Риболов около Силистра

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

Аватар
Венелин Радушев
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1026
Регистриран на: Пон Юни 09, 2008 6:37 pm
Местоположение: Силистра

Re: Риболов около Силистра

Мнение от Венелин Радушев »

Doncho69 написа:Колеги здравейте.Преди на Абрит излизаха хубави риби,за шаран говоря.Някой може ли да ми каже сега дали го има още,и по принцип каква риба държи водоема.Благодаря предварително и наслука!
Не знам колега, за мен и каракудите са хубави риби. Ловя с една въдица и не съм правил опити да селектирам нещо едро, пробвах на бял червей, торен, царевичка, жито, пелета ..... рибите и честотата на кълване бяха едни и същи, затова заложих на най-удобната стръв (белият червей). Чух да се говори за шаран и амур и извадих скъсана тежка джиг глава, предполагам са търсили сом с нея, но не мога нищо да потвърдя....
"Досадното на този свят е, че идиотите са уверени в себе си, а умните са изпълнени със съмнения."
Doncho69
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 496
Регистриран на: Съб Яну 03, 2009 4:02 pm

Re: Риболов около Силистра

Мнение от Doncho69 »

Мерси колега.Дочух и незнам до колко е вярно за големи шарани и амури.А какви са условията за риболов?
Аватар
fozi073
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 429
Регистриран на: Сря Дек 26, 2012 6:39 pm

Re: Риболов около Силистра

Мнение от fozi073 »

ivodr800s написа:Имам,питане за следния водоем:Антимово ,какво риба държи!
На какво да я търся и т.н.
предварително благодаря :-D
Здравей , колега. От 2год. посещавам редовно язовира.Видовете риба които държи са-попче,царичка,таранка,бабушка,облец,бяла риба,амур,толстолоп.Миналата година успях да хвана няколко шаранчета с размер около педя.Не е изключено да има и сом, виждал съм колеги целенасочено да го търсят.
Аватар
fozi073
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 429
Регистриран на: Сря Дек 26, 2012 6:39 pm

Re: Риболов около Силистра

Мнение от fozi073 »

Става дума за големия язовир.
Doncho69
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 496
Регистриран на: Съб Яну 03, 2009 4:02 pm

Re: Риболов около Силистра

Мнение от Doncho69 »

Благодаря колега,а условията за риболов какви са?
Аватар
fozi073
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 429
Регистриран на: Сря Дек 26, 2012 6:39 pm

Re: Риболов около Силистра

Мнение от fozi073 »

Само билет.Неприятно е че мн. боклук и там започна да се събира.
Doncho69
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 496
Регистриран на: Съб Яну 03, 2009 4:02 pm

Re: Риболов около Силистра

Мнение от Doncho69 »

Благодаря колега.Значи го отписвам като дестинация.
Аватар
Венелин Радушев
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1026
Регистриран на: Пон Юни 09, 2008 6:37 pm
Местоположение: Силистра

Re: Риболов около Силистра

Мнение от Венелин Радушев »

Doncho69 написа:Благодаря колега,а условията за риболов какви са?
Колега, fozi073 говори за язовир Антимово, постът му беше отговор на по-старо запитване в темата.
Относно Абрит, условията са 20 лева на човек и каквото си хванеш, доколкото знам улова не се заплаща допълнително независимо какъв е. За риболов са подготвени отделни "сектори", достатъчно отдалечени от съседните, окосени , почистени от треви и отпадъци.
"Досадното на този свят е, че идиотите са уверени в себе си, а умните са изпълнени със съмнения."
Аватар
Венелин Радушев
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1026
Регистриран на: Пон Юни 09, 2008 6:37 pm
Местоположение: Силистра

Re: Риболов около Силистра

Мнение от Венелин Радушев »

В неделя, един нов за мен "язовир" /в близост до с. Брадвари/, по скоро локва. Дълбочина на 25 метра дистанция, в най-дълбокият участък - около метър. Двама души, по едно прилично кълване /не броим подръпванията на милярдите гамбузии/ и по една 150 грамова каракуда в крайна сметка. Отвратителен, противен водоем и от риболовна, и от естетическа, логистична гледна точка. Съмнителен пазач, по-скоро представител на въображаем арендатор събира такса от 2 лева, но не обичам да се циганя.
В понеделник, явовир Айдемир 2 /така нареченият голям/, нямаше жива душа на язовира, нито рибари, нито дори пазач. Лових с фиксиран ваглер на 20-тина метра дистанция и директен в брега измежду водорастлите. В крайна сметка шаранче /половинка/, 6 каракуди, доста слънчаци и костури, няколко попчета, всичко с изключение на шаранчето и 5-6 костура са от директният. Водоемът ври от костур, имах две дузини костури до педя големи, а въобще не съм целял да ги ловя. Призори може и да се пряви някоя и друга серия от хубави каракуди, както се говори, аз обаче не съм от ранобудните, излетите ми рядко започват преди обед. Ако някой все пак реши да иде там, пътят откъм манастира е разоран, карах километър през угарта /добре че смених колата/.
"Досадното на този свят е, че идиотите са уверени в себе си, а умните са изпълнени със съмнения."
Аватар
fozi073
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 429
Регистриран на: Сря Дек 26, 2012 6:39 pm

