Поръчка на харпун-начинаещ съм

Модератор: nkolev66

dryn
новобранец
новобранец
Мнения: 2
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 11:50 am

Поръчка на харпун-начинаещ съм

Мнение от dryn »

Здравейте! Нов съм в форума и съм начинаещ.Живея до морето гр. Шабла.Има доста места за подводен риболов.Харесва ми най-вече с. Тюленово.По принцип практикувам риболов с въдица,но септември месец влязох с харпун.Стрелях по кефал и заргана.Успях да раня един кефал,но не и да го изкарам за това пък ударих заргана и я изкарах.Да се каже доста се зарибих.Ползвах харпун на приятел мисля,че 75 см. Интересува ме някой от тук прави ли харпуни по поръчка?От тези дървените по 90-100 см? с двоен ластик(между другото не съм много запознат..даже не знам някой неща на харпуна за какво служат..)Мога само да зареждам и стрелям. Разгледах форума и видях дървени харпуни направени от тиково дърво.Много са красиви.Интересува ме някой прави ли и на каква цена :) Благодаря!
1328823789_3166_FT21225_p1070726.jpg
1328823789_3166_FT21225_p1070726.jpg (74.74 KiB) Преглеждано 6019 пъти
Бобo
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 152
Регистриран на: Вто Сеп 06, 2011 9:33 pm

Re: Поръчка на харпун-начинаещ съм

Мнение от Бобo »

Здраво,колега и честито зарибяване !
Не те ангажирам с мнение,ама що не вземеш първо да си купиш един харпун от магазина и да видиш как ще се справяш известно време с готов харпун,а като се "ошлайфаш" малко - ми поръчай си каквото искаш.Таман ще разбереш кое за какво служи по оръжието.Преди 10 години един човек направи на мен и на мой приятел дървени харпуни и до днес не са мръднали. Бай Минко му казвахме...само не знам дали е жив човека.Не сме се виждали от тогава.

Поздрави
boqn_belchev
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 430
Регистриран на: Сря Ное 18, 2009 4:50 pm

Re: Поръчка на харпун-начинаещ съм

Мнение от boqn_belchev »

Здравей колега!
Златко Баретата често прескача до Шабла.
В морският клуб също има добри момчета. Димитър Франгов може да се познавате. Димитър дори търсеше момчета за клуба.
Дървен харпун е добре, но трябва да знаеш за каква риба.
Аз не съм ползвал и не мога да ти дам съвет.
Понякога и аз съм в района. Може да се видим някога.
Ако толкова искаш направен харпун все ще се намери майстор
Потърси старите теми за Харпуни виж дали някъде има контакти или пиши на лични.
Поздрави!
Аватар
baretata
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1118
Регистриран на: Вто Сеп 05, 2006 6:55 pm
Местоположение: varna

Re: Поръчка на харпун-начинаещ съм

Мнение от baretata »

Новия вицешампион на България по подводен риболов се казва Венцеслав Георгиев от клуб " Кария " - Шабла. Военнослужащ от поделението до фара.
Пашата обича смелите.
dryn
новобранец
новобранец
Мнения: 2
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 11:50 am

Re: Поръчка на харпун-начинаещ съм

Мнение от dryn »

Радвам се че има клуб още повече,че вицешампиона по подводен риболов е от клуб Кария гр. Шабла.Ще чета,ще събирам информация и най-важното трябва да се оборудвам.Благодаря за коментарите.Поздрави!
Аватар
rikitikitavi
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 997
Регистриран на: Вто Мар 06, 2007 4:29 pm
Местоположение: Варна

Re: Поръчка на харпун-начинаещ съм

Мнение от rikitikitavi »

Здравей приятел,
Добре дошъл в клуба на гмурчовците. Щом си решил с дърво да започваш не е правилно да те разубеждаваме. Нека е на твоята. За финикииски знаци си избери цифра по голяма от 4и прибави две нули. Ама подготви и половината още веднъж да добавиш ,че може да се наложи. За майстори ...има. много добри при това. Ще си ги намериш като попрочетеш малко форуми за подводен риболов.
Обаче. Щом е поръчков харпун трябва да си сигурен в отговорите на следните въпроси:
На каква дистанция искаш да стреляш рибата. Какъв вид риба ще ловуваш.Колко ще са големи като тегло стреляните риби. Ще слагаш ли камера.

Защото няма един харпун ставащ за близко и далече, за едро и за дребно.
Наслука.
Е-книгата "Черноморски риболов"
http://knigite.bg/book.php?pid=268" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;
starcho
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1495
Регистриран на: Съб Фев 07, 2009 7:58 pm

Re: Поръчка на харпун-начинаещ съм

Мнение от starcho »

Да питам,магазинските евтини харпуни често са неточни-как да се коригира?
boqn_belchev
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 430
Регистриран на: Сря Ное 18, 2009 4:50 pm

Re: Поръчка на харпун-начинаещ съм

Мнение от boqn_belchev »

Здравей, колега!
Аз не разбирам много от харпуни.
Можеш да го простреляш по мишена да видиш на каква дистанция къде отива стрелата.
хубаво е да е в басейн или в спокойно море да няма отклонения.
След определен брой прострелвания да видиш къде се групират попаденията.
Купешките харпуни са си точни. Може малко да се подобрят, но точността идва от нас.
При мен ако харпунът е със затворена глава и сложа само ластик от долната страна попъденията са малко над рибите. Повдига се върхът на стрелата. Това ако няма цял водач е по-добре изразено.
Може и ластиците да са много тогава харпунът рита и попаденията са хаотични.
Прегледай и по дължината на стрелата да няма нещо по водача или главата да пречи на изстрела..
Там където се съединява главата и тялото да са в една равнина.
Стрелата трябва да е права сложи я на равен под без и я завърти.
Ластиците и стрелата са добре да са в една равнина.
Въпреки всички тези неща ако си свикнал с даден харпун няма да ти правят толкова впечатления.
Нека колегите,които знаят да псе изкажат!
Поздрави!
gomu
новобранец
новобранец
Мнения: 6
Регистриран на: Сря Ное 11, 2015 5:23 pm

Re: Поръчка на харпун-начинаещ съм

Мнение от gomu »

Купих пневматика марес сирано 1.1 с редуктор Идеята е да меря попчета с ниската сила и ако се даде нещо по голямо необходимо ли е да сложа макара и как да направя линията
Малко съм дърт 62 г но желанието си остава до 3м и 30 сек апнея може повече но мисля че влизам в рискова зона
boqn_belchev
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 430
Регистриран на: Сря Ное 18, 2009 4:50 pm

Re: Поръчка на харпун-начинаещ съм

Мнение от boqn_belchev »

viewtopic.php?t=46805&start=15

Здравей! Тук намерих малко по темата. Аз не разбирам от птевматици. Ники стрела с птевматик по попчета, но той е друга бира. Има много опит. В началото стреляй по попчена на пясък, но винаги внимавай. по някога под пясъка има скали. Друго е да се стреля по попчета хоризонтално, но пак си трябва опит. За другите риби може и и да не се ползва макара. Слагаш толкова дължини колкото може да стреля харпуна зареден. Цел да не се връща стрелата след като си е стигнала сраят на кордата.
Публикувай отговор

Обратно към “Подводен риболов”