Яз. Доспат

Тук можете да споделяте къде и каква риба кълве в момента.

Модератор: Paublo_Eskobar

Публикувай отговор
Аватар
latro
новобранец
новобранец
Мнения: 2
Регистриран на: Пон Юли 20, 2015 6:20 pm

Яз. Доспат

Мнение от latro »

Здравейте колеги, направиха ми оферта за няколко дни с избор между Беглиците и Доспат и аз си избрах второто. Ходила съм там и обожавам мястото, но честно казано като турист :oops: Любител съм и ви моля да споделите успешна стръв и захранки - ще ловя на плувка, дъно, евентуално блесна. Обещаха костур, червеноперка, уклей и шаран, не съм сигурна как стои въпроса със забраната за пъстървата. В общи линии, в тези риби се целя, слънчака си го знам :fishing5: :D И за нощния риболов знам даже :rolleyes:
Смейте ми се като се върна с 8кг. щука, аз ще се смея :fishing9:
IvanH
новобранец
новобранец
Мнения: 18
Регистриран на: Пон Фев 05, 2007 10:57 am
Местоположение: Sofia

Re: Яз. Доспат

Мнение от IvanH »

Преди 5 дни се върнах от язовира. Той много е спаднал, а и продължава да спада. Освен дребен костур, не излизаше нищо друго. Подочу се, че на тролене излизала по някоя пъстърва. Водораслите около брега са изключително много и на плувка е почти невъзможно да се лови.
Carpara
новобранец
новобранец
Мнения: 95
Регистриран на: Пет Апр 15, 2011 9:35 pm

Re: Яз. Доспат

Мнение от Carpara »

мой приятели бяха там няколко дни, язовира спада и рибата се е дръпнала , ходили сутрин рано на широка поляна, каракуда и перка до обяд :fishing9:
Д-р Флекс
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3044
Регистриран на: Нед Яну 02, 2011 6:04 pm

Re: Яз. Доспат

Мнение от Д-р Флекс »

latro написа:Здравейте колеги, направиха ми оферта за няколко дни с избор между Беглиците и Доспат и аз си избрах второто. Ходила съм там и обожавам мястото, но честно казано като турист :oops: Любител съм и ви моля да споделите успешна стръв и захранки - ще ловя на плувка, дъно, евентуално блесна. Обещаха костур, червеноперка, уклей и шаран, не съм сигурна как стои въпроса със забраната за пъстървата. В общи линии, в тези риби се целя, слънчака си го знам :fishing5: :D И за нощния риболов знам даже :rolleyes:
Смейте ми се като се върна с 8кг. щука, аз ще се смея :fishing9:


Прекарах 10 дни на Доспат. Всичко е така, както колегите описаха по-горе: язовирът спада ежедневно, водата е над 20 градуса, водорасли пояси покрай брега, рибата пасува, дори костура. Единствено на дънни монтажи, заметнати поне на 50-на метра, се вадят добри каракуди, бабушки, и по-рядко пъстърви. Пълно е със слънчак. Пъстървата е вече под 10-я метър дълбочина, за информация на заинтересованите :)

Не препоръчвам Беглиците или Широка поляна - там положението с източването е още по-зле, Малък Беглик вероятно ще е тотално тревясал до края на седмицата. Отгоре на всичко на ШП и на Г.Беглик вече е панаир от палатки и биваци, докато на Доспат, поне откъм град Доспат, до началото на тази седмица беше значително по-свободно. Откъм Сърница в момента е станало квартал на Пловдив, с пазарджишки примеси :D

ПП ако се върнеш с дори и 0,080 кг щука от яз. Доспат, колежке, лично ще те почерпя! :lol:
Аватар
pilota30
новобранец
новобранец
Мнения: 11
Регистриран на: Пон Юли 20, 2015 10:50 am

Re: Яз. Доспат

Мнение от pilota30 »

Май не си избраладобър момент. Миналата седмица приятели се върнаха разочаровани - било твърде плитко и риба не хванали никаква. Бих ти препоръчал да смениш мястото. И аз, ато теб съм любител и смятам да мина през яз. Искър. Чух, че било хубаво по това време, но никой няма време да дойде с мен. Вече си мился през интернет да набера желаещи :-D, ако имаше как. :-P
Аватар
kara mia
новобранец
новобранец
Мнения: 12
Регистриран на: Сря Юли 22, 2015 8:29 pm

Re: Яз. Доспат

Мнение от kara mia »

