду им. Дай малко инфо по въпроса, ако не е проблем!
ВЪДИЦАТА Е ГЪВКАВА ВРЪЗКА МЕЖДУ ДВА ШАРАНА !
сирака
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 732
Регистриран на: Чет Авг 19, 2010 8:59 pm
Местоположение: гр.Ямбол

Re: Какво кълве на яз.Малко Шарково?

Мнение от сирака »

Шарана се храни с миди. Водораслите,най-вероятно са заради поддържаното ниско ниво и затоплаянето на климата.
Изображение
В тоз гьол,риба няма!
Аватар
каридата
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5067
Регистриран на: Чет Ное 30, 2006 5:06 pm
Местоположение: Бургас

Re: Какво кълве на яз.Малко Шарково?

Мнение от каридата »

Той гьола отдавна не е с толкова ниско ниво,но тревите по брега наратсват значително.А какъв папур е наизлязъл откъм Ружица,миналата година го нямаше изобщо.Амура е добра алтернатива против тревите.Свидетел съм на друг водоем как след зарибяване с амур всичката растителност изчезна след две години.Но съм свидетел и как преди 5-6 години на шарково се вадеха по една дузина амурчета с размер на тунджански клен и се прибираха яко.Та въпрос на манталитет.
Ходене му е майката.
Хендмейдър

paranorm:
''ей тва е.. сигурно по бургаско на тва занимание вече му викат 'накаридване'
нещо като ..-жена утре с комшията ще ходим да се накаридим'' :)
milen_ilchev
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 189
Регистриран на: Чет Окт 15, 2009 9:20 pm

Re: Какво кълве на яз.Малко Шарково?

Мнение от milen_ilchev »

Това му е лошото! Ще се организира зарибяване и ще се проведе в това съм сигурен. Но контрол върху риболова не можем да упражним.
Все пак има една стара Българска поговорка - залудо работи, залудо не стой! Та призовавам всички на които им е любимо място Малко Шарково да се включат в кампанията по зарибяването с амур.
топлия
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 372
Регистриран на: Пон Фев 23, 2015 9:17 am
Местоположение: ямбол

Re: Какво кълве на яз.Малко Шарково?

Мнение от топлия »

Колега карида, за съжаление сте прав.
Много недобросъвестни колеги в кавички, вземат малолетна риба, но ние като зарибим и няма да позволим някой пред нас да вземе малък амур. Като дадеш от себе си е друго, започва да ти пука. Така,че включи се в зарибяването и ще се почувстваш гот, поне при мен така се получи.
Ако гледаме на риболова като на болест, то аз съм в последната фаза!!!Нелечимо!!!
mita4eto
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1745
Регистриран на: Вто Мар 13, 2007 10:42 am
Местоположение: Ямбол - София
Обратна връзка:

Re: Какво кълве на яз.Малко Шарково?

Мнение от mita4eto »

Каридата е прав, наистина, за всички ни е ясно, че трябва генерална промяна в мисленето, а това не става за ден и два. И понеже не искаме да стоим и да чакаме, търсим разни варианти как можем да катализираме някои процеси, та според нас един добър начин е подобна инициатива. Самото зарибяване като акт е най-малкото, което се цели, колеги. Нека погледнем една идея отгоре - всеки може да събере стотинки, да ги превърне в риба и да ги люсне нейде си. Не е там целта. ВАЖНОТО наистина е да се съберем едно мини-общество от колеги, на които ИМ ПУКА за това място. АКО това се случи, ако ИМА отговорни хора, колкото повече са те, толкова по-вероятно е бреговете да са посещавани от някой от тези хора. А когато това стане, вярвате или не, ще се стъжни положението на всевъзможните злонамерени елементи. Това е целта, дългосрочно, затова и разчитаме на възможно повече от вас, колегите, носещи в сърцето си това прекрасно място.

п.с. леко допълнение: аман от слухове и намеквания, че еди-кой си щял да вземе еди-коя си част от водоема. Рано или късно това може да стане, но дотогава водоемът си е там, посещаваме го, затова нека си помогнем сами, поне малко.
Истинският рибар е най-вече истински природозащитник, нека мислим за природата!
Риболовен клуб Балканка http://www.balkanka.bg" onclick="window.open(this.href);return false;
топлия
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 372
Регистриран на: Пон Фев 23, 2015 9:17 am
Местоположение: ямбол

Re: Какво кълве на яз.Малко Шарково?

Мнение от топлия »

Другата седмица смятам да ходя на ръкавите, ако някой има информация нека сподели, ако ще и на лично.
Ако гледаме на риболова като на болест, то аз съм в последната фаза!!!Нелечимо!!!
Публикувай отговор

Обратно към “Къде и какво кълве в момента.”