Re: Риболов около Силистра

Мнение от fozi073 »

И за нея локва ли има вече такса....... :x Не съм чувал някой някога да е зарибявал там.
Аватар
Венелин Радушев
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1026
Регистриран на: Пон Юни 09, 2008 6:37 pm
Местоположение: Силистра

Re: Риболов около Силистра

Мнение от Венелин Радушев »

В неделя ходих до Малък Преславец, както винаги рано рано... по обяд. Толкова народ не бях виждал на езерото, 3 часа обикалях и чаках да се освободи място, оказа се обаче че надвесено надмястото дърво не позволява да заметна /май ще се търси аанглийски мач 3-3,3 метра/, не носех нито щека, ното директни /бях планувал риболов с слайдер в съвсем друга част на езерото/ . В крайна сметка намерих един стар директен в калъфа на мачовете и като резултат -две триста грамови каракуди, няколко червеноперки и едно линче, едно приятелче също извади едно линче /о боже....развъдил се е лин!!!/ . В понеделник откарах приятелката ми наработа в 5:20 и бегом на Малък Преславец. Редувах щека и къса пръчка, като на щеката къпирах 10 топки храна в началото и после само семена и бял с прашката, на късо с храна от начало до край. Резултата беше около 200 риби, от които 30 каракуди от 150 грама до килограм, но масовите бяха 300-350 грама, останалите риби бяха 50/50 платики и бабушки, по-редки хибриди и червеноперки, всичко -+20 килограма.
След работа ще кача някоя снимка.
"Досадното на този свят е, че идиотите са уверени в себе си, а умните са изпълнени със съмнения."
Аватар
Венелин Радушев
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1026
Регистриран на: Пон Юни 09, 2008 6:37 pm
Местоположение: Силистра

Re: Риболов около Силистра

Мнение от Венелин Радушев »

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
"Досадното на този свят е, че идиотите са уверени в себе си, а умните са изпълнени със съмнения."
Аватар
fozi073
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 429
Регистриран на: Сря Дек 26, 2012 6:39 pm

Re: Риболов около Силистра

Мнение от fozi073 »

Здравейте и от мен.Вчера от тъмно до тъмно на М.Преславец.Резултатът, един карас 1.100кг., още един 0.5кг. , 5-6 платички малко по-големи от педя и 2-3 бабушки със същите размери. Използвах телемач. Аааа имах и една яка забивка, в трастиката ме отнесе и ...... :oops: късане.Колегата до мен хвана също линче. Дано го бъде. НЕКА ВСИЧКИ ПОМОГНЕМ ЗА НЕГОВОТО РАЗМНОЖАВАНЕ И ОПАЗВАНЕ. ВСИЧКИ ЗНАЕМ КАК СТАВА ТОВА. А за риболова на колегата Венелин.....само адмирации, мн. неща могат да се научат от него :smt023 :prayer: Засичал съм го по нашите водоеми и мога да кажа че е голям тактик.
ristich
новобранец
новобранец
Мнения: 95
Регистриран на: Пон Ное 13, 2006 7:05 pm
Местоположение: гр. София

Re: Риболов около Силистра

Мнение от ristich »

Колеги, много благодаря за споделените излети и емоции. Това за лина е направо страхотно, дано се стабилизира популацията, би трябвало да го бъде този вид на Преславеца - доста подходящо място, по-точно - типичното местообитание за вида :)
Пазете природата!
Аватар
Венелин Радушев
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1026
Регистриран на: Пон Юни 09, 2008 6:37 pm
Местоположение: Силистра

Re: Риболов около Силистра

Мнение от Венелин Радушев »

Скоро се прибрах от Малък Преславец, след мъгливото и хладно утро - нищо общо с миналата седмица, никакви каракуди на късо, успях да излъжа 6 на 10 метрова щека, плюс 60-тина платики и бабушки. :( Да видим какво ще е времето в останалите почивни дни....
"Досадното на този свят е, че идиотите са уверени в себе си, а умните са изпълнени със съмнения."
Публикувай отговор

Обратно към “Водоеми и реки”