Водорасли, слънчак и два три дребни костура е равносметката от 3 дни кибичене.... :fishing7:
Аватар
С.Върбанов
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7045
Регистриран на: Пон Яну 30, 2012 10:19 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Яз. Доспат

Мнение от С.Върбанов »

Изпускат го заради предстоящ ремонт на стената ! Същото е и на яз.Копринка - 50см на ден пада !
Горчивината от лошото качество остава дълго след , като е преминало краткото удоволствие от ниската цена!

https://www.facebook.com/groups/227639040739150/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
kara mia
новобранец
новобранец
Мнения: 12
Регистриран на: Сря Юли 22, 2015 8:29 pm

Re: Яз. Доспат

Мнение от kara mia »

С.Върбанов написа:Изпускат го заради предстоящ ремонт на стената ! Същото е и на яз.Копринка - 50см на ден пада !
Да, нивото е спаднало определено! Не знаех, че ще правят стената...може би е време. Добре е, че природата компенсира :) А и хазяйката имаше котки, които не върнаха слънчака :fishing2:
lusienn
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14443
Регистриран на: Пон Фев 18, 2008 9:54 pm

Re: Яз. Доспат

Мнение от lusienn »

Преди 2 седмици ниво-18 км дълъг язовир.
родопите 1 186.JPG
родопите 1 186.JPG (1.1 MiB) Преглеждано 8742 пъти


Това не се точи толкова лесно.
родопите 1 186.JPG
родопите 1 186.JPG (1.1 MiB) Преглеждано 8742 пъти
:wink:
:D Мир любов и щастие за всички

Риболовци.
Аватар
kara mia
новобранец
новобранец
Мнения: 12
Регистриран на: Сря Юли 22, 2015 8:29 pm

Re: Яз. Доспат

Мнение от kara mia »

Ясно е, че не могат целия да го изпуснат, но си личи по-ниското ниво. Може това да подкара щуката към куката :fishing4: :lol:
lusienn
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14443
Регистриран на: Пон Фев 18, 2008 9:54 pm

Re: Яз. Доспат

Мнение от lusienn »

Щука ли има :?:

Не съм чувал някой да се похвали за Доспат с щука.
:D Мир любов и щастие за всички

Риболовци.
Аватар
pilota30
новобранец
новобранец
Мнения: 11
Регистриран на: Пон Юли 20, 2015 10:50 am

Re: Яз. Доспат

Мнение от pilota30 »

не знам за щуката, но костурчето там добре ми е кълвало
Аватар
kara mia
новобранец
новобранец
Мнения: 12
Регистриран на: Сря Юли 22, 2015 8:29 pm

Re: Яз. Доспат

Мнение от kara mia »

lusienn написа:Щука ли има :?:

Не съм чувал някой да се похвали за Доспат с щука.
Лично аз не съм хващала :) Казах го за римата....На Доспат съм хващала костур, червеноперка и уклей предимно.
lusienn
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14443
Регистриран на: Пон Фев 18, 2008 9:54 pm

Re: Яз. Доспат

Мнение от lusienn »

И аз такива съм ловил плюс клен и пъстърва.

Там се ходи за красотата.
родопите 1 164.JPG
родопите 1 164.JPG (1.4 MiB) Преглеждано 8659 пъти

родопите 1 170.JPG
родопите 1 170.JPG (1.93 MiB) Преглеждано 8659 пъти


Това е близо до Сърница на 20 метра от пътя.
родопите 1 172.JPG
родопите 1 172.JPG (1.43 MiB) Преглеждано 8659 пъти


Има малка Барака близо и чешма.

Ако си захраниш с консерва царевица-ще се съберат червеноперки едри.

На кус кус-пъстървата и някой клен предполагам и шаран на тия захранки.
:D Мир любов и щастие за всички

Риболовци.
Аватар
kara mia
новобранец
новобранец
Мнения: 12
Регистриран на: Сря Юли 22, 2015 8:29 pm

Re: Яз. Доспат

Мнение от kara mia »

lusienn написа:И аз такива съм ловил плюс клен и пъстърва.
Има малка Барака близо и чешма.

Ако си захраниш с консерва царевица-ще се съберат червеноперки едри.

На кус кус-пъстървата и някой клен предполагам и шаран на тия захранки.
Да, главно заради природата :D Аз обожавам Родопите и не пропускам случай. Пастърва точно там не съм хващала, но знам, че има. С лодка ми се ходи някъде, че в жегите от брега е тегаво, крие се сега на дълбоко...Обаче нямам лодка, за съжаление.... :fishing3:
Публикувай отговор

Обратно към “Къде и какво кълве в момента.”